PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بازار چگونه خواهد شد؟!!!!!

mehrdad2
April 3rd, 2015, 21:23
با سلام درود بر همه عزيزان
همانطور كه همه عزيزان مي دونن تحريم محصولات الكرونيكي و انفورماتيك ايران از ساله گذشته برداشته شد اما خيلي از شركتها به آن عمل نكردن خواسته يا ناخواسته حال با اميد به خدا كه اين تحريمها كم كم برداشته خواهد شد از آنجا كه انجمن ما مربوط به هاستينگ و ....... مي باشد اين سوال مهم پيش مي آيد وقتي هاستينگهاي قدرتمند جهان با كاربران ايران كار خواهند كرد و به قولي وارد بازار ايران مي شوند همكاران عزيز چه دور انديشي خواهند كرد ؟عزيزاني به قولي(تابستاني) كه تكليفشان روشن است ولي عزيزاني كه به صورت حرفه اي كار مي كنند آيا براي جلو گيري از كوچ عظيمي از كاربران فكري دارن ؟!!!!؟اين تايپيك براي هم فكري و اراءه پيشنهاد هاي همكاران است از كليه همكاران و كاربران عزيز اين درخواست رو دارم كه حتما شركت كرده و راهها و افكاره سازنده خودشون رو اراءه بدهند و مطما باشند كه اين كار براي همه عزيزان به كار مي آيد.

با سپاس

mehrania
April 3rd, 2015, 22:37
با سلام درود بر همه عزيزان همانطور كه همه عزيزان مي دونن تحريم محصولات الكرونيكي و انفورماتيك ايران از ساله گذشته برداشته شد اما خيلي از شركتها به آن عمل نكردن خواسته يا ناخواسته حال با اميد به خدا كه اين تحريمها كم كم برداشته خواهد شد از آنجا كه انجمن ما مربوط به هاستينگ و ....... مي باشد اين سوال مهم پيش مي آيد وقتي هاستينگهاي قدرتمند جهان با كاربران ايران كار خواهند كرد و به قولي وارد بازار ايران مي شوند همكاران عزيز چه دور انديشي خواهند كرد ؟عزيزاني به قولي(تابستاني) كه تكليفشان روشن است ولي عزيزاني كه به صورت حرفه اي كار مي كنند آيا براي جلو گيري از كوچ عظيمي از كاربران فكري دارن ؟!!!!؟اين تايپيك براي هم فكري و اراءه پيشنهاد هاي همكاران است از كليه همكاران و كاربران عزيز اين درخواست رو دارم كه حتما شركت كرده و راهها و افكاره سازنده خودشون رو اراءه بدهند و مطما باشند كه اين كار براي همه عزيزان به كار مي آيدبا سپاس

من هاستینگ ندارم اما میتونم صادقانه بگم من زیاد به اینطور مسائل رفع تحریم خوشبین نیسم چون خیلی وقته چیزی ندیدم از طرف دولت که به نفع ملت باشه :-s

asdadsdxz
April 3rd, 2015, 23:07
با سلام درود بر همه عزيزان همانطور كه همه عزيزان مي دونن تحريم محصولات الكرونيكي و انفورماتيك ايران از ساله گذشته برداشته شد اما خيلي از شركتها به آن عمل نكردن خواسته يا ناخواسته حال با اميد به خدا كه اين تحريمها كم كم برداشته خواهد شد از آنجا كه انجمن ما مربوط به هاستينگ و ....... مي باشد اين سوال مهم پيش مي آيد وقتي هاستينگهاي قدرتمند جهان با كاربران ايران كار خواهند كرد و به قولي وارد بازار ايران مي شوند همكاران عزيز چه دور انديشي خواهند كرد ؟عزيزاني به قولي(تابستاني) كه تكليفشان روشن است ولي عزيزاني كه به صورت حرفه اي كار مي كنند آيا براي جلو گيري از كوچ عظيمي از كاربران فكري دارن ؟!!!!؟اين تايپيك براي هم فكري و اراءه پيشنهاد هاي همكاران است از كليه همكاران و كاربران عزيز اين درخواست رو دارم كه حتما شركت كرده و راهها و افكاره سازنده خودشون رو اراءه بدهند و مطما باشند كه اين كار براي همه عزيزان به كار مي آيدبا سپاس

بیشتر شرکت ها به اون عمل کردن
گوگل وگوگل پلی رو و... رو یاز کرد.(۲۰ روز بعد رفع تحریم it)
اپل ایپی ایران برای ایتیونز رو باز کرد.
یاهو هم ایمیل رو باز کرد.

بببنید باید به اینجا دقت کنید که تحریم های it که برداشته شد برای خدمات رایگان هست
یعنی اگر خدمات it ی رایگان هست اون سرویس دهنده ها اجازه دارن به ایران خدمات بدن
ولی اگر خدمات یا کالایی باشه که در مقابلش نیاز به دریافت پول باشه به دلیل تحریم سیستم بانکی و پولی نمی تونن سرویس بدن.
حال اگر سیستم پولی تحریمش برداشته بشه سرویس دهنده ها با توجه به بازار جوان و پولساز ایران سریعا وارد خواهند شد.مثلا میبنید به کشور

سال 86 بود فکر کنم بنده یک ویزا کارت میخواستم و اون موقع هنوز کارت بانکی شتاب هم خیلی رو دور نبود و خیلی از بانک ها حتی اینترنت بانکو این چیزا نداشتن
طبق راهنمای یکی از دوستان رفتیم بانک پارسیان گفتم ویزا کارت می خواهم گفتن بله یک حساب ارزی باز می کنید ۱۰۰ دلار هم شارژ میکنید قیمت کارت و ... هم ۲۵ دلار بود
یک حساب ارزی باز کردن با دلار ۱۱۰۰ تومنی هم ۱۲۵ دلار ریختم داخل حساب و یک دفترچه و... دادن که یک کد سوئیفت هم داشت که مثل کد شبا بود.
کارت هم ۱۵ روز بعدش اومدن رو رفتن گرفتم این کارت رو مستقیم بانک پارسیان صادر کرده بود میشد راحت از همه سایت ها خرید کرد کارت خیلی خوبی بود خود کارت داخلش پول نبود ولی به حساب ارزی پارسیانم متصل بود وقتی پول میومد داخلش (البته با سوئیفت ) پول رو با اینترنت بانک میدیدم که اومد تو حساب و وقتی م با کارت خرید میکردم از حساب ارزی برداشت می شد و از همه جا هم میشد خرید کرد باهاش.
حتی من پرسیدم اون متصدی گفت دستگاه pos ویزا هم میدیم و شرایط خواصی داشت.
بعدا که تحریم های بانکی شروع شد یه مدت کارت قطع شد بعدش اومدن کارتو عوض کردن و کارت دیگه از یک بانک اذربایجانی بود و بعدم کلا جمعش کردن و گفتن بیاین تسویه کنید.

حالا اگر بعد تحریم ها همه اینا بگرده با این پیشرفت های بانکی که الان داشتیم همه بانک ها میرن طرف صادر کردن کارت های بین المللی و همه تو جیبشون یه visa خواهد داشت که راحت هم شارژ میشه از بانک بدون کارمز هست و ....
پس همه خواهند تونست از سایت های خارجی خرید کنن و ....
خوب اگر سایت های هاستینگ تحریم ها رو بردارن سایت های مالی سایت های فروش اجناس و....
بسیاری از خریدارن داخلی به سمت سرویس ها و خدمات خارجی خواهند رفت.

amin0181
April 3rd, 2015, 23:48
درود
اما در حال حاضر اکثر هاستینگ ها چون سرور ها رو به صورت کلو و یا اختصاصی تهیه میکنن
میتونن با هزینه پایین تر و کیفیت مناسبی ارایه بدن
هزینه تهیه نیز برای فروشندگان پایین تر می یاد
خیلی از دوستان در سال های قبل مجبور شدن جمع کنن
بازار بهتر میشه برای همه
اما تحریم ها یک شبه برداشته نمیشه و مرحله ای هست و این نمیتونه زیاد تاثیر داشته باشه
باید صبر کرد و دید فردا بازار چی میشه

api
April 4th, 2015, 00:07

درود خدمت همگی
اینطور که شما میگین هم نیست . به دلیل اینکه ایران تحریم بوده ، ایرانی ها از شرکت های خارجی یک غول در ذهنشون ساختن . کدوم شرکت خارجی میتونه به یک سایت با آمار +1000 کاربر آنلاین سرویس اشتراکی بده ؟ من از خیلی شرکت های خارجی هاست داشتم .
شرکت های خارجی ، هاست اشتراکی رو فقط یک استارت برای سایت های تازه کار میدونن . آمار و مصرفتون از یک حدی که بگذره ایمیل میاد که به وی پی اس یا سرور اختصاصی ارتفا بدین !
هر مشکلی داشته باشید فقط جوابش ارتقا به وی پی اس هست . بعد که به وی پی اس ارتقا داده شد ، کلی هزینه بابت لایسنس ، منیج ، setup و . . . دریافت می کنن .

البته درستش هم همینه . متاسفانه خیلی از کاربران ایرانی سطح توقعشون بالاست و انتظار دارن سرویس دهنده قالب هم براشون طراحی کنه .
این همه حرف زدم که بگم اینقدر سرویس دهنده های ایرانی رو دست کم نگیرید . هاستینگ های خارجی واقعا اون چیزی که شما فکر می کنید نیستند .

در پاسخ حرفتون هم باید بگم که اگر قرار باشه تحریمی لغو بشه که پای شرکت های خارجی به ایران باز بشه ، قطعا پای شرکت های ایرانی هم به بازار خارجی باز میشه و این به نفع همه هست .

asdadsdxz
April 4th, 2015, 00:34
به نظر من راه ها باز بشه دوستانی که تو ایران داریم که واقعا در زمینه هاستینگ حرف های برای گفتن دارن و اگر راه ها باز بشه خیلی ها میتونند به فروش هاست و سرور به صورت جهانی و یا حد اقل به کشور های کمتر توسعه یافته خدمات بدن این تحریم ها یک چیزی هم داشته واقعا تو خیلی زمینه ها دوستانی رو کار کشته کرده.
وقتی دریافت پول برای ایرانی ها جنبه قانونی پیدا کنه می تونن خیلی ها خدماتشون رو به صورت بین المللی افزایش بدن

Yas-Host
April 4th, 2015, 00:46
We're sorry, but this service is not available in your country. That’s all we know.

;)

mad-adwords
April 4th, 2015, 03:16
هیچ چیزی تغییری نمی کنه تا وقتی من یادمه قبل از تحریم ها ای پی کشورمون توسط خیلی سایت های بزرگ بلوک بودیم چیزی که تغییر می کنه فقط قیمت ارز هست

besthosti.com
April 4th, 2015, 04:04
بستگی به نوع تحریم ها داره اگه تحریم ها مربوط به الکترونیک بوده و با هدف جلوگیری از بمب هسته ای و برای انرژی هسته ای بوده که این ها هم برداشته می شوند. من فکر نمی کنم که این نوع تحریم ها از سوی غیر الکترونیک باشه. ویزا و مستر هم ایران رو از قبل ترش تحریم کرده بودند و من یادم هست چند سال قبل شنیده بودم که بانک مرکزی دنبال این هست که این خدمات رو وارد ایران کنه ولی هیچ وقت خبری نشد. این تحریم های الکترونیک برداشته شده و اگر شرکت هایی که ایران رو تحریم کردند به دلیل هویت پرداخت هست.

filasufya
April 4th, 2015, 04:16
برای ارزیابی ماجرا به زمانی برگردین که شرایط تا این حد نابسامان نبود یهنی سه چهار سال پیش
در بهترین حالت چیزی که تو این سه چهارسال عوض شده بر میگرده جای اول،تغییر بیشتری نخواهیم نداشت
تحریمهای مرتبط با مسائل هسته ای رفع میشه ولی همونطور که میدونید یک سری تحریمها و مشکلات دیگه باقی مونده که از قدیم بوده و باقی هم خواهد موند که این تحریم ها بیشتر در مورد مسائل ارزی تاثیر گذاره و بعید میدونم تحریم سوئیفت به این راحتی برداشته بشه یا اینکه بتونید به عنوان یک ایرانی ساکن ایران حساب پیپال داشته باشید.
قیمت ارز هم تفاوتی نخواهد کرد چون بازار به هم میریزه،در بهترین حالت قیمت ارز ثابت میمونه و درآمد دولت و به دنبالش درآمد کارمند و کارگر افزایش پیدا میکنه که نتیجش کاهش تورم و بهبود وضعیت معیشتی و افزایش فروش هست.
رویکرد کلی مثبت هست،چرا برای خریدار و چه برای فروشنده ولی نه در کوتاه مدت

asdadsdxz
April 4th, 2015, 05:32
بستگی به نوع تحریم ها داره اگه تحریم ها مربوط به الکترونیک بوده و با هدف جلوگیری از بمب هسته ای و برای انرژی هسته ای بوده که این ها هم برداشته می شوند. من فکر نمی کنم که این نوع تحریم ها از سوی غیر الکترونیک باشه. ویزا و مستر هم ایران رو از قبل ترش تحریم کرده بودند و من یادم هست چند سال قبل شنیده بودم که بانک مرکزی دنبال این هست که این خدمات رو وارد ایران کنه ولی هیچ وقت خبری نشد. این تحریم های الکترونیک برداشته شده و اگر شرکت هایی که ایران رو تحریم کردند به دلیل هویت پرداخت هست.

قبل از تحریم ها ۳ بانک visa رسمی صادر میکردن که به حساب ارزی هم متصل بود.
بنده خودم اون زمان با پرداخت ۲۵ دلار و سپرده ۱۰۰ دلاری حساب ارزی پارسیان باز کردم کارتش visa بود هم به حساب وصل بود و هم قابل شارژ و حواله بود
کد سوئیفت هم داشت. و میشه با اینترنت بانکش به همه حساب های بانکی دنیا حواله زد
بعدا که تحریم های سوئیفت و...شروع شد یه مدت قطع شد بعد با امکانات کمتر رفت یه بانک اذربایجانی بعد هم کلا گفتا بیاین تسویه کنین

- - - Updated - - -

برای ارزیابی ماجرا به زمانی برگردین که شرایط تا این حد نابسامان نبود یهنی سه چهار سال پیش
در بهترین حالت چیزی که تو این سه چهارسال عوض شده بر میگرده جای اول،تغییر بیشتری نخواهیم نداشت
تحریمهای مرتبط با مسائل هسته ای رفع میشه ولی همونطور که میدونید یک سری تحریمها و مشکلات دیگه باقی مونده که از قدیم بوده و باقی هم خواهد موند که این تحریم ها بیشتر در مورد مسائل ارزی تاثیر گذاره و بعید میدونم تحریم سوئیفت به این راحتی برداشته بشه یا اینکه بتونید به عنوان یک ایرانی ساکن ایران حساب پیپال داشته باشید.
قیمت ارز هم تفاوتی نخواهد کرد چون بازار به هم میریزه،در بهترین حالت قیمت ارز ثابت میمونه و درآمد دولت و به دنبالش درآمد کارمند و کارگر افزایش پیدا میکنه که نتیجش کاهش تورم و بهبود وضعیت معیشتی و افزایش فروش هست.
رویکرد کلی مثبت هست،چرا برای خریدار و چه برای فروشنده ولی نه در کوتاه مدت
کلا تحریم های قبل از داستان هسته ای اصلا مالی نیستن و موارد زیر رو شامل میشن:(بین سال های ۵۹ تا ۷۴)
تحریم و منع فروش صادرات اسلحه و تسلیحات از ایران به سایر کشور ها
تحریم و منع خرید اسلحه و تسلیحات نظامی از سایر کشور ها
تحریم فروش قطعات نقشه ها و لوازم لازم برای تولید بمب و سلاح به ایران

تحریم های اصلی پس از امضای قرارد داد ساخت نیروگاه اتمی بوشهر به در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۷۳ با روسیه شروع شد که پس از اجرایی شدن در سال ۷۷ شدت یافت و پس از اون ۹۹ درصد تحریم ها با توجه به فعالیت های هسته ای بوده که این ۹۹ درصد اگر این توافق امضا شود لغو خواهد شد.
اصل تحریم های مالی هم از قطعنامه ۱۶۹۶ سازمان ملل در تاریخ ژوئیه ۲۰۰۶ شروع شد.
کلا ۵ قطعنامه هست که ۴ تای اونها قطعنامه فصل هفتمی هست و مشکل از همونجا هست و این ها هست که سیستم بانکی رو بستن + یه تحریم سوئیفت که اونم اتحادیه اروپا صادر کرده.
مابقی تحریم ها که کنگره امریکا و کاخ سفید صادر کرده بیشتر مربوط به افراد و شرکت ها هستن.

و در مورد دلار
پول های بلوکه بانک ها صراف ها تجار پول نفت و... که در خارج هست و حتی خیلی هاش بلوکه هم نیست ولی به صورت اسکناس نیمشه وارد کرد. یا باید با اون پول ها ماشین و یا جنس وارد کنن یا هم که همونجا بمونه
وقتی تحریم بانکی بر داشته بشه طبق قوانین بانکی بین المللی میشه تا ۷۵ درصد سپرده های بانک ها رو به صورت اسکناس و در بالک های ۱۰ ملییون دلاری وارد کشور کنن.
اگر این اتفاق بیوفته بانک ها مثل گذشته به همه مردم دلار می فروشن و حواله ها رو بانک ها میزنن مثل گذشته و با جمع شدن تدریجی بیشتر صرافی ها قیمت دلار به تدریج خیلی پایین خواهد اومد.

filasufya
April 4th, 2015, 06:52
قبل از تحریم ها ۳ بانک visa رسمی صادر میکردن که به حساب ارزی هم متصل بود.
بنده خودم اون زمان با پرداخت ۲۵ دلار و سپرده ۱۰۰ دلاری حساب ارزی پارسیان باز کردم کارتش visa بود هم به حساب وصل بود و هم قابل شارژ و حواله بود
کد سوئیفت هم داشت. و میشه با اینترنت بانکش به همه حساب های بانکی دنیا حواله زد
بعدا که تحریم های سوئیفت و...شروع شد یه مدت قطع شد بعد با امکانات کمتر رفت یه بانک اذربایجانی بعد هم کلا گفتا بیاین تسویه کنین

- - - Updated - - -

کلا تحریم های قبل از داستان هسته ای اصلا مالی نیستن و موارد زیر رو شامل میشن:(بین سال های ۵۹ تا ۷۴)
تحریم و منع فروش صادرات اسلحه و تسلیحات از ایران به سایر کشور ها
تحریم و منع خرید اسلحه و تسلیحات نظامی از سایر کشور ها
تحریم فروش قطعات نقشه ها و لوازم لازم برای تولید بمب و سلاح به ایران

تحریم های اصلی پس از امضای قرارد داد ساخت نیروگاه اتمی بوشهر به در تاریخ ۱۸ دی ماه ۱۳۷۳ با روسیه شروع شد که پس از اجرایی شدن در سال ۷۷ شدت یافت و پس از اون ۹۹ درصد تحریم ها با توجه به فعالیت های هسته ای بوده که این ۹۹ درصد اگر این توافق امضا شود لغو خواهد شد.
اصل تحریم های مالی هم از قطعنامه ۱۶۹۶ سازمان ملل در تاریخ ژوئیه ۲۰۰۶ شروع شد.
کلا ۵ قطعنامه هست که ۴ تای اونها قطعنامه فصل هفتمی هست و مشکل از همونجا هست و این ها هست که سیستم بانکی رو بستن + یه تحریم سوئیفت که اونم اتحادیه اروپا صادر کرده.
مابقی تحریم ها که کنگره امریکا و کاخ سفید صادر کرده بیشتر مربوط به افراد و شرکت ها هستن.

و در مورد دلار
پول های بلوکه بانک ها صراف ها تجار پول نفت و... که در خارج هست و حتی خیلی هاش بلوکه هم نیست ولی به صورت اسکناس نیمشه وارد کرد. یا باید با اون پول ها ماشین و یا جنس وارد کنن یا هم که همونجا بمونه
وقتی تحریم بانکی بر داشته بشه طبق قوانین بانکی بین المللی میشه تا ۷۵ درصد سپرده های بانک ها رو به صورت اسکناس و در بالک های ۱۰ ملییون دلاری وارد کشور کنن.
اگر این اتفاق بیوفته بانک ها مثل گذشته به همه مردم دلار می فروشن و حواله ها رو بانک ها میزنن مثل گذشته و با جمع شدن تدریجی بیشتر صرافی ها قیمت دلار به تدریج خیلی پایین خواهد اومد.
در مورد کد سوئیفت که فرمودین تا حالا براتون از خارج ایران سوئیفت زده بودن؟
اگر کسی از بیرون سوئیفت میزد وجه گم میشد!!!برای من دوبار اتفاق افتاد،بانک ملی هم حساب ارزی با سوئیفت میداد ولی وقتی میرفتی و شماره حواله رو ارائه میکردی میگفتن وجهی واریز نشده.خودشون هم با واسطه سوئیفت میزدن نه مستقیم.
تحریم های بانکی ما غیر از مسائل هسته ای دلایلی دیگه ای داره که بررسی اون از حوصله این انجمن خارجه.

mohammadzendegi
April 4th, 2015, 07:54
ای کاش اول تحریم برداشته بشه بعدش بفکر روند بازار باشیم چون مسلما تا رفع تحریم ها انجام بشه دولت یکسری ملاحضات واسه منافع خودش لنجام میده ! آنچان هم نمیزاره ...

taksis
April 4th, 2015, 09:29
حالا کی گفته تحریما میخواد برداشته بشه؟؟؟
هرروز هرروز دفتر دستکشون رو میگیرن زیر بغلشون راه میوفتن اینور به اونور برا مذاکره.خودشونو مسخره میکنن
به خوابشونم نمیبینن این تحریما برداشته شه
خیالتون راحت

mehrdad2
April 5th, 2015, 16:18
همکارن شما درست می فرمایید
اما در کاره ما که کیفیت در کناره تبلیغات هست و همانطور در این انجمن بارها به عزیزان گفته شده چیزی به نامه بی نهایت unlimit وجود نداره آیا به نظره شما کاربران ایرانی حتی برای کنجکاوی به هاستینگ های خارجی کوچ نمی کنن؟!!!!

!MihanIt!
April 5th, 2015, 16:24
حالا کی گفته تحریما میخواد برداشته بشه؟؟؟
هرروز هرروز دفتر دستکشون رو میگیرن زیر بغلشون راه میوفتن اینور به اونور برا مذاکره.خودشونو مسخره میکنن
به خوابشونم نمیبینن این تحریما برداشته شه
خیالتون راحت

درسته همه فعل ها هم خواهد بود و اگر ....

filasufya
April 5th, 2015, 17:27
همکارن شما درست می فرمایید
اما در کاره ما که کیفیت در کناره تبلیغات هست و همانطور در این انجمن بارها به عزیزان گفته شده چیزی به نامه بی نهایت unlimit وجود نداره آیا به نظره شما کاربران ایرانی حتی برای کنجکاوی به هاستینگ های خارجی کوچ نمی کنن؟!!!!
قطعا این اتفاق میوفته چون همین الان هم در حال رخ دادنه،به نظرم این یک تهدید نیست بلکه یک فرصته چون میتونید از دیتاسنترهای خارجی سرور تهیه کنید،برای مثال ovh که تا چندی پیش خیلی به کاربران ایرانی گیر میداد الان دیگه تقریبا مشکلی نداره،یورو هم که افت کرده و به سهولت کار افزوده،به نظرم بهتره همه با دیتاسنترهای خارجی کار کنن تا زمانی که دیتاسنترهای ایران دندون طمعشونو در مورد ترافیک و باقی مسائل بکشن.