PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند تا ای پی ip نیاز دارم ؟ بهم فحش ندینا!

navibd
August 10th, 2010, 17:11
سلام خدمت اساتید هاستینگ.
تک تک تونو می دوستم.
بالاخره تصویب شد که سرور اختصاصی بگیرم با cpu 4 هسته ای و رم 4 گیگ.

اصل کاری که میخوام انجام بدم اینه که یه سایت دانلود بزنم. ولی میخوام بدونم چند تا IP نیاز دارم؟ یه دونه کافیه؟

و در کل واسه هر سایتی یه IP نیازه ؟ مثلا اگه بخوام در کنار سایت اصلی خودم ریسلری هم بکنم.باید واسه هر کدوم یه IP بگیرم ؟ آخه لیزوب 5 تا IP بیشتر نمیده و این جای سئوال شده واسم.

و یه نکته ی دیگه اینکه من اگه بخوام فقط سایت دانلود رو داشته باشم نیازی به نرم افزار cPanel یا Plesk یا adminDirect دارم یا نه ؟ و اینکه من فقط با این نرم افزار ها بلدم دامین رو ست کنم! چه کنم؟

و اینو میدونم که اگه ریسلری هم بخوام بکنم باید یکی از این نرم افزارای مدیریتی رو داشته باشم ولی میخوام بدونم SLA چیه؟ و آیا بهش نیاز دارم ؟ در چه شرایطی به SLA نیازمند میشم؟

KVM over IP هم میده و موارد استفادش چیا هستش؟
حالا اگه بخوام vps ,vds بدم نیاز به کدوم موارد بالا دارم ؟ip-kvm over ip-برنامه مدیریت-SLA

و سئوال دوتا مونده به آخر اینکه با چه برنامه ای وی" p " ان میدن؟! و این میتونه فقط واسه 2 یا 3 نفر باشه ؟
مثلا من میخوام واسه خودم یه دونه اختصاصی داشته باشم....

و سئوال یکی مونده به آخر که خودش شامل چند تا شئوال میشه:
کدوم سیستم عامل رو بهترین میدونین؟
اول از همه "ویندوزی" یا لینوکسی"؟ من خودم لینوکسی و دوست دارم چون مجانیه! و پایدار تره .اما با این احوال نمیدونم چرا این سرور های ویندوزی هنوز که هنوزه هستند و نسلتون منقرض نشده.قیمتاش هم بالاست آخه.دلیل خاصی داره که هنوز تو گود رقابت هستن؟
با توجه به اینکه بعضی از سیستم عامل ها نرم افزار های مدیریتی رو ساپورت نمیکنن.... بین سیستم عامل های لینوکس ازcentOS کامل تر و بهتر هم داریم ؟ (centOS نظر خودم هستش)
وبین ویندوزی ها کدوم کارآمد تر و کامل تر و بهتر هستش

وسئوال آخر اینکه IP بیشتر داشتن میتونه تاثیری توی دسترسی راحت تر یوزر ها داشته باشه یا خیر بی تاثیر هستش؟

وسئوالاتی در وقت اضافه:
اگه سرور از IDC های ایرانی بگیرم سرعت دسترسی و دانلود بیشتر هستش یعنی واقعا پینگ پایین تر بهم میده و آیا این پینگ موثر هستش ؟؟یا فقط ترافیک بین المللی کم میشه؟

یه نرم افزاری هست که remote reboot هستش که از راه دور سرور رو ریست میکنه، اون مجانیه ؟ و در صورت استفاده چند وقت به چند وقت باید سرور رو ریست کنم ؟ و اگه چند تا برنامه ازش هست ، کدومش بهتره؟

این فایروال هم باید بزارم یا نه ؟

و سایتم رو چطور در مقابل DDOS -DOS اینا حفاظت کنم ؟ یعنی امنیت سایتم رو چجوری ببرم بالا .بقیه راه ها رو جلوگیری میکنم تو خوده محتوای سایت اما این یکی واسه سرور هستش و هیچی نمیدونم از امنیت سرور و راه های دیگه ای هم واسه از کار انداختن سرور هست که من ندونم؟ یه اشاره ی کوچیک کافیه تا برم دنبالش
ته توشو در بیارم
من سفارش 2تا هارد 1 ترابایت کردم با رید 1 واسه میرور کردن اطلاعات. آیا این ضروریه؟ یا الکیه و چند درصد احتمال داره هارد اولیه خراب بشه که بخوام از دومیه استفاده کنم؟اینو واسه این میپرسم که من حجم اطلاعاتم زیاده و ممکنه 1 ترابایت واسم کم بیاد و دیگه نتونم هارد اضافه کنم. اگه رید یک زیاد کاربرد نداره ، اصلا رید نکنم تا بتونم از 2 ترابایت فضایی که دارم استفاده کنم.
رید صفر هم نمیدونم چیه!

ببخشید دیگه همه رو یه جا پرسیدم. گفتم دسترسیش آسون باشه وگر نه اگه بگین واسه تکک تکشون تاپیک میزنم!

یا علی

mohsen1
August 10th, 2010, 19:53
به خودتون اگه احترام بزارید کسی به شما بی احترامی نمی کنه.
با یه آیپی هم کارتون راه می افته...
می تونید یه آیپی اصلی داشته باشید و واسه نیم سرورها هر کدام جداگانه یک آی پی در نظر بگیرید.
اگه فقط یک سایت هست با وب مین و کنترل پنل های دیگه که رایگان هست کار کنید.ولی دایرکت ادمین بگیرید.
در رابطه با SLA این لینک رو بخونید:
منظور از SLA چيست؟ (http://www.ictpress.ir/Default,fa-IR,ICTPress,Content,NewsDetail,Key,2290.aspx)
اگه دیتاسنتر به شما تضمین داد که شبکه آپتایم 99.99 بود و دیدید که سرور در طول ماه مثلا 3 ساعت داون بود می تونید از دیتاسنتر خسارت بگیرید.
مجازی ساز نصب کن و رو یه وی پی اس ویندوز بنصب و تو همین انجمن دنبال آموزشش باش (واسه وی پــــــی ا**ن)
دوستانی که با تجربه اند در رابطه با ویندوز نظر بدند بهتره نه من :)
بقیش رو ** بقیه جواب بدن ** :d

تو اینترنت سرچ کن راحت تر جواب پیدا می کنی... ;)