PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرور های Netdirect

PoshtibanCo
August 10th, 2010, 09:19
دوستان عزیز زیاد وقتتون رو نمیگیرم و با مطالب زیاد سرتون رو هم درد نمیارم

چند وقتی بود بحث سر شرکت Netdirect آلمان بودش
من هم مشتاق شدم ازشون سرویس داشته باشم

سرور رو 48 ساعته تحویل گرفتم
پورت 1 گیگابیت اون واقعا اختصاصی بودش
پشتیبانیشون هم واقعا تا اینجا خوب بوده و نهایت ظرف 30 دقیقه پاسخگو هستند

من اصلا باور نداشتم که یک شرکت آلمانی به این کیفیت باشد
10 برابر بهتر از گیگا آلمان هستند !

همین که پورت 1 گیگابیت اختصاصی ارائه میدهند و مثل گیگا سیستم های دسکتاپی نیستند جای شکرش باقیه. اگر قصد خرید دارید بهتره بگیرید . چون ضرر نمیکنید !

fastserver.ir
August 10th, 2010, 09:30
من تقریبا 8 ماه با نت دایرکت کار کردم. کیفیتش کاملا تایید میشه. مخصوصا اینکه سرور های بسیار با کیفیت و قوی داره. اکثر سرور هاش فوجی زیمنس هستند.پشتیبانی خوبی هم داره.البته در مورد abuse سخت گیری می کنند و اگر در اینده تعداد تخلفات سرور زیاد بشه مشکل ساز میشه.البته هر مشکلی که پیش بیاد قابل حل هست.

TukaNet
August 10th, 2010, 10:18
خوب دوستان وقتی بحث میشه چرا هیچ پستی نمیدید ؟

بنده چند سوال دارم که همچنان توی ذهنم باقی مونده !

1 - آیا مسیر خواصی برای برقراری ارتباط با این دیتاسنتر دارید ؟ ( حتما این پست (http://www.webhostingtalk.ir/f12/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7-13557/index2.html#post135631) رو بخونید )

2 - آیا شبکه دیتاسنتر با esx سازگار هست ؟ ( آیا روی حالت bridged mode جوابگو هست ؟ )

3 - کیفیت پورت و آپ تایم شبکه ـشون چطوره ؟

موفق باشید ;)

VatanVPS
August 10th, 2010, 10:59
والا من الان از جمعه مستقیم خرید کردم
هنوز تحویل ندادن:)
دیروز گقتن ما میریم Setup کنیم سرور شما رو
اما هنوز خبری نشده...

irlogo
August 10th, 2010, 11:42
به نظر من دیتا سنتر سلطنتی و با کلاسیه

vPsPersia.COM
August 10th, 2010, 13:27
والا من الان از جمعه مستقیم خرید کردم
هنوز تحویل ندادن:)
دیروز گقتن ما میریم Setup کنیم سرور شما رو
اما هنوز خبری نشده...

سرور شما رو هم امروز تحویل دادند

taghikhani
August 10th, 2010, 13:38
بعد از یک دیتاسنتر انگلیسی که قبلا باهاش کار می کردم و تنها عیبش قیمتهای بسیار بالاش بود، نت دایرکت بهترین دیتاسنتریه که باهاش کار کردم.

irlogo
August 10th, 2010, 13:43
بعد از یک دیتاسنتر انگلیسی که قبلا باهاش کار می کردم و تنها عیبش قیمتهای بسیار بالاش بود، نت دایرکت بهترین دیتاسنتریه که باهاش کار کردم.

1- چند ماه هست با این dc کار می کنید؟
2- به تیکت های ساپورت چند دقیقه ای پاسخ میدن؟
3- آفر لایسنس دارند؟
4- چقدر دوون تایم یا اختلالات در شبکه دارند؟
5- ابیوز ها رو چند روز فرصت برای پیگیری می دن؟

ممنونم

taghikhani
August 10th, 2010, 13:58
1- چند ماه هست با این dc کار می کنید؟
2- به تیکت های ساپورت چند دقیقه ای پاسخ میدن؟
3- آفر لایسنس دارند؟
4- چقدر دوون تایم یا اختلالات در شبکه دارند؟
5- ابیوز ها رو چند روز فرصت برای پیگیری می دن؟

ممنونم

1- حدود شش ماه
2- بستگی داره. مهم باشه 5 دقیقه، مهم نباشه تا یک روز هم طول میکشه.
3- نه
4- تا الان حدود 20 دقیقه اونم فقط با ایران داشتیم.
5- هیچی :d بزرگترین عیبشون همین اخلاق اروپاییشونه. درجا برخورد میکنن.

vPsPersia.COM
August 10th, 2010, 16:14
من توی Customer Panel اصلا تیکتینگ ندیدم ، این تیکتینگ شما کجا است ؟

irlogo
August 10th, 2010, 16:46
1- حدود شش ماه
2- بستگی داره. مهم باشه 5 دقیقه، مهم نباشه تا یک روز هم طول میکشه.
3- نه
4- تا الان حدود 20 دقیقه اونم فقط با ایران داشتیم.
5- هیچی :d بزرگترین عیبشون همین اخلاق اروپاییشونه. درجا برخورد میکنن.

یعنی بابت یک ابیوز ممکنه آی پی رو بلاک کنن؟
واقعا چه تظمینی وجود داره که به تیکت های مهم 5 دقیقه ای جواب بدن؟
در دیر پرداخت کردن چقدر صبرمی کنند؟

taghikhani
August 10th, 2010, 18:07
یعنی بابت یک ابیوز ممکنه آی پی رو بلاک کنن؟
واقعا چه تظمینی وجود داره که به تیکت های مهم 5 دقیقه ای جواب بدن؟
در دیر پرداخت کردن چقدر صبرمی کنند؟

آره بلاک میکنن.
تضمینی نمیدن. ولی خوب جواب میدن.
خیلی کم. باید سریع پرداخت کنید.

irlogo
August 10th, 2010, 18:10
خوب یعنی ضمن المثال از یه آی پی اسپم ارسال می شه اونا اتوماتیک آی پی رو می بندن؟

taghikhani
August 10th, 2010, 18:11
خوب یعنی ضمن المثال از یه آی پی اسپم ارسال می شه اونا اتوماتیک آی پی رو می بندن؟

برای اسپم که اصلا آی پی اصلی سرور رو میبندن

irlogo
August 10th, 2010, 18:12
این خیلی بده
یعنی ممکنه شب بخوابیم صبح بیدار بشیم ببینیم سایتا بالا نمیان،

taghikhani
August 10th, 2010, 21:04
این خیلی بده
یعنی ممکنه شب بخوابیم صبح بیدار بشیم ببینیم سایتا بالا نمیان،

خوب پورتها رو کنترل کنید این اتفاق نمی افته.
ما یه بار سرورمون بلاک شد ادب شدیم :d

irlogo
August 10th, 2010, 21:08
واقعا برام عجیبه، چون معمولا برای ابیوز زمان پیگیری می دن!

جناب تقی خانی، لطفا از دیگر نقاط ضعف و قوت این dc بگید

ممنونم

TukaNet
August 10th, 2010, 21:34
خوب این یعنی چی ؟! شما فرض کنید یه سرور دارید و رویش 10 تا وی پی اس
به خاطر اشتباه یکی همه باید داون بشن ؟! این که منطقی نیست ...

VatanVPS
August 10th, 2010, 22:02
:-o چقدر ناجوره پس
البته من در Ovh هم یک بار یکی از سرورهامون به این مشکل خورد و به مدت 8 ساعت خاموش بود
اما بعدش دیگه هرچی هم اسپم و ... اینا بود آی پی بلاک می کردن
اما خوب محسنات خوبی داره این دیتا سنتر از قبیل پورت خوب ارائه kvm رایگان در مواقع ضرروری و آی پی های بسیار ارزان :d

irlogo
August 10th, 2010, 22:07
من چند تا چیز رو توی دیتاسنتر ها ترجیح می دم

آفر لایسنس ( بلاخص لایسنس داخلی )
پشتیبانی برای همه تیکت ها 5 یا نهایتا 10 دقیقه ای
ابیوزمنت صحیح و معقول

Xfise
August 11th, 2010, 01:41
به نظر منم net direct دیتا سنتر خیلی خوبیه

---------- Post added at 12:41 AM ---------- Previous post was at 12:35 AM ----------

برای اسپم که اصلا آی پی اصلی سرور رو میبندن

البته قبلش بهتون اخطار میدند مال ما که اینطور بوده 24 ساعتم وقط میدند بعد همون ip رو بلاک کردند

J4vad
August 11th, 2010, 01:42
2 - آیا شبکه دیتاسنتر با esx سازگار هست ؟ ( آیا روی حالت bridged mode جوابگو هست ؟ )

خیر.

vPsPersia.COM
August 11th, 2010, 01:43
خیر.

یعنی مبتنی بر mac ادرسه ؟ چه طوریاست؟

Aria
August 11th, 2010, 01:44
سلام.

فکر نکنم دلیلی وجود داشته باشه که همه چیز رو از یک دیتاسنتر باهم خواست.

ThePlanet با اون همه بزرگیش، هیچ وقت به شما امکانات اضافه نمیده و قیمتش هم از خیلی جاها بالاتر هست ولی کلی مشتری راضی داره چون چیزی رو که مشتری دنبالش بوده از این دیتاسنتر دیده و به همین دلیل هم ازش خرید کرده.

دیتاسنتر های دیگه شاید از ThePlanet سرویس بهتری بدن و خیلی چیزا رو بیشتر داشته باشن و آفر بدن ولی باز هم خیلی ها TP رو ترجیه مدن.

پس فقط به یک دلیل میشه گفت دیتاسنتر *مناسب* هست یا نیست و اون هم نیاز شما از یک دیتاسنتر هست.

بحث در مورد نقاط "ضعف" یک دیتاسنتر اصولاً معنی درستی نداره چون مثلاً اگر یک دیتاسنتر به دلیل سیاست های داخلی خودش نخواد لایسنس برنامه خاصی رو ارائه بده، اون اشکال دیتاسنتر نیست، سیاستش هست که دلیلش رو خودش بهتر می دونه و به مشتری هم ارتباطی نداره چون دیتاسنتر نیست که مشتری رو انتخاب می کنه، مشتری هست که از دیتاسنتر با تمام خوبی و بدی هاش خرید می کنه.

فکر کنم منطقی تر باشه که روش سوال کردن رو اصلاح کنیم که افراد روی صحبت های ما حساب بهتری باز کنند و برخورد ما رو با موضوعات مختلف بر حسب نادانی و غیر حرفه ای بودنمون نزارند !

با تشکر.

vPsPersia.COM
August 11th, 2010, 02:02
سلام.

فکر نکنم دلیلی وجود داشته باشه که همه چیز رو از یک دیتاسنتر باهم خواست.

ThePlanet با اون همه بزرگیش، هیچ وقت به شما امکانات اضافه نمیده و قیمتش هم از خیلی جاها بالاتر هست ولی کلی مشتری راضی داره چون چیزی رو که مشتری دنبالش بوده از این دیتاسنتر دیده و به همین دلیل هم ازش خرید کرده.

دیتاسنتر های دیگه شاید از ThePlanet سرویس بهتری بدن و خیلی چیزا رو بیشتر داشته باشن و آفر بدن ولی باز هم خیلی ها TP رو ترجیه مدن.

پس فقط به یک دلیل میشه گفت دیتاسنتر *مناسب* هست یا نیست و اون هم نیاز شما از یک دیتاسنتر هست.

بحث در مورد نقاط "ضعف" یک دیتاسنتر اصولاً معنی درستی نداره چون مثلاً اگر یک دیتاسنتر به دلیل سیاست های داخلی خودش نخواد لایسنس برنامه خاصی رو ارائه بده، اون اشکال دیتاسنتر نیست، سیاستش هست که دلیلش رو خودش بهتر می دونه و به مشتری هم ارتباطی نداره چون دیتاسنتر نیست که مشتری رو انتخاب می کنه، مشتری هست که از دیتاسنتر با تمام خوبی و بدی هاش خرید می کنه.

فکر کنم منطقی تر باشه که روش سوال کردن رو اصلاح کنیم که افراد روی صحبت های ما حساب بهتری باز کنند و برخورد ما رو با موضوعات مختلف بر حسب نادانی و غیر حرفه ای بودنمون نزارند !

با تشکر.

کاملا تایید میشه ، الان حرف های اصلی که از دیتاسنتر زده میشه اینه که به اسپم گیر ندند و وارز باشه و اگه خلاف کردیم کاری به ما نداشته باشه .

اساس حرف غلطه ، هیچ جای دنیا این طور پارامتر هایی نداریم . میگه سرور میخوام با این مشخصات و ... بعد می خوام زیر 100 تومان باشه .

نمیشه دیگه ، هم خدا و هم خرما

TukaNet
August 11th, 2010, 03:14
با نظر آریا موافقم ، ولی بعضی نکات هم هستند که غیر منطقی به نظر میان

مثلا شما همین دیتاسنتر نت دایرکت رو در نظر بگیرید ، با این شرایطی که دوستان گفتند
این دیتاسنتر بدون اخطار قبلی آی پی سرور و بلاک میکنه ... ممکنه این یک سیاست باشه
ولی منطقی نیست ، همه ـمون میدونیم که abuse یکی از موارد همیشگی هست و نمیشه کاریش کرد
اما این که دیتاسنتر به خاطر یک مورد کوچیک آی پی سرور رو بلاک کنه مضحک و به دور از منطق به نظر میرسه

taghikhani
August 11th, 2010, 03:20
با نظر آریا موافقم ، ولی بعضی نکات هم هستند که غیر منطقی به نظر میان

مثلا شما همین دیتاسنتر نت دایرکت رو در نظر بگیرید ، با این شرایطی که دوستان گفتند
این دیتاسنتر بدون اخطار قبلی آی پی سرور و بلاک میکنه ... ممکنه این یک سیاست باشه
ولی منطقی نیست ، همه ـمون میدونیم که abuse یکی از موارد همیشگی هست و نمیشه کاریش کرد
اما این که دیتاسنتر به خاطر یک مورد کوچیک آی پی سرور رو بلاک کنه مضحک و به دور از منطق به نظر میرسه

باید به قوانین اون کشور هم توجه کرد. مثلا امریکا روی کپی رایت خیلی حساسه ولی اینها کاری به کپی رایت ندارند و روی اسپم خیلی حساسن.

TukaNet
August 11th, 2010, 03:36
ایمیل ارسالی به دیتاسنتر :

Thank you for your reply
We plan to install vmware esx on the server as a virtual instrument and use mikrotik as the operating system for virtual machines .
This plan requires that the data center network support from bridged mode .
Bridged mode lets the virtual machine share the host's Ethernet connection, while appearing as a separate machine with its own MAC and TCP/IP address .
NAT mode nats through the hosts NIC, much like the 192.168.1.x machines nat through your router to the internet .
The VMware assigns DHCP addresses to the virtual network cards, and the NAT system takes it from there through the real NIC .

پاسخ دیتاسنتر :

As Long as the dhcp is not pointing to the outside network and the add. Interfaces are generating ARP Replys or the Real Interface do p-r-o-x-y these requests there should be no problem

پاسخ شما به سوال :

خیر.

نتیجه ؟!

باید به قوانین اون کشور هم توجه کرد. مثلا امریکا روی کپی رایت خیلی حساسه ولی اینها کاری به کپی رایت ندارند و روی اسپم خیلی حساسن.

خوب قانون این کار این هست که اخطار داده بشه و 24 ساعت زمان بدن که طرف بررسی کنه
ولی در صورتی که مشتری در این وظیفه ـش کوتاهی کرد ، میتونند آی پی رو بلاک کنند !

Aria
August 11th, 2010, 05:11
سلام.

مجدد دیدگاه خودم رو به صورت ساده تری بیان می کنم.

1. شما مشتری های VPS دارید که بهشون اعتماد ندارید و نمی دونید قرار هست چه کار کنند و می خواید در هر حال سرور شما و سرور مجازی اونا بالا بمونه واخلال به وجود نیاد.:
پس در این حالت باید دنبال سرور های Offshore باشید که معمولاً از شرکت های روسی و پاناما و چین و ... هستند که عملاً به هیچ قانونی توی این دنیای مجازی احترام نمیزارن ولی از نظر قیمت و امکانات تفاوت های زیادی با دیگر دیتاسنتر ها دارند.

2. شما سروری میخواید که بدون قید و شرط 100% آپ تایم داشته باشه و حتماً هم از یک دیتاسنتر اسم و رسم دار (در سطح جهانی، نه در ایران) باشه:
پس از دیتاسنتر هایی مثل ThePlanet - Softlayer - LayeredTech و ... استفاده می کنید که همه دنیا میشناسنشون و میدونند که 100% آپ تایم رو دارند.

3. شما نیاز به latency پایین دارید و اینکه مشتریان شما hub های کمتری رو طی کنند تا به سرور شما دسترسی پیدا کنند:
پی از دیتاسنتر های اروپایی مثل OVH - Giga - NetDirekt و ... خرید می کنید چون بهترین ping رو به ایران دارند.

دقت فرمودید چی شد ؟ دقیقاً بسته به نیاز شما یک دیتاسنتر خوب یا بد میشه .. در سناریو های مختلف، خوبی و بدی برای یک دیتاسنتر مشخص میشه !

ولی حقیقت اینه که ما اشتباه خودمون و انتخاب غلط خودمون رو با نام "ضعف دیتاسنتر" بر گردن دیتاسنتر می اندازیم که این خیلی غیر حرفه ای هست !

با تشکر.

irlogo
August 11th, 2010, 10:13
من از santrex که خودش سرور های زیادی در نت دایرکت داره پرسیدم، این دیتاسنتر ابتدا به مالک سرور ابیوز می کنه در صورتی که مالک پیگیری نکنه آی پی رو می بنده، santrex گفت که شاید این فرادی که بدون هماهنگی ای پی شون بلاگ می شه مستقیم از نت دایرکت نخریدن و رابطشون ابیوز ها رو بهشون اطلاع نمی ده!
همچنین از نت دایرکت در مورد آفر لایسنس پرسیدم و پاسخ در حدود 36$ در ماه بود

یا علی

vPsPersia.COM
August 11th, 2010, 10:36
خوب شبکه این دیتاسنتر چه طوریه ؟ باید mac آدرس داد ؟ راه حلش چیه؟

TukaNet
August 11th, 2010, 18:10
@ آریا : اوکی ، یو آر رایت ...

@ سید : دستت درد نکنه 50% مشکلات حل شد ...

@ وی پی اس پرشیا : من که پرسیدم ، خودشون میگن مشکل نداره ...

یکی بیاد بره جلو یه سرور بگیره تست کنیم :d

vPsPersia.COM
August 11th, 2010, 18:23
یکی از بچها خریده ، esx نصب کرده و داره کار می کنه

irlogo
August 11th, 2010, 18:44
ممنون
میشه نامشون رو بفرمایید تا بررسی کنیم؟

vPsPersia.COM
August 11th, 2010, 19:02
اجازه بدید تا تمام مشکلات رو حل کنیم . در شبکه وی پی اس های لینوکسی مشکل پیش آمده ، اجازه بدید تا چند روز دیگه اعلام می کنم

TukaNet
August 11th, 2010, 20:08
کمکی در مورد esx لازم داشتید در خدمتم ... تا زودتر به نتیجه برسیم

Desperados
August 11th, 2010, 20:37
سایتشون که خیلی بد طراحی شده و به یک دیتاسنتر شبیه نیست زیاد !

TukaNet
August 12th, 2010, 00:06
سایت ملاک نیست ! منحرفم نکن تاپیک رو :d

کارشون بگیره و پولدار بشن ، میدن یه خوشگلشو طراحی کنن براشون ;)

J4vad
August 12th, 2010, 05:53
سایتشون که خیلی بد طراحی شده و به یک دیتاسنتر شبیه نیست زیاد !

خیلی از دیتاسنتر های معروف اصلا سایت ندارند ! اینگونه برداشت ها واقعا مناسب نیست .

بنده روی دو نوع سرور تست کردم و جواب نداد کارت شبکه را نمی شناخت ، از ایشون بپرسید کدام یکی از سرویس ها را خریداری کرده اند .

موفق باشید .

Desperados
August 12th, 2010, 05:56
خیلی از دیتاسنتر های معروف اصلا سایت ندارند ! اینگونه برداشت ها واقعا مناسب نیست .

شما چه برداشتی کردی که واقعاً مناسب نبود :دی
من اصلاً راجب دیتاسنتر نظر ندادم و شناختی هم ازش ندارم نظر فقط در مورد طراحی وب سایت بود که به نظر من در حد یک دیتاسنتر نیست حالا ما چی رو برداشت کردیم و کجاش مناسب نبود را نمی دونم :دی

واسه اطلاعات ما و دوستان هم اگر 2-3 تا از این خیلی دیتاسنتر هایی که بدون داشتن سایت معروف هستند رو بفرمایید ممنون میشم
با تشکر

J4vad
August 12th, 2010, 06:33
شما چه برداشتی کردی که واقعاً مناسب نبود :دی
من اصلاً راجب دیتاسنتر نظر ندادم و شناختی هم ازش ندارم نظر فقط در مورد طراحی وب سایت بود که به نظر من در حد یک دیتاسنتر نیست حالا ما چی رو برداشت کردیم و کجاش مناسب نبود را نمی دونم :دی

این دیگه بر می گرده به تفکرات شما ! وگرنه دیگران که بخونند متوجه میشن که چه چیزی مناسب نبود.... ، ضمن اینکه اصلا سایت برای یک دیتاسنتر ملاک نیست و شما تنها ملاکی رو ذکر کردید که مهم نیست و در درجه آخر قرار می گیره ...

واسه اطلاعات ما و دوستان هم اگر 2-3 تا از این خیلی دیتاسنتر هایی که بدون داشتن سایت معروف هستند رو بفرمایید ممنون میشم
با تشکر

نمونه دیتاسنتر Aria جان و Ecatel - Currently under maintenance! (http://ecatel.net) که آشنا هستند و این رو هم می دونم که خیلی از دیتاسنتر های مشریان خصوصی دارند و با مشتری های معمولی کار نمی کنند که بنده اسم هاشون رو نمی دونم .

موفق باشید .

Desperados
August 12th, 2010, 06:47
این دیگه بر می گرده به تفکرات شما ! وگرنه دیگران که بخونند متوجه میشن که چه چیزی مناسب نبود.... ، ضمن اینکه اصلا سایت برای یک دیتاسنتر ملاک نیست و شما تنها ملاکی رو ذکر کردید که مهم نیست و در درجه آخر قرار می گیره ...

احتمالاً شما اشتباه برداشت کردید که من جایی نوشتم چون طراحی سایت خوب نیست دیتاسنتر خوبی هم نیست یا کیفیت پایینی داره یا از این قبیل موارد که عرض کردم اصلاً راجب دیتاسنتر و اینکه خوب هست یا بد هست یا ... صحبتی نکردم و خوب یا بد بودن طراحی سایت هم ملاکی اصلاً برای کیفیت یا خدمات دیتاسنت قرار ندادم که شما می فرمایید در درجه آخر هست یک جمله خیلی ساده من گفتم و اون هم اینکه : " طراحی سایت مناسب نیست در حد یک دیتاسنتر " نه به تفکرات ربط داره و نه موردی در این زمینه یک نظر سلیقه ای هست در مورد طراحی وب سایت که به نظر من برای دیتاسنتر جالب نیست حالا اگر از نظر سلیقه شما جالب و خوب هست این طراحی دیگه بحث تفاوت سلیقه هست نه به تفکرات ربط داره نه به برداشت واقعاً نامناسب که شما می فرمایید !
Sorry For OFFTOPIC

J4vad
August 12th, 2010, 07:20
در حد یک دیتاسنتر

من چیزی جز این از این قسمت جمله برداشت نمی کنم به هر روی دوست ندارم تاپیک منحرف شود ، لطفا دوستان اعلام کنند کدام پلان مشکلی با ESXi ندارد ؟

موفق باشید .

vPsPersia.COM
August 12th, 2010, 09:43
Q9550 - 8 gig ram , 2x 500 hdd

TukaNet
August 12th, 2010, 11:04
1 - بحث در مورد سایت رو تموم کنید !

2 - مستر جواد بحث ما در مورد شبکه خود دیتاسنتر هست ، یعنی من این همه سوال پرسیدم هیچ کدوم رو متوجه نشدید ؟

3 - اگر مشکل شناختن کارت شبکه باشه که ربطی به خود شبکه نداره ، چند راه هست که میشه این مورد رو حل کرد

4 - وی پی اس پرشیا ، شما الان این سرور رو که گرفتید بدون مشکل esx نصب شد ؟ یا درخواست کارت شبکه اضافی و سازگار کردید ؟

پ.ن. : اجازه بدید یک تاپیک هم به نتیجه برسه ، منحرف نکنیدش !
پ.ن. : از مدیران هم درخواست میکنم تاپیک رو به محل مناسب انتقال بدند ، داخل بخش آموزشی زده شده !

vPsPersia.COM
August 12th, 2010, 11:13
Esx نیست . Esxi هست . بله بدون مشکل بالا آمدند . کارت شبکه اضافی هم درخواست نکردیم .

TukaNet
August 12th, 2010, 11:19
اگه esxi نصب شده پس esx هم حتما نصب میشه ;)

مشکلی با شبکه دیتاسنتر نداشتید ؟ ( قضیه مک و ... )

vPsPersia.COM
August 12th, 2010, 11:22
نه اینجا mac آدرسی نیست

PoshtibanCo
August 15th, 2010, 11:26
دوستان عزیز. سوالات اکثرا تکراری میشند. امکانش هست یکی از دوستان بیاد و نظر کلی رو همراه با کمی و کاستی ها و نقاط قوت این دیتا سنتر شرح بده ؟

IranSpace
August 18th, 2010, 19:33
با سلام من یه مقدار دیر رسیدم به این تاپیک و از قافله عقب موندم.
لازم می دونم یه سری اطلاعات کلی در مورد این دیتاسنتر همونطور که دوست خوبمون درخواست کردن بگم:

نقاط قوت:
1-قیمتهای استثنائی این دیتاسنتر که من هیچ جای دیگه همچین سرورهایی با این و قیمت و شرایط ویژه ندیدم مخصوصا الان که دیگه سرورهای Xeon با قیمتهای واقعاً استثنائی قرار داده.
2- پشتیبانی واقعاً عالی این دیتاسنتر که واقعاً منو شگفت زده کرد و دانلود ورایت هر گونه سی دی مورد نیاز وب مستر و ارائه KVM در مواقع اضطراری و توانایی مونت کردن هر ISO به صورت آنلاین.
3- ارائه پورت 1 گیگ نیمه اختصاصی با قیمت بسیار پایین و 5 TB پهنای باند ماهیانه و قیمت هر عدد Ip 0.14 یورو!!!
4- عدم بلاک کردن آیپی اصلی و ثانویه سرور به علت Spam و تنها باز کردن تیکت توسط دیتاسنتر و ارائه 8 ساعت زمان برای اعلام رفع مشکل از سوی کاربر و بلاک شدن IP اصلی سرور در صورت Phishing سنگین از سوی کاربر جهت رفع مشکل( در این حالت در محیط نرم افزارهای ESX و Citrix وی پی اس ها همچنان به اینترنت دسترسی داشته و تنها IP اصلی بلاک می شود(Brdiged Mode) ).
5- امکان نصب و پیکربندی Citrix بر روی کلیه سرورهای این شرکت و ESX بر روی سرورهای Xeon این شرکت بر اساس کارت شبکه اینتل و فعال بودن حالتهای Brdiged Mode و Routed Mode در کلیه سرورها و قطعات شبکه این دیتاسنتر بر خلاف دیتاسنتر Hetzner.
6- امکان نصب کلیه اسکریپتهای نال شده بر روی سرورهای این دیتاسنتر.
7- داشتن کنترل پانل کاربری جهت مانیتور کرن، مشاهده پهنای باند استفاده شده توسط هر IP ، ریست اظطراری سرور و ....

نقاط ضعف:
1- عدم امکان استفاده و Route کردن Ip های خارج از محدوده و استفاده غیر مجاز از آیپی :d
2- داشتن داون تایم اگرچه به صورت نامحسوس و تصادفی که در هر دیتاسنتری ممکن است رخ دهد.

در کل من امتیاز 10/8 میدم به این دیتاسنتر و یکی از دیتاسنترهای خوب با پشتیبانی عالی، رم بسیار بالا و قیمتهای استثنائی می باشد.