PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل Read-only

mehrangta
March 22nd, 2015, 02:28
سلام در پنل نمایندگی solusvm پس از ساخت Virtual Server با لینوکس centos 6.4 وقتی با vnc داخل محیط centos میشم همه فایل ها و فولدر ها Read-only هستن! مثلا وقتی میخوام yum update کنم ارور lock pid read-only میده احتمال دادم مشکل از selinux هست خواستم غیر فعالش کنم که این هم Read-only هست (فایل etc/selinux/config)

RoobinaServer
March 22nd, 2015, 02:49
سلام در پنل نمایندگی solusvm پس از ساخت Virtual Server با لینوکس centos 6.4 وقتی با vnc داخل محیط centos میشم همه فایل ها و فولدر ها Read-only هستن! مثلا وقتی میخوام yum update کنم ارور lock pid read-only میده احتمال دادم مشکل از selinux هست خواستم غیر فعالش کنم که این هم Read-only هست (فایل etc/selinux/config)

باسلام و احترام

ضمن تبریک عید 1394

با توجه به این که ذکر شد تازه نصب شده :

مشکل از فشار هارد هست و io هارد اصلی که روی آن سرور ساختید زیاد هست.

سرور را ریست کنید احتمالا (50%) بالا نمیاد و خطا فایل سیستم میده که باید فیکس کنید اگر با فیکس هم حل نشه و کلا فایل های نتورک و ... را حذف کنه باید روش ها و راه حل های دیگری را انجام داد که طولانی میشه.

پیشنهاد میکنم مجدد نصب کنید خیالتان راحت باشه.

موفق باشید
یاحق

mehrangta
March 22nd, 2015, 03:21
بالا میاد ولی با ارور های زیاد. دوباره نصب کردم ، پس از نصب یک صفحه میاد که داخلش نوشته localhost login : که root مینویسم بعد Password میاد که پسورد root که solusvm داده رو میزنم اما میگه اشتباهه بعد که ریستارت میدم صفحه زیر میاد: http://8pic.ir/images/1ulkap7g6u9c0fi21n8o.jpg که بعدش پسورد روت میخواد و اینجا پسورد روت رو میگیره و بعد هم مشکلات بالا

RoobinaServer
March 22nd, 2015, 03:28
بالا میاد ولی با ارور های زیاد. دوباره نصب کردم ، پس از نصب یک صفحه میاد که داخلش نوشته localhost login : که root مینویسم بعد Password میاد که پسورد root که solusvm داده رو میزنم اما میگه اشتباهه بعد که ریستارت میدم صفحه زیر میاد: http://8pic.ir/images/1ulkap7g6u9c0fi21n8o.jpg که بعدش پسورد روت میخواد و اینجا پسورد روت رو میگیره و بعد هم مشکلات بالا

http://www.pic4ever.com/images/164.gif

این الان بالا اومده ؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

منظور از بالا اومدن کامل بالا آمدن و ssh زدن و ... بود. نه که فقط یک کنسول باز بشه.

دقیقا همان مشکلاتی هست که در پست قبل گفتم خدمتتون ،مجدد نصب کنید خیالتان راحت . (البته در این مرحله با زدن fsck حل میشه ولی به نظر و تجربه بنده استیبل نخواهد بود)

باتشکر

Mehran18
March 22nd, 2015, 03:32

سلام و عرض ادب.
به احتمال زیاد هاردتون bad sector خورده و مشکل سخت افزاری داره.
با زدن دستور fsck -y مشکلتون موقت حل میشه ولی باز براتون دردسر ساز خواهد بود..
این مشکل برای ما پیش اومده بود ، هارد رو کلا تعویض کردیم تا مشکل حل شد البته ما این مشکل رو روی vmware داشتیم .
از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید چون احتمال از بین رفتن اطلاعات سرور هست.
با دیتاسنتر درمیون بزارید براتون چک میکنن تعویض می کنن هارد.
ارادتمند.

mehrangta
March 22nd, 2015, 03:48
سرور امروز خریداری شده و خام هست.
تیکت دادم رسیدگی کنند.
ممنون همگی دوستان

pasargad web
March 22nd, 2015, 14:04
چند ماه پیش برای ما هم این مشکل روی سرور hetzner پیش امد که با هیچ دستور یا کدی بر طرف نشد. به دیتا سنتر هم تیکت دادم که هارد رو چک کنن گفتن مشکلی نداره. اما 100% مشکل از بد سکتور هارد هست. به نظر بنده سرور رو تعویض کنید. یا هارد رو تغییر بدین.
سال خوبی داشته باشید.

hamid.soltani92
March 22nd, 2015, 14:20
چند ماه پیش برای ما هم این مشکل روی سرور hetzner پیش امد که با هیچ دستور یا کدی بر طرف نشد. به دیتا سنتر هم تیکت دادم که هارد رو چک کنن گفتن مشکلی نداره. اما 100% مشکل از بد سکتور هارد هست. به نظر بنده سرور رو تعویض کنید. یا هارد رو تغییر بدین.
سال خوبی داشته باشید.
شلام و عرض ادب.
این مشکل به صورت ۱۰۰٪ نمیتونه از هارد دیسک باشه. در کل مربوط به hardware failure هست که میتونه شامل مشکل هارد، رم و ... باشه.
استارتر محترم لطفا دستور زیر رو وارد کرده و نتیجه رو قرار بدید:
dmesg
یا برای بررسی بیشتر با بنده تماس بگیرید.
ارادتمند.

pasargad web
March 22nd, 2015, 14:46
شلام و عرض ادب.
این مشکل به صورت ۱۰۰٪ نمیتونه از هارد دیسک باشه. در کل مربوط به hardware failure هست که میتونه شامل مشکل هارد، رم و ... باشه.
استارتر محترم لطفا دستور زیر رو وارد کرده و نتیجه رو قرار بدید:
dmesg
یا برای بررسی بیشتر با بنده تماس بگیرید.
ارادتمند.
درسته اما تا حالا 99% این مشکلات از هارد بوده.