PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاربرد Nginx GEOIP module ؟

Dead.Zone
March 19th, 2015, 14:46
عرض سلام و ادب ، از دوستان کسی هست در مورد این واحد چیزی بدونه ؟
کاربردش چی هست ؟ کاربرد geoip رو میدونم اما میخوام بدونم مناسب چه کاری هست برای انجین ایکس

TN Projects
March 19th, 2015, 14:54
با درود و احترام.
مربوط به اعمال یکسری خاصیتها و محدودیت ها برای ای پی ادرسهای کشورها و حتی شهرهای مختلف دنیاست.
از نمایش و جمع آوری اطلاعاتشون تا محدودیت ترافیک برای هر رنج و.... .

Dead.Zone
March 19th, 2015, 14:56
بیشتر توضیح میدهید لطفا ؟ یعنی از ورود برخی کشورها به وبسایتم جلوگیری میشه ؟
بنده تصور دیگه ای بر GEOIP داشتم ، چون در سایت وردپرسی خودم از geoip برای انتقال کاربران استفاده میکردم به عنوان مثال یک فرد با ایپی امریکا وصل میشد به سایت زبان سایت به صورت خودکار به EN-US تغییر پیدا میکرد ;)

TN Projects
March 19th, 2015, 15:00
بیشتر توضیح میدهید لطفا ؟ یعنی از ورود برخی کشورها به وبسایتم جلوگیری میشه ؟
بنده تصور دیگه ای بر GEOIP داشتم ، چون در سایت وردپرسی خودم از geoip برای انتقال کاربران استفاده میکردم به عنوان مثال یک فرد با ایپی امریکا وصل میشد به سایت زبان سایت به صورت خودکار به EN-US تغییر پیدا میکرد ;)
بله میشه ای پی های مختلف رو بست.
این مورد هم که اشاره کردین به این صورت هست که یکسری ای پی های خاص که وارد میشن مثلا از ایران که وارد شدن ریدایرکت میشن به صفحه یا موقعیت خاصی ... این مورد برای رفع فیــلترینگ هم استفاده مشه :) اما بگذریم.
افزونه بر روی سیستم های مدیریت محتوا داره و روی وب سرور nginx هم نصب و پیکربندی میشه.

mahdiazarnia
March 19th, 2015, 15:03
geoip درکل برای تشخیص منطقه جغرافیایی ورودی ها هست
حال با تنظیمات nginx میشه ازش استفاده های مختلفی کرد بطور مثال ایجاد cdn

Dead.Zone
March 19th, 2015, 15:13
تشکر از راهنمایی دوستان ، جسارتا به چه صورت واسه ایجاد cdn استفاده میکنن ؟ مقاله ای سراغ دارین که به صورت جامع توضیح بده ؟

استفاده از geoip امتیازی میتونه برای سایتم باشه جهت استفاده ؟

mahdiazarnia
March 19th, 2015, 15:28
تشکر از راهنمایی دوستان ، جسارتا به چه صورت واسه ایجاد cdn استفاده میکنن ؟ مقاله ای سراغ دارین که به صورت جامع توضیح بده ؟

استفاده از geoip امتیازی میتونه برای سایتم باشه جهت استفاده ؟

مقاله کاملی سراغ ندارم ، بطور مثال میتونید تعیین کنید که آی پی های ایران فایل ها رو از سرور ایران دریافت کنند و خارج از ایران از سرورهای خارج

Dead.Zone
March 19th, 2015, 19:25
تشکر ، راستش کلا فهمیدم داستان از چه قراره . باشه بعدا به صورت manual اگه نیاز شد ، نصب میکنم

ختم تاپیک ، xD

jahromweb
March 19th, 2015, 19:29
سلام
مقاله خدمت شما:
http://blog.unixy.net/2010/07/how-to-build-your-own-cdn-using-bind-geoip-nginx-and-varnish/
درمورد لود بالانسینگ یا nginx هم مقاله دارم خواستید بگید
موفق باشید

Dead.Zone
March 19th, 2015, 19:45
بنده از شما تشکر میکنم کمک بزرگی هستید :D ( مقالتون کمک کرد )

لطف کنید مقاله هایی که به نظر شما به درد کار بنده میخوره که ایده های مناسبی هستند رو پ.خ کنید ، منظور از ایده یعنی ببینید من به فکرم نرسیده بود که BIND, GeoIP, Nginx, and Varnish در کنار هم Build کنم اما به نظرم BIND نیازی نیست چون من از dns manager کلود فلیر استفاده میکنم

ایا شما Self Hosted CDN رو پیشنهاد میکنید یا Cloudflare ?

به نظر بنده Cloudflare رو به صورت Reverse P-r-o-x-y بر سر راه nginx قرار بدم بهتر هست
چون هم درد سر کمتر داره و هم نیازی به نصب دیگر سرویس های اضافه نیست

jahromweb
March 19th, 2015, 20:15
مقاله درمورد load balancing , cache,........ با nginx :
https://www.digitalocean.com/community/tutorials/understanding-nginx-http-*****ing-load-balancing-buffering-and-caching