PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست معرفی بهترین نسخه لینوکس شبیه ویندوز

salar95
March 19th, 2015, 14:23
با سلام خدمت دوستان
1- بنده قصد مهاجرت از سیستم عامل ویندوز به لینوکس رو دارم اطلاعاتم از لینوکس بسیار پایین هست
لطفا یک نسخه از لینوکس که ظاهر مناسبی داشته باشه و از همه مهمتر کار باهاش راحت باشه رو به بنده معرفی کنید ( سیستم عامل من رم 2 سی پی یو amd a4-3400 هست

2- برای نصب لینوکس آیا لازم هست تمام درایورهای سخت افزاری رو مجدد دانلود کنم؟
3- آیا می تونم از نرم افزارهای رایگان که برای ویندوز منتشر میشه در لینوکس هم بدون مشکل استفاده کنم( شبیه ساز منظورمه)

nexinel
March 19th, 2015, 14:38
1. Ubuntu Linux Desktop with Unity Theme
2. اکثرا همه سخت افزار رو شناسایی می کنه خودش
3. بله، اکثر موارد خودشون یا مشابه شون موجود هست بصورت رایگان

سیدرضا بازیار
March 19th, 2015, 14:49
1- بنده قصد مهاجرت از سیستم عامل ویندوز به لینوکس رو دارم اطلاعاتم از لینوکس بسیار پایین هست

لینوکس یکم از ویندوز سخت تره. اما احساس میکنم بهتره

لطفا یک نسخه از لینوکس که ظاهر مناسبی داشته باشه و از همه مهمتر کار باهاش راحت باشه رو به بنده معرفی کنید ( سیستم عامل من رم 2 سی پی یو amd a4-3400 هست
اوبونتو 14.10

3- آیا می تونم از نرم افزارهای رایگان که برای ویندوز منتشر میشه در لینوکس هم بدون مشکل استفاده کنم( شبیه ساز منظورمه)
همه نرم افزار ها رو نداره
مثلا فتوشاپ رو نداره. یه نرم افزار دیگه داره که خیلی به فتوشاپ شباهت داره. اما مثل فتوشاپ نمیشه
یاهو مسنجر نداره

در کل توصیه میکنم لینوکس رو با ویندوز نصب کنید که اگه به نرم افزاری نیاز داشتید که توی لینوکس نبود, از ویندوز استفاده کنید

salar95
March 19th, 2015, 15:03
در کل توصیه میکنم لینوکس رو با ویندوز نصب کنید که اگه به نرم افزاری نیاز داشتید که توی لینوکس نبود, از ویندوز استفاده کنید
میخوام لینوکس نصب کنم که دیگه از ویندوز استفاده نکنم

- - - Updated - - -

کسی تجریه کار با Puppy Linux رو داره
Ubuntu Linux Desktop with Unity Theme یا Puppy Linux ؟
Ubuntu 14.04 Trusty Tahr این چطوره؟

delta
March 19th, 2015, 17:13
میخوام لینوکس نصب کنم که دیگه از ویندوز استفاده نکنم

- - - Updated - - -

کسی تجریه کار با Puppy Linux رو داره
Ubuntu Linux Desktop with Unity Theme یا Puppy Linux ؟
Ubuntu 14.04 Trusty Tahr این چطوره؟

دووم نمیاری برادر من..ویندوز و نرم افزارهاش به قدری گسترده هستند که بری سیستم خانگی نمیتونید ویندوز رو نادیده بگیرید و بالاخره مجبور میشید برای یک کاری به ویندوز روی بیارید

salar95
March 19th, 2015, 22:27
دووم نمیاری برادر من..ویندوز و نرم افزارهاش به قدری گسترده هستند که بری سیستم خانگی نمیتونید ویندوز رو نادیده بگیرید و بالاخره مجبور میشید برای یک کاری به ویندوز روی بیارید
ای بابا ویندوزم که پولیه :|
مثلا برای چه کاری؟یعنی توی لینوکس نمیشه همون کارو کرد

nexinel
March 19th, 2015, 22:45
ای بابا ویندوزم که پولیه :|
مثلا برای چه کاری؟یعنی توی لینوکس نمیشه همون کارو کرد

به جای فتوشاپ نرم افزار GIMP هستش و قرار هم نیست شبیه فتوشاپ باشه اما به همون میزان قدرتمند هست. سایر نرم افزار های کاربردی و تخصصی هم نمونه های مشابه دارند و همه بصورت رایگان هستند. البته اگر برنامه نویس سیستم های ویندوزی هستید، به اجبار می بایست روی محیط ویندوز فعالیت داشته باشید و آن را نیز می توانید با مجازی ساز روی خود لینوکس بالا بیارید.

من شخصا با اینکه برنامه نویس هستم و اغلب نیازمند کار روی خود سیستم عامل ویندوز و یا مک، اما یک سال بصورت آزمایشی تماما از اوبونتو استفاده کردم و در این مدت سراغ سیستم عامل های دیگه نرفتم، اکثر امور من رو پاسخ گو بود در حوزه های کاری مختلف. البته انکار نمی کنم که Microsoft Office و محصولات Adobe رو بیشتر می پسندم که روی ویندوز و مک ارایه شده اند و روی لینوکس خیر. اما چنانچه استفاده جدی ندارید، ابزار های ارایه شده همچون Libre Office و GIMP و ... هم بدون هیچ گونه مشکل و یا ضعفی برای شما کاربرد خواهند داشت ضمن اینکه با فرمت های ویندوز و سایر نرم افزار های ویندوزی نیز سازگاری دارند.

yourhosting
March 19th, 2015, 22:55
سلام
دوست عزیز که میگید یاهومسنجر نداره! اگر از چیزی اطلاع ندارید لطفا خواهشا نظر ندهید :)

هم مسنجر داره که میتونید باهاش از طریق یاهو لاگین بشید و چت کنید هم میتونید خود یاهو مسنجر رو با wine نصب کنید.
واسه شروع هم اوبنتو بهترین گزینه هست. اما نمیشه نادیده گرفت که امکانات ویندوز گسترده تر هست :)
موفق باشید

wenhost
March 19th, 2015, 22:57
اوبونت

nexinel
March 19th, 2015, 23:01
سلام
دوست عزیز که میگید یاهومسنجر نداره! اگر از چیزی اطلاع ندارید لطفا خواهشا نظر ندهید :)

هم مسنجر داره که میتونید باهاش از طریق یاهو لاگین بشید و چت کنید هم میتونید خود یاهو مسنجر رو با wine نصب کنید.
واسه شروع هم اوبنتو بهترین گزینه هست. اما نمیشه نادیده گرفت که امکانات ویندوز گسترده تر هست :)
موفق باشید

البته خود یاهو مسنجر رو که نداره، اما بسیاری نرم افزار دیگه به جای اون هست مثل pidgin که Multi-Protocol هم هستن و علاوه بر یاهو میشه سرویس های دیگری رو نیز در دسترس قرار داد. استفاده از wine رو هم شخصا زیاد توصیه نمی کنم مگر برای بازی. کسی که میاد سمت لینوکس نباید سعی کنه همه چیز رو شبیه ویندوز کنه، خوب دیگه چه کاریه اصلا!! همون ویندوز رو استفاده کنید دیگه... ولی اگر هدف استفاده کامل از قابلیت های خود لینوکس باشه، بعد از یکی دو ماه راه می افتید...

salar95
March 20th, 2015, 00:20
من بیشتر برای اینکه لینوکس رایگانه دارم میرم سمتش خوب با این نرم افزاری که دوستان معرفی کردن wine میتونم نرم افزار های رایگان ویندوز رو روی اوبونتو نصب کنم؟

nexinel
March 20th, 2015, 00:56
من بیشتر برای اینکه لینوکس رایگانه دارم میرم سمتش خوب با این نرم افزاری که دوستان معرفی کردن wine میتونم نرم افزار های رایگان ویندوز رو روی اوبونتو نصب کنم؟

wine از لیست محدودی پشتیبانی می کنه، لیست کامل نرم افزار های پشتیبانی شده توسط آن را می توانید از وبسایت رسمی آن مشاهده کنید:

https://appdb.winehq.org (https://appdb.winehq.org/)

salar95
March 20th, 2015, 10:48
wine از لیست محدودی پشتیبانی می کنه، لیست کامل نرم افزار های پشتیبانی شده توسط آن را می توانید از وبسایت رسمی آن مشاهده کنید:

https://appdb.winehq.org (https://appdb.winehq.org/)
نصب یاهو مسنجر هم شدنیه؟
اون لینک رو من رفتم بعضی ها گفتن میشه بعضی ها میگن نمیشه بعضیام میگن کرش میکنه
کسی تجربه نصب یاهو مسنجر توی لینوکس رو داره؟

yourhosting
March 20th, 2015, 10:52
نصب یاهو مسنجر هم شدنیه؟
دوست عزیز خودش مسنجر داره همونطور که دوست عزیزمون گفت میتونید باهاش به yahoo لاگین بشید و استفاده کنید ازش و نیازی به yahoo mss پیدا نمیکنید!

secureconfig
March 20th, 2015, 11:08
نصب یاهو مسنجر هم شدنیه؟
سلام.

یاهو مسنجر در wine به خوبی کار نمیکند و قبلا که نصب کرده بودم بعد از لاگین کرش و ...
پیشنهاد میکنم در لینوکس از pidgin استفاده کنید که امکانات بسیار زیاد و خوبی دارد و با کمک ان میتوانید به یاهو - جیمیل و ... متصل شوید.

موفق باشید./

salar95
March 20th, 2015, 13:31
نرم افزاری در حد idm هم داره لینوکس؟
نصب میز کار برای اوبونتو رو پیشنهاد میدید؟

asrhosting
March 21st, 2015, 12:42

خدمت شما :
http://www.ubuntuforums.ir/thread32.html

متأسفانه اگه کسی از بچه گی رو ویندوز باشه خیلی براش سخته خودشو بکشه رو لینوکس .

nexinel
March 21st, 2015, 17:51

ابزار پیش فرض wget می باشد و نسخه گرافیکی آن نیز Gwget نام دارد. اما به عنوان جایگزین برای IDM من استفاده از FlareGet رو پیشنهاد می کنم، هر چند ده ها نرم افزار مشابه دیگر نیز وجود دارد که می توانید با جستجو در گوگل آن ها را بیابید:

http://askubuntu.com/questions/32850/what-download-managers-are-available-for-ubuntu