PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

salar95
March 19th, 2015, 00:13
از همه دوستان طراح و ریپر ! دعوت می شود در این تاپیک شرکت کنند و به من کمک کنند یک سری چیزا رو بهتر بفهمم لطفا متن رو کامل بخونید و یک طرفه به قاضی نروید (لطفا جو اروپایی هم نگیره کسیو)
1 - اصولا ریپ چیه؟ نال چیه؟
2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...) سایت هایی که با فریمورکی مثل بوت استرپ درست میشن بیشتر المان هاشون مثل همه
3- اگه کسی دوتا قالبو برداره با هم مخلوط کنه ناقض کپی رایت هست؟
4- چه اشکالی داره کسی از قالب کسی دیگر استفاده کنه؟ یکی یک قالبی رو دیده پسندیده به یک نفر که آشناییی با کد نویسی داره میگه یک قالب مثل این برای من تهیه کنید اون بنده خدا هم چکار کنه؟ در هر صورت باید از المان های اون قالب استفاده کنه
بزرگواری می گفتم قالب یک سایت مثل لباس برای آدم میمونه چه اشکالی داره کسی لباسش مثل لباس شما باشه یعنی کل اعتبار یک سایت به قیافشه واعتبار آدم به لباسش !!!
5- میگن قالب های اورجینال تم فارست مشمول کپی رایته حالا اگه یکی بیاد شبیه همون قالب رو از صفر بشینه خودش بزنه باز هم کپی رایتی رو نقض کرده
6- 95% سایت های ایرانی مطلب فقط کپی می کنند و اسم خودشونو میذارن به عنوان ناشر اون نوشته و یا منبع رو درج نمیکنن( که البیه با سرعتی که یک مطلب کپی میشه شناخت اصل منبع هم کار سختی میشه ) تفاوت این عزیزان با اون ریپر که قالب رو بر میداره در چیه؟ هر دو دارن کپی می کنن یکی قالب یکی نوشته !
7- من خودم در کپی کردن قالب مسبوقه به سابقه بودم فکر هم نمی کنم کسی نبوده باشه که این کارونکرده باشه همه بالاخره در شروع کردن بنده ابایی ندارم بگم میکردم ولی دیده شد در یعضی فروم ها دوستان با الفاظی مانند ***ی نون حرام خوردن و... به کار بردن و باعث شد سوالای زیادی در سر من شکل بگیره
در کل این تاپیک رو زدم تا به سوال هایی که داشتم از همه خواهش میکنم منو راهنمایی کنن و به سوالات من جواب بدن ممنون از وقتی که میزارید و پاسخ میدید چون فکر میکنم سوال بسیاری از دوستان دیگر هم باشه
لطفا یکی کامل شفاف سازی کنه
8- مشکل کپی کردن یک قالب سر کد نویسیش هست یا گرافیکش؟ کدن ویسی رو میشه با یک تعویض ای دی و کلاس یا تغییر نام فولدرها حل کرد؟
اگه این تاپیک خلاف قوانین هست لطفا بذارید48 ساعت خلافکار باشم :| تا به جواب هام برسم
لطفا با ذکر شماره به 8 سوال من پاسخ بدید
ممنونم

reza-sp
March 19th, 2015, 00:21
جواب همه سوال ها: اشکال نداره ریپ بزن فقط ادعا نکن

TN Projects
March 19th, 2015, 00:31
با درود و احترام.

هر دو ریشه در تخریب زحمات نویسنده و طراح اصلی دارد و اصولا این کار را افراد سودجو یا عملا افرادی که در آن زمینه بی فایده هستند و علاوه بر فایده بودن با این اقدام تخریب نیز انجام می شود.

2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...) سایت هایی که با فریمورکی مثل بوت استرپ درست میشن بیشتر المان هاشون مثل همه
این مورد یک قاعده خاص نداره اما منطق داره و میشه به این صورت بیان کرد الهام گرفتن یک مورد طبیعیه اما کپی کردن یک مورد مخرب ، به این صورت که اگر شما نویسنده یا خواننده باشید می تونید از هم هنر خودتون الهام بگیرید و یا حتی شعری در وصفش بگید با همون ابزارهای خودش اما الهام گرفته باشه ولی اگر بیاید کارهاشون رو کپی کنید قضیه متفاوته ... دقیقا چون کار طراحی یک کار هنریه بنظر بنده اگر کمی تامل کنید یک مثال مناسب بود. و نمیشه این مورد رو در چند خط بصورت جزئی و منطقی بیان کرد چون خیلی طول داره و نکات زیادی داره و وقتی خودتون طراح بشید چند ایده از خودتون داشتید بصورت پویا میفهمید که چه چیزهایی نباید صورت بگیره و بهتر احساس میکنید.... !

شما فرض کنید سامسونگ بیاد علاوه بر کپی هایی که از اپل داره از سونی هم بکنه خب ببینید الان مشکل اصلی بخاطر سواستفاده هست نه چیز دیگه ... شما فقط سیاست کاریتون رو عوض کردین و اصول کار همونه بهتره ایده درست کنید ، الهام بگیرید اما طرح ها رو کپی نکنید.

4- چه اشکالی داره کسی از قالب کسی دیگر استفاده کنه؟ یکی یک قالبی رو دیده پسندیده به یک نفر که آشناییی با کد نویسی داره میگه یک قالب مثل این برای من تهیه کنید اون بنده خدا هم چکار کنه؟ در هر صورت باید از المان های اون قالب استفاده کنه
بزرگواری می گفتم قالب یک سایت مثل لباس برای آدم میمونه چه اشکالی داره کسی لباسش مثل لباس شما باشه یعنی کل اعتبار یک سایت به قیافشه واعتبار آدم به لباسش !!!
ببینید مثل این میمونه شما برید سر امتحان و بگید من از برگه دوستم خوشم اومده و میخوام تقلب کنم بدون هیچ زحمتی این کار رو کنید ..... شما میتونید از استانداردهای اون سایت استفاده کنید و از اونها بهره ببرید اما نمیتونید شخصی سازی هاشون رو کپی کنید.

6- 95% سایت های ایرانی مطلب فقط کپی می کنند و اسم خودشونو میذارن به عنوان ناشر اون نوشته و یا منبع رو درج نمیکنن( که البیه با سرعتی که یک مطلب کپی میشه شناخت اصل منبع هم کار سختی میشه ) تفاوت این عزیزان با اون ریپر که قالب رو بر میداره در چیه؟ هر دو دارن کپی می کنن یکی قالب یکی نوشته !

خیلی از این حاجی ها (اسم شغلشون بماند) اگر اعتصاب کنند چیزی تو این مملکت لنگ نمیمونه و چه بسا کلی پیشرفت هم حاصل بشه حالا بنظرتون اینا فرقشون با اونایی که با پارتی رفتن سرکار چه فرقی دارن؟ طبیعتا یکی هستن و چهارچوب کارشون استفاده ناحق هست اما چون ممکنه این خیلی بهش توجه نشه و درک نشه دلیلی بر این نیست شما که انسانید ازش چشم پوشی کنید. ریپر و کپی کننده حالا که دروغ هم میگن هر دو کلاه ربا هستن :) هم کلاه کاربر و هم طراح اصلی رو بردن !!!

7- من خودم در کپی کردن قالب مسبوقه به سابقه بودم فکر هم نمی کنم کسی نبوده باشه که این کارونکرده باشه همه بالاخره در شروع کردن بنده ابایی ندارم بگم میکردم ولی دیده شد در یعضی فروم ها دوستان با الفاظی مانند ***ی نون حرام خوردن و... به کار بردن و باعث شد سوالای زیادی در سر من شکل بگیره
حرف حق جوابی نداره حالا چه تند و یا با لفظ محترمانه بهتون گفته باشن.

----------------------
در کل بهتون پیشنهاد میکنم با بازی کردن با کلمات مثلا من قالبها رو قاطی کردم و... خودتون رو گول نزنید هر کاری که واقعا منطقی هست و تائید شده انجام بدین و سعی کنید تا طراح به معنای واقعی نشدین از این اسم استفاده ای نکنید.
موفق باشید.

salar95
March 19th, 2015, 00:32
جواب همه سوال ها: اشکال نداره ریپ بزن فقط ادعا نکن

مشکل ادعا نیست دوست من من به دنباله پاسخ اساسی میگردم
اونعزیزانی که توی تاپیک هایی که دیده بودم تیو همین انجمن کلی بد و بیراه نثار ریپر ها میکردن از اونا توقع بیشتری دارم کمکم کنن

borzeh
March 19th, 2015, 00:48
در شرایط حاضر کپی رایت در کشورمون ، نمیتونید رو حساب حرفدیگران به جواب سوالاتتون برسید

ففقط یک واقعیت وجود داره
اگر صاحب اثر هزینه ای کرده ، وقتی گذاشته ، زحمتی کشیده وشما با یه کپی به همه اون چیزها برسید ، با هزینه و زحمت کمتر و در حقیقت تلاش نفر اول رو هم به گونه ای زیر سوال ببرید صحیح نیست

ولی متاسفانه این روزا ، علی الخصوص در مشاغل آنلاین افراد پرمدعا توخالی زیاد داریم
نمونش:
- سایت اندروید زده ، نسخه نال نرم افزاری که مدت ها روش کار شده رو قرار داده ، واسه چهارخط نوشته دوزاری در مورد اون برنامش رگش باد میکنه ، زیر سایتش نوشته :مطالب این سایت اختصاصی مابوده و هرگونه کپی برداری حرام و بدون رضایت ماست!!!!!!!
- طرف قالب خارجی روترجمه کرده ، احساس میکنه طراح قالبه ... صرفا صاحب اون ترجمست ، اون هم بشرطی که خریده باشه پوسته رو (نسخه قابل فروش) که اکثر موارد اینطور هم نیست!

معیارصحیح یا غلط بودن یک کار وجدان خودتونه ، حرف مردم باده هواست ،اگه برپایه حرف مردم بخوایم زندگی کنیم عملا مرگ انتخاب عاقلانه ایه
ولی وجدان چیزیه که اگه بیدار باشه ، قدم اشتباه آدم رو با بیخوابی شبانه تلافی میکنه...

##ارسال شده با Tapatalk##

salar95
March 19th, 2015, 01:02
معیارصحیح یا غلط بودن یک کار وجدان خودتونه ، حرف مردم باده هواست ،اگه برپایه حرف مردم بخوایم زندگی کنیم عملا مرگ انتخاب عاقلانه ایه
ولی وجدان چیزیه که اگه بیدار باشه ، قدم اشتباه آدم رو با بیخوابی شبانه تلافی میکنه...

من هم با وجدان خودم نتونستم کنار بیام این تاپیکو زدم تا به جوابم برسم

در شرایط حاضر کپی رایت در کشورمون ، نمیتونید رو حساب حرفدیگران به جواب سوالاتتون برسید

ففقط یک واقعیت وجود داره
اگر صاحب اثر هزینه ای کرده ، وقتی گذاشته ، زحمتی کشیده وشما با یه کپی به همه اون چیزها برسید ، با هزینه و زحمت کمتر و در حقیقت تلاش نفر اول رو هم به گونه ای زیر سوال ببرید صحیح نیست

ولی متاسفانه این روزا ، علی الخصوص در مشاغل آنلاین افراد پرمدعا توخالی زیاد داریم
نمونش:
- سایت اندروید زده ، نسخه نال نرم افزاری که مدت ها روش کار شده رو قرار داده ، واسه چهارخط نوشته دوزاری در مورد اون برنامش رگش باد میکنه ، زیر سایتش نوشته :مطالب این سایت اختصاصی مابوده و هرگونه کپی برداری حرام و بدون رضایت ماست!!!!!!!
- طرف قالب خارجی روترجمه کرده ، احساس میکنه طراح قالبه ... صرفا صاحب اون ترجمست ، اون هم بشرطی که خریده باشه پوسته رو (نسخه قابل فروش) که اکثر موارد اینطور هم نیست!
فرمایش شما کاملا متین

سایتی مثل همیار وردپرس رو مثال میزنم قالب این سایت هیچ چیزه خاصی نداره یعنی من چیز گرافیکی درش ندیدم با بوت استرپ اوکی شده که کلی سایتم با همون فریمورک هستن تقریبا با تغییراتی که توی بعضی رنگه ا و اجزا داده میشه
الان قالب اینسایتو با چند تا تغییرات میشه به عنوان یک قالب جدی جا زد

lordmhn
March 19th, 2015, 01:03
ببنید

ریپ کردن قالب یعنی ***یدن قالب از روی هاست کسی ، یا استفاده قالب ، سیستم ( اسکریپت ) کسی که از بیس طراحی داشته یا دانلود قالب یا اسکریپت ***ی شده از نمونه اصلی فرقی نداره که شما اطلاع از این موضوع داشتید یا نه در هر صورت شما از سیستم یا قالب نال استفاده کردید !
در مورد طراحی ریپ کردن زمانی شامل میشه که از نظر کد نویسی 100% مشابه یک سیستم دیگه باشه طرح ، افکت جز ریپ نیست چون همونطور که خودتون گفتید و اصولش هست شاید یک افکت در یک سایت کسی نیاز داشت پس این جزئی از خلاقیت یک وب سایت شامل میشه و ریپ نیست میشه گفت الگو برداری کردید ولی چون شما از بیس اون کد رو نوشتید پس مشکلی نداره ، در مورد قالب های خارجی که فارسی میشن اگر شما خودتون اون رو بخرید یعنی لایسنس و حق استفاده ی اون رو داشته باشید تا حدودی مال شما میشه قالب یعنی شما تنها حق استفاده از اون قالب رو دارید نه فروش آن پس تغییرات در سیستم یا قالب ایرادی نداره چون شما حق استفاده قالب رو پرداخت کردید و به میل خودتون میخواهید فارسی سازی ، راست چین بشه و تا زمانی که استفاده بیش از یک بار توسط شما نباشه پس شما خلاف انجام ندادید. و اصولا در قالب ها و سیستم ها اسکریپت هایی که استفاده میشه اسکریپت های لایه باز یا رایگان هستند و با توجه به ناشر آن که معمولا در توضیحات ابتدایی فایل آمده ذکر شده که اگر تحت لایسنس GPL باشه یعنی رایگان و قابل استفاده هست برای مثال jQuery یک کتابخونه ی رایگان و تحت این لایسنس هست ولی در صورتی که اون اسکریپت نوشته شده اختصاصی باشه ذکر میشه و اگر ذکر نشده بود باید از صاحب قالب بپرسید که این اسکریپت رایگان هست یا نه . در مورد اینکه دو قالب رو با هم یکی کنید اگر صاحب قالب شما باشید ایرادی نداره مال خودتونه ولی اگر هر دو قالب ریپ شده باشن و اگر اسکریپت های اون اختصاصی باشه ایراد داره ، در مورد اینکه از قالب کسی دیگر استفاده کنید باید بگم که در وب کسی برای مدتی مثلا یک قالب رو داشته و طراحی کرده اختصاصی برای خودش حالا میخواد اونو بفروشه و شما مثلا اونو میخرید حالا با هر قیمتی که صاحب سایت اعلام کرد شما صاحب رسمی اون هستید و هر کاری که بخواهید میتونید انجام بدین و صاحب قبلی حق استفاده از قالب رو نداره و اگر استفاده کرد اگر شما دارای قراردادی چیزی باشید میتونید شکایت کنید . در مورد ریپ یا کپی کردن مطلب باید بگم که مطلب خوب مثلا خبر یه خبر یک جوره ممکنه چندین نفر یک جور مشابه به هم یک مطلب رو انتشار میکنن ولی ریپ خود میشه همونطور که بالا گفتم 100% کد نویسی کس دیگر !

کلا ریپ کردن کار نه شرعی و نه قانونی و نه اخلاقی درست نیست ! طراح بدبخت ساعت ها وقت میزاره بعد شما راحت با یه برنامه یا برنامه هم نباشه سورس های اونو بلند کنی
امیدوارم یه روزی همه به این درک برسند که ریپ کردن اصلا کار درست و قشنگی نیست که همه رو آوردن بهش برای پول راحت ولی شرعیش که پول حرومه ، اخلاقیشم که کار واقعا زشتیه و قانونیش جرمه که اینجا تو ایران قانون نداریم اصلا !

salar95
March 19th, 2015, 01:11
TN Projects (http://www.webhostingtalk.ir/member/102936/) عزیز شما گفتید نکنید بده خیلی کلی گفتید من هر چی فک کردم چیزی از سوالام دستگیرم نشد
من اگه یک قالب دروپال رو که ماله یه سایته بردارم برای وردپرس آماده کنم باید کلی تغیررات بدم منو ابزارک پست تایپ و... رو هماهنگ کنم با قالبه
طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه
نه کداش کدها رو که طرف ندیده اگه ببینه هم چیزی سر در نمیاره
شوال من ایمه من بشینم خودم اون سایته رو زنم از صفر دقیقا مثل همون مشکل حله؟

در مورد ریپ یا کپی کردن مطلب باید بگم که مطلب خوب مثلا خبر یه خبر یک جوره ممکنه چندین نفر یک جور مشابه به هم یک مطلب رو انتشار میکنن ولی ریپ خود میشه همونطور که بالا گفتم 100% کد نویسی کس دیگر !
lordmhn (http://www.webhostingtalk.ir/member/33151/) عزیز الان کد نویسی عوض بشه مشکل حله؟

psfa
March 19th, 2015, 01:13
دز.دی قالب آری یا نه؟ دز.د کیست؟ منم دز.دم؟ عنوان بهتر برای تاپیکتون
هیچ منظور بدی نسبت به شما ندارم فقط خواستم متوجهتون کنم این کار با ***ی فرقی نداره
ئقتی مشتری بهتون میگه از این طرح خوشش اومده باید برین سبک اون بزنین ، ایده برداری هیچ اشکالی نداره اما ری.پ ....!!!

TN Projects
March 19th, 2015, 01:17
TN Projects (http://www.webhostingtalk.ir/member/102936/) عزیز شما گفتید نکنید بده خیلی کلی گفتید من هر چی فک کردم چیزی از سوالام دستگیرم نشد
من اگه یک قالب دروپال رو که ماله یه سایته بردارم برای وردپرس آماده کنم باید کلی تغیررات بدم منو ابزارک پست تایپ و... رو هماهنگ کنم با قالبه
طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه به کداش که کار نداره
ببینید دوست عزیز این رو بعید میدونم کسی از دوستان قانونی کلی واسش در چند خط بیان کنه با کلی ریزه کاری که خواهد داشت.
من سعی کردم بصورت معنا با مثال بهتون بگم که کلیاتش رو درک کنید اما در جواب میتونم بگم طراحی یک کار هنریه .... وقتی مشتری میگه من شبیه به این میخوام اگر واقعا طراح باشید میفهمید که مشتری در اصل میگه در این سبک میخوام و نمیگه همین رو برام ریپ کنید شما میتونید یک کار هنری به هزارن شکل در همون سبک انجام بدین. اگر خلاقیتتون ضعیفه و نمیتونید مشتری رو در اون سبک ولی با زحمات و طراحی خودتون راضی کنید این مشکل از ریشه خودتون داره و باید با کسب دانش فنی آبیاریش کنید تا شاخ و برگ بده نه اینکه مشکل رو از دیگران بدونید و اقدام به بی ارزش کردن اثر دیگران کنید :)
اگر مورد نامفهومی وجود داشت اعلام کنید درخدمتم

lordmhn
March 19th, 2015, 01:19
طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه
نه کداش کدها رو که طرف ندیده اگه ببینه هم چیزی سر در نمیاره

lordmhn (http://www.webhostingtalk.ir/member/33151/) عزیز الان کد نویسی عوض بشه مشکل حله؟

ببین با عوض کردن مثلا استایلش که کلاس هاش عوض بشه یه جوری انگار داری خودتو گول میزنی ولی تا حدودی باید متفاوت باشه با کد اصلی !

salar95
March 19th, 2015, 01:36
دز.دی قالب آری یا نه؟ دز.د کیست؟ منم دز.دم؟

عنوان بهتر برای تاپیکتون
هیچ منظور بدی نسبت به شما ندارم فقط خواستم متوجهتون کنم این کار با ***ی فرقی نداره
ئقتی مشتری بهتون میگه از این طرح خوشش اومده باید برین سبک اون بزنین ، ایده برداری هیچ اشکالی نداره اما ری.پ ....!!!
کاملا حق با شماست ولی هنوز به تعریف کاملی از ریپ نرسیدم

اینم ریپ حساب میشه؟ به قول دوستمون من که هک نکردم سایتو قالبه اورجینالشو با مخلفاتش دانلود کنم

- - - Updated - - -

ببین با عوض کردن مثلا استایلش که کلاس هاش عوض بشه یه جوری انگار داری خودتو گول میزنی ولی تا حدودی باید متفاوت باشه با کد اصلی !
همین که قالب به وردپرس تغییر پیدا میکنه باید کداش عوض بشه

i.sharifi
March 19th, 2015, 01:57
کاملا حق با شماست ولی هنوز به تعریف کاملی از ریپ نرسیدم

کامل تر از این؟! : ریپ قالب یعنی دzُدی . این عمل ، یعنی دُzدی ، می تونه مسلحانه باشه ، می تونه غیرمسلحانه باشه و ... . اما در اصل عمل تغییری بوجود نمیاد .
تفاوتی هم نداره مال درون گاو صندوق باشه یا در فضای مجازی ، درصدی از پول باشه یا تمام پول . در هر صورت این عمل شنیع و غیر اخلاقی است و مالی که از اون طریق به دست میاد ، "مال ِ دُzدیه" و بهش روزی نمیگن .

ضمنا به شما و دوستانی که در این زمینه فعالیت می کنند یا می کردند یا قراره فعالیتشون رو آغاز کنند ، توصیه می کنم که از این کار دست بکشید و از فکر اینکه از این راه کسب درآمد کنید ، بیرون بیاید . این کارها عاقبت نداره و نهایتا به سرنوشت بعضی از دوستان دچار خواهید شد . نمونه ش رو توی همین انجمن هم داشتیم :
http://www.webhostingtalk.ir/f212/104792/

موفق باشید .

taksis
March 19th, 2015, 02:02
درسته.چه عیبیی داره دو نفر لباسشون شبیه هم باشه؟؟؟
اما من میگم سعی کن لباست با بقیه فرق داشته باشه.لباسی که یکی دیگه میپوشه رو تو نپوش
یه جمله هست میگه ادامسی که یکی دیگه جویده رو تو دیگه نخور
شما برای فهم این مسئله باید خودتو بذاری جای بقیه
فکر کن چندروز زحمت کشیدی کار کردی یه قالب برای خودت طراحی کردی یا پول دادی برات طراحی کردن
بعد یکی دیگه بیاد همونو ریپ بزنه استفاده کنه
الهام گرفتن و الگو گرفتن با کپی کردن خیلی فرق داره
بنز و پژو جفتشون خودرومیسازن.ولی خودرو هاشون یکیه؟؟جفتشون یه کار میکنن اما این کجا اون کجا

i.sharifi
March 19th, 2015, 02:16
درسته.چه عیبیی داره دو نفر لباسشون شبیه هم باشه؟؟؟
اما من میگم سعی کن لباست با بقیه فرق داشته باشه.لباسی که یکی دیگه میپوشه رو تو نپوش
یه جمله هست میگه ادامسی که یکی دیگه جویده رو تو دیگه نخور
شما برای فهم این مسئله باید خودتو بذاری جای بقیه
فکر کن چندروز زحمت کشیدی کار کردی یه قالب برای خودت طراحی کردی یا پول دادی برات طراحی کردن
بعد یکی دیگه بیاد همونو ریپ بزنه استفاده کنه
الهام گرفتن و الگو گرفتن با کپی کردن خیلی فرق داره
بنز و پژو جفتشون خودرومیسازن.ولی خودرو هاشون یکیه؟؟جفتشون یه کار میکنن اما این کجا اون کجا

لباس برای شخص تولید نشده دوست عزیز .
تولیدی لباس ایکس ، 1000 نوع از یک مُدل لباس رو تولید و روانه بازار می کنه .
اینکه کی این لباس ها رو خریداری و بر تن می کنه ، به کسی ارتباطی نداره ، چون یک بحث سلیقه ایه .
اما اینکه یک تولیدی دقیقا مشابه با همون مُدل لباس رو تولید کنه ، در اون صورت تولیدی اول می تونه از تولیدی دوم شکایت کنه .
این مثال شما خیلی کلیه و همینطور اشتباه .چند باری دیدم اینجور مواقع به کار برده میشه ، به همین دلیل لازم دیدم چند خطی توضیح بدم .

salar95
March 19th, 2015, 02:43
یه بنده خدایی یکقالب html آورده برای ما من با علم به اینکه مطمئنم قالب ریپ شده یک سایت دیگست ( با بررسی کدها) میگه به وردپرس برام تبدیل کن
من باید چکار کنم اینجور مواقع؟
من اوایل کار که آشنا شده بودم با وردپرس و کدنویسی یک قالب زدم برای خودم با وجود اینکه اون زمان زیاد مسلط نبودم و درست کردن اون قالب 3 هفته از من وقت گرفت (کاملا اختصاصی ) ولی اگه واقعا کسی از اون قالب خوشش میومد و یا کپی میکرد من اصلا ناراحت نمی شدم ( طرف خوشش اومده برداشته )
یا همین قالب هایی که به صورت پی اس دی تبدیل میکنم اگه کسی برداره کدار وچرا باید ناراحت بشم؟ شابد بعضی از مواقع خودم برای ایجاد بعضی قسمتاش خیلی اذیت شده باشم ( و نصف روز و گذاشته باشم برای یک مشکل که بلد هم نبودم ) خوشش اومده برداشته
الان مرورگر داره مثل باقلوا سورس رو در اختیار همه قرار میده یا همین فایرباگ اگه مشکلی بود که اونا جلوتر از ما جلوشو میگرفتن با همون قانون کپی رایت
آقا المان های گرافیکی قبول کپی نشه ولی کدا که آخه چیزی نیشت که بگیم انحصاری

i.sharifi
March 19th, 2015, 03:04
کدها عملکرد المان ها رو تعریف و مشخص می کنند دیگه ، نه؟
در واقع رفتار المان ها به کدها بستگی داره . در صورتی که شما برای قالب خودتون کدی بنویسید که مشابه با کدهای قالب دیگری باشه ، طبیعتا به این کار ریپ یا کپی گفته میشه .
درسته ، شما نمی تونید ادعا کنید که "مثلث" مال شماست و کسی حق نداره از این شکل هندسی استفاده کنه . اما زمانی که شما از ترکیب مثلث و دایره و مربع ، شکل هندسی یا طرح جدیدی ایجاد کردید ، شما صاحب اختیار اون طرح هستید . در ارتباط با کد هم به همین صورت .

همین فایرباگ اگه مشکلی بود که اونا جلوتر از ما جلوشو میگرفتن با همون قانون کپی رایت
خب چرا جلوی تولید چاقوی میوه خوری گرفته نشده ؟
اینهمه توی روزنامه و جراید مطرح میشه که فلانی مادر زنش رو با چاقوی میوه خوری به قتل رساند :) .
فایرباگ یک نرم افزار کاربردی و مفیده که عده ای از اون استفاده غیرمفید می کنند . دلیل نمیشه به خاطر یه عده ، سایر افراد رو از وسیله یا محصولی محروم کنند .
ضمنا سیاست تولید کننده نرم افزار به این شکل بوده که مرورگرش رو به صورت کدباز منتشر کنه . دلیل نمیشه همه تولیدکنندگان نرم افزار و کدنویس ها از اون شرکت تبعیت و نرم افزارهاشون رو به همراه کد سورس و با باقلوا منتشر کنند .

یه بنده خدایی یکقالب html آورده برای ما من با علم به اینکه مطمئنم قالب ریپ شده یک سایت دیگست ( با بررسی کدها) میگه به وردپرس برام تبدیل کن
من باید چکار کنم اینجور مواقع؟
اگه به اخلاق پایبند هستید ، چنین سفارش هایی رو نپذیرید .
خیلی ساده ست .

saeed1988m
March 19th, 2015, 03:14
ببینید دوست عزیز و گرامی که میخوایی چنین شغل شریفی(شوخی دی: ) رو شروع کردی میخوای شروع کنی و ... از نظر شما اگر شریف باشه خدا هم بگه قبول نمیکنی این اولا دوما یه تیم یا شخصی برای این کار زحمتی کشیده ساعات ها وقت صرف کرده برای کد نویسی و همچنین psd و ... از طرفی یه بنده خدا دیگه اونور هزینه کرده برای این قالب با هزار امید و آرزو قالب رو سایتش بالا بیاره سوما شما خودتم میدونی عین د-ز-د-ی هست این کار هر چه زودتر از این نوع کسب درآمد دست بکشید آه پشت سرآدم باشه جوری زمین میخوره بولدوزر هم بلندش نمیکنه
موفق باشید

Netfollower
March 19th, 2015, 04:12
متن شمارا کامل خواندم دوست گرامی
در کل تاپیک سعی کردید در قالب سوال کردن کار اشتباهتان را توجیه کنید
یا به اصطلاح کلاه شرعی برای ان قرار بدید
ریپ یعنی دز.د.ی - طراح وب سایت باید خلاق باشد
خیر دوست گرامی همه را با خودتان یکی نکنید. درمورد بقیه نظری نمیدهم
اما خود بنده بعد هفت سال کار طراحی سایت تا الان یکبار هم اینکار رو نکردم
پس همه را به چشم کارهای خودتان نبینید و نفرمایید همه یکبار کردن و...
ان همه ای که میفرمایید سواد فنی نداشتند که کردند
ریپ از نظر بنده تنها کار اشخاص بی سواد و بچه سال است که سواد فنی ندارند
و یا میخواهند کمی خلاقیت به خرج بدهند سورس چندقالب را ترکیب میکنند و ادعای طراحی میکنند
این اشخاص چه عرفا و چه شرعا د.زد بوده و زیاد دوام نخواهند اورد

بله بندم مشتری داشتم گفته عین فلان سایت میخوام
ولی جای اینکه به خاطر پول و از ترس اینکه مشتریم نپرد بروم طرح یک بدبختی را بد.زد.م
و پولم را حرام کنم
به مشتری گفتم بهتر از این طرح را میزنم و اکثر مواقع هم مشتری راضی بوده است
آن هم راضی نبود به سلامت ما به خاطر چندهزارتومن د.ز.دی نمیکنیم

یوزر سایت بنده بودید یوزرتان را از دیتابیس پاک میکردم
ریپ درهرصورتی د.زدی است دوست گرامی و هیچ عذر و بهانه ای نمیتوانید برایش بیاورید
بزرگوار گفت و ... بزرگوار مال ترول هاست یا طراح باشید یا د.زد

اگر طراحید که باید خلاق باشید نه کپی کننده
کاری با محتوای سایت ها نداشته باشید این مورد تفاوت میکند
اگر میخواهید د.زد باشید دنبال تاریخچه ی ویکیپدیا و کلاه شرعی نباشید

بدرود

borzeh
March 19th, 2015, 09:47

دوست عزیز این جمله شما رو تو چند تاپیک مختلف دیدم
با زبان تهدید نتیجه ای گرفته نمیشه
شما اگه حاکم شرع بودید دست و پا برای ***ی قطع میکردید گویا

ایشون سوالاتی پرسیدن
وقتی مستدل و با دلیل کسی رو مجاب نکردید شاید
ولی به هر شکل ، حتی ظاهری ایشون نظر دیگران رو پرسیدن

حتی اگر دوست دارید جای حاکم بشینید و حکمی بدید یادتون باشه برشی که در برخورد با مهربانی و مودت هست تو تهدید و اخراج و ... نیست

جسارتی اگر شد بر من ببخشید
پیروز باشید

salar95
March 19th, 2015, 12:32
من خیلی فکر کردم و تاحدود زیادی به نتیجه رسیدم همه میگن نکن خوب نیست ***یه بی اخلاقیه کلاه شرعیه قبول منم تصمیم گرفتم این کارو نکنم

ریپ یعنی دز.د.ی - طراح وب سایت باید خلاق باشد
خیر دوست گرامی همه را با خودتان یکی نکنید. درمورد بقیه نظری نمیدهم
اما خود بنده بعد هفت سال کار طراحی سایت تا الان یکبار هم اینکار رو نکردم
پس همه را به چشم کارهای خودتان نبینید و نفرمایید همه یکبار کردن و...
ان همه ای که میفرمایید سواد فنی نداشتند که کردند
ریپ از نظر بنده تنها کار اشخاص بی سواد و بچه سال است که سواد فنی ندارند
ما به خاطر چندهزارتومن د.ز.دی نمیکنیم
ریپ درهرصورتی د.زدی است دوست گرامی و هیچ عذر و بهانه ای نمیتوانید برایش بیاورید

! Omid StaR ! (http://www.webhostingtalk.ir/member/68815/) عزیز شما که کارت درسته
قابل نوجه همه دوستان طراح :
با چی طراحی psd انجام میدید؟ با کدوم ویندوز؟ انشالا که لایسنس همه رو خریدید ؟ حتما خریدید شما که به خاطر چندهزارتومن د.ز.دی نمیکنی کلاه شرعی هم نمیذارید سرتون
من اگه بخوام این اصولی که شما دوستان فرمودید رو به کار بببرم نباید اصلا کامپیوترو روشن کنم
شما انشالا که هیچوقت محصولات لیندا رو دانلود نکردید هیچ وقت هیچ نرم افزار کرک شده ایی رو سیستمتون نصب نبوده انشالا که اصلا فیلم های آمریکایی رو دانلود نکردید؟ انشالا که از تغییر ای پی خود برای ورود به سایت های خارجی تحریمی استفاده نکردید
ویندوز پشتیبانی نداره whmcs پشتیبانی نداره و این حرفا فک نمیکنم کمتر از همون کلاه شرعی باشه وقتی پشتیبانی نداره یعنی شما که ایرانی هست اصلا از این استفاده نکن راضی نیستیم حتی پولی
این متورم شدن رگ گردن های شما عزیزان برام خیلی جالب بود شما اگه خودتونو جای همون تیم های طراحی همون نرم افزارها بذارید بازم وقتی کسی مثل خود شما از این نرم افزارها به این شکل استفاده میکنه چه برخوردی خواهید داشت

درکل منم به این نتیجه رسیدم از دسترنج دیگران به راحتی استفاده نکنم ولی به این نتیجه هم رسیدم که کلا برای این کار باید با Pc خداحافظی کنم !!!!!
شما ها که طراح وب هستید به این چیزا اصلا فکر کردید؟

borzeh
March 19th, 2015, 13:09
ببینید
د.زدی د.زدیه
فرقی نداره

درمورد خودم بشخصه توضیح بدم

اولا طراح نیستم!
برای سایت خودم گاهی طرح هایی میزنم
دوما از لینوکس استفاده میکنم puppy linux
نزدیک پنج ساله
فوتوشاپ اصلا وارد نیستم . اصلا هم باهاش کار نکردم
نرم افزارهای راه دست من Inklite و GIMP هست . تحقیق کنید . هر دو رایگان هستن
Whmcs هم ندارم . سایت های من بخش فروش ندارن

از طرح های آماده رایگان روی نت استفاده میکنم

فرصت و وقت فیلم دیدن هم ندارم

تنها جایی از کارم که میلنگه . شاید . مطمئن نیستم استفاده از پوسته صحیفه برای یکی از سایتهام است که یکی از سایت ها رایگان قرار داده برای دانلود
البته نمیدونم اونها امتیازش رو شاید خریده باشن

من با اینکه با برخورد یوزر امیداستار موافق نبودم ولی دارم به این نتیجه میرسم که دنبال کلاه شرعی میگردید
واقعا فکر میکنید حتی اگر من ویندوز 8.1 کرک استفاده کنم دلیل میشه کار شما صحیح تلقی بشه؟

اگر هم دنبال این هستید که نشون بدید همه دز.د هستن بازم در اشتباهید
اصطلاح ما ایرانیاست که :
(بلانسبت ، انشالا 100 سال زنده باشید)
هر کسی رو تو گور خودش میخوابونن

i.sharifi
March 19th, 2015, 13:22
كافر همه را به كيش خود پندارد
از نظر ریپر ها همه کپی کار هستند و همه از نرم افزارهای کرک شده استفاده می کنند .
چرا فکر می کنید وقتی خودتون تواناییش رو ندارید که لایسنس قانونی خریداری کنید (این عدم توانایی میتونه به دلیل مشکلات مالی باشه یا مشکلات اخلاقی) دیگران هم از این قاعده مستثنی نیستند و پایمال کردن حقوق افراد مثل خود شما واسشون مهم نیست ؟ :) (شخص خاصی مد نظرم نیست،کلی عرض کردم)
یه سوال؛
با این همه ریپ قالبی که تا به حال انجام دادید، نتونستید 200 تومن برای خرید لایسنس قانونی ویندوز پس انداز کنید؟! یا درآمد حاصل از این کار رو برای خرید شارژ ایرانسل و تفریح و عشق و حال و این جور مسائل خرج کردید؟
خوب اگه فکر می کنید دارید کار نادرستی انجام میدید و در حال حاضر و با وضعیت فعلی توانایی رفع مشکل رو ندارید ، رایانه تون رو خاموش کنید . یا به جای خاموش کردن رایانه از سیستم عامل و نرم افزارهای رایگان استفاده کنید .
از قدیم گفتن کلاه خودت رو محکم بگیر باد نبره ،
شما درخواست راهنمایی کردید ، دوستان هم در تاپیک شرکت کردند و همگی بر اینکه ریپ قالب کار درستی نیست اتفاق نظر داشتند .
دیگه دلیلی نداره دیگران رو با زبان کنایه محکوم کنید که شما خودتون این کارها رو انجام میدید و ... .
اگه اینطور که گفتید ، به این نتیجه رسیدید که کار درستی نیست ، پس برای تصحیح اعمال نادرستی که مرتکب شدید اقدام کنید .

salar95
March 19th, 2015, 13:40
borzeh (http://www.webhostingtalk.ir/member/4725/) و i.sharifi (http://www.webhostingtalk.ir/member/70358/) عزیز شاید من منظورمو خوب نرسوندم
ولی میگم من اگه دیگه ریپ نکنم که دیگه هم تصمیم گرفتم نکنم باز هم خیلی جاها کارم گیره از ویندوز گرفته از فتوشاپ گرفته تا نرم افزارهای کوچک اون کلی کرک شده نصبه :|
من کسب و کارم اینترنت نیست یعنی واسه یک مدت محدود و فقط از سر علاقه به کد نویسی از فتو شاپ یا سایر نرم افزار ها استفاده میکنم نه شرکتی دارم نه تشکیلاتی کارم هم در آینده خیلی نزدیک جدای از نت خواهد بود
الان برای خرید یک فتوشاپ و ویندوز اورجینال چقدر باید هزینه کنم؟ ویندوزو شاید من هم بیتونم بالاخره با لینوکس کنار بیام هر چند خیلی سخته ولی جایگزینی مثل فتوشاپ که رایگان باشه وجود داره؟
قصدم توهین به هیچ کاربری نبوده و نیست اصل ایجاد تاپیک هم گفتم می خواستم با کمک شنما عزیزان یک سری چیزا برام روشن شه

borzeh
March 19th, 2015, 13:43
ویندوز پشتیبانی نداره whmcs پشتیبانی نداره و این حرفا فک نمیکنم کمتر از همون کلاه شرعی باشه وقتی پشتیبانی نداره یعنی شما که ایرانی هست اصلا از این استفاده نکن راضی نیستیم حتی پولی

:confused::confused::confused::confused:

بذارید یعنیشو به یه چشم دیگه بهتون بگم
۱) تحریم
۲) عدم امید به بازاری که کیف قاپی توش ***یه ، ویندوز کپی با (لایسنس!!!!) عرشیا سافت ده هزارتومنه!
خودم به چشم دیدم یکی رو به خاطر خرید نرم افزار آیفون از اپستور مسخره میکردن
باور کنید من جای مدیران اپل بودم کلا کاری میکردم محصولاتش تو محدوده ایران کار نکنن ، خیلی بزرگوارن که بازاری که همش ضرره (به لحاظ معنوی) رو برای ایران باز گذاشتن

borzeh
March 19th, 2015, 13:49
ویندوزو شاید من هم بیتونم بالاخره با لینوکس کنار بیام هر چند خیلی سخته ولی جایگزینی مثل فتوشاپ که رایگان باشه وجود داره؟

اگر وقت و حوصله دارید
Puppylinux.org
دانلود کنید و روی سی دی ایزو رو رایت کنید
بدون نیاز به نصب هم اجرا میشه
برنامه GIMP رو هم روی اون نصب کنید
من با فوتوشاپ کار نکردم ، ولی خیلی شنیدم gimp بیشتر از فوتوشاپ نباشه کمتر از اون نیست
امکاناتش به حدی بوده که منو تا به امروز لنگ نذاشته

salar95
March 19th, 2015, 14:04
اگر وقت و حوصله دارید
puppylinux.org
دانلود کنید و روی سی دی ایزو رو رایت کنید
بدون نیاز به نصب هم اجرا میشه
برنامه gimp رو هم روی اون نصب کنید
من با فوتوشاپ کار نکردم ، ولی خیلی شنیدم gimp بیشتر از فوتوشاپ نباشه کمتر از اون نیست

gimp رو دانلود میکنم و نصب انشالا
این سیستم عاملی که معرفی کردید کار باهاش راحته؟ من یک سیستم عامل می خوام مثل ویندوز باشه هم راحت باشه کار باهاش و مهمتر از همه هم رایگان !
با نصب سیست م عامل جدید نیاز هست مجدد داریورهای سخت افزاری رو دانلود کنم؟
اگه پیشنهاد شما لینوکس هست کدوم نسخه از لینوکس برای کار من مناسبتره؟

mohammad.2016
March 19th, 2015, 14:10
ubuntu هم خوبه.
http://www.ubuntu.com

borzeh
March 19th, 2015, 14:15
مناسب بودن رو نیازهای کاربر تعریف میکنه
تو گوگل سرچ کنید
Distro picker یا distro selector
و سوالاتش رو جواب بدین

مزیت نسخه ای که من معرفی کردم puppy
سبک و بسیار کم حجم
نرم افزارهای مفید همراه
قابل اجرا روی سیستم قدیمی
تقریبا به روز

معایب;
ظاهر کاربری قدیمی
از نظر شباهت ویندوز بهترین نسخه به حساب نمیاد

پ.ن : پیشنهاد میکنم این تاپیک بحثش متوقف بمونه ، سوالاتتون درمورد لینوکس رو در جای خودش بپرسید ، بعد نصب و کار با این نرم افزارها ، اگر نظری درمورد تاپیکتون داشتید اینجا بحث رو ادامه بدین

salar95
March 19th, 2015, 14:17
ممنون از همه دوستان در تاپیک های دیگر از نظرات شما استفاده خواهم کرد
لطف خیلی بزرگی در حق من کردید سپاس از همه

__coma__
March 19th, 2015, 14:21
دوستان ما هنوز اندرخم یک کوچه ایم ؟

به نظر من ریپ زدن مشکلی نداره ! فقط قبلش با وبسایتی که می خواهید ریپ بزنید بگید که قالبتون کپی اون هست !! خب مگر چه ایرادی دارد ؟

بهتر است همه چیز را به شرع ربط ندهیم که ریپ قالب حرام است یا حلال.در هیچ جای دنیا طراحی حلال حرام نداره و فقط کپی رایت رعایت میشه !!! که در ایران کپی رایت ....

همه ما زحمت میکشیم و قالب میزنیم بعدش ریپ میشه !! خب ایرادش چیه الان ؟ یکی از کار ما خوشش اومده و دوست داشته اونو داشته باشه.من که کلی هم خوشحال میشم که طرحم مورد پسند واقع شده.و حتی شاید بتونم اونو رایگان به شخص بدم.مبحث توسعه وب بیشتر از یک قالب و کپی زدن هست.

یه دوستمونم هست که گفته من 7 سال هست طراح وب هستم و ریپ نکردم! خب چند روز دیگر خواهید گفت 8 سال ! شما طراح وب هستید و ریپ زدن برای شما کار خوبی نیست.باید ایده داشته باشید اگر کسی هم ریپ زد طراح نیست ! یا اگر به اسرار مشتری ریپ زد باز هم به نظر من مشکلی نداره.مشتری پول میده و میتونه هرقالبی از ما بخواد.این که مثلا من ریپ نمیزنم چون دز.دی هست به ما مربوط نیست به مشتری مربوطه ما فقط میتونیم پیشنهاد بدیم که شاید بهتر از این بتونیم بزنیم و یا این کار کار درستی نیست. شغل ما تامیین نیاز مشتری هست .لازم هم نیست یوزرکسی را از دیتابیس پاک کنید ( حالا چرا از دیتابیس پاک میکنید نمیدونم )

به نظر من مشکل وقتی شروع میشه که با قالب مشابه + نام مشابه بخواهند کلاهبرداری کنند.

البته شاید نظر من با شما مشابه نباشه.ولی به نظر من مهم اینه که ایده اصلی از کی بوده.

studio.design
March 19th, 2015, 14:26
ریپ یه سلاح جنگیه :)) اگه کسی اذیتت کرد تم ش پخش میشه

ریپ یه تفریحه سالمه بین طراح های معتبر !! هر چند وقت یه بار یه حرکتی میزنن اسمشون پایین نیاد

+ ریپ رایگان مشکلی مداره !! بخوای ریپ کنی بفروشی مشکل شرعی داره

salar95
March 20th, 2015, 18:28
بهترین جواب( از دید خودم ) رو این دوستمون فرستاد اینجا میذارم تا شاید به درد کسه دیگه ایی مثل من بخوره

ریپ و نال دو مقوله جدا هستن.
ریپ به معنای کپی کامل یک وب سایت بیشتر از سمت پوسته کار هست که شما اون رو ذخیره و با کمی تمیزکاری به یک پوسته html آماده استفاده میکنید. یا وردپرس یا هر سیستمی دیگه هم مشمول اینها میشه.
نال به معنای از بین بردن محدودیت روی یک اسکریپت(سمت وب) هست که مثلا لایسنس و کپی رایت او این موارد رو از روی محصول حذف میکنن.

2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...)

اگر طرح 100% اختصاصی باشه خود طرح و المان های اصلی مثل آیکون/اسکریپت/عکس/فونت و...
اما بخشی از سایت که کدباز هست و اوپن سورس مشکلی نداره.

بله باز هم داستان همون هست.

یکی از حقوق طراح حقوق معنوی هست. یعنی زمان و هزینه ای کهبرای ایجاد یک طرح مصرف میشه تا به اون طرح برسه. شاید یک ماه یک طراح میشه و روی ایجاد یک ساختاز زمان صرف میکنه و می بینه یک نفر یک شبه اون رو کپی زده. چه حسی به آدم دست میده؟! ام شبیه ش طرح زده بشه یا الهام گیری بد نیست. ولی 100% گرفتن طرح....

اون بزرگوار وقتی لباسی میگیره صدها طرح از پارچه و نوع دوخت همون لباس توی جامعه هست و مورد دیگه داستان کپی رایت در لبس ها مثل داستان مد هست. که خود مد هم حق کپی رایت. ایران همه چی رو هوا هست! ولی خارج از ایران اینطور نیست.

5- میگن قالب های اورجینال تم فارست مشمول کپی رایته حالا اگه یکی بیاد شبیه همون قالب رو از صفر بشینه خودش بزنه باز هم کپی رایتی رو نقض کرده

بالاتر توضیح دادم که شبیه با رعایت اصول مشکلی نداره.

اینها ناقض کپی رایت و *** زحمت و دسترنج کسانی هستن که میان اون مطلب رو مینویسن. ***ی هر نوعی که باشه به نفر اول که کار مال اون هست صدمه میزنه.

ریپ زدن بدترین نوع ***ی هست. نونش هم ***ی هست! حالا دوستانی بودن که خیلی موارد براشون روشن نبوده و اینکار رو انجام میدادن و یا قبلا توی اینکار بودن و الان رها کردن به نظر شخصی خودم ماهی رو هر وقتاز آب بگیرن تازه هست!
خودم برای دست گرمی اوایل کار سایتهایی مثل یاهو و msn رو روکپی میزدم. ولی دنبال فروششون نبودم چون شانسی که داشتم از همون اوایل با کپی رایت و دنیای اوپن سورس آشنا شده بودم. شاید یکی از مهمترین اتفاقات زندگیم بود http://forum.wp-parsi.com/public/style_emoticons/default/wink.png

اتفاقأ منم می خواستم اینو بپرسم که اگه سورس قالب یکی دیگه رو برداریم و خودمون هم استفاده کنیم، جرمش چه قدره و قانون برای این کار چه چیزایی رو در نظر گرفته؟؟

جرایم رایانه ای تو ایارن چون قانون نداره مثل جرایم عادی اعمال قانون میکنن. یعنی شما ثابت کنی یکی ازتون کپی زده مثل یک *** واقعی باهاش برخورد میشه.

حالا باز سایتایی که از فریمورک مثل Bootstrap استفاده میکنن خیلی المان ها شبیه هم میشه اینجور جاها گیج تر میشه آدم

بوت استرپ اوپن سورس هست و قانونش اجازه اینکار رو میده.