PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد خرید رم

hack2hacker
March 17th, 2015, 16:18
سلام دوستان رم فعلی کامپیوتر من 2 هست
و هنگام اجرای برنامه و بازی فشار زیادی روی هارد میاد
میخواستم ببینم رم 2 بخرم به صرفه تر هست
یا رم 4 گیگ؟

ahmadireza
March 17th, 2015, 16:22
رم 2 خوب = 60 ت
رم 4 خوب = 120 ت
ارزش رم فعلی شما 40 ت
تصمیم با خودتون !!

s0NY
March 17th, 2015, 16:24
رم کم بیاورد از هارد استفاده می کند بهتر است بسته به استفاده از سیستم مقدار مشخص نمایید
بازی می کنین رم 4 خوب است

hack2hacker
March 17th, 2015, 16:24
میخوام ببینم اصن یه چهار گیگ بندازم به کارم میاد یعنی خیلی بهتر از دو میشه یا زیاد تفاوتی نمیکنه

ahmadireza
March 17th, 2015, 17:05
میخوام ببینم اصن یه چهار گیگ بندازم به کارم میاد یعنی خیلی بهتر از دو میشه یا زیاد تفاوتی نمیکنه

100 درصد بهتر میشه
الان رم خود بنده هم 4 می باشد جواب گو هستش و در بد ترین حالت ممکن 2.9 گیگش پر میشه

hack2hacker
March 17th, 2015, 17:38
100 درصد بهتر میشه
الان رم خود بنده هم 4 می باشد جواب گو هستش و در بد ترین حالت ممکن 2.9 گیگش پر میشه

منظورم اینه که
الان یه رم 2 که دارم
اگه یه 2 دیگه بندازم میشه 4
اگه یه 4 بندازم میشه 6
سوال من اینه که اگه رمم 6 بشه با توجه به اینکه سی پی یو 2 هسته ایی و گرافیک 1 گیگ هست اصن اون 6 گیگ رم استفاده میشه ؟

007
March 17th, 2015, 17:45
منظورم اینه که
الان یه رم 2 که دارم
اگه یه 2 دیگه بندازم میشه 4
اگه یه 4 بندازم میشه 6
سوال من اینه که اگه رمم 6 بشه با توجه به اینکه سی پی یو 2 هسته ایی و گرافیک 1 گیگ هست اصن اون 6 گیگ رم استفاده میشه ؟

س
باافزایش رم شما تعداد برنامه ی بیشتری میتوانین در آن واحد باز داشته باشین بدون هنگ و لگ اگر برنامه های زیادی باهم باز نمیکنین همون رم 4 کافی خواهد بود
بعدشم دوتا رم دو بهتراز کلا یک رم 4 هست اگر ...
ارادت

us12
March 17th, 2015, 17:56
سلام دوستان رم فعلی کامپیوتر من 2 هست
و هنگام اجرای برنامه و بازی فشار زیادی روی هارد میاد
میخواستم ببینم رم 2 بخرم به صرفه تر هست
یا رم 4 گیگ؟

اگر مین بورد 2 کاناله باشه 2 تا رم 2 بهتر از یک 4 است و با 2 تا رم سرعت بالا تر میره .
البته بجز 2 کاناله بودن باید رم ها دقیقا مثل هم باشند و از نظر باس و نوع ساخت هم مشابه باشند تا بشه دو کاناله کرد . ( به اصطلاح رم ها دوقلو که داخل یک پک هستند )

بهتره اون 2 را رد کنی و یک 4 بندازی

یک 2 و یک 4 هم توصیه نمیشود و فقط از نظر فیزیکی فضای رم بالا میره و تاثیری در سرعت نخواهد داشت .

hack2hacker
March 18th, 2015, 13:13
کسی دگ نظری نداره؟

- - - Updated - - -

up

navid2zp
March 18th, 2015, 13:32
ببینید رم بالا هیچوقت مشکل ساز نمیشه چون اگر هم نرم افزار های زیادی رو باز کنید همزمان از همشون استفاده چندانی نمی کنید که سی پی یو درگیر بشه .

مثلا رم بالا به شما این امکان رو میده تا توی مرورگر بیش از 20 تب رو همزمان باز کنید
یا نرم افزار های مختلفی رو برای مدت های طولانی در حال اجرا نگه دارید.
وقتی رم بالا کاربرد نخواهد داشت که شما بخواید بازی کنید و سی پی یو شما به اندازه رم جوابگو نباشه .
خیلی بازی ها هستند که رم بالا + سی پی یو بالا می خوان پس باید هر دو قدرت کافی رو داشته باشند .

از طرفی رم بالا به جدا از بازی میتونه مانع از کند شدن سرعت بشه چون همونطور که میدونید با پر شدن رم از هارد استفاده میشه و با استفاده از هارد سرعت سیستم پایین میاد در صورتی که با یک مقدار هزینه میتونید سیستم روونتر ولی شلوغ تری داشته باشید .