PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اموزش انتقال فایل از یک هاست به هاست دیگر با cronjob !

jahromweb
March 16th, 2015, 21:13
باسلام

شاید تا به حال پیش امده است که قصد انتقال حدود 1 گیگ اطلاعات از هاستی به هاست دیگر دارید و دسترسی به بکاپ گیری و ssh و سرور مجازی ... ندارید
همچنین از لیچر ها نیز نمیتوانید استفاده کنید + مدیر سرور هم همکاری نمی کند (اگر بکند که همه چیز حل است! میتواند خودش انجام دهد یا دسترسی ssh به شما بدهد که بسیار عالی است)
راه حل چیست؟ به نظر من یکی از راه حل ها استفاده (انشاالله سوء استفاده نشه!) از cronjob است البته معایبی دارد مانند احتمال وجود محدودیت و ...
شاید بپرسید اصلا چه ربطی دارد؟ پاسخ این است که میتوانید از دستورات لینوکس در ان استفاده کنید.
برای استفاده از این روش کافی است که فایل ها را در هاست مبدا فشرده کنید و به صورت یک لینک دانلود مستقیم در اوردید.
پس از ان وارد هاست دوم شوید به بخش کران جاب بروید و از یکی از دو دستور زیر استفاده کنید:

curl -O http://site.com/file.zip
wget http://site.com/file.zip
تنظیم کنید که چند دقیقه بعد کران اجرا شود
پس از پایان ان فایل ها در هاست شما (ریشه) قرار دارند

چند نکته :
1) در انتخاب زمان بسیار دقت کنید! تحت هیچ شرایطی روی "هر از یک دقیقه" قرار ندهید حتما ساعت و دقیقه را مشخص کنید
2)پس از پایان کار کران را حذف کنید
3) ممکن است محدودیت زمانی و ... برای اجرای دستورات قرار داده باشند در این صورت فایل ها را به چند بخش تقسیم کنید و کم کم منتقل کنید

توجه : اگر با میانگین سرعت 10 مگابایت اطلاعات منتقل شود در مدت 1 دقیقه حدود 600 مگابایت منتقل خواهد شد که خوب است!

لطفا دوستان نظرشان را اعلام کنند تا درصورتی که بنده اشتباه میکنم متوجه شوم
باتشکر از این که وقت گذاشتید و مطالعه کردید
ارادتمند شما
مهدی تمدن

hashtgerdiha
March 16th, 2015, 21:18
سلام
اموزش خوبی بود و مفید!
استفاده کردیم از این اموزش
موفق باشید

shetabanhost
March 16th, 2015, 23:37