PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فعال سازی corn job در ویندوز

akbari
August 6th, 2010, 10:56
سلام
چند روز هست پیگیر فعال سازی این سرویس روی سرور ویندوز 2008 هستم میدونم Scheduled Task باید فعال بشه برای این کار. ولی این Scheduled Task را نتونستم تنظیم کنم . لطفا اساتید راهنماییم کنند

Aria
August 6th, 2010, 12:54
سلام.

برای انجام چه کاری می خواید این سرویس رو تنظیم کنید ؟

این مورد بسته به سرویس متفاوت عمل می کنه و مثل لینوکس نیست که بتونه هر چیزی رو در حالت استاندارد تشخیص بده و بدون مشکل کار رو انجام بده و حتماً باید Attribute های مخصوص مربوط به برنامه مورد تظر رو وارد کنید تا سرور بتونه کار رو بخونه و اجرا کنه.

با تشکر.

akbari
August 11th, 2010, 00:05
سلام مجدد
اقا ما از این corn job میخواهیم که یک فایل را برای ما بروز کند . این فایل هر 5 دقیقه باید به صورت اتوماتیک بروز شود و این فایل برای ارسال پیامک استفاده میشود

Aria
August 11th, 2010, 01:23
سلام.

فایل شما چه فرمتی داره ؟ آیا ویندوز Application هست و یا تحت وب هست مثل PHP و ASP و JSP ؟

در هر حال به صورت عمومی، لینک زیر میتونه به شما کمک کنه:

How To Setup Windows Scheduled Task To Access a Web Page (.htm, .asp, .aspx, ...) Periodically? (http://www.winservermart.com/HowTo/Windows_Scheduled_Task_For_Web_Page.aspx)

همینطور این لینک:

Configure a Scheduled Task Item (http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc725745.aspx)

مورد اول به شما آموزش میده که چگونه یک صفحه تحت وب رو به طور غیر مستقیم توسط Scheduled Task اجرا کنید که بهترین راه اجرای فایل های تحت وب توسط سیستم اجرای تاریخ دار ویندوز هست.

آموزش دوم هم به صورت عمومی شما رو در ایجاد یک Schedule Task برای اجرای تغریباً هر گونه برنامه ای راهنمایی می کنه که البته مراحل کمی پیچیده ای داره و متاسفانه شرکت Microsoft معمولاً Dependencies (وابستگی) های انجام یک عمل در ویندوز رو در آموزش انجام اون کار اضافه نمی کنه و دلیلش این هست که کسی که می خواهد این کار رو انجام بده، حتماً مراحل وابسته رو سپری کرده.

در هر حال اگر توضیح بیشتری لازم هست، مواردی مثل فرمت دقیق فایل، روش مورد نظر برای اجرای task، اجرا به صورت داخلی یا به صورت ریموت و ... را به صورت لیست شده برای من مشخص بفرمایید تا پس از بررسی جواب مستقیم تری داده بشه.

با تشکر.

akbari
August 12th, 2010, 00:14
فایل php هست