PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : start نشدن سرویس SQL Server 2008

imanegr
August 5th, 2010, 21:37
سلام
من در ویندوز سرور 2008 پلسک را به همراه sql server 2008 دارم ولی دیدم که plesk قادر نیست به sql server متصل بشه . بیشتر که بررسی کردم دیدم کلا سروس sql server در حالت stopped قرار دارد و وقتی هم که روی start کلیک می کنم ارور میده که request failed . من این سرور اختصاصی رو تازه امروز تحویل گرفتم و هنوز دستکاریش نکردم و log های ویندوز رو که در بخش server manager مشاهده کردم چیز خاصی در این رابطه نداشت .
به نظر شما اگر sql server رو reinstall کنم مشکلی در پلسک به وجود نمیاد؟
لطفا راهنماییم کنید که چه جورری این مشکل رو حل کنم .

Aria
August 5th, 2010, 22:00
سلام.

مراحل زیر رو دنبال کنید:

Start Menu ~~> Run ~~> Services.msc ~~> SQL Server ~~> Properties ~~> Log On ~~> Select Local System Account ~~> OK

سپس سرویس رو به راحتی Start کنید.

دلیل بروز مشکل:
سرویس های دیگری که بر روی سرور نصب شده اند نیاز دارند که از طریق Local System Account به سرور SQL شما متصل بشند تا بتونند سرویس خودشون رو روی اون اجرا کنند.
بعضی برنامه ها به صورت پیش فرض اینگونه تنظیم شده اند و بعضی دیگر به دلیل غیر قابل دسترس بودن Network Service Account به صورت خودکار روش دسترسی رو به Local System تغییر میدند.

با تشکر.

imanegr
August 5th, 2010, 22:38
ممنون
مشکل start سرویس حل شد . البته قبل از اینکه راه حل شما رو ببینم reinstall کردم و سرویس ها start شد ولی الان مشکلی که دارم اینه که در پلسک وقتی به قسمت database server می رم بغل دیتابیس sql server علامت غیر فعال گذاشته و وقتی روی اون کلیک میکنم در یک صفحه جدید از من Host name or IP address و Administrator's login و Administrator's password رو میخواد که من برای hostname هم ip سرور و هم localhost رو امتحان کردم و برای مشخصات لوگین هم همون مشخصات لوگین ویندوز رو دادم که هر دفعه پیغام میده که مشخصات login صحیح نیست.
در پنجره propertice مربوط به سرویس sql server ، گزینه log on as رو همونطوری که گفته بودید روی حالت local system قرار دادم .
لطفا بفرماییید که در پلسک برای مشخصات login به دیتابیس باید چی وارد کنم ؟
باز هم از راهنمایی شما ممنون .

Aria
August 6th, 2010, 01:41
سلام.

از طریق SQL Management Studio کلمه عبور مربوط به حساب کاربری 'sa' رو تغییر بدید و سپس در Plesk واردش کنید و در مورد hostname هم باید اسمی رو که در هنگام ورود به SQL Management Studio در بخش Server وارد کردید، وارد کنید تا بتونه به سرور وصل بشه.

با تشکر.

akbari
July 5th, 2011, 10:18
سلام
میدونم تاریخ پست خیلی قدیمی هست ولی خوب سوال دارم دیگه.
دوست عزیز آریا من این روشی که شما فرمودید انجام دادم ولی هنوز MS SQL Server به پلسک اضافه نمیشود و اخطار زیر را میدهد

Error: Test connection to the database server has failed because of network problems:

[DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server does not exist or access denied.

Aria
July 5th, 2011, 10:44
سلام.

Firewall ویندوز رو غیر فعال کنید و یا به درستی تنظیم کنید تا port های مربوط به SQL رو آزاد بگزارد.

با تشکر.

akbari
July 5th, 2011, 11:09
سلام.

Firewall ویندوز رو غیر فعال کنید و یا به درستی تنظیم کنید تا port های مربوط به SQL رو آزاد بگزارد.
با تشکر.

فایروال را هم چک کردم غیر فعال هست.