PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دانش و اطلاعات مورد نیاز برای پشتیبانی دیتاسنتر

ezatpanah
March 3rd, 2015, 14:46
سلام دوستان
برای کسی که به عنوان کارشناس شبکه قرار تو مرکز دیتا سنتر باشه و بعنوان پشتیبان و نگهدارنده دیتا سنتر ها باشه چه دانشی نیاز هست؟!

کسی که برای این کار انتخاب شده مدارک زیر رو داره :
network +
ccna

و کار با سرور مجازی ( لینوکس و ویندوز رو در حد متوسط ) بلدن

چه دوره و چه منبع و یا هر چیزی که ممکنه کمک کنه به دانش ایشون ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

behtech
March 3rd, 2015, 23:22
بهترین روش به نظر من اینه که به صورت آموزشی چند ماه جایی مشغول بشه و تجربی یاد بگیره
اگرم این راه رو نمیخواد سرفصل های مهم راجب اینکارو از شخصی حرفه ای بپرسه و خودش از اینترنت یاد بگیره, چون آموزش های عالی در اینترنت وجود داره که اگه فرد علاقه مند باشه راحت یاد میگیره

ezatpanah
March 4th, 2015, 09:09
بهترین روش به نظر من اینه که به صورت آموزشی چند ماه جایی مشغول بشه و تجربی یاد بگیره
اگرم این راه رو نمیخواد سرفصل های مهم راجب اینکارو از شخصی حرفه ای بپرسه و خودش از اینترنت یاد بگیره, چون آموزش های عالی در اینترنت وجود داره که اگه فرد علاقه مند باشه راحت یاد میگیره

ممنون بابت راهنمایی
ذقیقا نیاز مند مون سر فصل ها هستم... فعلا کسی رو ندارن که ازشون بپرسه واسه همین من اینجا مطرح کردم تا شاید دوستان راهنمایی کنن
آیا مدرک دیگه هست و یا دوره ای که ایشون رو آماده تر کنه؟1

se7en-host
March 5th, 2015, 09:48
امنیت و کار با روتز ها رو هم باید یبلد باشه (خلاصه هر چی بیشتر بلد باشه بهتره)
از بهترین ها سیسکو هست که هم دوره برای کلاساش هست و هم اموزش در نت
کار با انواع سیستم عامل و vmware و .....

Delnaaz
March 5th, 2015, 10:03
موسسه کهکشان دوره های آموزشی Network خوبی برگذار می کنه با ارائه مدرک معتبر

behtech
March 5th, 2015, 10:39
اگه نیاز داشتین ایدیتون رو برام بفرستید, شاید بتوانم کمک کوچکی خدمت شما کنم راجب این موضوع
موفق باشید

ezatpanah
March 5th, 2015, 11:27
سیسکو کافیه؟
میکرو تیک اینا احتیاج نیست؟!
توی دیتا سنتر های ایران بیشتر چه سخت افزاری استفاده میشه؟!

در مورد موسسه کهکشان که نمیشه...ایشون شهرستان هستن
اونجا هم متجمع فنی هست و اپتک و ایز ایران

دوست عزیز :behtech (http://www.webhostingtalk.ir/member/108300/)
بنده متاسفانه ای دی ندارم...میتونیم همیجا در پیام خصوصی صحبت کنیم

سپاس

se7en-host
March 5th, 2015, 13:27
سیسکو کافیه؟
میکرو تیک اینا احتیاج نیست؟!
توی دیتا سنتر های ایران بیشتر چه سخت افزاری استفاده میشه؟!

در مورد موسسه کهکشان که نمیشه...ایشون شهرستان هستن
اونجا هم متجمع فنی هست و اپتک و ایز ایران

دوست عزیز :behtech (http://www.webhostingtalk.ir/member/108300/)
بنده متاسفانه ای دی ندارم...میتونیم همیجا در پیام خصوصی صحبت کنیم

سپاس
چرا باید با همه چیز اشنایی داشته باشه

only_for_you
March 6th, 2015, 21:05
اگه نیاز داشتین ایدیتون رو برام بفرستید, شاید بتوانم کمک کوچکی خدمت شما کنم راجب این موضوع
موفق باشید

سلام
من نمی توتم پیام بدم
ممنون میشم آی دی یاهوتون رو برا بفرستید
با تشکر

ms96
March 7th, 2015, 03:04
ببین دوست عزیز اگه قراره به عنوان کارشناس شبکه وارد اون بخش بشید. قبل از هر چیز چند مورد یاد آور بشم.

دیتاسنتر یا هر مجموعه بزرگ متشکل از یک رییس کل یا مدیر عامل که برای مدیریت بهتر مجموعه خودش بخش هایی مثل شبکه ، noc , مالی ، فروش ، حراست ووو..... مشخص میکنه و برای هر بخش یک رییس میزاره که روسا با توجه ب شرح وظیفه هر روز ، هفته ، ماه ، سال ، میبایست به مدیریت پاسخگو باشند و گزارش تحویل بدن. شما که وارد یه بخش شبکه میخواید بشید بالطبع رییس نمیشید. یک کامند جزء به حساب میاید. در نتیجه از شما بیشتر کار عملی خواسته میشه. اینو استارت کار گفتم که اگه سابقه فعالیت تو شرکت هایبزرگ رو نداری بدونی کجا داری پا میزاری.

حالا کلا چیزهایی که باید بلد باشی ، از نظر من اگه بلد نباشی بی سواد به حساب میای .

1- network+
2- آشنایی نسبی با میکروتیک ( در نقش روتر و ...)
3- آشنایی با سوئیچ و روتر و فایروال سیسکو و مدیریت آنها
4- تسلط به برنامه های مانیتورینگ شبکه مانند cacti , prtg دو برنامه ای که در ایران بسیار کاربرد داره
5- آشنایی با سیستم عامل ها و مجازی سازها صرفا جهت رفع نیازهای خودتون ( واسه مشتری برعهده تیم فنی هست که راه اندازی کنند)
6- آشنایی زبان تخصصی مرتبط شبکه
7- آشنایی با رک و مباحث Core switching و vlan ip و...
8- هوش و درک بالا
9- آشنایی با kvm/ipmi
و....

تسلط به اینها یک کارشناس شبکه شش دانگ درجه 2 میشه روت حساب باز کرد. هر چند دیتاسنترهای ما واقعا برخی از کارشناس هاشون اندازه هاستنگ تابستونی ما هم اطلاعات ندارند. من به چشم دیدم/.

سوالی بود در خدمتم

farhadhelix
March 7th, 2015, 11:06
خارج از مطالب و سرقصل های تئوری مباحث شبکه اصلی ترین چیز در شبکه و سرو کله زدم با مشکلات آن فقط و فقط با تجربه " عملی " امکان پذیر هست.
داخل شبکه اتقاف های عجیب زیاد میافته که در هیچ کتابی شاید بهش اشاره نشده باشده و طرق اصلا نفهمه مه دلیلش از چی میتونه باشه.
شبکه = تجربه عملی و حرفه ای این نظر بنده است.
موفق باشید

ezatpanah
March 7th, 2015, 12:11
ببین دوست عزیز اگه قراره به عنوان کارشناس شبکه وارد اون بخش بشید. قبل از هر چیز چند مورد یاد آور بشم.

دیتاسنتر یا هر مجموعه بزرگ متشکل از یک رییس کل یا مدیر عامل که برای مدیریت بهتر مجموعه خودش بخش هایی مثل شبکه ، noc , مالی ، فروش ، حراست ووو..... مشخص میکنه و برای هر بخش یک رییس میزاره که روسا با توجه ب شرح وظیفه هر روز ، هفته ، ماه ، سال ، میبایست به مدیریت پاسخگو باشند و گزارش تحویل بدن. شما که وارد یه بخش شبکه میخواید بشید بالطبع رییس نمیشید. یک کامند جزء به حساب میاید. در نتیجه از شما بیشتر کار عملی خواسته میشه. اینو استارت کار گفتم که اگه سابقه فعالیت تو شرکت هایبزرگ رو نداری بدونی کجا داری پا میزاری.

حالا کلا چیزهایی که باید بلد باشی ، از نظر من اگه بلد نباشی بی سواد به حساب میای .

1- network+
2- آشنایی نسبی با میکروتیک ( در نقش روتر و ...)
3- آشنایی با سوئیچ و روتر و فایروال سیسکو و مدیریت آنها
4- تسلط به برنامه های مانیتورینگ شبکه مانند cacti , prtg دو برنامه ای که در ایران بسیار کاربرد داره
5- آشنایی با سیستم عامل ها و مجازی سازها صرفا جهت رفع نیازهای خودتون ( واسه مشتری برعهده تیم فنی هست که راه اندازی کنند)
6- آشنایی زبان تخصصی مرتبط شبکه
7- آشنایی با رک و مباحث Core switching و vlan ip و...
8- هوش و درک بالا
9- آشنایی با kvm/ipmi
و....

تسلط به اینها یک کارشناس شبکه شش دانگ درجه 2 میشه روت حساب باز کرد. هر چند دیتاسنترهای ما واقعا برخی از کارشناس هاشون اندازه هاستنگ تابستونی ما هم اطلاعات ندارند. من به چشم دیدم/.

سوالی بود در خدمتم

ممنون دوست عزیز بابت توضیح جامع و کاملتون
:)