PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سئوال :: تبادل ديتا با مسافت زياد ( وايرليس يا vsat )

mibfa
August 4th, 2010, 00:39
سلام به همه دوستان

چندتا سئوال دارم كه ممنون ميشوم دوستاني كه تو اين كار فعاليت داشته اند و دارند راهنمايي كنند

من ميخوام دو نقطه را با هم وصل كنم ( شبكه ) با خصوصيات زير چه پيشنهادي ميكنيد

1- نوع ارتباط وايرليس در حالت اول و vsat در حالت دوم اگر vsat باشد مجوز هاي لازم را اعلام كنيد
2- وضعيت ديد مستقيم. پونت تو پونت بدون ريپيتر باشد
3- مقدار پهتاي باند 20 مگ به بالا دوطرفه - لوكال
4- مسافت حدود 60 كيلومتر

دوستان راهنمايي كنيد كه با چه دستگاه هاي بايد كار كرد البته برند مهم هست و ليست سخت افزار هاي مورد نياز و قيمت كلي

دوستاني كه در بوشهر هستند اعلام امادگي كنند تا در صورت اجرا پروژه هماهنگي هاي لازم را انجام دهيم

TukaNet
August 4th, 2010, 01:01
60 کیلومتر که خیلی میشه ... وایرلس رو کلا بی خیال بشید

وی ست رو دقیق نمی دونم ، با پارس آنلاین یه تماسی بگیرید ;)

Online24
August 4th, 2010, 01:05
توان اجرایی این پروژه رو خودتون دارید ؟ ( منظورم از نظر فنی و مالی هستش )

چون در غیر اینصورت استفاده از سرویس های آماده مخابرات و یا ISP های شهر خودتون رو توصیه میکنم .

دلایلتون رو هم برای استفاده از خدمات wireless بفرمایید .

تجربه نشون داده که با این فاصله و پهنای باندی که شما فرمودید ( 20 مگ !!! ) امکانات Wireless جوابگو شما نخواهد بود و شما باید با مشکلات wireless که شامل : مشکلات جغرافیایی ، جوی و هزینه بالای تجهیزات میشه درگیر بشید .

راحت ترین راه برای شبکه کردن 2 نقطه در فاصله 60 کیلومتری استفاده از سرویس های Intranet مخابرات یا ISP های شهر خودتون هست .

استفاده از wireless به شرطی که امکان برقرای ارتباط به صورت point to point فراهم باشه ممکنه . ( با شرایط شما یه مقدار مشکله )

ولی استفاده از VSAT با شرایط شما بیشتر منطبق هست . ( فاصله و پهنای باند درخواستی )

البته در مورد شرایط شما هم برای اجرای این پروژه VSAT یک مقدار پرهزینه و پر دردسر هست . مجوز های استفاده هم باید از مخابرات و در شرایطی سازمان تنظیم مقررات رادیویی اقدام کنید . ( مخصوصا زمانی که خودتون بخواید اقدام به برقراری ارتباط کنید . )

تو استان خودتون فکر میکنم pars Online راه حل هایی برای شما داشته باشه ...

mibfa
August 4th, 2010, 07:17
سلام

تشكر از همه . دوستان ارتباط به صورت point to point هست و مكان مبدا در بلندي قراردارد و ميشه گفت هيچ نقطه كوريا مانعي نداره

با يكي از شركت ها كه صحبت كردم ميگفتند اگر شبكه داخلي باشه كه هست با حدود 3 الي 4 ميليون ميشه راه انداخت در صورتي كه vsat حدود 21 ميليون در ماه هزينه داره اون هم براي 3 مگ

darya
August 4th, 2010, 11:17
اگر بوشهر هستی به من پ خ بده کارتو درست کنم

mibfa
August 4th, 2010, 23:54
اگر بوشهر هستی به من پ خ بده کارتو درست کنم

سلام

اگر تو اين حيطه كاركرديد لطف كنيد بر اساس مشخصات پست اول قيمت و ليست سخت افزار ها را اعلام كنيد

Veria
August 5th, 2010, 03:26
با یکسری از رادیولن ها میشه این کار رو کرد. مثل رادیولن های میکروتیک.
همینطور با پاوراستیشن ها.

akbari
August 5th, 2010, 11:36
سلام من تا 50 کیلومتر را با وایرلس ارتباط برقرار کردم و مشکلی نداشتم . اگه خواستی نقطه ها را روی Gogle Earth مشخص کنید تجهیزاتی که نیاز دارید رو لیست کنم براتون