PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رپیدشیر به پایان خط رسید !

Ramin
February 27th, 2015, 02:31
رپیدشیر (RapidShare) یکی از مشهورترین و قدیمی‌ترین سرویس‌های به‌اشتراک‌گذاری فایل، تا چند روز دیگر تعطیل می‌‎شود.

طبق اطلاعیه‌ای که در صفحه اصلی سایت رپیدشیر منتشر شده است، رپیدشیر در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ برابر با ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ برای همیشه از فعالیت باز می‌‎ایستد.

پس از آن تاریخ همه اطلاعات کاربران به طور خودکار پاک می‎شود و هیچ کاربری به حساب خود در این سایت دسترسی نخواهد داشت.

رپیدشیر که تاریخ تاسیس آن به سال ۲۰۰۲ یعنی ۱۳ سال پیش باز می‌گردد، یکی از پیشقراولان نقل و انتقال فایل در اینترنت به شمار می‌رود و با گذشت زمان توانست محبوبیت بالایی بین کاربران پیدا کند.
مدیران رپیدشیر، هیچ دلیلی برای تعطیل کردن این سایت ارائه نموده‌اند.

رپیدشیر هیچ وبلاگ فعالی ندارد و بر صفحه فیس‌بوک آن نیز از ماه ژانویه تا کنون پست جدیدی منتشر نشده است.

توییتر رپیدشیر نیز از دسامبر ۲۰۱۳ به این سو فعالیتی نداشته است.

برخی تحلیلگران می‌گویند احتمالاً یکی از دلایل متوقف شدن رپیدشیر، زیاد شدن تعداد سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری است.

همین امر تعداد مشترکان این سایت را به شدت کاهش داده و به نظر می‌رسد از دید مدیران رپیدشیر، این سایت دیگر صرفه اقتصادی خود را از دست داده است.

Notice

Dear RapidShare Customers

Kindly note that RapidShare will stop the active service on March 31st, 2015. Extensions of STANDARD PLUS and PREMIUM will be possible until February 28th, 2015.

We strongly recommend all customers to secure their data. After March 31st, 2015 all accounts will no longer be accessible and will be deleted automatically.
If you have any questions, please do not hesitate to send us an e-mail to support@rapidshare.com

Thank you for many years of trust.
Your RapidShare Team

alimosavi
February 27th, 2015, 02:46
من فکر می کنم مشکلات حقوقی هم از علتاش می تونه باشه ...

besthosti.com
February 27th, 2015, 03:20
رپیدشیر می بایست خودش را با شرایط جدید وفق می داد و م بارزه می کرد و نباید بازی را می باخت و یا به اصطلاح Give up میکرد.
خیلی حیف شد زمانی که تو یه سایت دانلود کار میکردم فایل ها رو روی این سایت آپلود و شیر می کرد.

aminrt4
February 27th, 2015, 03:23
حیف شد

SamaN DL
February 27th, 2015, 08:24
:-|

mohsen_sh
February 27th, 2015, 08:44
حیف شد!
اون بی چاره هایی که فایل داشتن چی کار کنن!

ertebat7
February 27th, 2015, 09:38
برخی تحلیلگران می‌گویند احتمالاً یکی از دلایل متوقف شدن رپیدشیر، زیاد شدن تعداد سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری است.

همین امر تعداد مشترکان این سایت را به شدت کاهش داده و به نظر می‌رسد از دید مدیران رپیدشیر، این سایت دیگر صرفه اقتصادی خود را از دست داده است.

علت همین هست چنین سایت هایی هزینه های گزافی دارند اگر مسایل حقوقی یا موارد دیگه بود حتما خود راپیدشیر بهش اشاره می کرد

30SecondToMars
February 27th, 2015, 13:07
خوشحال شدم.
خیلی سایت مزخرفی بود.
کمتر از 1 ساعت فایل کپی رایت دار رو حذف میکرد
خیلی هم گستاخ بود، بارها دیدم کل اکانت رو ساسبند میکردن....

همین دلایل باعث شد از چرخه رقابت اوت بشه
25286
rapidshare.com Site Overview (http://www.alexa.com/siteinfo/https%3A%2F%2Fwww.rapidshare.com)

navid2zp
February 27th, 2015, 13:12
خوشحال شدم.
خیلی سایت مزخرفی بود.
کمتر از 1 ساعت فایل کپی رایت دار رو حذف میکرد
خیلی هم گستاخ بود، بارها دیدم کل اکانت رو ساسبند میکردن....

همین دلایل باعث شد از چرخه رقابت اوت بشه
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f118/25286-%D8%B1%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%B4%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B7-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF-graph-png
rapidshare.com Site Overview (http://www.alexa.com/siteinfo/https%3A%2F%2Fwww.rapidshare.com)

رعایت کردن قانون هر سرویسدهنده ای وظیفه کاربر هست .
هر سرویس دهنده ای هم قوانین خودش رو داره .
رپیدشیر برای کاربرایی که فایل های غیر کپی رایت داشتن یک سرویس دهنده کامل و بی نظیر بود .

!MihanIt!
February 27th, 2015, 13:31
خیلی از افراد توی سروراشون فایل داشتن اونا چیکار میکنند:|

mhiizadi
February 27th, 2015, 13:48
بچه بودم مزخرف ترین سایت بود :|

30SecondToMars
February 27th, 2015, 13:52
رعایت کردن قانون هر سرویسدهنده ای وظیفه کاربر هست .
رپیدشیر برای کاربرایی که فایل های غیر کپی رایت داشتن یک سرویس دهنده کامل و بی نظیر بود .

این آدم ها که (فایل های غیر کپی رایت داشتن) تعدادشون حتی 1 درصد هم نمیشه.

همه سرویس دهنده های فایل هاستینگ کنونی دنیا، موظف به رعایت قوانین DMCA هستند و بعد از دریافت هر شکایت ، سرویس دهنده باید فایل رو حذف کنه وگرنه کل سرور (و دیتاسنتر) جریمه میشه.
مشکلی که رپیدشیر و مدیافایر داره اینه که اونا خودشون فایلهارو آنالیز میکردند و خودسرانه فایل رو حذف میکردند.

اما سایتهای دیگه مثل sharebeast فقط هنگامی که شکایت دریافت میکردند ، فایل رو حذف میکردند.

بله همین طوره... ولی برای یک سایت ، قوانین رو بازدیدکننده ها تعیین میکنند ، نه مدیر سایت.
همیشه حق با مشتریه؛ در مهندسی نرم افزار این یک اصله...

البته ناراضی کردن مشتری ها هم نتیجه ی خوبی براش نداشت؛ همون طور که در آلکسا می بینید، به مرور بازدیدکننده ها از رپیدشیر فرار کردند؛
چون امثال منه آپلود کننده ترجیح میدادیم از sharebeast و expressLeech و غیره استفاده کنیم تا از رپیدشیر.
آخرش هم شد همینی که مشاهده می فرمایید ، نصرفیدن و جمع کردن...

Woshka
February 27th, 2015, 14:16
رپیدشیر (RapidShare) یکی از مشهورترین و قدیمی‌ترین سرویس‌های به‌اشتراک‌گذاری فایل، تا چند روز دیگر تعطیل می‌‎شود.

طبق اطلاعیه‌ای که در صفحه اصلی سایت رپیدشیر منتشر شده است، رپیدشیر در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ برابر با ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ برای همیشه از فعالیت باز می‌‎ایستد.

پس از آن تاریخ همه اطلاعات کاربران به طور خودکار پاک می‎شود و هیچ کاربری به حساب خود در این سایت دسترسی نخواهد داشت.

رپیدشیر که تاریخ تاسیس آن به سال ۲۰۰۲ یعنی ۱۳ سال پیش باز می‌گردد، یکی از پیشقراولان نقل و انتقال فایل در اینترنت به شمار می‌رود و با گذشت زمان توانست محبوبیت بالایی بین کاربران پیدا کند.
مدیران رپیدشیر، هیچ دلیلی برای تعطیل کردن این سایت ارائه نموده‌اند.

رپیدشیر هیچ وبلاگ فعالی ندارد و بر صفحه فیس‌بوک آن نیز از ماه ژانویه تا کنون پست جدیدی منتشر نشده است.

توییتر رپیدشیر نیز از دسامبر ۲۰۱۳ به این سو فعالیتی نداشته است.

نه عزیزم مشکل از اونجایی شروع شد که یکی از گروه های آهنگ ساز اروپایی و آلمانی از رپیدشیر شکایت کپی رایت کرند که بر می گرده به سال 2009
از اونموقع سر قضیه کپی رایت حساس شدند و رای قاضی مبنی بر این شد که مخصوصا از این گروه موسیقی هیچ آهنگی منتشر نشه
که توی 2 3 سال اخیر کلا سرویس فایل شیرینگ رایگانش رو تعطیل کرده و معلومه با سر به زمین می خوره

behzad2015
February 27th, 2015, 14:24
اره,یهو جمع کردن سایت رو , حداقل میفروختش

nima73
February 27th, 2015, 15:04
رپید‌شیر یکی از محبوب‌ترین سرویس‌‌های اشتراک‌گذاری فایل در اینترنت است که اخیرا اعلام کرده به سرویس‌دهی خود در تاریخ ۱۱ فروردین پایان خواهد داد. بعد از این تاریخ تمامی حساب‌های کاربری غیرفعال شده و فایل‌ها به‌طور خودکار حذف خواهند شد.

Rapidshare که در سوئیس اداره می‌شود جزو بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین سرویس اشتراک‌گذاری فایل به شمار می‌آید. این سرویس در سال 2002 در آلمان پایه‌گذاری شد که در ابتدا صاحب دامینِ آلمانی RapidShare.de بود. بعدها دامنه‌ی دوم RapidShare.com ایجاد شد که سرویس‌دهی به‌طور همزمان با هر دو سایت مدیریت می‌شد؛ در تاریخ یکم مارس 2010 دامین آلمانی بسته شده و تمامی کاربران به سایت اصلی یعنی RapidShare.com هدایت شدند.
رپیدشیر در 2010 اعلام کرد که صدها میلیون بازدیدکننده در ماه داشته و جزو 50 سایت محبوب دنیا به شمار می‌آید. بعد از به اشتراک‌گذاری فایل‌های دارای کپی‌رایت، باعث شد تا رپیدشیر در سرویس‌دهی خود تجدیدنظر کرده و خدمات ذخیره‌سازی ابری سرویس B2B (مخصوص شرکت‌ها) را راه‌اندازی کند. این مسئله باعث شد در سال 2010 درآمد این مجموعه کاهش یابد و رتبه‌ی الکسا آن به زیر 1,400 نزول کرد. در سال 2012 بعد از بسته شدن مگاآپلود، رپیدشیر شاهد افزایش کاربران بود و در این راستا سرعت دانلود را برای رسیدگی به تقاضا محدود کرد.
بعد از افزایش کاربران، رپیدشیر نام تجاری جدیدی برای این سرویس تعریف شد و به عنوان یک سرویس ذخیره‌سازی ابری شروع به فعالیت کرد؛ این تغییرات نتایج خوشی را در پی نداشته و باعث شد 75 درصد از کارمندان این سرویس در اوایل سال 2014 اخراج شوند.

saeed1988m
February 27th, 2015, 15:37
بنده به شخصه زیاد به رپیدشیر و 4شیر اعتقادی نداشتم و قبولشون نداشتم باز نظر شخصی خودم هست

dotnetdev
February 27th, 2015, 15:52
حالا دلیلش چی بود که بسته شد؟؟؟ورشکست شد؟

Rozhin Karimi
February 27th, 2015, 16:34
به احتمال زیاد ادامه کار رو بی ارزش دونستن و بعید میدونم مشکل حقوقی باشه در کل هم با سابقه و خوب بودن

Ashkankamangar.ir
February 27th, 2015, 16:44
از لحن صحبت خارجیا خیلی خوشم میاد
کلا زور میگند
الانم که دارن تعطیل میکنند راحت میگند فایلها تا فلان تاریخ حذف میشند
اینجوری اعتبار باری آپلودسنتر ها هم زیر سوال میره
خیلیها لینک دانلود سایتهاشون رپیذشیر هست یعنی سایت هاشون به فنا رفت

یاشار زوم
February 27th, 2015, 16:49
من که میرفتم تو سایتش یه نفرین میکردم شاید اه من گرفتتش.

aminrt4
February 27th, 2015, 16:52
من که میرفتم تو سایتش یه نفرین میکردم شاید اه من گرفتتش.

افرین شکست هم نوعات باعث خوشحالیته :)

SaeedFazlollahzadeh
February 27th, 2015, 16:56
خیلی وقت بود ازش استفاده نمیکردم
مهم هم نیست بود و نبودش
سایت هایی مثل مگا و Dev Host و ریو آپلود و فایل مانی و کلی چیز دیگه هستن که خوبن
البته امیدوارم مدیا فایر هم تجدید نظر کنه تو کار هاش وگرنه عاقبتش مثل رپیدشیر میشه

delta
February 27th, 2015, 16:59
یادش بخیر رپیدشیر مال زمان دیال اپ بود...هنوزم یادمه با سرعت دیال اپی 2 کیلوبایت در ثانیه از رپیدشیر اهنگ دانلود کرده بودم....

شنیدم یارانه اینا رو قطع کردند به این روز افتادند...:d

SaeedFazlollahzadeh
February 27th, 2015, 17:02
همش تقصیر داش محمود گل هست
اصن از وقتی این اومد، کلا دنیا کن ف یکون شد

یاشار زوم
February 27th, 2015, 17:02
افرین شکتست هم نوعات باعث خوشحالیته :)

شوخی کردم برادر من...

Rozhin Karimi
February 27th, 2015, 17:42
از لحن صحبت خارجیا خیلی خوشم میاد
کلا زور میگند
الانم که دارن تعطیل میکنند راحت میگند فایلها تا فلان تاریخ حذف میشند
اینجوری اعتبار باری آپلودسنتر ها هم زیر سوال میره
خیلیها لینک دانلود سایتهاشون رپیذشیر هست یعنی سایت هاشون به فنا رفت
6 میلیارد موجود با این حرفتون زیر سوال بردین :d

Edwin
February 27th, 2015, 17:53
سایت بسی مزخرفی بود . معلوم بود اینطوری میشه

noyfound
February 27th, 2015, 23:43
واقعا قبل از بسته شدن مگا آپلود، رپیدشیر به نظر من بهترین فایل شیرینگ رو ارائه میداد. بعد از اون بلایی که سر مگا آپلود اومد رپید شیر سیستمش رو تغییر داد و نابود شد.

M.D.A
February 28th, 2015, 00:10
به نظر بنده حدود 3 سال هست که رپیدشر دیگه از چشم افتاده
قبلا در اکثر سایت های دانلود فایل چه ایرانی و چه خارجی لینک های رپیدشر بسیار زیاد دیده میشد
اما حدود 3 سالی هست که بسیار کم دیده میشه یا میشه گفت تا حدودی اصلا دیده نمیشه!
یکی از دلایل اصلی از نظر بنده قدرت گرفتن رقبا بوده
برای یک کاربر عادی که برای دانلود حاضر به خرید اکانت نیست واقعا دانلود از رپیدشر برای کاربر های گروه رایگان بسیار بد و بی کیفیت بود!
رقبا این سایت در حال حاضر در حالت رایگان هم سرعت بسیار مناسبی ارائه میدن و هم لینک ها سریع تر در دسترس قرار میگرفتند و هم قابلیت ادامه دانلود در آینده...

بنده که از همان سال ها که از دیال آپ استفاده میکردیم واقعا از این سایت خوشم نمیومد :)

taksis
February 28th, 2015, 00:13
اگه یه سایت ایرانی بود
یهو ول میکرد میرفت احدی اثری ازش پیدا نمیکرد.6 ماه بعد با قالب جدید سرو کله اش پیدا میشد
باز اینا فرهنگشو دارن اعلام میکنن که اقا ما جمع کردیم

TheEnnd
February 28th, 2015, 01:09
بریم فایل های قدیمی رو برداریم :دی

PaeezeZard
February 28th, 2015, 01:15
رپیدشیر مدت ها پیش امکان فایل شرینگ رو از روی اجبار از لیست سرویس هاش حذف کرد و همین عامل باعث افت شدید درآمدش شد. در زمینه فایل هاستینگ هم چون نام های بزرگی مثل گوگل و دراپ باکس و ... فعال هستن، رقابت خیلی سخت هست. حتی برای رپیدشیر.

khabaloo
March 2nd, 2015, 23:56
آخی رپید شیر
با چه سرعتهای درب و داغونی دانلود کردم ازش به دلم موند یه دونه PDF مجله ازش بگیرم . بعد 4 ساعت دانلود یه دفعه قطع می شد و از اول ! دلت میخواست رپیدشو با شیرش یکی کنی!
بعد از جریان مگا آپلود همه شون زرد کردن یکی از سرویس دهنده های معروف که همون روز نوشت هرکی فقط فایلی که خودش آپلود کرده رو دانلود کنه! اصلا معنای Share رو بردن زیر سوال!
مگا آپلود خدا نیامرز هم تازه اکانت مادام العمرش رو گرفته بودم که اون کیم خپل بر بادمون داد! من نمیدونم چرا فکر میکردم منظور از مادام العمر عمر منه! کلا از این کلمه دیگه بدم اومد. اسم مادام العمر اومد در رین...

mehrania
March 3rd, 2015, 13:04
همونطور که دوستان گفتن سایت های راپید شیر و مدیافایر خودشون و سلیقشون رو ملاک کپی رایت قرار میدن و همینم باعث میشه کاربرا از سرویساشون فرار کنن ، امیدوارم مدیا فایر هم اینو قبل از اینکه که سرنوشتش به راپید شیر دچار بشه متوجه بشه

SaDiSm
March 4th, 2015, 08:59
اگه یه سایت ایرانی بود
یهو ول میکرد میرفت احدی اثری ازش پیدا نمیکرد.6 ماه بعد با قالب جدید سرو کله اش پیدا میشد
باز اینا فرهنگشو دارن اعلام میکنن که اقا ما جمع کردیم

این جمله رو باید با طلا نوشت و زد وسط میدون شهر.

Maysam.M
March 4th, 2015, 14:55
رپیدشیر حیف شد به خدا واقعا یکی از سرویس دهنده های خوب بود !
یادمه برای دانلود یک فایل چه مکافاتی که نمی کشیدیم !