PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چاپ بروشور تر و تمیز چقدر هزینه داره ؟

startToday
February 23rd, 2015, 22:29
سلام...
یه سوال از دوستانی که تو کار گرافیک و... هستن یا به هر نحوی مطلع هستن دارم و اونم اینکه هزینه ی چاپ مثلا هزار برگ بروشور تبلیغاتیِ چاپ رنگی و شیک چقدر میشه حدودا ؟
چقدر برای چاپ میره و چقدرش مجزا برای کاغذ باید هزینه بشه ؟ البته کاغذ خوب منظورم هست، نه ازین کاغذ کاهی ها...

espad
February 23rd, 2015, 22:32
دوست من باید گراماژ کاغذ و همینطور گلاسه یا تحریر بودنش رو تعیین کنید
و اینکه چند رنگ باشه 4 رنگ یا دو رنگ
سایز کاغذ هم مهمه

startToday
February 23rd, 2015, 22:46
حقیقتش من اصلا اطلاعی از مسائل مربوط به این حوزه ندارم و تاپیک رو زدم که از اطلاعاتِ دوستانی مثل شما استفاده کنم...
در حال حاضر هم یه حدود قیمتی میخوام که فقط اطلاع داشته باشم و تو ذهنم باشه...

اما در مورد سوالاتتون:
گرم کاغذ مهم نیست فقط تو نظرم هست که ازین کاغذ کاهی ها نباشه. میخوام کاغذ سفید باشه و چاپی که روش میخوره رو خوب نشون بده.
سایزش هم،... سایز معمولِ بروشور چی هست معمولا ؟
و تعداد رنگ هم میخوام بیشتر باشه. یعنی تو نظرم هست که یه طرح چشم‌نواز، خیلی شیک و قشنگ باید چاپ شه. فکر میکنم برای همچین چیزی تعداد رنگ بالا مناسب تر باشه. درسته ؟
(اگر مقدور هست براتون، یه مقدار در مورد این چاپ ۲ رنگ و ۴ رنگ و مفهومشون توضیح بدید ممنون میشم)

espad
February 24th, 2015, 10:46
دوست عزیز الان کسی روی کاغذ کاهی چاپ نمیزنه
الان کاغذ به دو صورت هست یکی تحریر که همین میشه جنس ورق a4 های موجود در بازار یکی هم میشه کاغذ گلاسه که نسبت به کاغذ تحریر براق تره
گراماژ (یا ضخامت ) کاغذ هم تو قیمت اون تاثیر داره
باید ببینم منظورتون از بروشور چی هست ؟ تراکت یا کاتالوگ اینا هر کدام سایز های مختلفی داره و مردم عادی هم معمولا کلمه برشور رو برای همه هر دو این دو به کار میبرن (یکی از مشکلات روزانه تو کار چاپ و تبلیغات)
اول دقیق مشخص کنید چی تو ذهنتونه
ببینید 2 رنگ و 4 رنگ ینی این که در چاپ از 2 رنگ استفاده بشه یا 4 رنگ خب قاعدتا با 4 رنگ میشه بیشتر روی رنگ ها مانور داد و رنگ ها رو بهتر درآورد در چاپ

ms96
February 24th, 2015, 11:02
هزینه چاپ a4 یک رو رنگی کاغذ تحریر 75 هزارتومن براتون در میاد.

در صورت سفارش 2000تا به بالا گلاسه هم چاپ میشه و همینطور تحریر دو رو هم روی تیراژ بالاتر امکان پذیر هست

شما تراکت میخواید ؟ یا بروشور؟

espad
February 24th, 2015, 11:09
هزینه چاپ a4 یک رو رنگی کاغذ تحریر 75 هزارتومن براتون در میاد.

چه تیراژی ؟

ms96
February 24th, 2015, 11:14
چه تیراژی ؟

1000عدد

startToday
February 24th, 2015, 12:12
من از اینایی مد نظرم هست که یه ورقه هست و تو پیاده رو ها به دست مردم میدن و با چسب کاغذی به دیوار هم میچسبونن. اینا تراکت میشه الآن ؟

و لطف کنید فرق بین تراکت و بروشور رو بفرمائید که یاد بگیریم و اشتباه نکنیم دیگه...

ممنون.

dsamyes
February 24th, 2015, 12:56
من از اینایی مد نظرم هست که یه ورقه هست و تو پیاده رو ها به دست مردم میدن و با چسب کاغذی به دیوار هم میچسبونن. اینا تراکت میشه الآن ؟

و لطف کنید فرق بین تراکت و بروشور رو بفرمائید که یاد بگیریم و اشتباه نکنیم دیگه...

ممنون.
دوست عزیزمون بسیار ادم با شخصیت و کار درستی هستند
انشاالله موفق باشید

ms96
February 24th, 2015, 15:00

ممنون.

تراکت در قطع عموما a5 در خیابون پخش میشه و برای تبلیغات جایی یا مکانی صورت میگیره . از ارزانترین تبلیغات رایج در بازار هست و در معابر پر رفت و آمد در صورتی که مغازتون جوری باشه که مخاطب عام داشته باشه به شدت خوب جواب میده. برای چسبوندن به دیوار هم a5 a4 a3 استفاده میشه بسته به سلیقه شما و نوع کارتون و جنس کاغذ انتخابیتون کار فرق میکنه.

بروشور برای معرفی یک محصول هست مثلا وارد مغازه ای میشید ازش بروشور محصول خاص یا برند خاصی رو طلب میکنین. بروشور ها اغلب به شکل های سه لت و ... دیده میشه

سوالی بود در خدمتتون هستم.

startToday
February 24th, 2015, 16:51
سلام.

دوست عزیزمون بسیار ادم با شخصیت و کار درستی هستند
انشاالله موفق باشید
نمیدونم بنده رو از کجا میشناسید که نسبت بم لطف دارید اما بهرصورت ممنون از لطفتون...

تراکت در قطع عموما a5 در خیابون پخش میشه و برای تبلیغات جایی یا مکانی صورت میگیره . از ارزانترین تبلیغات رایج در بازار هست و در معابر پر رفت و آمد در صورتی که مغازتون جوری باشه که مخاطب عام داشته باشه به شدت خوب جواب میده. برای چسبوندن به دیوار هم a5 a4 a3 استفاده میشه بسته به سلیقه شما و نوع کارتون و جنس کاغذ انتخابیتون کار فرق میکنه.

بروشور برای معرفی یک محصول هست مثلا وارد مغازه ای میشید ازش بروشور محصول خاص یا برند خاصی رو طلب میکنین. بروشور ها اغلب به شکل های سه لت و ... دیده میشه

سوالی بود در خدمتتون هستم.
ممنون از لطف و توضیحات خوبتون...
یه سوال که یادم رفت بپرسم و چون "هیچ" اطلاعی در این زمینه ندارم میتونه مسخره بنظر برسه!. سوالم اینه که هزینه ی ۷۵ تومنی چاپ کاغذ تحریر، فقط هزینه ی چاپ هست ؟ یا کاغذ + چاپ ۷۵ تومن تموم میشه ؟

ms96
February 24th, 2015, 21:53
سلام.

نمیدونم بنده رو از کجا میشناسید که نسبت بم لطف دارید اما بهرصورت ممنون از لطفتون...

ممنون از لطف و توضیحات خوبتون...
یه سوال که یادم رفت بپرسم و چون "هیچ" اطلاعی در این زمینه ندارم میتونه مسخره بنظر برسه!. سوالم اینه که هزینه ی ۷۵ تومنی چاپ کاغذ تحریر، فقط هزینه ی چاپ هست ؟ یا کاغذ + چاپ ۷۵ تومن تموم میشه ؟

خواهش میکنم. هزینه چاپ و کاغذ با هم حساب شده. شما فایل طراحی شده رو تحویل چاپخونه میدید و هزینه کلی که اعلام شد پرداخت میشه سپس کار در تیراژ آماده شده تقدیم حضور میشه

startToday
February 24th, 2015, 22:07
بازم تشکر.

یه قیمت حدودی برای چاپ ۱۰۰۰ تاییِ "تحریر دو رو" و "گلاسه" هم لطف میکنید بدید؟
قیمت دقیق و حساب شده مدنظرم نیست(اگر باشه که بهتر). فقط میخوام یه ذهنیت کلی از هزینه های لازم و تفاوت قیمت هاشون داشته باشم.

ms96
February 24th, 2015, 23:09
بازم تشکر.

یه قیمت حدودی برای چاپ ۱۰۰۰ تاییِ "تحریر دو رو" و "گلاسه" هم لطف میکنید بدید؟
قیمت دقیق و حساب شده مدنظرم نیست(اگر باشه که بهتر). فقط میخوام یه ذهنیت کلی از هزینه های لازم و تفاوت قیمت هاشون داشته باشم.

سایز رو اگه بفرمایید قیمت دقیق خدمتتون اعلام میکنم

startToday
February 24th, 2015, 23:31
اگه قیمت حدودی برای سه نوع چاپ، و برای سایزهای a4 و a5 رو بفرمائید ممنون میشم...

ضمن اینکه ممنون میشم اگر برای طراحی گرافیک چاپیش ملاحظات خاصی باید لحاظ شه، بفرمائید. مثلا رزولیشن و ... منظورم هست.

FREETOOLS
February 25th, 2015, 10:57
گروه چاپ شاپرک (http://www.shaparakgroup.com/chap/index.php)

میتونید ازقیمت ها و اطلاعات اینجا استفاده کنید. اما برای سفارش به خیابان بهارستان برید. کیفیت خوبی نداره اینجا

ms96
February 25th, 2015, 12:39
اگه قیمت حدودی برای سه نوع چاپ، و برای سایزهای a4 و a5 رو بفرمائید ممنون میشم...

ضمن اینکه ممنون میشم اگر برای طراحی گرافیک چاپیش ملاحظات خاصی باید لحاظ شه، بفرمائید. مثلا رزولیشن و ... منظورم هست.

a4 دو رو تیراژ 2000تا

تحریر 80 گرم: 120000
گلاسه 120 گرم: 145000

a5 دو رو تیراژ 2000تا

تحریر: 70000
گلاسه: 85000

رزولوشن : 300DPi

medianet
February 25th, 2015, 12:44
سلام و عرض ادب
وقت بخیر
می تونید اینجا قیمت ها رو مطالعه بفرمایید
صفحه اصلی - چــاپخانه آلـتـیـنــای (http://www.altenay.com/)