PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجمن صنفی سرویس دهندگان خدمات وب و تجارت الکترونیک

akbari
August 2nd, 2010, 11:29
با سلام از آنجایی که در پست 'بحران جدی - فقط مدیران سرور ها' خیلی از حرف های اسپم زده شد بهتر دیدم یک پست جدید در این موضوع باز کنم.
برای تشکیل این انجمن صنفی نیاز به حداقل 10 نفر شخص حقیقی یا حقوقی داریم که بعد از تشکیل جلسه و حضور این 10 شرکت بحث و گفتگو در این مورد و یک جمع بندی کلی صورت میگیرد
فقط دوستانی که تمایل به شرکت در این انجمن صنفی دارند سوالات خود را مطرح کنند و از ارسال های اسپم خودداری کنید و از مدیران انجمن درخواست دارم اسپم ها را حذف کنند.
در حال حاظر حدود 5 شرکت هستیم 3 شرکت معتبر نیز هستند که اگر مایل باشند خودشان در این پست اسم شرکت را مطرح کنند.

taghikhani
August 2nd, 2010, 12:12
من که باز هم میگم هستم با تمام قوا.
البته در مورد اسمی که فرمودید باید صحبت بشه. چون خیلی کلیه. انجمن صنفی ما بطور تخصصی روی میزبانی وب و خدمات دیتاسنتر و سرور فعالیت کنه خیلی بازدهی بهتری خواهدداشت.

msnasiri
August 2nd, 2010, 12:17
با سلام
هدف اسپم نیست (ولی تاپیک قبلی هم نخوندم و برای کامل تر شدن این تاپیک)
وظایف این صنف قرار هست چه کارایی باشه؟

mdt
August 2nd, 2010, 12:23
سلام؛

لطفا در مورد کارکردها و مزایای این انجمن صنفی بفرمایید.

لازم به ذکر است که در صورت مفید بودن به صورت شخص حقوقی در آن مشارکت خواهم کرد.

akbari
August 2nd, 2010, 12:28
با سلام
هدف اسپم نیست (ولی تاپیک قبلی هم نخوندم و برای کامل تر شدن این تاپیک)
وظایف این صنف قرار هست چه کارایی باشه؟

سلام
ساماندهی و مدیریت قیمت ها ، طبقه بندی سرویس دهند گان (درجه 1 و 2 و 3)و جهت رضایت مشتریان و حذف برخی از افراد سودجو (این بصورت کلی بود که در جلسه اول کل وظایف این انجمن معلوم میشه و صورت جلسه میکنیم)

taghikhani
August 2nd, 2010, 12:30
سلام
ساماندهی و مدیریت قیمت ها ، طبقه بندی سرویس دهند گان (درجه 1 و 2 و 3)و جهت رضایت مشتریان و حذف برخی از افراد سودجو (این بصورت کلی بود که در جلسه اول کل وظایف این انجمن معلوم میشه و صورت جلسه میکنیم)

جناب اکبری البته بحث درجه بندی هم قابل بحثه. چون برای یک شرکت فکر میکنم مناسبتر باشه عضو این انجمن نباشه تا اینکه بخواد عضو درجه 3 باشه مثلا.
البته تمام اینها در طی جلسات بحث خواهدشد.
هدف کلی و مشترک، هماهنگی بین ارائه دهندگان خدمات و ایجاد هویت صنفی برای ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب هست.

akbari
August 2nd, 2010, 12:40
جناب تقی خانی درجه بندی مهم هست . کسی که رسیلر داره با کسی که یک رک توی یه دیتاسنتر بزرگ را داره باید از هم جدا بشن همه قرار نیست توی یک گروه باشن. (این بحث ها برای داخل جلسه هست اینجا نیاز نیست)

mrtteam
August 2nd, 2010, 13:11
سلام دوستان بنده هم میخوام شرکت کنم در این جلسه از لحاظ کاری هم ما حقوقی هستیم شرکت مهر رایانه تحریر هستیم ...

موفق و پیروز باشید

Nikihost
August 2nd, 2010, 13:32
سلام
ساماندهی و مدیریت قیمت ها
يه سوال در مورد مديريت قيمت ها
يه شخصي عملا تو سايتش ذكر ميكنه 100 مگ هاست = 12 هزار تومان
اما يكي يوزر باهشون كه ارتباط برقرار كرد ميگن هاست 100 مگ هفت هزارتوماني هم داريم اما پنلش مثلا دايركت ادمين است.طرف هم ميخره ميره.
براي اين نوع قيمت گذاري تدابير خواصي داريد؟؟؟

akbari
August 2nd, 2010, 13:43
جناب نیکی هاست در این مورد توی جلسات صحبت میکنیم . اینجا جای بحث نیست.

pardishosting
August 2nd, 2010, 13:44
من فکر می کنم شما بیشتر در حال انحصاری کردن این موضوع هستید تا ساماندهی ... برای همین شما باید اساسنامه اولیه رو تنظیم کنید تا دیگران بیاند روش کار کنند و صحبت کنند. این طور نمی شه 10 تا شرکت بیاند مثلا برای خودشون ساماندهی بازاری رو انجام بدند که هزاران شرکت و افراد حقیقی در کل کشور دارند در این زمینه فعالیت می کنند .

akbari
August 2nd, 2010, 14:04
من فکر می کنم شما بیشتر در حال انحصاری کردن این موضوع هستید تا ساماندهی ... برای همین شما باید اساسنامه اولیه رو تنظیم کنید تا دیگران بیاند روش کار کنند و صحبت کنند. این طور نمی شه 10 تا شرکت بیاند مثلا برای خودشون ساماندهی بازاری رو انجام بدند که هزاران شرکت و افراد حقیقی در کل کشور دارند در این زمینه فعالیت می کنند .

دوست عزیز من گفتم هر کسی میخواد توی این انجمن صنفی برای هیئت موسس شرکت کند خودشو معرفی کنه. در ضمن من گفتم برای شروع 10 شرکت نیازه. بعد از ثبت این انجمن صنفی عضو گیری میکند و کارت عضویت میگیرند. اساسنامه هم تهیه شده است که بعد از جلسه هیئت موسس اساسنامه تنظیم میشود و برای ادامه کار به ادارات مربوطه میریم.

TukaNet
August 2nd, 2010, 16:40
عزیزان نظام صنفی هست ... قوانین و تدابیر خودش رو هم داره
مطمئن باشید اجازه تاسیس یک نظام صنفی جدید به خاطر یک
زیر شاخه رو به کسی نمیدن ، یعنی واقعا هم بی مفهوم هست

اگر خیلی مایل هستید میتونید با نظام صنفی صحبت کنید
شاید کمی حمایت شدیم و چندتا قانون و ... هم برای این زمینه
در نظر گرفتند ;)

akbari
August 2nd, 2010, 16:45
عزیزان نظام صنفی هست ... قوانین و تدابیر خودش رو هم داره
مطمئن باشید اجازه تاسیس یک نظام صنفی جدید به خاطر یک
زیر شاخه رو به کسی نمیدن ، یعنی واقعا هم بی مفهوم هست

اگر خیلی مایل هستید میتونید با نظام صنفی صحبت کنید
شاید کمی حمایت شدیم و چندتا قانون و ... هم برای این زمینه
در نظر گرفتند ;)

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون . نظام صنفی نیست بله انجمن صنفی هست
میتوانید یکم تحقیق کنید ببینید که میشه انجمن صنفی راه اندازی کرد . حتما این کار را قبلا انجام داده ام که پیشنهاد دادم.
فقط دوستانی که تمایل دارن در لیست جلسه هیئت موسس باشند اعلام آمادگی کنند. لطفا از ارسال اسپم خودداری کنید

با تشکر

Rapid
August 2nd, 2010, 16:51
خب اگر انجمن باشه اخيار قانوني نداره و فرماليته ميشه

akbari
August 2nd, 2010, 16:55
خب اگر انجمن باشه اخيار قانوني نداره و فرماليته ميشه

خواهشاً دوستانی که هیچ اطلاعاتی ندارند در این موضوع شرکت نکنند و درخواست بنده را در اولین پست بخونند. لازم هست فقط ثبت انجمن صنفی را در گوگل جستجو کنید
مدیر محترم انجمن اسپم ها را لطفا حذف کنید

Rapid
August 2nd, 2010, 17:22
خواهشاً دوستانی که هیچ اطلاعاتی ندارند در این موضوع شرکت نکنند و درخواست بنده را در اولین پست بخونند. لازم هست فقط ثبت انجمن صنفی را در گوگل جستجو کنید
مدیر محترم انجمن اسپم ها را لطفا حذف کنید

اسپم چيه ! شما ميگي 10 نفر بشينند هاستيگ ها رو رتبه بندي كنند اون 10 نفر هم خودشون هاستينگ هستند هيچ اختيار و الزام قانوني هم ندارند بر خلاف اصناف كه جز وزارت بازرگاني هستند
شما كه اينجوري به همه پرخاش ميكني بعد rate ميخواييد بديد! به ديگران و اون 10 تا هم حتما ميشن درجه يك!

يه سازماني به نام استاندارد چند ساله تشكيل شده كه وظيفش همين هست از طريق نظام صنفي و... حتي پيشنهاد اشخاص براي اون محصول (اينجا هاستيگ) يه كارگروهي معين ميشه و يه سري معيارها با متر مشخص در نظر گرفته ميشه بعد استاندارد ميگيرن (كه اونم چند نوع داره) غير از اين ميشه رابطه و باندبازي

---------- Post added at 05:22 PM ---------- Previous post was at 05:16 PM ----------

كلا بگذريم شما تشكيل بديد و نتيجه رو همين جا بزاريد

موفق باشيد

agarb98
August 2nd, 2010, 17:23
با سلام عزیز من شرکت نیستم ولی 2 تا سرور دارم از دیتاسنتر xlhost و با مشتری های زیاد

اگر راضی باشید ما هم هستیم

ما هم اعلام کرده بودیم قبلا ولی انگار قراره که شرکت ها باشه درسته؟

akbari
August 2nd, 2010, 17:39
دوست عزیزم گفتم
1- حداقل برای این کار 10 شخص حقیقی یا حقوقی.
2- من چند بار گفتم انجمن صنفی نه اتحادیه
3- انجمن صنفی زیر نظر وزارت بازرگانی نیست بلکه زیر نظر سازمان کار و امور اجتماعی هست
4- من خودمو انتخاب نمیکنم. توی جلسه هیئت موسس باید مدیر عامل ، بازرس ، اعضای هیئت مدیره تعیین شود.
5- من کاره ای نیستم که بخوام خودمو درجه بندی کنم. کار بازرسین و کمیته نظارتی هست که درجه بندی کنند.
6 - متن زیر را بخوانید

آيین نامه چگونگی تشکیل ، حدود وظایف و اختیارات و چگونگی عملکرد

انجمن های صنفی و کانون های مربوط

« موضوع ماده (131) قانون كار جمهوري اسلامي ايران »
ماده 1ـ در اجرای ماده (131) قانون کار جمهوری اسلامی ایران ، به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع و قانوني و بهبود وضع اقتصادی کارگران و کارفرمایان ، که خود متضمن حفظ منافع جامعه نیز باشد ، کارگران مشمول قانون کار و کارفرمایان هر حرفه یا صنعت می توانند با رعایت مقررات قانونی و این آيین نامه مبادرت به تشکیل انجمن صنفی نمایند.

ماده 2ـ انجمن صنفی کارفرمایی ، دست کم با عضویت ده شخصیت حقوقی یا حقیقی تشکیل می شود .
ماده 3ـ به منظور هماهنگی در انجام وظایف محول شده و قانونی ، انجمن های صنفی کارگری و کارفرمایی هر صنعت یا حرفه یک استان می توانند مطابق این آیین نامه نسبت به تشکیل کانون انجمن های صنفی آن صنعت یا حرفه در آن استان اقدام نمایند .
ماده 4 ـ کانون انجمن های صنفی هر استان از نمایندگانی که کانون انجمن های صنفی صنایع و کانون انجمن های صنفی حرف آن استان معرفی می کنند ، تشکیل می شود .
ماده 5 : کانون عالی انجمن های صنفی سراسر کشور توسط هیأت مدیره کانون انجمن های صنفی دست کم پنج استان تشکیل می شود .
ماده 6ـ به منظور تأسیس انجمن های صنفی و کانون های مربوط ، هیأتی به نام هیأت مؤسس مرکب از دست کم سه نفر از افراد ذی ربط با توجه به نوع تشکل ، انجمن های صنفی و کانون های مربوط ، برای فراهم آوردن مقدمات لازم تشکیل می شود .

تبصره ـ وظایف هیأت مؤسس عبارتند از :

1ـ تهیه پیش نویس اساسنامه با رعایت مواد آيین نامه.

2ـ تهیه فهرست مشخصات داوطلبان عضویت .

3ـ دعوت از اعضاء جهت شرکت در مجمع عمومی به منظور تصویب اساسنامه و انجام انتخابات .

ماده 7 ـ ارکان انجمن صنفی عبارت است از :

1ـ مجمع عمومی

2ـ هیأت مدیره

3ـ بازرسان

و.......

حالا برخی از انجمن های صنفی :
انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران - صفحه اصلی (http://www.aoij.org)
����� ���ی ������� ��ی ��� � Ԙ� �ی��� (http://www.isfs.ir)
www.imdle.org
انجمن صنفي شرکت هاي اتوماسيون صنعتي (http://www.aiaciran.org)
Iran Advertising Agencies Association - (http://www.iaaa.ir/index_farsi.html)
صفحه اصلی (http://www.ettehadieh.ir/)

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------

با سلام عزیز من شرکت نیستم ولی 2 تا سرور دارم از دیتاسنتر xlhost و با مشتری های زیاد

اگر راضی باشید ما هم هستیم

ما هم اعلام کرده بودیم قبلا ولی انگار قراره که شرکت ها باشه درسته؟

میتونید شماره تماس خود به همراه اطلاعات فردی خود یا گروه خود را برای ما ارسال کنید[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 05:39 PM ---------- Previous post was at 05:39 PM ----------

در ادامه انجمن صنفی هایی که نام بردم لینک گوگل زیر هم بررسی کنید
Google (http://www.google.com/#q=%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86+%D8%B5%D9%86%D9% 81%DB%8C&hl=en&ei=f8JWTLX0I-aVOIHW2Z4O&start=10&sa=N&fp=b64c696103e1e1d0)

kingoftehran
August 2nd, 2010, 18:56
با سلام
شرکت ما یک شرکت حقوقی هست و در صورت تمایل ما برای این کار شرکت حتما باید در شهرستان تهران باشد؟یا اگر ممکنه شرایطی که باید یک شرکت برای حضور در این جلسه داشته باشد چی هست؟

akbari
August 2nd, 2010, 21:40
با سلام
شرکت ما یک شرکت حقوقی هست و در صورت تمایل ما برای این کار شرکت حتما باید در شهرستان تهران باشد؟یا اگر ممکنه شرایطی که باید یک شرکت برای حضور در این جلسه داشته باشد چی هست؟

اطلاعات تماس خود را برایمان بفرستید تا کلیه اطلاعات بزودی در اختیارتان قرار گیرد

pouyasazan
August 5th, 2010, 11:16
با سلام

با توجه به صحبت با آقای اکبری و اینکه ایشان تقاضا کردند در این انجمن هم این موضوع را بیان کنم.شرکت پویاسازان هم تمایل خود را به راه اندازی این انجمن صنفی اعلام می دارد و در صورت امکان در جلسات شرکت می کنیم.

pishtazweb
August 5th, 2010, 12:32
شرکت پیشتاز پردازان ماندگار هم تمایل دارد در این مورد با شما همکاری کند
با تشکر

taghikhani
August 5th, 2010, 17:18
خوب آقای اکبری. چند نفر تا بحال اعلام آمادگی کردند؟ مکان جلسه مشخص شده؟
نخوره به ماه رمضون پذیرایی تعطیل بشه :d

TukaNet
August 5th, 2010, 18:55
این طور که من متوجه شدم ( طبق همون بند 3 ) این انجمن ها باید در هر استان تشکیل بشه ! آیا اینطور هست یا نه ؟

akbari
August 6th, 2010, 00:08
خوب آقای اکبری. چند نفر تا بحال اعلام آمادگی کردند؟ مکان جلسه مشخص شده؟
نخوره به ماه رمضون پذیرایی تعطیل بشه :d

توی این هفته سعی میکنم دعوت نامه ها را ارسال کنم. مکان جلسه فعلا شرکت ما توی کرج . اگر جمعیت زیاد شد دیدیم جا نداریم توی یکی از هتل های تهران دیگه:65:

این طور که من متوجه شدم ( طبق همون بند 3 ) این انجمن ها باید در هر استان تشکیل بشه ! آیا اینطور هست یا نه ؟

بله هر استان میتونه یک انجمن صنفی داشته باشه مثل اتحادیه های صنفی. ما از تهران شروع کردیم و از کل بچه ها دعوت کردیم برای راه اندازی این انجمن صنفی به صورت کشوری (مرجع) بعد در صورت نیاز هر استان یک انجمن صنفی.

TukaNet
August 6th, 2010, 00:28
بله هر استان میتونه یک انجمن صنفی داشته باشه مثل اتحادیه های صنفی. ما از تهران شروع کردیم و از کل بچه ها دعوت کردیم برای راه اندازی این انجمن صنفی به صورت کشوری (مرجع) بعد در صورت نیاز هر استان یک انجمن صنفی.

دوست داشتم شرکت کنم ولی متاسفانه خیلی درگیر هستم ... شما پیگیر باشید شاید ما هم انجمن رو در استان خودمون تشکیل دادیم

akbari
August 6th, 2010, 00:31
دوست داشتم شرکت کنم ولی متاسفانه خیلی درگیر هستم ... شما پیگیر باشید شاید ما هم انجمن رو در استان خودمون تشکیل دادیم

اگر 10 شخص حقوقی بشید میتونید این کار را انجام بدید هیچ مشکلی نداره اگر هم نشدید زیر مجموعه بشید تا استان شما هم به تعداد قابل قبول برسه

saeidj
August 6th, 2010, 02:11
سلام

ميشه كمي بيشتر توضيح بديد؟ اين كاره نهاد هاي دولتيه! مثل اين مي مونه كه من راه بيفتم تو خيابون و ماشين ها رو جريمه كنم بگم مي خوام ساماندهي كنم در صورتي كه وظيفه ي نهاد دولتي به نام راهنمايي و رانندگي هست... و كاري كه من مي كنم جرمه و پيگرد قانوني داره

taghikhani
August 6th, 2010, 04:03
ميشه كمي بيشتر توضيح بديد؟ اين كاره نهاد هاي دولتيه! مثل اين مي مونه كه من راه بيفتم تو خيابون و ماشين ها رو جريمه كنم بگم مي خوام ساماندهي كنم در صورتي كه وظيفه ي نهاد دولتي به نام راهنمايي و رانندگي هست... و كاري كه من مي كنم جرمه و پيگرد قانوني داره

اتفاقا این کار وظیفه انجمنهای صنفیه که طبق اصل 44 قانون اساسی باید مستقل از دولت باشند ولی چون دولت به غلط در این امور دخالت میکنه این تفکر اشتباه شکل گرفته.
خوشبختانه دولت هنوز تو کار صنف ما دخالت نکرده. پس بهتره خودمون زودتر اقدام کنیم.

akbari
August 13th, 2010, 00:21
سلام. خواستم این تاپیک را بروز کنم و بگویم هفته دیگر چهارشنبه جلسه هیئت موسس تشکیل میگردد. و فقط تا شنبه ساعت 12 مهلت درخواست شرکت در جلسه را دارید. در صورت تمایل حتما مشخصات شرکت خود را به ما ایمیل یا پ خ کنید همراه با شماره فکس تا دعوت نامه برایتان ارسال گردد.

با تشکر

abod_black
December 1st, 2010, 18:51
نتیجه چی شد؟

---------- Post added at 06:51 PM ---------- Previous post was at 06:49 PM ----------

یک سوال دیگه. هاستینگ که به موقعیت جغرافیایی خاصی تعلق نمیگیره و کل کشور میتونند استفاده کنند و انجمن صنف استانی بی معنی میشه.
آیا برای این مشکل فکری کردید؟

ASIADATA
December 2nd, 2010, 16:04
اگر نخواهید صنف راه بندازید - میدونید که باید از هر مشتری اسکن کارت ملی بگرید و بایگانی کنید توی شرکت ؟ - با تمام مشخصاتش - حال اگر بگرید مشتری های غیر مجاز موزیک و فیلم و نمیاد سرویس بگیرن . و حال 90 درصد مشتری ها از دستتون میره بعدشم اینو مطرح میکنید وقتی خود هاستینگ توی امضاش لینک سایت فیلمشو میده 01 و بقیه - بهتره همون متخلفانه و بدون صنف کار کنید و حالشو ببرید

not spam by asiadata=;