PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Oversell در KVM , XEN , OpenVZ نیز وجود دارد

LIAN2
February 18th, 2015, 17:39
با سلام خدمت عزیزان انجمن ،

متاسفانه بعضی باورهای غلط میان کاربران وجود دارد که در مجازی ساز های KVM یا Xen یا OpenVZ امکان Overselling (http://en.wikipedia.org/wiki/Overselling) (فروش بیش از حد از منابع موجود) وجود ندارد.

اینطور نیست ، امکان Overselling (http://datapardaz.ir/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%AF-oversell-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88/) وجود دارد :)

در مجازی ساز هایی مانند KVM و Xen و OpenVZ امکان Overcommit یا Thin Provision یا Balloon memory وجود دارد.

Overcommit memory این امکان را می دهد تا سرویس دهنده بیش از میزان حافظه رم سرور اصلی سرور، سرور مجازی ایجاد کند.

Thin Provision این امکان را میدهد تا سرویس دهنده هارد دیسکی برای سرور مجازی ایجاد کند تا هر چقدر کاربر از هارد دیسک استفاده کرد فضای روی هارد اصلی سرور اشغال شود و این امکان را میدهد تا سرویس دهنده بیش از ظرفیت هارد دیسک سرور اصلی فضا ایجاد کند. (البته این مورد مزایایی هم مثل کاهش میزان I/O در سرورهایی که از Hardware Raid استفاده می کنند دارد)

VBalloon یا Memory Balloon که همانند Overcommit می باشد اما بدین صورت که Guest یعنی سرور مجازی فقط میزان حافظه رمی که استفاده می کند را از Host یعنی سرور اصلی اشغال می کند و باقی حافظه بصورت آزاد در اختیار سرور اصلی قرار می گیرد. شاید نتوانستم درست توضیح دهم ، به عنوان مثال وقتی یک سرور اصلی ۱۶ گیگابایت حافظه رم دارد و به Guest یعنی سرور مجازی ۲ گیگابایت حافظه رم اختصاصی داده شده باشد ، بصورت عادی این ۲ گیگابایت از ۱۶ گیگابایت سرور اصلی گرفته می شود و فقط ۱۴ گیگابایت در دسترس می باشد. اما در حالت VBalloon زمانی که سرور مجازی ۱ گیگابایت رم مصرف کند ، میزان ۱۵ گیگابایت حافظه رم در اختیار سرور اصلی خواهد بود.

منبع: دیتا پرداز (http://datapardaz.ir/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%AF-oversell-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88/)
Source: Datapardaz (http://datapardaz.ir/%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%AF-oversell-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D8%A7-%D9%88%D8%AC%D9%88/)

پ.ن: اگر در عرایض بنده اشتباهی وجود دارد حتما" مطرح کنید.

shahab-f
February 18th, 2015, 17:50
در رابطه باور ها در مورد KVM یا Xen اطلاعی ندارم- اما تنها باور موجود از openvz ه overselling هست.تنها تفاوتی که اوپن وی زد در اورسلینگ با دیگر مجازی ساز ها داره امکان اورسلینگ هارده

LIAN2
February 18th, 2015, 17:51
در OpenVZ حافظه RAM نیز قابل Oversell هست.
از طریق Swaping یا Vballoon

در رابطه باور ها در مورد KVM یا Xen اطلاعی ندارم- اما تنها باور موجود از openvz ه overselling هست.تنها توافتی که اوپن وی زد در اورسلینگ با دیگر مجازی ساز ها داره امکان اورسلینگ هارده

shahab-f
February 18th, 2015, 18:10
در OpenVZ حافظه RAM نیز قابل Oversell هست.
از طریق Swaping یا Vballoon

در رابطه با رم بنده صحبتی نکردم تنها هاردو گفتم ... تفاوت اصلی openvz همان موردی است که خدمتتون گفتم (البته تنها از نوع منابع منظورم است و گرنه openvz به طور کامل base متفاوتی نسبت به دیگر مجازی ساز ها دارد)

LIAN2
February 18th, 2015, 18:13
شهاب خان ، از 'نیز' استفاده کردم ،علاوه بر این که فرمایش شما درست هست ، که یعنی بنده جسارتی نکردم ، رم هم قابل اورسل هست.

همین :d

در رابطه با رم بنده صحبتی نکردم تنها هاردو گفتم ... تفاوت اصلی openvz همان موردی است که خدمتتون گفتم (البته تنها از نوع منابع منظورم است و گرنه openvz به طور کامل base متفاوتی نسبت به دیگر مجازی ساز ها دارد)

shahab-f
February 18th, 2015, 18:16
شهاب خان ، از 'نیز' استفاده کردم ،علاوه بر این که فرمایش شما درست هست ، که یعنی بنده جسارتی نکردم ، رم هم قابل اورسل هست.

همین :d

صحیح ....

بنده منظوری نداشتم

موفق باشید!

aminrt4
February 18th, 2015, 18:24
ممنون بابت اطلاع رسانی پس این مارک تبلیغی که به ما میگن دروغ هست و همه اورسل می کنن جالبه گفتن اصلا قابلیت اورسل نداره

jahromweb
February 18th, 2015, 18:28
ممنون بابت اطلاع رسانی پس این مارک تبلیغی که به ما میگن دروغ هست و همه اورسل می کنن جالبه گفتن اصلا قابلیت اورسل نداره
سلام
دوست عزیز همه نه شاید برخی!
موفق باشید

LIAN2
February 18th, 2015, 18:30
این مورد را یادآوری کنم ، برای همکاران عزیز سوء تفاهم پیش نیاید که قصد تخریب یا ایجاد نظر سوء به سرویس دهندگانی که از این مجازی ساز ها استفاده می کنند داشته باشم.چه بسی ما هم از KVM استفاده می کنیم و فقط قصد شفاف سازی را داشتم.

بله قابل Oversell هستند اما دلیل نمیشه که همه Oversell کنند :)

shahab-f
February 18th, 2015, 18:35

اگر فروشنده وجدان کافی داشته باشه اورسل چیزه بدی نیست جناب و حتی به سود مشتری هم هست
مقاله زیر رو پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

سیاست فروش اورسل (http://forum.mihanmizban.com/Thread-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B3%D9%84?pid=377#pid377)

pardishosting
February 18th, 2015, 18:46
اصولا مجازی سازهای kernel base پایداری مجازی ساز هایی نظیر vmware و ... رو ندارند. و از طرفی امکان ارائه منابع اختصاصی هم ندارند.
شما خودتون مقایسه کنید ، مجازی سازی روی هسته لینوکس رو با مجازی سازی سخت افزار ...
در vmware ، سخت افزار به صورت vps مجازی می شه و هر ماشین به طور مستقل کار می کنه ولی در مورد kvm و openvz و ... عمل مجازی سازی بر روی هسته لینوکس انجام می شه.
اینها روی پایداری و خیلی دیگه از قابلیت ها تفاوت های معناداری ایجاد می کنند.

shahab-f
February 18th, 2015, 18:50
اصولا مجازی سازهای kernel base پایداری مجازی ساز هایی نظیر vmware و ... رو ندارند. و از طرفی امکان ارائه منابع اختصاصی هم ندارند.
شما خودتون مقایسه کنید ، مجازی سازی روی هسته لینوکس رو با مجازی سازی سخت افزار ...
در vmware ، سخت افزار به صورت vps مجازی می شه و هر ماشین به طور مستقل کار می کنه ولی در مورد kvm و openvz و ... عمل مجازی سازی بر روی هسته لینوکس انجام می شه.

با تشکر از توضیحات شما
اما برای تنها ارائه وی پی اس های لینوکسی openvz بهتر از vmware و دیگر مجازی ساز ها عمل میکند..
ما از هردو مجازی ساز استفاده می کنیم و از لحاظ پایداری تفاوتی در openvz و vm ندیدیم تا کنون..
اما در کل vmware به معنای کلیه "مجازی سازی" نزدیکتر است

pardishosting
February 18th, 2015, 18:56
این مارک تبلیغاتی را خیلی وقته خیلی از حرفه ای های انجمن هم میدانند اما به خاطر این که تشنج ایجاد نشه و درگیری الکی ایجاد نکنن صداشون در نمیاد.

متاسفانه موارد علمی هم نمیشه زیاد در انجمن مطرح کرد چون سود خیلی ها میره زیر سوال.

امیدوارم مدیر انجمن این تاپیک را ببنده تا به تشنج کشیده نشده.!!!

استارتر که جرات کرد و این مورد را ذکر کرد جای تقدیر داره.

باتشکر

توی انجمن هم می شه مطرح کرد.
ولی بهرحال در سایت های فروش خودمون که می تونیم مطرح کنید. برای کاربرانمون این طور اطلاعات رو ایمیل کنیم.

RoobinaServer
February 18th, 2015, 18:59
توی انجمن هم می شه مطرح کرد.
ولی بهرحال در سایت های فروش خودمون که می تونیم مطرح کنید. برای کاربرانمون این طور اطلاعات رو ایمیل کنیم.

والله یک بار ما پارسال این کارو کردیم لینک هایی از همین انجمن داده شد که ذکر شده نمیشه اورسل کرد و شیر نمیشه و ... و برخی همکاران در سایت تیکت هایی به واحد شکایت مدیریت زدند که چرا اطلاعات غلط انتشار میدید و جو سازی میکنید که وی ام ور خودتان را خوب جلوه بدید و ... که جناب سجادیه ناچارا اطلاعیه را حذف کردند چون داشت روی برند اثر بد میگذاشت. :)

حتی توی vmware هم ذکر میشه که اگر ریورس داده بشه یعنی اختصاصی ولی آن هم میشه اشتراکی کرد :) هنوز خیلی ها این مورد را هم قبول ندارند پس بهترین راه سکوت بود.

LIAN2
February 18th, 2015, 19:04
۲ نوع Hypervisor داریم ، صحیح عرض می کنم؟

نوع اول مجازی ساز هایی مثل VMware ESXi یا VMware ESX و Citrix XenServer و Xen در لینوکس و حتی Hyper-V که در ویندوز اجرا می شوند. این ها بر روی سخت افزار خام (BareMetal) نصب می شوند و ماژولی برای کرنل نیستند.

نوع دوم مجازی ساز هایی مثل Vmware workstation یا VirtualBox که فقط یک مجازی سازی معمولی برای اجرای سیستم عامل Guest را محیا می کنند.

اما مجازی سازی مثل Linux-KVM که یک ماژول برای کرنل است که سرور را به مجازی سازی همانند نوع ۱ تبدیل می کند.

پس KVM فقط یک بستر ساز یا نرم افزار ساده برای مجازی سازی نیست ، چون زمانی که شما kvm.ko را فعال می کنید ، کرنل را تغییر میدهد ، کرنلی که روی سخت افزار سوار است.

در اکثر تست ها نیز سرور های لینوکس بر روی مجازی سازی مثل KVM بازدهی خیلی بهتر نسبت به ESX/ESXi داشته و همینطور توجه کنید QEMU که نقش Emulator در KVM‌ را دارد کاملا متن باز و آزاد است.

فرمودید در مورد پایداری و باقی موارد بین VMware ESX/ESXi با KVM تفاوت زیادی وجود دارد و Vmware بهتر عمل می کند ، با نهایت احترام عرض می کنم باور شما غلط است.

:53:

- - - Updated - - -

چرا تاپیک بسته بشه؟
مسلما همه جا مخالف و موافق وجود داره ، مخالف دلیل را ذکر می کند شاید درست باشه ، اگر غلط بود با دلیل پاسخ میدیم و همه شک و شبهه ها پیرامون موضوع ، داخل تاپیک حل میشود.

این مارک تبلیغاتی را خیلی وقته خیلی از حرفه ای های انجمن هم میدانند اما به خاطر این که تشنج ایجاد نشه و درگیری الکی ایجاد نکنن صداشون در نمیاد.

متاسفانه موارد علمی هم نمیشه زیاد در انجمن مطرح کرد چون سود خیلی ها میره زیر سوال.

امیدوارم مدیر انجمن این تاپیک را ببنده تا به تشنج کشیده نشده.!!!

استارتر که جرات کرد و این مورد را ذکر کرد جای تقدیر داره.

باتشکر

alivw71
February 18th, 2015, 20:31
با openvz بسیار راحت میشه سرور بار رم هشت رو حدود 4 تا سرور مجازی لینوکس با رم 8 داد حتی 16 :d

kvm هم میشه رم رو اورسل کرد و cpu رو هم در صورت شیر بودن میشه اورسل کرد مثلا 1 core و 1000 unit باشه پیشفرض.

pardishosting
February 18th, 2015, 20:39
بین باور و تجربه تفاوت خاصی وجود دارد.

princeserver
February 19th, 2015, 08:52
سلام خدمت شما ببینید دوست من اولین نفری که سه سال پیش kvm
نصب کرد با پنل ویرچوالیزور بنده بودم
این نوع مجازی سازی چون هزینه دارد فروشنده ها سمت نمیرن
اکثرا برای فوق اورسل به سمت وی ام ویر میرن هم کرک موجود هستش
هم فوق اورسل انجام میشه از نظر هزینه هم برایشان به صرفه تر هستش
تا به الان بنده کمبودی از این نظر احساس نکردم در برابر وی ام ویر
ولی ....
اکثرا روی سرور ضعیف میان kvm نصب میکنند و بازده خوبی نداره به همین دلیل توصیعه میکنم سمت نرید مگر سرور قوی داشتع باشید اون هم به این دلیل هستش که پنل کاربر میتونه هزاران بار ویندوز نصب کنن و ریلود داشته باشن و منابع رو اللکی کاربر اشغال میکنه و باعث افت کیفیت میشه ولی اگر منابع و cpu مثل ما e5 2620 با 96 گیگ رم کلوکیشن کردید شک نکنید . به سمت بروید پشیمون نخواهید شد که پایداری خیلی خیلی بهتر از وی ام ویر و امکانات اون هستش
چون امکاناتی که به ادمین و کاربر میده اصلا قابل مقایسه نیستش

LIAN2
February 19th, 2015, 09:00
برای نصب ویندوز از یا لینوکس از تمپلیت فقط بر روی هارد دیسک I/O و Read و Write انجام می شود. CPU و RAM درگیر نمی شود.
چون فقط از طریق dd از image یک clone دیگر گرفته می شود.

اکثرا روی سرور ضعیف میان kvm نصب میکنند و بازده خوبی نداره به همین دلیل توصیعه میکنم سمت نرید مگر سرور قوی داشتع باشید اون هم به این دلیل هستش که پنل کاربر میتونه هزاران بار ویندوز نصب کنن و ریلود داشته باشن و منابع رو اللکی کاربر اشغال میکنه و باعث افت کیفیت میشه ولی اگر منابع و cpu مثل ما e5 2620 با 96 گیگ رم کلوکیشن کردید شک نکنید . به سمت بروید پشیمون نخواهید شد که پایداری خیلی خیلی بهتر از وی ام ویر و امکانات اون هستش

princeserver
February 19th, 2015, 10:05
نه میشه مهندس من سه سال دارم کار میکنم زمان ریلود - نصب سرور و ... رم و سی پیو در گیر میشه

arc1o0
February 19th, 2015, 11:57
آدم بعضی مطالب رو می خونه خندش میگیره!

متاسفانه این کار در و پیکر ندارد و هر کودکی هر وقت خواست وارد اینکار می شود و هر وقت خواست جمع می کند!

شرکت ها نیازی به آور سل ندارند، و قطعا به کیفیت کار بها می دهند.

یک راه حل به زبان ساده عرض کنم، وقتی شما رم 1 گیگ رو 50 هزار تومان خریدید هیچ تضمینی وجود ندارد که سرور آورسل شده یا نه- ممکن است آورسل باشد، ممکن است نباشد.

اما وقتی شما رم1 را زیر 25 هزار تومان خریداری کردید مطمئن باشید یک سرور آورسل خریداری کرده اید.

1- تضمین دسترسی مشتری به تمام امکانات خریداری شده در هر زمان
2- عدم کاهش سرعت یا کیفیت سرویس بر اثر اورسل کردن سرویس
3- صداقت با مشتری در اعلام ویژگی های سرویس فروخته شده
4- تاثیر دادن این کار بر کاهش قیمت تمام شده ی سرویس برای مشتری

هیچ وقت 4 شرط فوق به شکل همزمان محقق نخواهد شد، در نتیجه فکر نمی کنم فردی بتواند از آورسل دفاع کند.

از طرف دیگر، کاربر یک سرور از شما خریداری کرده است، به فروشنده چه ارتباطی دارد که کاربر از آن استفاده می کند یا خیر، یا چه میزان مصرف دارد

کسانی که از آورسل دفاع می کنند در واقع دارند حق کاربر را به کاربر دیگری می فروشند.

موفق باشید!

shahab-f
February 19th, 2015, 12:10
آدم بعضی مطالب رو می خونه خندش میگیره!

متاسفانه این کار در و پیکر ندارد و هر کودکی هر وقت خواست وارد اینکار می شود و هر وقت خواست جمع می کند!

شرکت ها نیازی به آور سل ندارند، و قطعا به کیفیت کار بها می دهند.

یک راه حل به زبان ساده عرض کنم، وقتی شما رم 1 گیگ رو 50 هزار تومان خریدید هیچ تضمینی وجود ندارد که سرور آورسل شده یا نه- ممکن است آورسل باشد، ممکن است نباشد.

اما وقتی شما رم1 را زیر 25 هزار تومان خریداری کردید مطمئن باشید یک سرور آورسل خریداری کرده اید.

هیچ وقت 4 شرط فوق به شکل همزمان محقق نخواهد شد، در نتیجه فکر نمی کنم فردی بتواند از آورسل دفاع کند.

از طرف دیگر، کاربر یک سرور از شما خریداری کرده است، به فروشنده چه ارتباطی دارد که کاربر از آن استفاده می کند یا خیر، یا چه میزان مصرف دارد

کسانی که از آورسل دفاع می کنند در واقع دارند حق کاربر را به کاربر دیگری می فروشند.

موفق باشید!

با سلام

فرمودید ""هیچ وقت 4 شرط فوق به شکل همزمان محقق نخواهد شد، در نتیجه فکر نمی کنم فردی بتواند از آورسل دفاع کند."" اما توضیح ندادید چرا محقق نخواهد شد؟ خوشحال میشم توضیحاتتون رو در رابطه با اینکه چرا این شروط محقق نمی شوند را بشنوم

با تشکر

princeserver
February 19th, 2015, 12:14
من حق میدم به شما ولی وقتی دوستان میان سرور که میخرن سرور ارزان میدن نتیجه همین میشه
مثلا چه دلیلی داره که ما 3100 پوند سرور بخریم بعد نمایندگی بدیم
ولی خود اکثرا دنبال اجاره هستن که این ماه بگذرونن و ماه بعد خدا بزرگه ولی شخصا دعا دعا میکنم قیمت دلار بشه 5000 تومان اون وقت دست افراد کم سن و سال افرادی که برای تفریح میان افر میدن جمع بشه کار ما هم ساده تر میشه

arc1o0
February 19th, 2015, 12:47
با سلام

فرمودید ""هیچ وقت 4 شرط فوق به شکل همزمان محقق نخواهد شد، در نتیجه فکر نمی کنم فردی بتواند از آورسل دفاع کند."" اما توضیح ندادید چرا محقق نخواهد شد؟ خوشحال میشم توضیحاتتون رو در رابطه با اینکه چرا این شروط محقق نمی شوند را بشنوم

با تشکر

1- تضمین دسترسی مشتری به تمام امکانات خریداری شده در هر زمان
2- عدم کاهش سرعت یا کیفیت سرویس بر اثر اورسل کردن سرویس

شهاب خان بنده

1- یک سرور رم 4 و منابع متناسب با رم 4 از شما خریداری می کنم، اما 3 کور از پردازنده و 3 گیگ از رم بنده خالی و بلا استفاده است، و شما این 3 گیگ رم و 3 کور پردازنده رو به صورت شیر به کاربر دیگری می دهید که حسب اتفاق کار انکود فیلم روی سرور انجام می دهد،
حال اگر روی سرور بنده حمله ای اتفاق بیافت شما چطور می خواهید منابع بنده رو از کاربر یا سایر کاربران پس بگیرید تا سایت بنده قطع نشود؟!

2- امکان ندارد شما آورد سل کنید و با افت کیفیت مواجه نشوید! ساده ترین مثال نقض کاهش شدید I/O هارد خواهد بود ، هر چه قدر هم سرور ها بدون استفاده باشند i/o برای 10 سرور مجازی روی یک هارد تفاوت بسیار زیادی با 30 سرور روی هر هارد دیسک دارد.

برای مورد 3 و 4 هیچ تضمینی نیست که از سمت فروشنده ها صورت پذیرد.

shahab-f
February 19th, 2015, 13:18
شهاب خان بنده

1- یک سرور رم 4 و منابع متناسب با رم 4 از شما خریداری می کنم، اما 3 کور از پردازنده و 3 گیگ از رم بنده خالی و بلا استفاده است، و شما این 3 گیگ رم و 3 کور پردازنده رو به صورت شیر به کاربر دیگری می دهید که حسب اتفاق کار انکود فیلم روی سرور انجام می دهد،
حال اگر روی سرور بنده حمله ای اتفاق بیافت شما چطور می خواهید منابع بنده رو از کاربر یا سایر کاربران پس بگیرید تا سایت بنده قطع نشود؟!

2- امکان ندارد شما آورد سل کنید و با افت کیفیت مواجه نشوید! ساده ترین مثال نقض کاهش شدید I/O هارد خواهد بود ، هر چه قدر هم سرور ها بدون استفاده باشند i/o برای 10 سرور مجازی روی یک هارد تفاوت بسیار زیادی با 30 سرور روی هر هارد دیسک دارد.

برای مورد 3 و 4 هیچ تضمینی نیست که از سمت فروشنده ها صورت پذیرد.

با تشکر از توضیحات شما جناب کریمی.

این مورد که شما فرمودید بسیار کم پیش میاد شاید 1 در 1000 و اگرم پیش بیاد با توجه به قیمتی که توسط کاربر خریداری شده قابل توجیه است. پایین خدمتتون بیشتر توضیح میدم :

فرمدید:

"""یک سرور رم 4 و منابع متناسب با رم 4 از شما خریداری می کنم، اما 3 کور از پردازنده و 3 گیگ از رم بنده خالی و بلا استفاده است، و شما این 3 گیگ رم و 3 کور پردازنده رو به صورت شیر به کاربر دیگری می دهید که حسب اتفاق کار انکود فیلم روی سرور انجام می دهد، حال اگر روی سرور بنده حمله ای اتفاق بیافت شما چطور می خواهید منابع بنده رو از کاربر یا سایر کاربران پس بگیرید تا سایت بنده قطع نشود؟!""""

در پاسخ شما:

سرور بنده قطعا رم و پردازنده بیشتری دارد و کلا 4 گیگ رم ندارد که با استفاده شما به طور کامل اشغال شود تا اختلال در کار سرور ایجاد کند زیرا دیگر کاربران در صورتی که شما تحت فشار قرار بگیرید از مابقی رم سرور استفاده میکنند - اصل منظور بنده این است: داخل پستم (http://www.webhostingtalk.ir/f68/136063/#post1281722)فرمودم اگر فروشنده وجدان داشته باشه اورسل چیز بدی نیست یعنی نیاد از سروری که کلا 4 گیگ رم داره به 4 نفر وی پی اس رم 4 بده. اما میتونه به 4 نفر وی پی اس رم 2 بده به این شکل موردی که شما فرمودید خیلی کمتر پیش میاد هم فروشنده سود بیشتری میکنه و هم کاربر هزینه کمتری پرداخت میکنه..

داخل انجمن و یا کلا داخل بازار سرور مجازی ایران قیمت میانگین یک سرور مجازی 1 گیگ رم با دو کور سی پیو ماهیانه نزدیک 40.000 تومانه (حالا کاری نداریم به فروشندگانی که این مشخصات رو 15.000تومان هم میدن+ لایسنس رایگان دایرکت ادمین!) به عنوان مثال اگر فروشنده سروش 24 گیگ رم و 8 کور سیپیو داشته باشه هزینه سرورم با ای پی و ... مخلفاتش ماهیانه 400 تومن باشه به نظر شما می تونه اورسل نکنه ؟ اگر بخواد اورسل نکنه باید قیمت سرویس رو حداقل 3 برابر کنه که حداقل پول سرورش در بیاد .. میخواد با این قیمت کم ارائه بده حرفی نیست اما باید وجدان داشته باشه نگه "منابع اختصاصی است"

افرادی میفرمایند اورسل بده ! ماهم نمیگیم چیزه خوبیه اما میشه باهاش بهترین هزینه را برای کیفیت مطلوب پرداخت کنیم.....

LIAN2
February 19th, 2015, 13:40
اگر علاقه به بحث و گفتگو دارید ، حتی خارج از موضوع تاپیک ، حداقل کمی موارد فنی هم ذکر کنید. :)

shahab-f
February 19th, 2015, 14:02
اگر علاقه به بحث و گفتگو دارید ، حتی خارج از موضوع تاپیک ، حداقل کمی موارد فنی هم ذکر کنید. :)

موضوع تاپیک اورسل است و بحث های ما چیزی خارج از موضوع اورسل نیست ...

LIAN2
February 19th, 2015, 14:06
در مورد امکانِ اورسل داخل مجازی سازهای KVM/Xen/OpenVZ هست.

اما شما بیشتر روی وجدان فروشنده تاکید می کنید تا پیرامون موضوع تاپیک.

موضوع تاپیک اورسل است و بحث های ما چیزی خارج از موضوع اورسل نیست ...

shahab-f
February 19th, 2015, 14:20
در مورد امکانِ اورسل داخل مجازی سازهای KVM/Xen/OpenVZ هست.

اما شما بیشتر روی وجدان فروشنده تاکید می کنید تا پیرامون موضوع تاپیک.

""شما بیشتر روی وجدان فروشنده تاکید می کنید""تاکید میکنیم در رابطه با چه چیزی؟ فروش خیار و گوجه؟ فروش دامنه؟ یا اورسل ؟ اصل صحبت ها در رابطه با اورسل بود.
به هرحال بنده پوزش می طلبم که اگر تاپیک منحرف شده است و دیگر صحبتی ندارم

با احترام...

LIAN2
February 19th, 2015, 14:23
چرا سریع بهتون برمیخوره؟
ما نمیخوایم بگیم اورسل خوبه & بده یا این قیمت سرویس ارائه بشه حتما اورسل انجام شده...، قصد ما اینه که بگیم داخل این مجازی ساز ها هم Oversell امکان پذیر هست به این دلیل به این دلیل.

""شما بیشتر روی وجدان فروشنده تاکید می کنید""تاکید میکنیم در رابطه با چه چیزی؟ فروش خیار و گوجه؟ فروش دامنه؟ یا اورسل ؟ اصل صحبت ها در رابطه با اورسل بود.
به هرحال بنده پوزش می طلبم که اگر تاپیک منحرف شده است و دیگر صحبتی ندارم

با احترام...

007
February 19th, 2015, 15:24

سلام
همیشه درست نیست این جملتون!
این جمله برای سرورهای اجاره ای که ضعیف هستن
و دارای پردازنده ضعیف و محدودیت ای پی دارن یا هارد
و از دیتاسنترهای مختلف اجاره شدن فقط میتونه مصداق پیدا کنه
اگر یک فردسرمایه بیشتری برای تهیه زیرساخت لازم بزاره میتونه قیمت ارزون تر بدون
آورسل هم بده که البته همچین چیزی هم تاکنون دیده نشده هرچند الانم هستن
اشخاصی بتونن اینکارو کنن ولی بازار و بهم نزدن تاحالا با قیمتهای نجومی تری سرویس ارایه میدن
روند متداول اینه هرکی میتونه سروراجاره کنه 400تومن میده بعدازچندماهم غیب میشه.
وقتی مشتری نمیتونه جذب کنه
(نمونش الان وی پی اس کلاسیک او وی اچ اولین پلن سه دلاره داره آورسل میکنه یا منابع زیادی داره
و سرمایه گذاری زیاده کرده؟!)

ارادت

novinvps.com
February 19th, 2015, 17:55
سلام خدمت شما ببینید دوست من اولین نفری که سه سال پیش kvm
نصب کرد با پنل ویرچوالیزور بنده بودم
این نوع مجازی سازی چون هزینه دارد فروشنده ها سمت نمیرن
اکثرا برای فوق اورسل به سمت وی ام ویر میرن هم کرک موجود هستش
هم فوق اورسل انجام میشه از نظر هزینه هم برایشان به صرفه تر هستش
تا به الان بنده کمبودی از این نظر احساس نکردم در برابر وی ام ویر
ولی ....

سلام
همکار گرامی فکر میکنم کمی بیشتر جستجو کنید شاید جز اولین ها باشید که از مجازی ساز KVM استفاده میکنید ولی اولین نفر نبودید.
حتی تاپیک های فروش KVM ما از شما قدیمیتر هست ولی هیچ وقت نگفتیم اولین هستیم.

برای نصب ویندوز از یا لینوکس از تمپلیت فقط بر روی هارد دیسک i/o و read و write انجام می شود. cpu و ram درگیر نمی شود.
چون فقط از طریق dd از image یک clone دیگر گرفته می شود.

نه میشه مهندس من سه سال دارم کار میکنم زمان ریلود - نصب سرور و ... رم و سی پیو در گیر میشه
حرف lian تایید میشه سرعت هارد میشه گفت بیشترین وابستگی رو داره این میان

Yas-Host
February 19th, 2015, 18:22
تمامی حرف ها دقیق و صحیح است

اما وقتی یک سرور 96 گیگابایت رم دارد و در بدترین شرایط در KVM مصرف رم 56 گیگابایت است باز هم Oversell شده است ؟

وقتی در Virtualizor امکان oversell هارد دیسک در kvm وجود ندارد و حتی در بعضی مواقع lvm های مربوط به virtual machine ها بصورت اتوماتیک حذف نمی شود و باید از ssh با استفاده از دستور lvmremove حذف شود باز هم امکان oversell هارد (فضا) وجود دارد ؟

در مورد سی پی یو بله oversell انجام می شود اما تا زمانی که سی پی یو سرور 100درصد پر نباشد!

LIAN2
February 19th, 2015, 21:05
Overcommit فضا های Storage داخل Virtualizor مقدور هست.

از نسخه ۲.۶.۲ امکان ایجاد Thin Provision فعال هست از نسخه ۲.۶.۶ هم برای هر Storage که اضافه می کنید میتونید یک حد مشخص مثل RAM برای Overcommit تعیین کنید.

اما وقتی یک سرور 96 گیگابایت رم دارد و در بدترین شرایط در KVM مصرف رم 56 گیگابایت است باز هم Oversell شده است ؟

وقتی در Virtualizor امکان oversell هارد دیسک در kvm وجود ندارد و حتی در بعضی مواقع lvm های مربوط به virtual machine ها بصورت اتوماتیک حذف نمی شود و باید از ssh با استفاده از دستور lvmremove حذف شود باز هم امکان oversell هارد (فضا) وجود دارد ؟

در مورد سی پی یو بله oversell انجام می شود اما تا زمانی که سی پی یو سرور 100درصد پر نباشد!

princeserver
February 19th, 2015, 22:56
سلام
همیشه درست نیست این جملتون!
این جمله برای سرورهای اجاره ای که ضعیف هستن
و دارای پردازنده ضعیف و محدودیت ای پی دارن یا هارد
و از دیتاسنترهای مختلف اجاره شدن فقط میتونه مصداق پیدا کنه
اگر یک فردسرمایه بیشتری برای تهیه زیرساخت لازم بزاره میتونه قیمت ارزون تر بدون
آورسل هم بده که البته همچین چیزی هم تاکنون دیده نشده هرچند الانم هستن
اشخاصی بتونن اینکارو کنن ولی بازار و بهم نزدن تاحالا با قیمتهای نجومی تری سرویس ارایه میدن
روند متداول اینه هرکی میتونه سروراجاره کنه 400تومن میده بعدازچندماهم غیب میشه.
وقتی مشتری نمیتونه جذب کنه
(نمونش الان وی پی اس کلاسیک او وی اچ اولین پلن سه دلاره داره آورسل میکنه یا منابع زیادی داره
و سرمایه گذاری زیاده کرده؟!)

ارادت
دقیقاحرفشما رو قبول دارم بنده 3100 پوند پول سروردادم و کلوکیشن کردم منایع من 96 گیگ رم 256 تا ای پی و دو تا سی پی یو از بهترین ها
حالا مثلا من باید 40 بدم خوب معلومه دو دستی انگار 3100 پوند واسه چند تا بچه مدرسه ای ریختم دور ایندرسته....
اگر مدیران شرایط گذاشتن افر سخت کنن این مشکلاتی پیش نمیاد
الان من رم سرور ببرم رو 128 گیک با 256 تا ای پی خدایی حیف نیست افر رم 2 گیگ ندم
حیف اون 3100 پوند نیست ...
یا باید از زیر ساخت این مشکل همه با هم حل کنیم یا اکر قرار به اذیت کردن باشه من که یکی از کسایی هستم که سرور کلو کردم ولی دست ما باز تره
مثلا من جای افر نمایندگی رویک گیگ رو دو گیگ بزنم دیگه هیچی....

- - - Updated - - -

سلام
همکار گرامی فکر میکنم کمی بیشتر جستجو کنید شاید جز اولین ها باشید که از مجازی ساز KVM استفاده میکنید ولی اولین نفر نبودید.
حتی تاپیک های فروش KVM ما از شما قدیمیتر هست ولی هیچ وقت نگفتیم اولین هستیم.

حرف lian تایید میشه سرعت هارد میشه گفت بیشترین وابستگی رو داره این میان
والا ما تاریخ تاپیک که کی وی ام ندیدیم ولی قصد جسارت هم ندارم حتما درسته دیگه ... ولی ایمیل هاتون برای ما میامد که همش وی ام ویر بودید بزرگوار

- - - Updated - - -

حرف شما درسته مهندس سنجری ولی سرور من 64 رو هم رد کرده @-)

- - - Updated - - -

حالا اینا مسئلهای نیستش دوست من جناب
novinvps.com ولی خدایی
از بعد این که من افر دادم افر نمایندگی خدایی تاریخ شما ببینید همه رفتن سمت ویرچوالیزور و ....
یکنفر افر نداشت وجدانن من تو ایمیل تبلیغاتی که از طرفشما میامد یک دونه هم عکس این پنل نبود شما سلوس بودید :) اگر اشتباه نکنم

se7en-host
February 19th, 2015, 23:13

حرف همکار گلمون رو تایید می کنم
وقتی سرور همیشه منابع خالی داشته باشه باز هم
Oversell هست ؟
البته ما که vmware استفاده می کنیم و تا با حال سراغ kvm نرفتیم
تا جایی که اطلاع دارم vmware کمتر منابع برای خود مصرف داره البته مطمن نیستم ولی اگه اشتباه نکن بقیه مجازی ساز ها منابع بیشتر مصرف دارن
ولی باز هم همیشه در همه مجازی ساز ها cpu شیر هست (مگه سرور چند هسته هست که بخواییم اختصاص بدیم )
هارد هم که همیشه خالی هست نیاز نداره :دی