PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد راه اندازی اینترنت رایگان در IBSng A1.24

ramo_masih
July 31st, 2010, 00:24
با سلام خدمت هم انجمنی های عزیز

به کمک شما جهت راه اندازی طرح زیر احتیاج دارم :

چگونه میتوان در IBSng A1.24 ، شارژ اینترنت رایگان را راه اندازی کرد ؟

به عنوان مثال من میخواهم جمعه ها از ساعت 14-02 به مدت 50 ساعت در 3ماه به یوزرها شارژ رایگان هدیه دهم.

نکات :
1) اولویت با رایگان بودن آن شارژ در مدت زمان قید شده باشد .
2) چنانچه شارژ رایگان یوزری در زمان قید شده تمام شد به صورت خودکار از شارژ پولی آن (چنانچه اعتبار داشته باشد) کم شود .
3) این شارژ طوری عمل کند که :
آنهایکه اعتبارشان (چه پولی و چه زمانی) تمام شده بر روی آنها اعمال نشود.
آنهایکه هنوز اعتبارشان باقی است بر روی آنها هم اعمال شود . (یعنی اینکه اگر یوزری 5 دقیقه یا 100 تومان از اعتبارش مانده و تازه وارد این طرح شده همچنان همان 50 ساعت اینترنت رایگان را داشته باشد)

Xfise
July 31st, 2010, 00:46
ار قسمت setting گزینه شارژ رو انتخاب میکنی یا قبلیهات رو ادیت میکنی یا یکی میسازی
بعد View بعد Edit بعدشم میتونی هرجور که دوس داری تنطیم کنی
البته اموزش کامل Ibs هست خواستی بگو تا برات بذارم

ramo_masih
July 31st, 2010, 10:03
با سلام به دوست عزیز
این مسیری که شما عرض کردید صحیح و درست می باشد
ولی مشکل اینجاست که وقتی من به شارژ موجود یه قانون (rule) اضاف میکنم ما مشکلات زیر مواجه میشوم :
1) امکان اولویت بندی در قانون ها نیست (چون نسخه A1.24 می باشد)
2) برای یک روز در یک بازه ی زمانی نمیشه دو قانون نوشت (جون تداخل ایجاد میشود و باعث بروز خطا می گردد)
3) امکان 2 مبلغ کلی برای یک شارژ نمیشه در نظر گرفت ( یا به عبارتی برای هر قانون نمیشه دو مبلغ مجزا در نظر گرفت ، که مشکل اساسی من همین است)
.
.
.
خلاصه اگه راه کاری بهتر و منطقی تری موجود است ، به اینجانب گوش زد کنید یه دنیا ممنون میشم .

M90
July 31st, 2010, 11:17
با سلام به دوست عزیز
این مسیری که شما عرض کردید صحیح و درست می باشد
ولی مشکل اینجاست که وقتی من به شارژ موجود یه قانون (rule) اضاف میکنم ما مشکلات زیر مواجه میشوم :
1) امکان اولویت بندی در قانون ها نیست (چون نسخه A1.24 می باشد)
2) برای یک روز در یک بازه ی زمانی نمیشه دو قانون نوشت (جون تداخل ایجاد میشود و باعث بروز خطا می گردد)
3) امکان 2 مبلغ کلی برای یک شارژ نمیشه در نظر گرفت ( یا به عبارتی برای هر قانون نمیشه دو مبلغ مجزا در نظر گرفت ، که مشکل اساسی من همین است)
.
.
.
خلاصه اگه راه کاری بهتر و منطقی تری موجود است ، به اینجانب گوش زد کنید یه دنیا ممنون میشم .

2- ميشه دو قانون نوشت مثلا اولي در بازه ي زماني 00:00 تا 20:00 باشد و دومي در بازه ي 20:00 تا 23:59

3- ميشه براي هر كدام از قانون هاي تعريف شده در نظر گرفت چه مقدار از اعتبار كم كنه

ramo_masih
July 31st, 2010, 12:05
M90 عزیز ، ممنون از پاسختان
مشکل من این چیزا نیست ، برای روشن تر شدن موضوع فکر کنم بیشتر باید توضیح دهم
نگاه کنید در کل من می خواهم کار زیر را انجام دهم ، لطفاً در صورت امکان در این مورد راهنمای ام کنید :

من میخواهم در جمعه ها از ساعت
01:59 - 00:00 از حساب پولی یوزر کم شود (مثلاً 50 ساعت = 60000 ریال)
13:59 - 02:00 از حساب رایگان یوزر کم شود (مثلاً 100ساعت = ؟ ریال)
23:59 - 14:00 از حساب پولی یوزر کم شود (مثلاً 50 ساعت = 60000 ریال)

حال اینجا چند حالت پیش می آید :
1) ما یک مبلغ برای یک کارت (یک شارژ یا یک گروه) در نظر میگیریم (مثلاً 60000 ریال) ، حالا فقط میتوانیم برای آن بازه ی زمانی رایگان هم همان 60000 را در نظر بگیریم که اشتباه میشود چون بر فرض مثال یوزری از حساب پولیش 50000 استفاده کرده ولی از حساب رایگان چیزی استفاده نکرده و به هنگام استفاده این اعتبار 10000 مانده ، پس فقط میتواند 16.67 ساعت از اعتبار رایگانش استفاده کند که باعث مشکلاتی میشود .

توجه ... 100h=6000m=60000r==>10cpm -------------- 50h=3000m=60000r==>20cpm ... توجه

2)حال اگه یوزری اعتبار رایگانش در آن بازه ی زمانی به اتمام رسیده باشد ولی هنوز حساب پولیش اعتبار داشته باشد دیگر نمیتواند اتصال یابد چون با خطای 906 (اعتبار شما تمام شده است) مواجه میشود . حال برای حل این مشکل چه باید کرد ؟

خودم فکر کنم اگه برای یک یوزر یا گروهی از یوزرها بشود دو اعتبار جدا گانه در نظر گرفت (یکی اعتبار پولی به مقدار همان 60000 ریال و دیگری اعتبار رایگان به مقدار مثلاً 100000 ریال) دیگه مشکلی به وجود نمی آید ، ولی نمیدانم چه جوری باید به یک گروه ، دو شارژ با دو اعتبار متفاوت ارائه دهم ؟!!!!!؟

:dاگه پیچیده شد دیگه ببخشید با تایپ کردن نمیشه صحبت کرد :d

:63::63::63::63::63::63: لطفاً راهمای ایم کنید :63::63::63::63::63::63: