PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در پیکربندی دو شبکه در یک کامپیوتر

srashedian
July 30th, 2010, 20:36
سلام
من یک مشکل دارم که ممنون میشم دوستان اگه اطلاعاتی در این مورد دارن کمک کنن...

اطلاعات اصلی:
در یک شبکه کامپیوتری با 16 کامپیوتر که با یک سوییچ 16 پورت و اختصاص IP به صورت دستی و ثابت شبکه شده، مجبور شدم به یکی از کامپیوتر ها اینترنت بدم (فقط یکی از کامپیوترها) و این اینترنت هم از روی مودم ADSL ای گرفته میشه که به صورت PPPoE کانفیگ شده و همیشه به اینترنت وصل هست...
من روی این کامپیوتر دوتا کارت شبکه نصب کردم (دلیلش این هست که نمیخوام اینترنت توی اون شبکه اصلی به اشتراک گذاشته بشه)... با استفاده از کارت شبکه اول به مودم وصل میشه و با استفاده از کارت شبکه دوم به شبکه داخلی با همون 16 کامپیوتر...
چون پیکربندی مودم به صورت PPPoE هست و امکان Bridge کردنش هم وجود نداره، برای این که کامپیوتر به اینترنت وصل بشه مجبورم حتما IP رو به صورت Auto Obtain تنظیم کنم... اما روی شبکه دوم چون هیچ سروری وجود نداره باید آی پی به صورت استاتیک و دستی تنظیم بشه...

حالا مشکل من اینجاست:
اگر IP شبکه دوم رو دستی کنم، اینترنت این کامپیوتر هم که روی کارت شبکه اول هست قطع میشه! باید حتما هر دو کارت شبکه روی این کامپیوتر Auto Obtain بمونن تا اینترنت در دسترس باشه...
و اگر دوتا شبکه رو Auto obtain IP address کنم از اونجایی که هیچ سروری در شبکه وجود نداره و DHCP سروری توی این شبکه نیست، این کامپیوتر از شبکه دوم قطع میشه چون هیچ IP ای نداره...
(من خودم به نظرم رسید بگردم راهی پیدا کنم که خود کامپیوتر DHCP سرور خودش بشه، یعنی توی تنظیمات کارت شبکه IP به صورت اتوماتیک دریافت بشه، اما خود کامپیوتر به خودش آی پی بده، اما راهی برای اینکار پیدا نکردم، ظاهرا نمیشه... حالا شما اگر راه بهتر و فنی تری دارید یا اینکه روش همین کار رو بلدید لطفا کمکم کنید)

حالا راه حل شما چیه؟ چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

mtchivarly
April 2nd, 2011, 00:41
سلام دوست عزيز
خيلي راحته
اولن اينترنت رو روي سوييچ شير كن.
بعد براي اينكه سيستمت كه به اينترنت وصله اينترنت رو به بقيه سيستم ها نده
روي سوييچت دو تا vlan تعريف كن
يكي شامل مودمت و سيستمي كه اينترنت مي خواد و يكي ديگم كه بقيه
براي ارتباط دو تا vlan هم از ترانك استفاده كن.
و به راحتي از acl ها استفاده كن تا ترافيك خروجي پرت 80 رو به وي لن 2 ببندي

---------- Post added at 11:36 PM ---------- Previous post was at 11:34 PM ----------

يك نكته ديگه در بالا يك اشتباهي كردم
اصلا نياز به ترانك نداري چون هر دو vlan رو يك سوييچن
acl ها به تنهايي كافين

---------- Post added at 11:41 PM ---------- Previous post was at 11:36 PM ----------

يك راه خيلي راححتر هم هست.
با همون دو تا كترت شبكه روي سيستم كار كن
فقط آي پي مودمت و كارت شبكه اول و آي پي كارت شبكه 2 و بقيه شبكت نبايد يك سابنت داشته باشن يعني network id هاشون بايد متفاوت باشه تا بقيه شبكت نتونه مودمتو ببينه و فقط با سيستم خودش ذر ارتباط باشه اگه خواستي اينترنت رو رو شبكت شير كني هم مي توني از بريج ويندوز استفاده كني.