PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تماس حضوری با کارشناس پلیس فتا ( استان ) در مورد ایمیل مارکتینگ و فیشینگ و اسپم و دریافت پاسخ

ali0000
February 2nd, 2015, 23:42
سلام دوباره
اگه یادتون باشه مدتها پیش تاپیکی ایجاد شد در مورد ایمیلها و پیامهای وقت و بی وقت و آزار دهنده که گاهاً به تعداد بسیار بالا دریافت میشد و بدنبال چاره ایی برای مقابله با این وضعیت بودم
یه مدت کارم جمع آوری لاگ و ارسال به دیتاسنتر اون سرور ارسال کننده ایمیل بود که از هر 10 شکایت شاید 2 یا 3 سرور اونم بعد از روزها مسدود میشدن اما در کل تغییری در این وضعیت حاصل نشد و به حالت زجر آوری همیشه inbox پر بود از ایمیلهای مختلف تبلیغاتی گاهاً از گروههایی که تا بحال 1 بارم اسم اینها به گوش من نخورده بود و تبلیغات از انواع اقسام کالاها و سرویس ها گرفته تا ...
خلاص مطلب اینکه مدتی پیش در مورد میزبانی تعدادی سایت چند باری با من تماس گرفته بودن و درخواست همکاری داشتن ازونجا که نمایندگی و سرورها رو جمع کرده بودم و عملاً دامین ها و سایتها فعالیتی نداشتن دیدم چه بهتر برای پیگیری موضوع قبلی و طرح این مشکل حضوراً مراجعه کنم شاید نتیجه ایی حاصل شد
ابتدا به آدرس شریعتی خیابان سروش مراجعه کردم و اون شماره هایی که قبلاً با من تماس گرفته بودن رو ارائه دادم و بعد از کمی معطلی روی تکه کاغذی آدرس شهریار خیابان وحدت اسلامی روبروی گلزار شهدا رو به من دادن و گفتن شماره ها مربوط به این اداره بوده حقیقت با اینکه مسیر بسیار طولانی میشد و یه جورایی از پیگیری پشیمون شده بودم به هر حال مطابق آدرس مراجعه و با کمی پرس و جو از افراد محلی و چرخیدن بالاخره ساختمان اداره پلیس فتا رو پیدا کردم برای اینکه مطالب خیلی طولانی نشه مطالب رو کوتاه کنم با پرسش از چند اتاق و افراد داخل محوطه من رو به اتاق 16 راهنمایی کردن و با آقایی تقریباً همسن خودم با درجه ستوان دوم و بسیار خوشرو و خوش صحبت مواجه شدم هنوز چند ثانیه از سلام کردنم نگذشته بود که گفت بفرمایید در خدمتم منم یه لحظه موندم چطوری موضوع رو عنوان کنم که کامل متوجه بشه خلاصه شماره ها رو که با موبایل تماس گرفتن دادم و هر طوری شد بش فهموندم مریض بودم شهرستان بودم نشد زودتر بیام این آقام 1 فرم جلوم گذاشت و اطلاعات خدماتی که داخل فضای مجازی ارائه میدم رو باید داخلش مینوشتم اسم دامین و ای پی ها اصلاً خبری از پسورد و دسترسی و ... نهایت با پر کردن نام و نام خانوادگی اسم شرکت و ... و اطلاعات خواسته شده فرم رو تحویل دادم و اصل موضوع رو اینجا باز کردم دقیقاً همین مسئله ایمیلها و حتی پیامکها و ... باور کنید دهنم کف کرده بود چون یه ضرب داشتم توضیح میدادم و متعجب از اینکه چه خوب به حرفهام داره توجه میشه و شنیده میشه خیلی موضوع جالب شد و حیفم اومد اینجا این مواردو نگم و امیدوارم به چیزایی که امروز شنیدم عمل بشه
در پاسخ تمام توضیحاتم گفته شد دقیقاً مسئول و مرجع رسیدگی به این موارد ما هستیم و یکی از وظایف شما که در محیط وب فعال هستید ارائه گزارش سایتهای فیشینگ و اسپم ... فارکس ، و کلاً هر عاملی که جرایم رایانه‌ای تلقی میشه چه بلحاظ مزاحمت و سلب آسایش برای دیگران و چه بلحاظ مسائل امنیتی و ... و از این حرفش خیلی خوشم اومد و گفت شما که میگی ایمیل مارکتینگهای مختلف شبانه روز ایمیل ارسال میکنن بهترین یار و همکار افتخاری میتونی باشی برای شناسایی ارسال کنندگان و رهگیری شرکتها و آدرسهای احتمالی اونها برای بررسی دارا بودن مجوز و فعالیتشون که قانونی هست یا خیر و این فعالیتها به همین تبلیغات ختم نمیشه و پشت این کارها خیلی کارهای دیگه انجام میشه و پلیس فتا تمام ظرفیتها و امکاناتشو بکار گرفته برای رسیدگی و شناسایی و ساماندهی این موارد و در ادامه گفتم بطور مثال ایمیل مارکتینگ نهایتاً و در خوشبینانه ترین حالت میشه IP سرور و اطلاعات اینچنینی ازش استخراج کرد و اصلاً حواسم به این نبود همین ایمیلهای تبلیغاتی کلی راه ارتباطی درگاه بانکی تلفن تماس و ... دارن و تبلیغاتشون رو انجام میدن که پاسخم رو گرفتم ، در مورد اس ام اس هم گفت حدود 3 ماهه مکاتبات انجام شده اپراتورها رو تحت فشار گذاشتیم ابتدا تمام سندها و اطلاعات مالکین و آدرسها به روز و قطعی بشه و بعدش متذکر شدیم شکایتی از مشترکی در ارتباط با مزاحمت و سلب آسایش بدست شما رسید بدون ارجاع مشترک خودتون به مراجع باید موضوع رو پیگیری و رفع کنید و در ادامه گفت بزودی این مشکل پیامکهای مزاحم هم بطور جدی حل میشه و بدون خواسته مالکها ارسال پیامها محدود و ممنوع میشه ، در کل رفتار بسیار مناسبی با من شد و کلاً نظرم نسبت به فعالیت و حضور پلیس در فضای مجازی تغییر کرد و کلاً از فکر اتک دادن به سرورهای ایمیل یا التماس و ارسال شکایت به دیتاسنتر خارجی برای مسدود سازی سرور ایمیل اومدم بیرون با این پاسخها دلم گرم شد واقعاً مرجع و اداره ایی در حال رسیدگی و بررسی هست و در آخر اضافه کنم برای ارسال گزارشهای مارکتینگ و همین سرورهای ایمیل و فعالیتها اینچنینی اگه تمایل دارید 2 راه به من پیشنهاد شد 1- مراجعه حضوری به دفتر و اداره پلیس فتای استان یا شهرستان و ارائه اطلاعات 2- از طریق وب سایت cyberpolice.ir و استفاده از بخش گزارش مردمی شاید براتون جالب باشه داخل صحبتاش از تبلیغات ناخواسته و صفحات پاپ آپ هم صحبت کرد و بعنوان موارد غیر مجاز اشاره کرد صحبتها خیلی زیاد میشد و بخشی رو فاکتور گرفتم امیدوارم کمکی باشه برای افرادی که مشکلات اینچنینی دارن و مشابه من قصد پیگیری دارن

mohsen_sh
February 2nd, 2015, 23:54
ممنون!
ولی نمی دونم تا به شکایت می رسه! فتا کلا خستس! 10 سال طول می کشه جواب بده!

ali0000
February 3rd, 2015, 00:10
کلا بحث شکایت 2 شخص حقیقی یا حقوقی باشه مطمئنن نیاز به مراحل قضایی و صدور رای هست اما اینجا بحث شناسایی و رسیدگی به تخلفاته چیزی که من فکر میکنم پلیس فتا بدنبال شناسایی سریعتر فروشندگان سرور و خدمات اینترنتیه از طریق همین مشتریا که محصولات و خدماتشون رو ارائه میدن با این توضیحاتی که من متوجه شدم بیشتر از متخلف پای مدیر هاستینگ و سرورا گیره پس الان حق میدم اگه بعضی شرکتا و خدما دهندگان اینترنتی اطلاعات واقعی یا کپی کارت ملی و ... بخوان

mostafaamirani
February 3rd, 2015, 00:25
فعلا که پرونده کلاه برادری از حساب ما در فتا رو ده روزه زنگ میزنم هی میگن آقا داریم از بانک کرج استعلام میگیریم. فتا خوبه ولی یکم باس قویتر پیگیر بعضی مسائل باشه
شکایت شما به صورتی بوده که حضوری رفتی و توضیح دادی مال ما رو هزار جا رفتیم فعلا هیچ کاری نتونسته بکنه خدا آخر و عاقبتمون رو به خیر کنه.

us12
February 3rd, 2015, 00:27
چرا دنبال ریشه کن کردن می روید ؟
هیچ وقت نمیتوانید جلوی این افراد و این کارها را بگیرید .

بهترین کار ساخت فی لتر ایمیل است که ایمیل هایی با فرمت خاص را مستقیم بفرستید به Trash

ali0000
February 3rd, 2015, 00:37
چرا دنبال ریشه کن کردن می روید ؟
هیچ وقت نمیتوانید جلوی این افراد و این کارها را بگیرید .

بهترین کار ساخت فی لتر ایمیل است که ایمیل هایی با فرمت خاص را مستقیم بفرستید به Trash
درود بر شما
اتفاقاً من از این منظر به موضوع نگاه میکنم ، بنده فروشنده سرور مجازی و خدمات هاست و دامین هستم ، زمانی مشتری یا کاربر من تخلفی انجام بده و من نقره داغ بشم دیگه بجای 2 تا چشم با 4 تا چشم تجارتم رو تو اینترنت نظارت میکنم و سرور برای اسپم و یا راه اندازی اموری که از نظر قانونی تخلف حساب میشه نمیدم و قبل از هر اتفاقی خودم اون مشتری رو مسدود میکنم قطعا در بحث پیامک هم منتظر نتایج هستم و مطمئنم کارهایی انجام شده که امروز به این محکمی از مکاتبات و ابلاغیه به اپراتورها صحبت شد در نهایت هدف جلوگیری از فعالیت افراد سودجو بوده و هست که به بهانه درآمد خودشون دست به هر کاری نزنن یه مدت یادتونه ایمیل مارکتینگها یا خدمات پنل اس ام اس و موارد مشابه عینه قارچ سبز میشدن الان خیلی کمتر شدن .

us12
February 3rd, 2015, 09:33
درود بر شما
اتفاقاً من از این منظر به موضوع نگاه میکنم ، بنده فروشنده سرور مجازی و خدمات هاست و دامین هستم ، زمانی مشتری یا کاربر من تخلفی انجام بده و من نقره داغ بشم دیگه بجای 2 تا چشم با 4 تا چشم تجارتم رو تو اینترنت نظارت میکنم و سرور برای اسپم و یا راه اندازی اموری که از نظر قانونی تخلف حساب میشه نمیدم و قبل از هر اتفاقی خودم اون مشتری رو مسدود میکنم قطعا در بحث پیامک هم منتظر نتایج هستم و مطمئنم کارهایی انجام شده که امروز به این محکمی از مکاتبات و ابلاغیه به اپراتورها صحبت شد در نهایت هدف جلوگیری از فعالیت افراد سودجو بوده و هست که به بهانه درآمد خودشون دست به هر کاری نزنن یه مدت یادتونه ایمیل مارکتینگها یا خدمات پنل اس ام اس و موارد مشابه عینه قارچ سبز میشدن الان خیلی کمتر شدن .

خوب بحث در این است که تمام فروشنده های سرور ایرانی هستند ؟ روی تمام سرور ها و دیتاسنتر ها دنیا میشه نظارت داشت ؟
حتی همان پیامک که مثال زدید که کامل زیر نظر مخابرات است هنوز نظارت دقیقی نمیشود کرد دیگه چه برسد به بحث ایمیل مارکتینگ !

بحث قارچ هم بخاطر زمستان بودن است ، حوصله دار باشید دوباره تابستان قارچ ها را خواهید دید :67:

medianet
February 3rd, 2015, 09:57
سلام و عرض ادب

بنده خودم یه مورد رو گزارش دادم که یه فردی به ما توهین کرده بود که اصلا جوابی نرسید ... نه بررسی انجام شد نه چیزی ...

chatsaz
February 3rd, 2015, 10:32
سلام و عرض ادب

بنده خودم یه مورد رو گزارش دادم که یه فردی به ما توهین کرده بود که اصلا جوابی نرسید ... نه بررسی انجام شد نه چیزی ...

داداش طرف میلیارد میلیارد بالا میکشه اصلا انگار نه انگار بعد یه شخصی به شما توهین کردن میخوان بیان سخت پیگیر بشن؟

ali0000
February 3rd, 2015, 10:47
بحث اصلاً پیگیری شکایت نیست مطمئن باشید 1000 مورد شکایت و مشکل شخصی ارسال کنید در نهایت ارجاع میدن به دادسرا جهت طرح شکایت اصلاً فکر نکنم پلیس فتا این مجوز رو داشته باشه در مسائل حقوقی و حقیقی بین افراد وارد بشه و رأی صادر کنه ! کلاً بحث در مورد فعالیتها غیر قانونی و فعالیت عده ایی که عموماً پلیس ازونا بیخبره و با اطلاع ما ، فعالیتشون تحت نظر قرار میگیره و در نهایت اگه موردی باشه پرونده تشکیل و مراحل بعدی انجام میشه کل این مطالب و این همه گفته ها و شنیده ها که با فتا داشتم بحث شناسایی افراد سودجو و اخلالگره که گاهاً بدون مجوز فعالیت دارن و باعث سلب آسایش عمومی میشن