PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برای سیستم خانگی کدام بهتر است؟ CentOS7 VS. Fedora

jahromweb
January 31st, 2015, 19:05
باسلام
قصد نصب لینوکس روی سیستم خانگی دارم
کدام را پیشنهاد میکنید؟
باتشکر

yourhosting
January 31st, 2015, 19:06
به ترتیب:
Ubuntu
Fedora
Centos

همانطور که میدونید سنت او اس بیشتر برای سرور هست در سیستم خانگی اوبونتو بیشترین محبوبیت رو داره

secureconfig
January 31st, 2015, 19:07
سلام.

Fedora رو تا الان تست نکردم.
برای سیستم خانگی سنتوس 7 را پیشنهاد میکنم که نصب هست و راضی هستیم.

موفق باشید./

jahromweb
January 31st, 2015, 19:13
به ترتیب:
Ubuntu
Fedora
Centos

همانطور که میدونید سنت او اس بیشتر برای سرور هست در سیستم خانگی اوبونتو بیشترین محبوبیت رو داره
بله درست مفرمایید
اما تا الان با خانواده ی دبیان کار نکردم برای همین به سراغ ابانتو نرفتم
ممنون

- - - Updated - - -

سلام.

Fedora رو تا الان تست نکردم.
برای سیستم خانگی سنتوس 7 را پیشنهاد میکنم که نصب هست و راضی هستیم.

موفق باشید./
جناب فخرابادی نسخه ی everyting iso دانلود کنم و با dvd iso ؟
یکی 4 گیگ هست دیگری 6 گیگ
شما کدام را دارید؟
جه مواردی در dvd نیست؟
رابط کاربری گنوم و kde لازم است
همچنین با پرینتر hp 1005 مشکل ندارد؟
با کات گرافیک اینتل اچ دی 3000 + ان ویدیا چه؟
باتشکر

secureconfig
January 31st, 2015, 19:19
نسخه ی dvd iso را دانلود کنید :
CentOS Mirror (http://isoredirect.centos.org/centos/7/isos/x86_64/CentOS-7.0-1406-x86_64-DVD.iso)

رابط کاربری gnome بنده نصب کردم و دقیقا یادم نیست موقع نصب امکان نصب kde هم بود یا خیر ... (زیبایی گنوم بیشتر از kde هست ...)

تا حالا پرینتر متصل نکردم که تست کنم. (اما به احتمال زیاد کار میکند)

کارت گرافیک ان ویدیا هم به خوبی کار میکند.

+ امکان استفاده از مودم های 3g usb نیز هست.

موفق باشید./

jahromweb
January 31st, 2015, 19:27
نسخه ی dvd iso را دانلود کنید :
CentOS Mirror (http://isoredirect.centos.org/centos/7/isos/x86_64/CentOS-7.0-1406-x86_64-DVD.iso)

رابط کاربری gnome بنده نصب کردم و دقیقا یادم نیست موقع نصب امکان نصب kde هم بود یا خیر ... (زیبایی گنوم بیشتر از kde هست ...)

تا حالا پرینتر متصل نکردم که تست کنم. (اما به احتمال زیاد کار میکند)

کارت گرافیک ان ویدیا هم به خوبی کار میکند.

+ امکان استفاده از مودم های 3g usb نیز هست.

موفق باشید./
باتشکر
رابط گنوم را پیشفرض داشت یا جدا پس از نصب سیستم عامل نصب کردید؟
قبلا چندین بار فدورا نصب کردم اما centos بجز نسخه minimal نصب نکردم
دانلود میکنم انشاالله جواب بده
ممنون

secureconfig
January 31st, 2015, 19:29
موقع نصب باید گزینه ی Desktop را انتخواب کنید و داخل نرم افزار ها gnome هست.

موفق باشید./

nginxweb
January 31st, 2015, 19:36
درود

مسلما Ubuntu 14 پیشنهاد میگردد
CentOS در‌واقع یک نسخه‌ی مبتنی بر توسعه‌دهندگان غیر تجاری از توزیع تجاری Red Hat می‌باشد و به جای دستوارت مبتنی بر apt-get در دبیان از yum استفاده می‌کند. apt-get نسبت به yum پایدارتر و پیش‌رفته‌تر است. مخازن دبیان نسبت به CentOS طبقه‌بندی‌تر شده می‌باشند و البته با تمامی این تفاسیر، CentOS برای کاربران «Red Hat گرا» بهترین انتخاب است.

Ubuntu،‌ نسخه‌ی کارگزار، در‌واقع مبتنی بر دبیان می‌باشد. بسته‌های نرم‌افزاری و هسته‌ی این سامانه‌عامل جدید‌تر می‌باشد، و همان‌‌طور که توضیح داده شد دبیان به دلایل امنیتی دائماً بسته‌ها را به‌روز نمی‌کند و به روز بودن بسته‌ها یک مزیت برای ماشین‌های کارگزار محسوب نمی‌شود.

Fedora در‌واقع طعم دیگری از Red Hat است و در مقایسه با CentOS، می‌توان گفت Fedora با CentOS همان رابطه‌ای را دارد که دبیان با اوبونتو دارد.

سایر توزیع‌ها مانند Gentoo و ArchLinux اگرچه توزیع‌های بسیار خوبی هستند، اما اعمال به‌روز‌رسانی‌ها معمولاً نیازمند قابلیت‌های بسیار بالایی برای مدیر سامانه‌عامل است و پیچیدگی‌های خاصی دارد که لزوماً خوشایند همه مدیران نیست.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که در ابتدای مقاله عنوان شد، انتخاب بهترین توزیع بستگی زیادی به وظیفه‌‌ای دارد که قرار است بر عهده کارگزار گذاشته شود. همه توزیع‌‌ها نقاط ضعف و قدرت خود را دارند و بهترین انتخاب برای یک مدیر حرفه‌ای، توزیعی است که با آن راحت‌تر است، اما اگر برای انتخاب یک توزیع مناسب چندین گزینه داشتید، با دلایلی که مطرح شد توزیع دبیان پیش‌نهاد می‌شود.

M.D.A
January 31st, 2015, 19:47
برای استفاده خانگی Ubuntu بیشتر پیشنهاد میشه
تا حدی هم شبیه ویندوز عمل میکنه و امکانات ویندوزی راحت تر در دسترس قرار میگیره.
برای سرور Centos بهترین گزینست.

mohsen_sh
January 31st, 2015, 19:58
اوبونتو رو توصیه می کنم!
به شدت برای خونگی خوبه!

alimosavi
January 31st, 2015, 20:03
Ubuntu +1

jahromweb
January 31st, 2015, 20:15
باتشکر از دوستان
تصمیم این شد : ubuntu و centos 7 هردو روی وی ام ور به صورت ازمایشی نصب بشه یه مدت بعد تصمیم گیری بشه
باتشکر از همه