PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهاجرت از ویندوز به لینوکس به طور کامل

giooig76
January 28th, 2015, 20:38
سلام ، خسته نباشید
دو سئوال داشتم اگه میشه جواب دید که خیلی مهمه!!!
من ایمیج کالی و ابونتو رو دارم از آنها در مجازی ساز استفاده میکنم ولی الان میخوام ویندوز رو کلا پاک کنم و بجاش کالی و لینوکس بریزم که از بوت بالا بیان حالا میخوام بدونم چطور دی وی دی بوت از این سیستم عامل درست کنم و دو درایو دیگه به جز c دارم که اطلاعات زیاد و مهمی در آنها هست میخواستم و فرمتشون هم ntfs است این مهم ترین مسئله و دغدغه خاطر من است که سالهاست به سراغ نصب مستقیم لینوکس نرفتم چون می ترستم اطلاعات هاردم بپپره اگه میتونستم بک آپ می گرفتم ولی نمی تونم می دونم که راحل داره وخواهشا ساده و کامل جواب بدید
پیشاپیش از کمک شما ممنونم

با تشکر

mohsen_sh
January 28th, 2015, 22:36
از طریق برنامه ی any to iso (به خاطر سبکی برنامه ) فایل ایزو رو رایت کنید و همچون ویندوز نصبش کنید
برای نصب فقط درایور ویندوز رو فرمت کنید ، به باقی کاری نداشتید باشید

التماس دعا
یاعلی

سرزمین
January 28th, 2015, 23:07
سلام

دلیلتون برای تغییر چی هست؟ اگر میخواین محیط لینوکس رو ببینید و آشنا بشید لینوکس رو در کنار ویندوز داشته باشید ولی اگر حرفه ای هستین و برای هدفی میخواین ...

در هر حال ویندوز اکثر نیاز ها رو بر طرف میکنه.

Pars98
January 29th, 2015, 00:11
سلام ، خسته نباشید
دو سئوال داشتم اگه میشه جواب دید که خیلی مهمه!!!
من ایمیج کالی و ابونتو رو دارم از آنها در مجازی ساز استفاده میکنم ولی الان میخوام ویندوز رو کلا پاک کنم و بجاش کالی و لینوکس بریزم که از بوت بالا بیان حالا میخوام بدونم چطور دی وی دی بوت از این سیستم عامل درست کنم و دو درایو دیگه به جز c دارم که اطلاعات زیاد و مهمی در آنها هست میخواستم و فرمتشون هم ntfs است این مهم ترین مسئله و دغدغه خاطر من است که سالهاست به سراغ نصب مستقیم لینوکس نرفتم چون می ترستم اطلاعات هاردم بپپره اگه میتونستم بک آپ می گرفتم ولی نمی تونم می دونم که راحل داره وخواهشا ساده و کامل جواب بدید
پیشاپیش از کمک شما ممنونم

با تشکر

درود ، شما اوبونتو رو که دانلود می کنی از سایت ubuntu.com فایل iso بهت میده.
همان ایمیج را بدون دستکاری رایت کن و همانند ویندوز مراحل نصب از بوت رو طی کن.
در مورد فرمت درایو ها هم ، بغیر از درایوی که قصد نصب اوبونتو رو دارید باقی درایور ها ntfs باشند مشکلی نداره و قابل دسترسی هستند.
در مورد درایو نصب اوبونتو نیز حتی اگر درایو ویندوز رو لازم داشته باشید خود اوبونتو این امکان رو بهتون میده که یکی از درایو ها رو تقسیم کنید و اوبونتو رو بدون حذف هیچ اطلاعاتی از هاردتون نصب کنید.

heydari304
January 30th, 2015, 12:34
میتونی از مجازی سازی وی ام ویر استفاده کنی برای موقت
و فایلهای مهمتو ببری توی لینوکست بعدش از لینوکست بک آپ بگیری کلا همه چیو پاک کنی و لینوکس نصب کنی.
البته هارد خالی نیاز داری واسه اینکار