PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چنین قانونی داریم تو بحث هاستینگ آیا؟

joomla2
January 25th, 2015, 18:21
سلام دوستان

بابت مدت زمانی که اکانت هاست مسدود و بلااستفاده بوده باید هزینه داد؟

ما فاکتور رویال دیتا رو پرداخت کردیم اما هاست را از ساسپند خارج نکردن و میگن بازم باید یکی دیگه پرداخت کنید.

بهشون میگم پس فاکتوری که الان پرداخت کردم چی میشه؟ جواب میده بابت اون ماهی که مسدود بوده!!

چنین کاری صحیح هست؟؟

wenhost
January 25th, 2015, 18:35
بابات ماهی که استفاده نشده هیچ هزینه ای نباید پرداخت بشه زیرا خدماتی ارایه نشده

با تشکر

asrhosting
January 25th, 2015, 18:37
سلام دوستان

بابت مدت زمانی که اکانت هاست مسدود و بلااستفاده بوده باید هزینه داد؟

ما فاکتور رویال دیتا رو پرداخت کردیم اما هاست را از ساسپند خارج نکردن و میگن بازم باید یکی دیگه پرداخت کنید.

بهشون میگم پس فاکتوری که الان پرداخت کردم چی میشه؟ جواب میده بابت اون ماهی که مسدود بوده!!

چنین کاری صحیح هست؟؟

سلام .
در اصل صحیح نیست مگر اینکه داخل قوانینشون ذکر کرده باشن .
+ شما نمی تونید بگین خب سه چهار ماه یا یه روز هم ساسپند باشه بعد که پرداخت کردیم شروع همون روز باشه چون به هر حال دیتا شما یک ماه رو سرور ایشون فضا اشغال کرده .

Mr.Pouria
January 25th, 2015, 18:38
به شخصه از رویال دیتا خدمات میگیرم و چنین موردی رو بر روی سرورشون نداشتیم ! حتی ما نیاز به یه فایل داشتیم با توجه به اینکه 10 روز از صورت حساب ما گذشته بود و اکانت مسدود بود طبق در خاوست ما 48 ساعت اکانت رو باز کردن تا ما فایل هامون رو برداریم !

joomla2
January 25th, 2015, 18:43
دقیقا منم همین رو بهشون میگم اما قبول نمیکنن.

این شد واسم تجربه ای تا دیگه هیچوقت از رویال دیتا و جاهایی که اعتبار کافی ندارند هاست نگیرم و به دوستام هم اطلاع دادم که نگیرند ازشون.

jahromweb
January 25th, 2015, 18:45
باسلام
قبل از هرچیز رویال دیتا از همکاران خوب ما هستند
من قوانینشون رو بررسی کردم یک فرق عمده با هاستینگ های دیگر داره :

1 - در صورت پرداخت نکردن صورتحساب سرویس شما بعد سه روز مسدود خواهد شد و تا یک ماه فرصت دارید نصب به پرداخت صورتحساب اقدام نمایید.
2 - یک ماه اطلاعات شما بعد از مسدود سازی بر روی سرور نگهداری می شود و بعد از یک ماه اطلاعات هاست حذف و سرویس به صورت غیر فعال در می آید و به هیچ وجه اطلاعات شما قابل بازیابی نخواهد بود.
خوب 1 ماه اطلاعات رو نگه میداره به نظر من مسلم هست که باید پول بگیره
موفق باشید

medianet
January 25th, 2015, 18:46
در کل بنظرم قانون خوبی است ، چون سرور که بیکار نیست سایت مشتری رو نگه داره !
بله این قانون هست و بعنوان جریمه دیرکرد هست

jahromweb
January 25th, 2015, 18:47
درضمن : من چندین ماه پیش ازشون سرویس داشتم راضی بودم
موفق باشید

taksis
January 25th, 2015, 18:48
خب درسته سرویسی بهتون ندادن اما فایل هاتون رو نگهداری کردن داخل سرور
چیز عجیبی نیست که ازتون هزینه این یکماه رو بخوان

wenhost
January 25th, 2015, 18:49
بله با توجه به توجه به حرف دوستان اگر در قوانین ذکر شده باشه مستلزم به رعایت هستید

ولی اگر ننوشته باشند در قوانین نباید این کار صورت بگیره

jahromweb
January 25th, 2015, 18:51
خودمم به ازای 5 روز نگهداری اطلاعات 10 درصد روی فاکتور به عنوان دیرکرد میکشم که کاملا منصفانه هست
چون : چندین نسخه از وب سایت ( اصلی - 3 مورد بکاپ روزانه - بکاپ هفتگی- بکاپ ماهانه - بکاپ دیتابیس روزانه تا 30 روز یعنی در 30 روز گذشته بکاپ هرروز دیتابیس رو بخواید میدم) در 2 سرور داره نگهداری میشه
منطقی نیست؟
موفق باشید

joomla2
January 25th, 2015, 19:00
سلام .
در اصل صحیح نیست مگر اینکه داخل قوانینشون ذکر کرده باشن .
+ شما نمی تونید بگین خب سه چهار ماه یا یه روز هم ساسپند باشه بعد که پرداخت کردیم شروع همون روز باشه چون به هر حال دیتا شما یک ماه رو سرور ایشون فضا اشغال کرده .

حرف شما متین.
اما داخل قوانین ذکر نکردند. من حدود 8 سال هست از جاهای مختلف هاست میگیرم اما هیچ وقت چنین موردی نداشتم.
وقتی هاست رو تمدید نکردیم یعنی اینکه لازم نداشتیم و اونا باید حذف میکردن اطلاعات رو. فرض بگیریم اونا بخواهند اطلاعات منو تا یک سال نگه دارند دلیل نمیشه من بخواهم هزینه یک سال هاست رو متحمل بشم

از نت افراز. آلفا هاست. پارس جوم. irpowerweb . کروکی هاست و خیلی جاهای دیگه سرویس داشتم هیچکدوم این چنین عمل نمیکردن.

کار رویال دیتا عمل پسندیده ای نبود. یه جوری گروکشی بود
با این کارشون فقط مشتری هاشون رو از دست میدن

- - - Updated - - -

خودمم به ازای 5 روز نگهداری اطلاعات 10 درصد روی فاکتور به عنوان دیرکرد میکشم که کاملا منصفانه هست
چون : چندین نسخه از وب سایت ( اصلی - 3 مورد بکاپ روزانه - بکاپ هفتگی- بکاپ ماهانه - بکاپ دیتابیس روزانه تا 30 روز یعنی در 30 روز گذشته بکاپ هرروز دیتابیس رو بخواید میدم) در 2 سرور داره نگهداری میشه
منطقی نیست؟
موفق باشید

آره ما خودمون هاستینگ داریم و چنین کاری میکنیم. دقیقا ما هم 10% میگیریم بعد از یک هفته. بعد از یک ماه هم اکانت رو حذف میکنیم. اما اگه تو این یک ماه فاکتور رو پرداخت کنه دیرکرد همون 10% هست نه چیز دیگه ای. و دوباره سرویس از تاریخ پرداخت مجدد تا 1 ماه تمدید میشه.

اینکه کل هزینه یک ماه رو بی جهت بگیره و بدون اینکه تو قانون سایتشون ذکر کرده باشن منطقی نیست.

modiranhosting
January 25th, 2015, 19:00
حرف شما متین.
اما داخل قوانین ذکر نکردند. من حدود 8 سال هست از جاهای مختلف هاست میگیرم اما هیچ وقت چنین موردی نداشتم.
وقتی هاست رو تمدید نکردیم یعنی اینکه لازم نداشتیم و اونا باید حذف میکردن اطلاعات رو. فرض بگیریم اونا بخواهند اطلاعات منو تا یک سال نگه دارند دلیل نمیشه من بخواهم هزینه یک سال هاست رو متحمل بشم

از نت افراز. آلفا هاست. پارس جوم. irpowerweb . کروکی هاست و خیلی جاهای دیگه سرویس داشتم هیچکدوم این چنین عمل نمیکردن.

حرف شما کاملا تایید میشه ، اما باید تابع قوانین هاستینگ باشید.

به هر حال بهتره با خود ایشون به توافق برسید.

jahromweb
January 25th, 2015, 19:01
حرف شما متین.

دوست عزیز نمیخوام یک طرفه برم چون اون ها هم مقصرند و باید در قوانین ذکر میکردند
اما من همیشه پیشنهاد میدهم هروقت سرویسی را نمیخواهید درخواست لغو بدید (یک کلید در بخش سرویس ها برای ان موجود است)در این صورت هاستینگ تکلیف خودش رو میدونه و ...

taksis
January 25th, 2015, 19:02
خب شما هاست رو نمیخوای میبایست وقتی موعدش تموم شد درخواست لغو سرویس بدی تا اونا فایلها رو حذف کنن و هاست رو خالی کنن
اومدیم و من یک هاست گرفتم.موعد تمدیدش رسید و من سکته کردم افتادم بیمارستان نتونستم تمدید کنم.اونا که نباید اطلاعات رو حذف کنن.تا یک مدت نگه میدارن که اون بستگی به قوانین شرکت داره چقدر نگه دارن.ولی بعدا پول اون مدتی که فایلهای منو نگه داشتند رو میگیرن
اونا چمیدونستن دلیل تمدید نکردن شما اینه که سرویس رو نمیخوای

RoobinaServer
January 25th, 2015, 19:06
برای من یک سوالی پیش آمده

شما که آن هاست را نمیخواستید چرا رفتید و فاکتور آن را پرداخت کردید ؟ !!!!!!!!!!

jahromweb
January 25th, 2015, 19:09

شما که آن هاست را نمیخواستید چرا رفتید و فاکتور آن را پرداخت کردید ؟ !!!!!!!!!!
باسلام به جناب سجادیه / شریفی
فکر کنم بعد از یک ماه لازمشون شده!

RoobinaServer
January 25th, 2015, 19:11
باسلام به جناب سجادیه / شریفی
فکر کنم بعد از یک ماه لازمشون شده!

سجادیه هستم.

واقعا سوالیه که هیچ کس نپرسید :d

خب آخه یک جا دیگه گفتند اطلاعاتش رو لازم نداشتند و نمیخوان الان هزینه نگه داریش رو به این صورت بدهند.

ذهن من رو درگیر کرد سایر دوستان رو نمیدونم.

یاحق

joomla2
January 25th, 2015, 19:18

شما که آن هاست را نمیخواستید چرا رفتید و فاکتور آن را پرداخت کردید ؟!!!!!!!!!!

بعد از یک ماه به این قصد وارد پنل کاربری شدم که یک سفارش هاست جدید ارسال کنم و یک دامنه هم ثبت کنم. وقتی دیدم همون سرویس قبلی وجود داره اون رو تمدید کردم تا دیگه نخواهم سفارش جدید ارسال کنم. نمیدونستم پولش میره سر بچه

وقتی اکانت رو باز نکردن از حالت ساسپند منم دیگه هزینه ثبت دامنه هم واریز نکردم گفتم یهو این پول رو هم باز بابت باقیمانده مسدودی برمیدارن. والا

taksis
January 25th, 2015, 19:25
والا مردونگی کردن یکماه براتون اطلاعات رو نگه داشتن
شما دامنه رو ثبت کن پول اون یکماه رو هم پرداخت کن.دامنه هم ثبت کن.دیگه نمیخواد از اول شروع کنی اسکریپت نصب کنی و..... کلی جلو افتادی :d

joomla2
January 25th, 2015, 19:40
والا مردونگی کردن یکماه براتون اطلاعات رو نگه داشتن
شما دامنه رو ثبت کن پول اون یکماه رو هم پرداخت کن.دامنه هم ثبت کن.دیگه نمیخواد از اول شروع کنی اسکریپت نصب کنی و..... کلی جلو افتادی :d

:d هاست دانلود بوده یه چند تا افزونه جوملا توش آپ کرده بودم همین.

آقا ما دیگه دم به تله نمیدیم. از جای دیگه هاست دانلود و دامین گرفتم :103:

sht-design
January 25th, 2015, 20:54
ما برای مشتریانمون اطلاعات رو بین 30 تا 60 روز نگهداری میکنیم ، اگر هزینه هاست با تاخیر بود 10% مبلغ فاکتور به عنوان جریمه به مبلغ قابل پرداخت افزوده خواهد شد ، در صورتی که کاربر فاکتور ماه بعدش صادر بشود باید فاکتور ماه قبل و این ماه رو پرداخت کنه
بعضی از عزیزان هستند مبلغی دریافت نمیکنند برای اون ماه هایی که استفاده نشده از سرویس اما این اطلاعاتی که روی سرور هست به قول دوست عزیزمون فضا اشغال میکنه هم توی سرور اصلی هم سرور بکآپ . برای سرورها هم ماهانه هزینه پرداخت میشه ، نمیشه گذاشت اطلاعات کاربر رایگان بمونه چند ماه اونجا .
حرف دوستمون هم درست بود اگر نمیخواستید میتوانستید سرویستون رو لغو کنید ، البته شما فکر میکردید که با پرداخت یک هزینه چیز دیگری نمیخواهید فاکتور دیگری را پرداخت کنید

aminrt4
January 25th, 2015, 21:38
شما رفتین زرنگ بازی در بیارین گیر کردین:ی

Pars98
January 25th, 2015, 21:55
شما تیکت بزن بگو هاست و اطلاعات لازم ندارم حذف کنید هزینه پرداختی به پنل کاربری اضافه کنید.
بعد مجددا همان پلان ر سفارش بدید..

shahab-f
January 25th, 2015, 23:38
شاید هزینه نگهداری اطلاعات شمارو در این چند روز حساب کردند

___.Hrs.___
January 25th, 2015, 23:48
با سلام از دیتا سنتر دیتاشیک آمریکا میتونم ارائه بدم

Cpu AMD FX-61XX / 63XX3.3GHz/ 3.9 GHz Turbo
6 Cores/6 Threads
16GB DDR3 RAM
2TB SATA or 120GB SSD

5 usable IPv4 Address

قیمت به تومان : 260 هزار تومان در ماه

hamra
January 25th, 2015, 23:52
دقیقا کاری که هاست 97 انجام میده هم به همین صورت هست .

alikamanak
January 26th, 2015, 00:24
کاملا صحیح...
بله چنین قانونی موجود هست در بحث هاستینگ...
فایل های شما فضا اشغال کرده و بابت این فضا شما دارید هزینه میدید. اونها هم خیلی منطقی هزینه اش را دریافت کرده اند.
به خصوص اینکه در قوانینشون هم ذکر شده که مهمترین اصل همین قوانین هستند.

___.Hrs.___
January 26th, 2015, 00:40
ببخشید برای پست بالایی مثل اینکه اشتباهی در این تاپیک ارسال شده !!!!

دوست عزیز حرف ایشون کاملا درست میباشد و برای نگهداری منابع شما , شما باید هزینه ای را متحمل بشید

و البته ایشون هم مقصر هستند که در قوانین مبحث هزینه رو ذکر نکردند

meysam021
January 26th, 2015, 01:49
اول کار شرکت مربوط درست نیست که زمانی که سرویس شما در حالت تعلیق باشه ازتون هزینه دریافت کنه مگر هزینه نگهداری باشه. که میتونه بگیره
شما بهتر بود بک آپ از سایتتو رو داخل سیستم شخصی دانلود میکردید 1 یا 2 روز قبل سررسید.