PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین سیستم عامل چیست؟

سیدرضا بازیار
January 24th, 2015, 21:29
اگه شما یه مهندس شبکه باشید و کارتون برنامه نویسی باشه و توان خرید همه لپ تاپ ها و کامپیوتر ها رو داشته باشید, چه سیستم عاملی رو میخرید؟
بهترین سیستم عامل واسه کار های برنامه نویسی, طراحی سایت, حک و امنیت چیه؟
لطفا دلیل خودتون رو هم بگید

ali269
January 24th, 2015, 21:32
لینوکس

mamadi38
January 24th, 2015, 21:36
خوب میشه گفت لینوکس بهترینه چون اوپن سورس هست و دارای امنیت بیشتری نسبت به ویندوزه ولی بخاطر دستورات ویکم سختی کار بیشتر ویندوز رو میپسندن و بیشتر برنامه ها واسه ویندوز هست تا لینوکس

pedrami
January 24th, 2015, 21:37
لینوکس به دلیل اپن سورس بودنش بهتره دوست عزیز

سیدرضا بازیار
January 24th, 2015, 21:39
نظرتون درمورد مک چیه؟
چرا بزرگترین برنام نویسان خارجی از اپل استفاده میکنند؟

525214
January 24th, 2015, 21:40
به لحاظ تنوع در برنامه، بدون شک ویندوز بهترین است. هرچند شبیه ساز وجود دارد برای لینوکس تا برنامه های ویندوز رو اجرا کنید اما خود ویندوز بهتر اجرا میکند. اما رایگان بودن لینوکس هم پوئن کمی نیست. در مورد مک نظری ندارم چون کار نکردم.

درکل به نظرم برای کار برنامه نویسی ویندوز بهتر است. باز هم بستگی به زبان برنامه نویسی و نرم افزار های کاربردی دارد.

hamid.soltani92
January 25th, 2015, 10:07
سلام و عرض ادب.
این نظر سنجی از پایه اشتباهه.
لینوکس سیستم عامل نیست! یک کرنل هست!

psfa
January 25th, 2015, 10:49
سلام و عرض ادب.

آقا حمید یه مقدار بیشتر توضیح میدین از منظورتون در رابطه با این جمله؟

mhiizadi
January 26th, 2015, 00:37

سنت او اس ؛ فدرا؛ رد هت ؛ دراوین ... اینا سیستم عاملن بر پایه ی کرنل لینوکس :d
البته حرف همونه ک حمید بگه :d

alikamanak
January 26th, 2015, 00:55
خب مسلمأ هر کدام مزایا و معایب خود را دارند و شکی در آن نیست... به نظرم میتوانند مکمل هم برای به خاتمه رساندن یک پروژه باشند. و نمیشه گفت کدام بهترین است...
برای استفاده شخصی میشه گفت کسی که با ویندوز کار میکنه مطمعنأ میگه ویندوز بهترینه... خب طبیعتأ کسی هم که با لینوکس کار میکنه میگه که نه لینوکس بهترینه!
ولی در اصل باید گفت این سیستم عامل ها مکمل یک دیگر برای به سرانجام رساندن پروژه یک برنامه نویس هستند..!!

meysam021
January 26th, 2015, 01:37
سلام و عرض ادب.
با نظرتون موافقم ، لینوکس رو نباید توی سیستم عامل قرار داد 1 چند نوع بودنش و همین که اوپن سورس هست نمیتونه یه سیستم عامل باشه بنظر من

hamid.soltani92
January 26th, 2015, 09:10
پوریا جان لیونکس یک کرنله، یعنی چیزی بیشتر از تعدادی درایور و چند قطعه کد برای راه اندازی نرم افزار ها نیست. کرنل لینوکس به صورت ماژولار هست و شما میتونید تعداد زیادی ماژول رو حذف و یا اضافه کنید، این یعنی شما میتونید لینوکس رو به عنوان پایه و اساس یک سیستم عامل بدونید. به سیستم عامل هایی که از کرنل لینوکس استفاده می کنن لینوکس بیس (linux-base) گفته میشه.

سنت او اس ؛ فدرا؛ رد هت ؛ دراوین ... اینا سیستم عاملن بر پایه ی کرنل لینوکس :d
البته حرف همونه ک حمید بگه :d
تیکه اول فرمایش حسین کاملا درسته.
تیکه دوم هم شوخی بود:دی ما چاکریم.

با نظرتون موافقم ، لینوکس رو نباید توی سیستم عامل قرار داد 1 چند نوع بودنش و همین که اوپن سورس هست نمیتونه یه سیستم عامل باشه بنظر من
توضیحات بنده رو مطالعه بفرمایید لطفا.

OmidX
January 26th, 2015, 09:30
اگه شما یه مهندس شبکه باشید و کارتون برنامه نویسی باشه و توان خرید همه لپ تاپ ها و کامپیوتر ها رو داشته باشید, چه سیستم عاملی رو میخرید؟
بهترین سیستم عامل واسه کار های برنامه نویسی, طراحی سایت, حک و امنیت چیه؟
لطفا دلیل خودتون رو هم بگید

بنده از سال ۲۰۰۵ از مک استفاده میکنم ، تقریبا ۱۰ سالی میشه ... برای کاری ک میخواید این os بهترین امکانات رو در اختیار شما میزاره .

سیدرضا بازیار
January 26th, 2015, 16:04
بنده از سال ۲۰۰۵ از مک استفاده میکنم ، تقریبا ۱۰ سالی میشه ... برای کاری ک میخواید این os بهترین امکانات رو در اختیار شما میزاره .

نرم افزار های مک واسه کار های برنامه نویسی, ورد و فتوشاپ رایگان هستند؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدید

با توجه به تعریف هایی که شنیدم فکر کنم مک بهترین باشه. اما تا حالا با مک کار نکردم و قصد دارم کلیه محصولات اپل رو کامل خریداری کنم
میخوام قبل از خرید یکم درموردش توضیح بدید تا در خرید اشتباه نکنم

OmidX
January 26th, 2015, 18:18
نرم افزار های مک واسه کار های برنامه نویسی, ورد و فتوشاپ رایگان هستند؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدید

با توجه به تعریف هایی که شنیدم فکر کنم مک بهترین باشه. اما تا حالا با مک کار نکردم و قصد دارم کلیه محصولات اپل رو کامل خریداری کنم
میخوام قبل از خرید یکم درموردش توضیح بدید تا در خرید اشتباه نکنم

مگه برای ویندوز رایگان هستند ک برای مک رایگان باشند ؟

اگر منطور کرک و ... ست ، بله ، بصورت کرک شده در نت موجود هستند ، نمونه : مکس (http://macs.ir)
بنده با نسخه های مختلف مک بوک ، مک بوک پرو ، مک مینی و آیمک کار کردم ، تجربه کار ب یک دیوایس اپلی رو اگر داشته باشید برای همیشه ویندوز و سایر os ها رو میزارید کنار ...
چون علاوه بر کیفیت بالای سخت افزار های استفاده شده ، یکپارچه گی ک با مک هست رو شما در هیچ دیوایس دیگه ای نمیبینید ...

ضمن اینکه ویندوزی ک در دیوایس های اپلی (مک ها) در کنار مک نصب میشه ب مراتب نسبت ب ویندوزی ک رو لپ تاب های دیگه نصب میشه سریعتر ه !! (ب لطف وجود همه درایور ها بصورت یکجا توسط BOOTCAMP و نبود پروسس های اضافی !)

سیدرضا بازیار
January 27th, 2015, 23:57
اگه بخوام از سیستم عامل مک و برخی از نرم افزار های اون به صورت قانونی (خرید لایسنس) استفاده کنم, هزینه ماهیانه اون چقدر میشه؟
در حد مشاهده فیلم, برنامه نویسی, برنامه word و فتوشاپ (و چند نرم افزار واسه آنالیز سایت)
چطوری میتونم پول اون رو پرداخت کنم؟