PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چطور VPS ساخته شده با XEN از یک Server به Server دیگر منتقل کنم؟

mdt
July 28th, 2010, 15:03
سلام،
یک VPS از یک شرکت گرفتم که این شرکت سرویسش را دیگر ادامه نمی ده!!!

حالا یک سرور اختصاصی گرفته ام با CentOS 5.5 که روی آن Xen و HyperVM را نیز نصب کرده ام.

حالا چطور VPS ساخته شده با XEN در سرور قدیمی را به Server خودم منتقل کنم؟ آیا با hyperVM امکان پذیر است، چطور؟

پ.ن: VPS دارای ویندوز سرور 2003 است و 18.5 گیگابایت فضا مصرف کرده.

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

دوستان، لطفا کمک کنید.
مشکل فوری است.

vPsPersia.COM
July 28th, 2010, 17:56
XEN شما اونی هست که با Hyper-VM ؟ پنلت Hyper-VM هست ؟

توی 2 تا سرور Hyper-VM هست ؟ اگه این طوریه !

توی VPS که بری یک گزینه داره به اسم Home Backup یا Backup Home . با اون میشه Full backup گرفت ، بعد اون BackUp رو ببر روی سرور دوم و جدیدت و از همون Backup Home سرور جدید ( در قسمت مدیریت سرور نه VPS ) ریستور کن !

اگه هم نشد ، و اینا وجود نداشتند . ،،

گزینه Backup Home در Root در Hyper-VM هست ، از اون استفاده کن

mdt
July 28th, 2010, 20:40
متاسفانه شرکت طرف حساب ما کوچکترین همکاری ای نمی کند، به نظر شما باید با ایشان چگونه برخورد کنیم!

متن سوال و جواب بین من و ایشان:

من:

سلام،

می خواهم VPS را از سرور شما به سرور دیگری منتقل کنم.
سرور جدید CentOS 5.5 64bit است که روی آن Xen و HyperVM را نیز نصب شده است.

لطفا راهنمایی کنید.

ایشان:

با سلام

به این جهت که شما از سرویس های مدیریت نشده ... استفاده میکنید، عملیات انتقال به عهده شما کاربر گرامی میباشد.

پیروز و سربلند باشید

من:

سلام،

سرویس مدیریت شده در مورد سرور مفهوم پیدا می کنه. سرویسی که ما از شما گرفته ایم وی پی اس است، که مدیریت خود وی پی اس را ما انجام داده ایم.

حالا شما دیگر نمی خواهید سرویس بدهید و ما مجبوریم وی پی اس را منتقل کنیم.

عرض کردم که در مورد وی پی اس، فایل بک آپ HyperVM می توانید بدهید یا به هر طریق دیگری منتقل کنید؟

پ.ن: اگر انتقال به سرور ما تا تحویل VPS فعال روی آن را خودتان انجام دهید نیز مانعی ندارد، اعلام هزینه کنید.

ایشان:

سلام

- در مورد انتقال، اگر مقصود شما انتقال Image سرویس است، با توجه به استفاده XEN از فایل سیستم های خاص ، مشکلات فراوانی در انتقال آن وجود خواهد داشت، که انجام این مهم از سوی بخش فنی مقدور نمی باشد.
- در مورد انتقال اطلاعات از درون سرویس نیز، از جمله مواردی است که بر عهده شما کاربر گرامی می باشد.

موفق باشید

من:

ما می تونیم مشخصات سرور خودمون رو بدیم که شما به عنوان backup سرور در HyperVM سرور خودتون درج کنید و سپس یک بک آپ از وی پی اس ما در سرور خودتون، روی بک آپ سرور بگیرید.

ایشان:

با توجه به ایتکه در سرورهای شرکت از hypervm استفاده نمی شود، این کار امکان پذیر نیست.
در مورد امکان ناپذیر بودن این درخواست توضیح داده شده است، خواهشمند است از تکرار آن خودداری کنید.

من:

سلام،

نصب کردن HyperVM بیشتر از 5 دقیقه طول نمی کشه، و اگر بخواهید همکاری کنید، می توانید.

ولی واقعا اگر به هیچ شکل نمی خواهید همکاری کنید، بسیار خب، ولی منصفانه و عادلانه نیست که به خاطر اینکه شما می خواهید سرویس را قطع کنید، ما ده ها ساعت مجبور شویم دوباره سرور را راه اندازی کرده و تنظیمات انجام بدیم!!!

vPsPersia.COM
July 28th, 2010, 20:43
من هیچ نظری نداریم ،

اما دوست عزیز ، بهترین و سالم ترین روش اینه که یک VPS در مقصد بسازید و win نصب کنید .،

بعد فایل های سرور اولی رو روی IIS بریزید و لینک بگیرید و اون طرف دانلود کنید

mdt
July 29th, 2010, 00:24
درسته، همیشه این راه وجود داره، ولی خب مثل این می مونه که در دنیای امروز به جای سوار هواپیما شدن و رفتن به آمریکا، پیاده سفر کنی!

ممنون از شما دوست عزیز.

vPsPersia.COM
July 29th, 2010, 00:26
درسته ، اما من کاری که فکر می کردم به جای بحث کردن با اون شرکت و وقت تلف شدن سریع تر هست رو به شما گفتم .

درد سرش بیشتره ، اما سریع تره ، شاید اون شرکت 1 هفته با شما بحث بیهوده کنه ، اما این طوری توی کمتر از یک روز کارت رو انجام میدی