PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افتتاح دیتاسنتر استانی گیلان

ourweb
January 23rd, 2015, 14:25
دیتا سنتر استانی گیلان تیرماه ۹۳ افتتاح می شود
آقای رضایتی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با اشاره به پیشرفت ۷۰درصدی پروژه دیتا سنتر این استان، گفت: مرکز "دیتا سنتر" گیلان تیرماه ۹۳ افتتاح می شود و زمینه  و بستر را برای دولت الکترونیک فراهم می کند.

هدف از تاسیس مراکز داده استانی تجمیع اطلاعات دستگاه های اجرایی، شرکت ها، سازمان ها ، نهادها و قابلیت به اشترک گذاری داده ها میباشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان راه*اندازی دیتا سنتر را اقدامی در مسیر توسعه آینده گیلان میداند.

رضایتی با بیان اینکه با راه اندازی این مرکز در راستای تقویت زیرساخت*های استان در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات گام بر می داریم، تصریح کرد: الکترونیکی کردن خدمات دولت در استان، تحقق برنامه های دولت در راستای بکارگیری شبکه ملی اطلاعات، ایجاد زیر ساخت ها و مرکز داده استانی، ایجاد امنیت فضای تبادل اطلاعات و سیاست گذاری و نظارت بر فعالیت های ارتباطی و فناوری اطلاعات استانها از اهداف اولیه تشکیل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان است.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت راه اندازی مرکز دیتاسنتر گیلان، خاطرنشان کرد: با توسعه شبکه های کامپیوتری و به ویژه شبکه جهانی اینترنت و نیز حرکت سریع سازمان ها به سوی اطلاعات یکپارچه، نیاز به فضایی امن برای مدیریت اطلاعات شامل ذخیره سازی، طبقه بندی، بازیابی و توزیع اطلاعات از طریق ارتباطات پرسرعت به شدت احساس می شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان گفت: با سرمایه گذاری هایی که در بخش مخابراتی و دیتا انجام پذیرفته است و خطوط فیبر نوری که در سطح کشور گسترده شده، زیر ساخت و پتانسیل لازم برای بهره برداری از Data Center وجود دارد و از این طریق می توان به پهنای باند بالایی دسترسی یافت و با حداقل هزینه از امکانات موجود بهره مند شد.

رضایتی، امنیت بیشتر و هزینه پایین را از دیگر مزیت های دیتاسنتر گیلان دانست و تصریح کرد: علاوه بر حفاظت اطلاعات عمومی، اطلاعات مخصوص به سرورهای اداری و سازمان های دولتی نیازبه نگهداری و حفاظت ویژه ای دارد که این امر در داخل کشور بیشتر امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: گیلان از استان های پیشتاز در کشور است که به مرکز دیتا سنتر مجهز می*شود و این مسئله گویای ظرفیت*های این استان در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

seyyed_ahmad
January 23rd, 2015, 14:39
این خبر که مال خبرگزاری تسنیم ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ هست.
خبرگزاری بین المللی تسنیم - مرکز "دیتا سنتر" گیلان تیرماه ۹۳ افتتاح می شود (http://www.tasnimnews.com/Home/Single/354139)

ourweb
January 23rd, 2015, 14:41
این خبر که مال خبرگزاری تسنیم ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ هست.
خبرگزاری بین المللی تسنیم - مرکز "دیتا سنتر" گیلان تیرماه ۹۳ افتتاح می شود (http://www.tasnimnews.com/Home/Single/354139)

بله گفتیم بزنیم اینجا باخبر بشن دوستانی که در گیلان هستند.

ali269
January 23rd, 2015, 14:42
تیر 93 ؟ الان بهمن هستیم :|

api
January 23rd, 2015, 14:44
احتمالا تیر 94 نیست؟

RoobinaServer
January 23rd, 2015, 14:46
منظورشون مرکز مخابرات رشت که نیست ؟

آدرس دیتاسنتر در گیلان را شخصی دارد ؟

یاحق

DeLtAvPs
January 23rd, 2015, 14:53
والا من که تو رشت هستم به خدا با مخابرات درگیریم
15 ماهه یه خط تلفن سفارش دادم هنوز ندادن میگن تجهیزات نداریم!
کلا وضعیت مخابراتی اینجا داغونه من نمیدونم چطور میخوان همچین کاری انجام بدن !!

yourhosting
January 23rd, 2015, 14:56
همون دیتاسنتر های اصلی تهران خیلی خوب هست که اومدن تو شهرستان ها هم دیتاسنتر زدن؟!!

TheEnnd
January 23rd, 2015, 15:09
:| خبر ماله کی بوده کی گذاشتن خوبی؟

Ashkankamangar.ir
January 23rd, 2015, 15:53
کلا اینجوری میشه برداشت کرد که هنوز این دیتاسنتر راه نیوفتاده
یا اگرم افتاده من ندیدم

اینجا یه پل زیرگذر رو 5 سال طول میدن بسازن
این خبر میشه تیر 99 اینجوری بهتره

ولی خود بچه های گیلان در ضمینه ی نت خوب پیشرفت داشتند
میهن دانلود
میهن وبهاست
پارس دِو
پی سی ورد
و خیلی سایتهای دیگه کار بچه های گل گیلانی هست

meysam021
January 23rd, 2015, 15:56
جناب مطمئنید دیتاسنتر هست؟ من فکر میکنم مرکز مخابراتی باشه ، هر مرکزی رو نباید دیتاسنتر نامید.

api
January 23rd, 2015, 16:08
یا اگرم افتاده من ندیدم

میهن دانلود
میهن وبهاست
پارس دِو
پی سی ورد

دقیقا همشهری
حالا من نمیدونم منظور از دیتاسنتر ، مرکز مخابراتی هست یا واقعا میخوان دیتاسنتر بزنن .

البته پارس دو از مراکز مخابراتی رشت برای میزبانی سرورهاش استفاده می کنه !

RoobinaServer
January 23rd, 2015, 16:17
یا اگرم افتاده من ندیدم

میهن دانلود
میهن وبهاست
پارس دِو
پی سی ورد

متاسفانه زمانی که به مرکز مخابراتی رشد مراجعه کردیم حدود 4 سال پیش با کلمه دیتاسنتر هم آشنا نبودند و معدود افرادی بودند که میدانستند چی هست :-|

سر گرفتن پهنای باند هم تجهیزات خیلی کم بود به برخی فروشندگان آشنا در لاکانی هم مراجعه کردیم که شاید اطلاعی داشته باشند اما نه تجهیزاتش را ارائه میکردند نه قبلا کسی چنین درخواستی از آنها کرده بود و کلا هم نشنیده بودند.

کلا به هیچ صورتی نمیشد حرکتی انجام داد و به ناچار سرویس ها را به تهران منتقل کردیم.

در هیچ سایتی پیدا نکردم کسی آدرسی داده باشه و احتمالا همان مرکز مخابرات داخل رشت منظورشون هست که اگر باشه متاسفانه به درد سرمایه گذاری نمیخوره و قبلا تست کردیم.

اگر دوستان اطلاعی دارند و میدانند که مرکز جداگانه ای راه افتاده اعلام کنند ممنون میشم چون طبیعتا اگر با زیرساخت مناسب راه افتاده باشه پهنای باند مناسب و خلوتی خواهد داشت.

یاحق

medianet
January 23rd, 2015, 19:20
بهتره بجای راهندازی دیتاسنترهای مختلف بی کیفیت یه دیتاسنتر با کیفیت در پایتخت راه اندازی کنن