PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام هندلر بهتر است؟suPHP vs. fastcgi vs. php-fpm vs.mod_php(cli)+mod_ruid2

jahromweb
January 21st, 2015, 09:18
باسلام
از استاید خواهش میکنم که نظر خوشان را ارسال کنند:
سوال: کدام برای سرور اشتراکی بهتر است(دایرکت ادمین cb2 + nginx_apache):
مواردی که اهمیت دارد:
1)امنیت
2)پایداری و مصرف منابع
3)سرعت

--------
درضمن : مقاله (چه فارسی و چه انگلیسی ) زیاد خوندم اما به تصمیم 100 درصد نرسیدم بنابه گفته ی چند تا از همکاران+پشتیبان دایرکت ادمین : cli+ruid2 به گفته ی کسی که کاستوم بیلد را پایه گذاری کرده (در انجمن direct با یوزر smtalk) : فقط php-fpm ( اینده ی php است و ....) - به گفته ی برخی دیگر : fastcgi هم سرعت دارد و هم امنیت برخی هم : فقط suPHP چون امکان php.ini اختصاصی دارد + مصرف رم کم

خوب نظر ها 100 درصد متفاوت بودند ، من تقریبا همه را تست کردم سرعت cli+ruid2 بسیار خوب بود (به نظرم از بقیه بهتر بود) اما مشکلی اساسی داشت ان هم = با mpm worker سازگار نیست => مشکل افزایش لود در سایت(کمی) پربازدید و مصرف بالای رم به خاطر تعداد پراسس های بالاو ...
مواری مثل fpm هم تست شد باز سرعت عالی بود اما به گفته ی خیلیها در مصرف رم بهینه نیست و همچنین cpu و .... و بهتر است از همان fastcgi که مشابه ان است استفاده شود
suPHP نیز به گفته ی برخی سرعت بالایی ندارد و ....
برخی دیگر fastcgi فقط در سرعت موفق است و رم بالایی میخواهد
------------
حال من چه کنم؟ لطفا نگویید که مقالات را بخوانید و ... چون بیش از یک ماه مقالات فارسی و انگلیسی در خیلی از سایت ها خوانده ام و فشرده شده ی ان را این جا قرار دادم
همکاران خودشان در سرور های nginx pr_oxy + apache چه کار میکنند؟
درضمن لطفا نگویید که اگر سورس apache را ادیت کنید و کامپایل کنید و .... عالی هست و .... و اصلا nginx را پاک کنید و همه چیز حل میشود ....چون بنده بلد نیستم و خودتان نیز که در انجمن اموزش نمیدهید هرچه هم سرچ کردیم و پرسیدیم کسی چیزی نمیدانست پس تقریبا دستیابی ان برای بنده غیر ممکن است خوب راهکار خودتان چیست؟

باتشکر از اساتید
ارادتمند شما
مهدی تمدن

- - - Updated - - -

خواهش میکنم دوستان نظر بدن
ممنون

Yas-Host
January 21st, 2015, 09:33
nginx + apache + suphp برای هاستینگ
nginx+ apache + fastcgi برای شبکه اجتماعی
nginx + php-fpm برای تک وب سایت

شما بهترین سرعت و کیفیت رو بر روی nginx+apache+ fastcgi تجربه خواهید کرد

و بهترین امنیت رو در suphp

jahromweb
January 21st, 2015, 09:52
nginx + apache + suphp برای هاستینگ
nginx+ apache + fastcgi برای شبکه اجتماعی
nginx + php-fpm برای تک وب سایت

شما بهترین سرعت و کیفیت رو بر روی nginx+apache+ fastcgi تجربه خواهید کرد

و بهترین امنیت رو در suphp
باسلام
از پاسخ شما متشکرم
نظر شما در موردmod_php چیست؟ nginxweb ان را نیر پیشنهاد میدادند
باتشکر

hamid.soltani92
January 21st, 2015, 10:11
باسلام
از پاسخ شما متشکرم
نظر شما در مورد cli چیست؟ nginxweb ان را نیر پیشنهاد میدادند
باتشکر
سلام و عرض ادب.
اول اینکه cli هندلر نیست، مفسر تحت خط فرمان پی اچ پی هست. اگر mod_php رو میفرمایید، نام دیگرش DSO هست و قدیمی ترین و سریعترین و در عین حال کم مصرف ترین هندلر پی اچ پی هست. تنها عیبی که داره، مانند suPHP و fastCGI فایل ها تحت کاربر خاص اجرا نمیشن و تمامشون با استفاده از کاربر nobody اجرا میشن که برای هاست های اشتراکی بسیار خطرناک هست.
در کل با گزینه های موجود، شما نمیتونید بهترین امنیت، مصرف منابع و سرعت رو به صورت همزمان داشته باشید.
ارادتمند.

jahromweb
January 21st, 2015, 10:13
سلام و عرض ادب.
اول اینکه cli هندلر نیست، مفسر تحت خط فرمان پی اچ پی هست. اگر mod_php رو میفرمایید، نام دیگرش DSO هست و قدیمی ترین و سریعترین و در عین حال کم مصرف ترین هندلر پی اچ پی هست. تنها عیبی که داره، مانند suPHP و fastCGI فایل ها تحت کاربر خاص اجرا نمیشن و تمامشون با استفاده از کاربر nobody اجرا میشن که برای هاست های اشتراکی بسیار خطرناک هست.
در کل با گزینه های موجود، شما نمیتونید بهترین امنیت، مصرف منابع و سرعت رو به صورت همزمان داشته باشید.
ارادتمند.
باسلام
از توضیحات تکمیلی شما متشکرم
شنیدم که با mod_ruid2 به صورت تحت کاربر اجرا میشن در ان صورت نظر شما چیست؟

hamid.soltani92
January 21st, 2015, 10:17
باسلام
از توضیحات تکمیلی شما متشکرم
شنیدم که با mod_ruid2 به صورت تحت کاربر اجرا میشن در ان صورت نظر شما چیست؟
خواهش میکنم.
این ماژول مشکلات امنیتی زیادی داره و استفاده ازش توصیه نمیشه.
توضیح تکمیلی:
برای مثال این لینک رو مشاهده بفرمایید:
http://secunia.com/community/advisories/52708
با استفاده از این اکسپلویت، کل محدودیت های اعمال شده توسط این ماژول دور زده میشن و شما برای استفاده از این ماژول، حتما باید کرنل لینوکس رو با استفاده از پچ های امنیتی، تا حد زیادی امن کنید.

Yas-Host
January 21st, 2015, 10:41
با وجود صحبت های آقای سلطانی فکر میکنم که دیگر تاپیک تکمیل شده باشد!

در مورد mod_php بسیار خطرناک است و حتی در صورت استفاده از آن در سی پنل یا دایرکت ادمین شدیدا به مشکلاتی بر خواهید خورد

یکبار بر روی سی پنل و تک سایت اجرا کردیم . تمام موارد امنیتی و حتی patch کرنل رو هم انجام دادیم اما باز به مشکلاتی برخوردیم که واقعا تمومی نداشت.

شما اگر واقعا دنبال سرعت و امنیت هستید پیشنهاد بنده استفاده از سیستم عامل کلاد لینوکس(در صورتی که می توانید سرور خوبی خریداری کنید) و استفاده از fastcgi + mpm_worker در سی پنل و nginx+apache + fastcgi در دایرکت ادمین کنید.

کانفیگ fastcgi بسیار موثر در سرور است . بطوری که با کانفیگ لود سرور را از 11 به زیر 3 آوردیم .