PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات من !!!

SubZero
January 19th, 2015, 20:48
سلام
مدتی هست که تحت فشار هستم ، مشکلات مالی سر آمد تمام این موارد هست.
الان همکه دانشجو هستم.
با سن 18 سال موهام داره سفید میشه.
توی روزنامه رو یک نگاه میندازم قسمت نیازمندی ها ؛ شغل های خوبی هستند به عنوان مثال :
کار در آژانس ماشین
فروشندگی در مغازه های پوشاک
حسابداری
ولی خب در خودم نمیبینم که خودم رو توی این شغل ها ببینم.
به عنوان مثال :
حسابداری باید با نرم افزارهای مربوطه بلد باشی کار کنی ، از کجا باید شروع کرد ؟
کار در آژانس نیاز به ماشین و گواهینامه داره که من اصلاً به ماشین علاقه ندارم و نرفتم دنبال گواهینامه !
فروشندگی در مغازه ها هم نیاز به سر زبون و فن بیان داره که من در خودم نمیبینم.
یک جورایی حس میکنم یک کار درست و حسابی برای من نیست.
به نظر شما از کجا شروع کنم ؟

yastheme
January 19th, 2015, 21:03
اهل کجا هستید

SubZero
January 19th, 2015, 21:04
مشهد

nexinel
January 19th, 2015, 21:44
سلام
مدتی هست که تحت فشار هستم ، مشکلات مالی سر آمد تمام این موارد هست.
الان همکه دانشجو هستم.
با سن 18 سال موهام داره سفید میشه.
توی روزنامه رو یک نگاه میندازم قسمت نیازمندی ها ؛ شغل های خوبی هستند به عنوان مثال :
کار در آژانس ماشین
فروشندگی در مغازه های پوشاک
حسابداری
ولی خب در خودم نمیبینم که خودم رو توی این شغل ها ببینم.
به عنوان مثال :
حسابداری باید با نرم افزارهای مربوطه بلد باشی کار کنی ، از کجا باید شروع کرد ؟
کار در آژانس نیاز به ماشین و گواهینامه داره که من اصلاً به ماشین علاقه ندارم و نرفتم دنبال گواهینامه !
فروشندگی در مغازه ها هم نیاز به سر زبون و فن بیان داره که من در خودم نمیبینم.
یک جورایی حس میکنم یک کار درست و حسابی برای من نیست.
به نظر شما از کجا شروع کنم ؟

اگه وضع مالی ات خوب نیست، همه چیز رو بگذار کنار، فقط بچسب به دانشگاه و با نمرات بالا تمومش کن. بعدش توان، وقت و تمرکز کافی برای انجام سایر امور رو خواهی داشت. هنوز سنی نداری...

taksis
January 19th, 2015, 21:54
خب شما تازه 18 سالته
نه تخصصی نه خدمت سربازی
بچسب به همون درس
منم هجده سال بودم کارمیکردم.ولی خب هجده سالگی من برمیگرده به سال 75 و اونموقع ها.و کار بیشتر بود اونموقع
درستو بخون،دانشگاهتو برو تموم کن برو سربازی
خدا بزرگه کار پیدا میشه
جوون همسن و سال تو الان باید تنها و تنها به فکر درس باشه
دوره زمونه عوض شده.با مدرک پایین تو این دوره زمونه دیگه شما اجازه حرف زدن هم نداری چه برسه کار
در اینده هم سعی کن برای خودت کار کنی نه برای کسی
همون ضرب المثل معروف که میگه گوشت تنتو بخور منت قصابو نکش

SubZero
January 19th, 2015, 21:58
خب شما تازه 18 سالته
نه تخصصی نه خدمت سربازی
بچسب به همون درس
منم هجده سال بودم کارمیکردم.ولی خب هجده سالگی من برمیگرده به سال 75 و اونموقع ها.و کار بیشتر بود اونموقع
درستو بخون،دانشگاهتو برو تموم کن برو سربازی
خدا بزرگه کار پیدا میشه
جوون همسن و سال تو الان باید تنها و تنها به فکر درس باشه
دوره زمونه عوض شده.با مدرک پایین تو این دوره زمونه دیگه شما اجازه حرف زدن هم نداری چه برسه کار
در اینده هم سعی کن برای خودت کار کنی نه برای کسی
همون ضرب المثل معروف که میگه گوشت تنتو بخور منت قصابو نکش

مشکل همینه که تخصص ندارم ، از خدمت سربازی معاف هستم به دلیل کفالت.
به نظر شما که چهار تا پیرهن بیشتر از ما پاره کردی مشکلی داره سر کار هم برم ؟

- - - Updated - - -

اگه وضع مالی ات خوب نیست، همه چیز رو بگذار کنار، فقط بچسب به دانشگاه و با نمرات بالا تمومش کن. بعدش توان، وقت و تمرکز کافی برای انجام سایر امور رو خواهی داشت. هنوز سنی نداری...

بله ، فکر خوبی هست در صورتی که دانشگاه نیاز به هزینه نداشته باشه.
پس بدون پول نمیشه درس خوند

bmi
January 19th, 2015, 21:59
با سلام و درود خدمت شما دوست محترم

توصیه میشود مدارک کاردانی یا کارشناسی بگیرید ، اگر نتوانستید

دوره های شبکه (++ccna , ccnp , network) و ... مدارکشو بگیرید کار شبکه میتونه بهتون منبع درامد باشه که خیلی خوبه براتون

اگر باز هم نتونستید با داشتن مدرک دیپلم به بالا و icdl میتونید در برخی فروشگاه ها و دفاتر خدماتی (پست بانک و مشاورین املاک و ...) مشغول به کارشین ، فقط باید جستجو کنید

موفق باشید

taksis
January 19th, 2015, 22:01
مشکلی نداره داداشه من
منم تو 19 سالگی پدرمو از دست دادم .یه پیکان همونموقع خریدم با اون کار میکردم و درس میخوندم
پیکان هم نمیشه خرید دیگه.من صفر خریدم دو میلیون و صد الان شده هفت هشت میلیون
برو گواهینامه بگیر با ماشین کار کن.البته اگر ماشین داری
کارای دیگه هم هست مثل ویزیتوری و بازاریابی که هزینه ای نداره درامدشم بالاس اگر سر و زبون خوبی داشته باشی!
تو این سن باید دنبال خورده کاری باشی تا یه پولی از توش بکشی بیرون

nexinel
January 19th, 2015, 22:07
بله ، فکر خوبی هست در صورتی که دانشگاه نیاز به هزینه نداشته باشه. پس بدون پول نمیشه درس خوند

حقیقت اینست که در ایران مدارس دولتی رایگان وجود دارد، بنابراین شما نمی بایست بهانه ای برای درس نخواندن داشته و دانشگاه دولتی قبول نشده باشید. اما اگر خلاف این صورت گرفته، مجبور خواهید بود تا یا خودتان ایده ای داشته باشید و شروع به فعالیت حرفه ای کنید، یا دوره های فنی و حرفه ای و خاص را بگذرانید و استخدام شوید ( نمونه اش همین سیسکو ) و یا خودتان تخصصی را یاد بگیرید ( همچون برنامه نویسی و طراحی وب ) و یا حتی به کمک مشاور دانشگاه خود در همان جا استخدام شده و وظیفه ای را در قبال هزینه تحصیل خود بر عهده بگیرید. به هر حال راه زیاد است، اما مطمئن باشید اگر اولویت خود را چیزی غیر از درس خواندن بگذارید، با شرایطی که دارید، بدون شک روزی پشیمان خواهید شد. در نهایت اگر در خود توان درست درس خواندن را نمی بینید، بلافاصله از دانشگاه انصراف دهید و وارد بازار آزاد شوید، از پادویی هم که شروع کنید، در آینده نزدیک خواهید توانست صاحب مغازه باشید، این را تضمین می کنم. اگر باز هم در خود شم تجاری نمی بینید، استخدام ادارات دولتی شوید و از سطوح پایین شروع کنید و همراه آن درس خواندن را نیز ادامه دهید و ارتقای رتبه بگیرید.

SubZero
January 19th, 2015, 22:15
مشکلی نداره داداشه من
منم تو 19 سالگی پدرمو از دست دادم .یه پیکان همونموقع خریدم با اون کار میکردم و درس میخوندم
پیکان هم نمیشه خرید دیگه.من صفر خریدم دو میلیون و صد الان شده هفت هشت میلیون
برو گواهینامه بگیر با ماشین کار کن.البته اگر ماشین داری
کارای دیگه هم هست مثل ویزیتوری و بازاریابی که هزینه ای نداره درامدشم بالاس اگر سر و زبون خوبی داشته باشی!
تو این سن باید دنبال خورده کاری باشی تا یه پولی از توش بکشی بیرون

متاسفانه خداوند منو از داشتن این موهبت الهی ( سر زبون ) بی نصیب گذاشته و اونطور که باید و شاید نیستم.
خورده کاری مثل فروشندگی خوبه ؟
حسابداری چطور ؟ بیشتر حسابداری مد نظرم هست !
فقط نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم برم تو کار

- - - Updated - - -

حقیقت اینست که در ایران مدارس دولتی رایگان وجود دارد، بنابراین شما نمی بایست بهانه ای برای درس نخواندن داشته و دانشگاه دولتی قبول نشده باشید. اما اگر خلاف این صورت گرفته، مجبور خواهید بود تا یا خودتان ایده ای داشته باشید و شروع به فعالیت حرفه ای کنید، یا دوره های فنی و حرفه ای و خاص را بگذرانید و استخدام شوید ( نمونه اش همین سیسکو ) و یا خودتان تخصصی را یاد بگیرید ( همچون برنامه نویسی و طراحی وب ) و یا حتی به کمک مشاور دانشگاه خود در همان جا استخدام شده و وظیفه ای را در قبال هزینه تحصیل خود بر عهده بگیرید. به هر حال راه زیاد است، اما مطمئن باشید اگر اولویت خود را چیزی غیر از درس خواندن بگذارید، با شرایطی که دارید، بدون شک روزی پشیمان خواهید شد. در نهایت اگر در خود توان درست درس خواندن را نمی بینید، بلافاصله از دانشگاه انصراف دهید و وارد بازار آزاد شوید، از پادویی هم که شروع کنید، در آینده نزدیک خواهید توانست صاحب مغازه باشید، این را تضمین می کنم. اگر باز هم در خود شم تجاری نمی بینید، استخدام ادارات دولتی شوید و از سطوح پایین شروع کنید و همراه آن درس خواندن را نیز ادامه دهید و ارتقای رتبه بگیرید.

کسی رو میشناسم که با مدرک سیکل ، اونم از -0 شروع کرد از سال 88 با یک نیسان وانت آبی یخچال دار !
الان داره کارخونه میخره با قیمت بالای 2 - 3 میلیارد. پول در آوردن براش شده تفریح.
نه عزیز ، کی هست که از درس خوندن بدش بیاد ؟ خیلی دوست دارم فردا بچه هام بهم بگن بی سواد ؟ بهم بگن تو حرف ما رو نمیفهمی ؟ تو جامعه بهم برچسب بی سواد بزنن ؟
نه دوست من درس رو دوست دارم به شرطی که شرایطش باشه ، دغدغه ای جز درس خوندن نداشته باشم.
مشکلات مالی نداشته باشم.
" همه چیز اونطور که به نظر میرسه نیست "

- - - Updated - - -

با سلام و درود خدمت شما دوست محترم

توصیه میشود مدارک کاردانی یا کارشناسی بگیرید ، اگر نتوانستید

دوره های شبکه (++ccna , ccnp , network) و ... مدارکشو بگیرید کار شبکه میتونه بهتون منبع درامد باشه که خیلی خوبه براتون

اگر باز هم نتونستید با داشتن مدرک دیپلم به بالا و icdl میتونید در برخی فروشگاه ها و دفاتر خدماتی (پست بانک و مشاورین املاک و ...) مشغول به کارشین ، فقط باید جستجو کنید

موفق باشید

هزینه گرفتن مدارک مذکور از فنی و حرفه ای چقدر میشه ؟
ممنون

taksis
January 19th, 2015, 22:16
متاسفانه خداوند منو از داشتن این موهبت الهی ( سر زبون ) بی نصیب گذاشته و اونطور که باید و شاید نیستم.
خورده کاری مثل فروشندگی خوبه ؟
حسابداری چطور ؟ بیشتر حسابداری مد نظرم هست !
فقط نمیدونم از کجا شروع کنم که بتونم برم تو کار
اخه حسابداری هم تخصص میخواد مدرک میخواد کار کردن با برنامه های حسابداری میخواد
اگر رشته تحصیلیت حسابداریه شاید بشه کارایی کرد
ولی فرض کن شما یه شرکت داری
به کسی که نه مدرک حسابداری داره و یا نه تا حالا جایی حسابدار بوده کار میدی؟؟
فروشندگی باز بهتره
برو سمت اون چیزی که واقعا بهش علاقه داری
بقول این دوستمون برو فنی حرفه ای
اگر ب حسابداری علاقه داری برو فنی حرفه ای دوره ببین مدرک بگیر.هجده ماه هستش فکر کنم دوره هاش.رایگانه اگر مستقیم خوده فنی حرفه ای ثبت نام کنی.نه از طریق آموزشگاه ها
بعد با اون مدرک میتونی یه کار ساده شروع کنی چون مدارک فنی حرفه ای و کاردانش حکم سابقه کار رو هم دارن.یعنی هجده ماه دوره رو که میبینی انگار هجده ماه سابق کار داری

SubZero
January 19th, 2015, 22:20
اخه حسابداری هم تخصص میخواد مدرک میخواد کار کردن با برنامه های حسابداری میخواد
اگر رشته تحصیلیت حسابداریه شاید بشه کارایی کرد
ولی فرض کن شما یه شرکت داری
به کسی که نه مدرک حسابداری داره و یا نه تا حالا جایی حسابدار بوده کار میدی؟؟
فروشندگی باز بهتره
برو سمت اون چیزی که واقعا بهش علاقه داری
بقول این دوستمون برو فنی حرفه ای
اگر ب حسابداری علاقه داری برو فنی حرفه ای دوره ببین مدرک بگیر.هجده ماه هستش فکر کنم دوره هاش.رایگانه اگر مستقیم خوده فنی حرفه ای ثبت نام کنی.نه از طریق آموزشگاه ها
بعد با اون مدرک میتونی یه کار ساده شروع کنی چون مدارک فنی حرفه ای و کاردانش حکم سابقه کار رو هم دارن.یعنی هجده ماه دوره رو که میبینی انگار هجده ماه سابق کار داری

نه متاسفانه رشته تحصیلی خودم ، عمران هست.
کاملاً موافقم. باید یک مدرکی سابقه ای داشته باشم.
فنی حرفه ای زیر 18 سال رو توی مدارس دولتی ثبت نام میکنه.

taksis
January 19th, 2015, 22:24
بچسب به درس خداییش
به امام رضا هیچی مثل درس نمیشه
درس بخونی بعدم درست کار باشی
جاش نیست اینجا بگم اما یه دوستی داشتم به جرات میتونم بگم تو زمینه برنامه نویسی تو ایران لنگه نداشت.یکی بود تو کل ایران.فقط ادعا نبود.پروژه مسنجر اولی ما رو هم کلی اون کمک کرد
تو 26 سالگی تونست تو قلهک خونه بخره.ولی قدر خودشو ندونست.رفت سراغ مواد مخدر و هرویین و گراس.همین یکی دوماه پیش هم عزراییل زد پس گردنش بردش
قدر خودتو بدون.تازه اول راهی خیلی کارا میتونی بکنی.خیلی

nexinel
January 19th, 2015, 22:26
کسی رو میشناسم که با مدرک سیکل ، اونم از -0 شروع کرد از سال 88 با یک نیسان وانت آبی یخچال دار !
الان داره کارخونه میخره با قیمت بالای 2 - 3 میلیارد. پول در آوردن براش شده تفریح.
نه عزیز ، کی هست که از درس خوندن بدش بیاد ؟ خیلی دوست دارم فردا بچه هام بهم بگن بی سواد ؟ بهم بگن تو حرف ما رو نمیفهمی ؟ تو جامعه بهم برچسب بی سواد بزنن ؟
نه دوست من درس رو دوست دارم به شرطی که شرایطش باشه ، دغدغه ای جز درس خوندن نداشته باشم.
مشکلات مالی نداشته باشم.
" همه چیز اونطور که به نظر میرسه نیست "

دوست عزیزم، کسی که داره نصیحت می کنه، از پشت کوه نیومده... یا خودش این مراحل رو طی کرده یا در یکی از نزدیکانش مشاهده کرده. مشکل آدم ها اینه که دوست دارن در شرایط ایده آل باشن تا به دنبال کاری که باید بروند، و برای خود باید ها و شاید هایی را تعیین می کنند که در حقیقت مانع از دست یابی ایشان به اهدافشان در زمان مطلوب می شود. زندگی حقیقتا بسیار سخت است، آن کسی که نیسان آبی خریده و حال قصد خرید کارخانه را دارد هم قطعا چیز های زیادی را فدا کرده تا به این جایگاه برسد.

بهترین کاری که برای شما می تونم پیشنهاد کنم اینه که استخدام یکی از ادارات دولتی مثل بانک بشوید، بدین ترتیب حقوق و مزایای شما تضمین شده خواهد بود و بیمه کامل هم خواهید شد. در طول فعالیت حرفه ای تان که معمولا انجام امورات ساده است، تحصیلات خود را نیز ادامه دهید. من کسانی را می شناسم که با مدرک دیپلم و فعالیت به عنوان خدمتکار بانکی و یا تحویلدار شروع کرده اند و حال معاون شعبه هستند. درست است که ساده نیست، اما می بایست شروع کنید و زحمت بکشید تا به جای مطلوب برسید. هیچ گاه فرصت و موقعیت مناسب برای شما از آسمان نمی افتد و امور خودکار برای شما انجام نمی شوند.

موفق باشید

SubZero
January 19th, 2015, 22:34
دوست عزیزم، کسی که داره نصیحت می کنه، از پشت کوه نیومده... یا خودش این مراحل رو طی کرده یا در یکی از نزدیکانش مشاهده کرده. مشکل آدم ها اینه که دوست دارن در شرایط ایده آل باشن تا به دنبال کاری که باید بروند، و برای خود باید ها و شاید هایی را تعیین می کنند که در حقیقت مانع از دست یابی ایشان به اهدافشان در زمان مطلوب می شود. زندگی حقیقتا بسیار سخت است، آن کسی که نیسان آبی خریده و حال قصد خرید کارخانه را دارد هم قطعا چیز های زیادی را فدا کرده تا به این جایگاه برسد.

بهترین کاری که برای شما می تونم پیشنهاد کنم اینه که استخدام یکی از ادارات دولتی مثل بانک بشوید، بدین ترتیب حقوق و مزایای شما تضمین شده خواهد بود و بیمه کامل هم خواهید شد. در طول فعالیت حرفه ای تان که معمولا انجام امورات ساده است، تحصیلات خود را نیز ادامه دهید. من کسانی را می شناسم که با مدرک دیپلم و فعالیت به عنوان خدمتکار بانکی و یا تحویلدار شروع کرده اند و حال معاون شعبه هستند. درست است که ساده نیست، اما می بایست شروع کنید و زحمت بکشید تا به جای مطلوب برسید. هیچ گاه فرصت و موقعیت مناسب برای شما از آسمان نمی افتد و امور خودکار برای شما انجام نمی شوند.

موفق باشید

سوء تفاهم نشه ، منظوری نداشتم.
فعلاً که با حرف های شما دوستان به سرم زده هر جور شده درسم رو تموم کنم.
سپاس

- - - Updated - - -

بچسب به درس خداییش
به امام رضا هیچی مثل درس نمیشه
درس بخونی بعدم درست کار باشی
جاش نیست اینجا بگم اما یه دوستی داشتم به جرات میتونم بگم تو زمینه برنامه نویسی تو ایران لنگه نداشت.یکی بود تو کل ایران.فقط ادعا نبود.پروژه مسنجر اولی ما رو هم کلی اون کمک کرد
تو 26 سالگی تونست تو قلهک خونه بخره.ولی قدر خودشو ندونست.رفت سراغ مواد مخدر و هرویین و گراس.همین یکی دوماه پیش هم عزراییل زد پس گردنش بردش
قدر خودتو بدون.تازه اول راهی خیلی کارا میتونی بکنی.خیلی

انشالله که بتونم.

taksis
January 19th, 2015, 22:38
تصمیم خوبی گرفتی
ایولا
اینم یادت باشه ما تو این مملکت مشکل پول دراوردن نداریم.مشکله چجوری پول دراوردن داریم
همه میتونن مولتی میلیاردر بشن ;)
چی رو میدیم در ازای چی.این مهمه
شما استخدام یک شرکت میشی،حقوقت هم ماهی دو میلیونه
شما در اصل داری روزی خودت رو میفروشی به دو میلیون.شاید اگر برای خودت کار کنی یا به اصطلاح کاسبی کنی.خیلی خیلی بیشتر از این دو میلیون رو در بیاری
ولی شما وقتی استخدامه کسی میشی اون روزی رو میفروشی به قیمتی که کارفرما بهت میده
پیشرفتی نمیتونی بکنی.
بقول قدیمیا سعی کن خودت خ ره خودت باشی و خلجه خودت
یا علی

twohost
January 19th, 2015, 22:57
با سلام
دوست عزيز به نظر من بهتره با مدرك ديپلم به ارتش بپيونديد كه هم ماهانه درامد دارد و هم ميتونيد سربازيتون رو بگذارنيد و اگر بعدا خواستيد ميتوانيد در دانشگاه هم ادامه تحصيل كنيد كه اين براتون بهتره

SubZero
January 19th, 2015, 23:22
با سلام
دوست عزيز به نظر من بهتره با مدرك ديپلم به ارتش بپيونديد كه هم ماهانه درامد دارد و هم ميتونيد سربازيتون رو بگذارنيد و اگر بعدا خواستيد ميتوانيد در دانشگاه هم ادامه تحصيل كنيد كه اين براتون بهتره

متاسفانه پدرم از انجام این کار رضایت ندارند .

nullfa
January 19th, 2015, 23:38
دوست عزیز شما اگر کار رو عــار ندونید میتونید کار پیدا،چند وقت پادویی کن بعد خودت بزن تو کار بالاخره هر چیزی خاک خوری داره ، شده با حقوق کم یه جا کار کن ولی بجاش یاد بگیر ، میدونم نیاز مالی خیلی شرطه ولی وضعیت الان قرمزه،برات آرزوی موفقیت و سربلندی دارم:67: :x ♥

ali269
January 20th, 2015, 00:53
درس بخوان با مدرک وارد کار بشو میتونی پاره وقت کار کنی و الی بری سرکار میگن مدرک :| الان داداش من فوق لیسانس داره بیکاره :| من دیپلم دارم میرم سر کار خقوق بخور نمیر مبدن :|نمیشه اعتراض کرد

- - - Updated - - -

با سلام

نطام هیچ بدرد نمی حورد ادم خودت نیسی

nullfa
January 20th, 2015, 00:58
دقیقا. همینطوره ادم خودت نیستی،ولی اگر علاقه داری برو

moalax
January 20th, 2015, 01:24
سلام دوست عزیز

با تلاش دنبال چیزی رو که علاقه دارید بگیرید ان شاء الله موفق می شوید