PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سالیانه شدن هاست ها

mutex
January 15th, 2015, 17:35
سلام
بنده چندین سال از کامپیوتر و .. مسائل دور بودم و مثل آدمی میمونم که همگی برام تازگی داره!!
چندین سال پیش که شرکت های کمتری وجود داشتند، اکثر هاستینگ یا میشد بگی بالای 90 درصد همگی ، هاست هاشون رو حتی از کمترین پکیج موجود به صورت ماهیانه یا 3 ماه یکبار 6 ماه یکبار و سالیانه می فروختند.
اما الان سر میزنم اکثرا شدند سالیانه...
یعنی ما وقتی ناراضی بودیم از هاستینگ، تا بررسی می کردیم 15-20 روز می گذشت،خلاصه یک ماه تمام میشد و می رفتیم جای دیگر.
اما الان مشتری یا باید قید پولش رو بزنه یا باید تحمل کنه...

- - - Updated - - -

به نظر من این تماما به سود هاستینگ ها هست و نه مشتری.
تا ببینیم نظر دوستانی که کار هاتسنیگ میکنند چی هست. دلایل اونها چی هست؟
وقتی سرویس ماهیانه باشه اون فرد یا شرکت سعی میکنه بهترین خدمات رو بده ، تا مشتری ماه دیگر هم تمدید کنه. اما اگر یکساله شده، باید هر روز اعصاب خوردی داشته باشه

راستی چیزهای جالبی هم مشاهده میشه :78: خیلی از افرادی که سالیان پیش خودشون با VPS شروع کردند و تک نفر بودند . الان شرکت زدند و تشکیلاتی دارد >:) معلومه کار هاستینگ جواب میده

ourweb
January 15th, 2015, 17:39
کار هاستینگ خوبه ولی یه آدم سرسخت میخواد که پیگیر کار باشد

chatsaz
January 15th, 2015, 17:40
قربان همه سرویس ها یکساله نیست
ماهانه هم زیاد هست
سرویس میزبانی معمولی رو سالانه میگیرن چون مصرف زیادی نداره ولی سایت های پر بازدید و مصرف زیاد معمولا ماهانه میباشد

mutex
January 15th, 2015, 17:42
قربان همه سرویس ها یکساله نیست
ماهانه هم زیاد هست
سرویس میزبانی معمولی رو سالانه میگیرن چون مصرف زیادی نداره ولی سایت های پر بازدید و مصرف زیاد معمولا ماهانه میباشد

میتونید بیشتر توضیح بدید؟ چرا ماهیانه نباشه؟ حداکثر قضیه چرا، 3 ماه یکبار نباشه پرداخت؟
هاستینگ چیزی است که امروز خوب هست و فردا مشخص نیست چه وضعی بشه، چطور 1 سال جلو جلو پول پرداخت کرد؟

chatsaz
January 15th, 2015, 17:47
میتونید بیشتر توضیح بدید؟ چرا ماهیانه نباشه؟ حداکثر قضیه چرا، 3 ماه یکبار نباشه پرداخت؟
هاستینگ چیزی است که امروز خوب هست و فردا مشخص نیست چه وضعی بشه، چطور 1 سال جلو جلو پول پرداخت کرد؟

مشتری میتونه با میزبان هماهنگ کنه که ماهانه یا سه ماهه پرداخت کنه حتما مجبور نیست که سالانه پرداخت کنه

بعضی دوستان واقعا نمیتونن هر ماه هر ماه پرداخت کنند برای همین سالانه میگرن راحت باشن از پرداخت

!MihanIt!
January 15th, 2015, 17:50
دوست عزیز بیشتر هاشت های عادی و کم مصرف سالیانه هست ولی هاست برای سایت پربازدید ماهانه هست

mutex
January 15th, 2015, 17:54
دوست عزیز بیشتر هاشت های عادی و کم مصرف سالیانه هست ولی هاست برای سایت پربازدید ماهانه هست
خوب همان هاست عادی چرا ماهیانه یا 3 ماه یکبار نباشه؟ چرا گزینه سالیانه رو همه در نظر گرفتند؟

!MihanIt!
January 15th, 2015, 17:56
چون اگر ۱۵ تومن رو ماهیانه کنند اصلا نمیصرفه

hamid53214
January 15th, 2015, 17:57

یعنی مثلا ماهی 1000 تومان باشه؟
دوست عزیز از جای معتبر تهیه کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت
من همیشه هاست سالانه میگیرم و باهاشون هیچ مشکلی نداشتم
الان مثلا هاست 200 مگابایت میدن سالی 14 هزار
ماهانه میشه 1000 تومان (یکم بیشتر )
به هر حال هاستایی که گرونتر هستن ماهانه هم دارند
زیاد چیز مشکل سازی نیست

mutex
January 15th, 2015, 18:01
چون اگر ۱۵ تومن رو ماهیانه کنند اصلا نمیصرفه

برای کی نمی صرفه؟ فروشنده؟
خوب اگر خیلی کم میشه ماهیانه . بکنن 3 ماه یکبار.

- - - Updated - - -

یعنی مثلا ماهی 1000 تومان باشه؟
دوست عزیز از جای معتبر تهیه کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت
من همیشه هاست سالانه میگیرم و باهاشون هیچ مشکلی نداشتم
الان مثلا هاست 200 مگابایت میدن سالی 14 هزار
ماهانه میشه 1000 تومان (یکم بیشتر )
به هر حال هاستایی که گرونتر هستن ماهانه هم دارند
زیاد چیز مشکل سازی نیست

ماهیت کار مهم است. یکنن 3 ماه یکبار. من 3 هزار تومن هر سه ماه پرداخت میکنم. چه اشکال داره؟
مطمئن باشید وقتی من مشتری سالیانه پرداخت کنم،اون وقت نمیتونم اگر حقی ازم ضایع شد، حقم رو بگیرم.
بحث این هست که شرکت مجبور میشه هاست خوب و با کیفیت بده و شما رو راضی کنه.
اما وقتی سالیانه باشه ، اطمینان خاطر میاره برای فروشنده و کاملا به ضرر مشتری هس

!MihanIt!
January 15th, 2015, 18:03
سه ماهه هم پنج تومن هست و باتوجه به شرکت نمیصرفه
شرکت ها سیاستشون شاید فرق کنه
الان شاید برخی هاستینگ ها ماهی ۲ تومنم میصرفه

bamahost
January 15th, 2015, 18:10
سلام
بنده چندین سال از کامپیوتر و .. مسائل دور بودم و مثل آدمی میمونم که همگی برام تازگی داره!!
چندین سال پیش که شرکت های کمتری وجود داشتند، اکثر هاستینگ یا میشد بگی بالای 90 درصد همگی ، هاست هاشون رو حتی از کمترین پکیج موجود به صورت ماهیانه یا 3 ماه یکبار 6 ماه یکبار و سالیانه می فروختند.
یعنی ما وقتی ناراضی بودیم از هاستینگ، تا بررسی می کردیم 15-20 روز می گذشت،خلاصه یک ماه تمام میشد و می رفتیم جای دیگر.

- - - Updated - - -

وقتی سرویس ماهیانه باشه اون فرد یا شرکت سعی میکنه بهترین خدمات رو بده ، تا مشتری ماه دیگر هم تمدید کنه. اما اگر یکساله شده، باید هر روز اعصاب خوردی داشته باشه

راستی چیزهای جالبی هم مشاهده میشه :78: خیلی از افرادی که سالیان پیش خودشون با VPS شروع کردند و تک نفر بودند . الان شرکت زدند و تشکیلاتی دارد >:) معلومه کار هاستینگ جواب میده

درود
من با شما موافقم
ولی اصولا هاست های کم حجم مثل 100 ،200 مگابایت رو به دلایلی نمیشه ماهیانه گذاشت ولی 3 ماهه میشه
بعضی ها هستن مثلا میخوان یک فروشگاه بزنن 100 یا 200 مگ میگیرین سالیانه که خیالشون راحت باشه نخوان هرماه نگران صدور فاکتور باشن
من خودم بر این باورم که باید دست مشتری در انتخاب باز باشه.

hamid53214
January 15th, 2015, 18:15
سلام

- - - Updated - - -

معنیش اینه که کسانی که جدی کار کنند پیشرفت میکنند
و خیلی هم بودن که به سال نکشیده جمع کردند

mutex
January 15th, 2015, 18:54
سه ماهه هم پنج تومن هست و باتوجه به شرکت نمیصرفه
شرکت ها سیاستشون شاید فرق کنه
الان شاید برخی هاستینگ ها ماهی ۲ تومنم میصرفه

شما حرف از صرفیدن برای فروشنده میزنید..این وسط مشتری چی میشه؟
من اگر سالیانه خرید کنم این موارد حداقل وجود داره

من شاید 4 ماه آینده تغیر شغل دادم و سایتم رو بستم. تکلیف هاست چی میشه؟
من شاید امروز یک سیستم نصب کردم که با asp.net نوشته شده و 3 ماه دیگر تصمیم گرفتم با php کار کنم.
من به هر دلیلی 3 ماه دیگر ، دوست نداشتم روی این سرور بمانم. چرا نباید بتونم وب سایتم رو منتقل بکنم؟
اینکه مشتری برای 1 سال پول بده، مطمئن باشید نمی تونه مثل وقتی از حق و حقوق خودش دفاع کنه که سالیانه گرفته (مثلا من 2 ماه دیگر میگم سرعت سرور پائین اومده و یا داون تایم داریم. مسئول سرور هم زیر بار نمیره. تکلیف چی میشه؟ اگر ماهیانه باشه، من نه اعصاب خودم خورد میشه و نه فروشنده. سایتم رو برمیدارم میبرم.)
آیا دولت و شرکت های خصوصی سالیانه به مردم حقوق میدن که هاست رو باید سالیانه خرید؟
اگر دولت پول یکسال حقوق رو فردا به من داد،آیا من مثل همیشه براش کار خواهم کرد؟

Ashkankamangar.ir
January 15th, 2015, 19:02
ببخشید ولی شرکتی که بخواد به خاطر ماهیانه بودن خدمات خوب بده همون نده بهتره
باید خوب بودن در ذات شرکت باشه
شما خودتون میگید دوست دارید شرکت براتون نقش بازی کنه؟
اکثر شرکتهای بزرگ پکیجهاشون با سیکل های
ماهیانه سه ماهه شش ماهه و سالیانه ارائه میشه

mutex
January 15th, 2015, 19:08

بحث سر نقش بازی کردن نیست.
سوالات من واضح و روشن است. که کسی پاسخ قانع کننده حتی به یک دونه اون هم نداد.
اگر شرکت از کارش مطمئن است، چرا ماهیانه نده؟

jahromweb
January 15th, 2015, 19:08
شما حرف از صرفیدن برای فروشنده میزنید..این وسط مشتری چی میشه؟
من اگر سالیانه خرید کنم این موارد حداقل وجود داره

من شاید 4 ماه آینده تغیر شغل دادم و سایتم رو بستم. تکلیف هاست چی میشه؟
من شاید امروز یک سیستم نصب کردم که با asp.net نوشته شده و 3 ماه دیگر تصمیم گرفتم با php کار کنم.
من به هر دلیلی 3 ماه دیگر ، دوست نداشتم روی این سرور بمانم. چرا نباید بتونم وب سایتم رو منتقل بکنم؟
اینکه مشتری برای 1 سال پول بده، مطمئن باشید نمی تونه مثل وقتی از حق و حقوق خودش دفاع کنه که سالیانه گرفته (مثلا من 2 ماه دیگر میگم سرعت سرور پائین اومده و یا داون تایم داریم. مسئول سرور هم زیر بار نمیره. تکلیف چی میشه؟ اگر ماهیانه باشه، من نه اعصاب خودم خورد میشه و نه فروشنده. سایتم رو برمیدارم میبرم.)
آیا دولت و شرکت های خصوصی سالیانه به مردم حقوق میدن که هاست رو باید سالیانه خرید؟
اگر دولت پول یکسال حقوق رو فردا به من داد،آیا من مثل همیشه براش کار خواهم کرد؟
دوست عزیز بستگی به هاستینگ داره برای ما تجربه نشون داده که اگر هاست رو ماهانه سه ماه شش ماه و یک ساله بدی بهتره و کاربری که 1 ماه گرفت و خوب بودن معمولا درخواست تغییر سیکل به 3 ماه به بالا میده

hamid53214
January 15th, 2015, 19:11
بحث سر نقش بازی کردن نیست.
سوالات من واضح و روشن است. که کسی پاسخ قانع کننده حتی به یک دونه اون هم نداد.
اگر شرکت از کارش مطمئن است، چرا ماهیانه نده؟

شما نمیتونی کسیو مجبور به کاری کنی
اونی که سالانه میده مشتری خودشو داره و نیازی به فروش ماهانه نداره
شما هم که ماهانه میخواید هاست ماهانه تهیه کنید

Ashkankamangar.ir
January 15th, 2015, 19:15
ربطی نداره به اینکه هاستینگ از کار خودش مطمئن باشه یا نه
بعضی از شرکتها هستند دوست دارن سالیانه بفروشند مثل میهن وبهاست
برخی هم هستم که دوست دارند ماهیانه بفروشند مثل پارس وی پی اس
برخی هم اصلا فرقی براشون نداره مثل ما

هر کس سیاستی داره
مشتری میتونه انتخاب کنه
هیچ کدوم از این روش ها هم ربطی به مطمئن بودن شرکت به خودش نداره
سیاست کاریه

mutex
January 15th, 2015, 19:17
شما نمیتونی کسیو مجبور به کاری کنی
اونی که سالانه میده مشتری خودشو داره و نیازی به فروش ماهانه نداره
شما هم که ماهانه میخواید هاست ماهانه تهیه کنید

عزیز اینجا فروم هست. انشالله که معنی شو میدونید و متوجه هستید برای چی ایجاد شده
بحث تبادل نظر و گفتگو هست
من بحث رو مطرح کردم تا نظرات خودم رو بگم و نظرات فروشنده رو هم بخونم ، و بزارم کنار هم دیگه. که به سوالاتم پاسخ قانع کننده ای داده نشد.

من نگفتم از فردا شرکت های هاستینگ فقط ماهیانه بفروشند.. گفتم؟
اما شکل کار اشتباه هست . فروش فقط به صورت سالیانه اشتباه است. به کاربر مشتری باید حق انتخاب داد.

mehdi.gh
January 15th, 2015, 19:27
دویت عزیز همه شرکت ها فقط سالانه ندارند به سیاست شرکت ربط داره
سرویسی که سالانه اون 15 هزار تومان هست فقط سالانه صرف داره
اکثرا هم سرویس های 1 گیگ با بالا که رو ماهانه هم ارایه میدهند و این مورد فقط در ایران نیست و شرکت های خارجی هم اینگونه ارایه میدهند خدماتشون رو
مشتری هایی که دو ماه سرویس هاست ویندوز نیاز دارند و دو ماه دیگه یهو سرویس لینوکس نیاز دارند ممکن هاست یهو دیدی دو ماه بعد اون هم دوباره سرویس ویندوز نیاز داشته باشه
پس بهتره دو تا سرویس داشته باشه و .....
پس بهتره خودش با توجه به نیاز خودش شرکتش رو انتخاب کنه
یا دو تا سرویس تهیه کنه
شرکت ها قرار نیست به خاطر مشتری هایی که هم خدا رو میخواهند هم خرما رو خودشون رو باهاشون وفق بدهند چون تعداد این افراد خیلی خیلی کم هست و معدود

موفق و پیروز باشید

Ashkankamangar.ir
January 15th, 2015, 19:30
یه نکته ی دیگه رو هم بگم
توی خارج شما چند سرویس داری برای مثال
همه هم ماهیانه باشند
اگر یکیشو تمدید نکنی یعنی نخوایش باید حتما اعلام کنی قبل از ماه میلادی
وگرنه ماه بعد باید واریزش کنید
اگه هزینشو ندید دو هاست دیگتونم مسدود خواهد شد
ایران تنها کشوریه که مشتری رو دوش هاستینگ سواره
از هاستینگ کلی خدمات میگیره آخرشم دو تا توهین میکنه و میره سمت یه بدبخت دیگه

ببخشید منظورم شما نبودی دلم پر بود جا رو مناسب دیدم

hamid53214
January 15th, 2015, 19:50
عزیز اینجا فروم هست. انشالله که معنی شو میدونید و متوجه هستید برای چی ایجاد شده
بحث تبادل نظر و گفتگو هست
من بحث رو مطرح کردم تا نظرات خودم رو بگم و نظرات فروشنده رو هم بخونم ، و بزارم کنار هم دیگه. که به سوالاتم پاسخ قانع کننده ای داده نشد.

من نگفتم از فردا شرکت های هاستینگ فقط ماهیانه بفروشند.. گفتم؟
اما شکل کار اشتباه هست . فروش فقط به صورت سالیانه اشتباه است. به کاربر مشتری باید حق انتخاب داد.

فروش سالیانه اشتباه است؟
مثل اینه که بگی چرا حقوق رو روزانه نمیدن
خوب یجا روزانه میدن یجا ماهانه
حتی کسایی هستند که اجاره خونه رو سالیانه میگیرند
اینی که میگید اشتباهه یعنی اگه ماهانه بشه همه راضی هستند؟
میدونی چند بار شده که سر تمدید نشدن هاست مشکل پیش اومده؟
مشتری میگه من 2 روز دیر تمدید نکردم چرا هاستم بسته شده
کلا خدمتتون عرض کردم یه هاست ارزون خیلی فرق نداره ماهانه و سالانه باشه
فقط فرقش اینه که یه کسایی هستن با پول توجیبیشون هاست میخرن بعد ماه بعد پول ندارن تمدید کنن
هزار تا ایرادم میگیرن واسه یه هاست 1000 تومانی
هاست های قوی که قیمتشونم بالاتره همشون ماهانه دارن

!MihanIt!
January 15th, 2015, 20:09

دقیقا منظور منم این هست
برخی از شرکت ها ماهانه / و... میدن

mutex
January 15th, 2015, 20:12
دویت عزیز همه شرکت ها فقط سالانه ندارند به سیاست شرکت ربط داره
سرویسی که سالانه اون 15 هزار تومان هست فقط سالانه صرف داره
اکثرا هم سرویس های 1 گیگ با بالا که رو ماهانه هم ارایه میدهند و این مورد فقط در ایران نیست و شرکت های خارجی هم اینگونه ارایه میدهند خدماتشون رو
مشتری هایی که دو ماه سرویس هاست ویندوز نیاز دارند و دو ماه دیگه یهو سرویس لینوکس نیاز دارند ممکن هاست یهو دیدی دو ماه بعد اون هم دوباره سرویس ویندوز نیاز داشته باشه
پس بهتره دو تا سرویس داشته باشه و .....
پس بهتره خودش با توجه به نیاز خودش شرکتش رو انتخاب کنه
یا دو تا سرویس تهیه کنه
شرکت ها قرار نیست به خاطر مشتری هایی که هم خدا رو میخواهند هم خرما رو خودشون رو باهاشون وفق بدهند چون تعداد این افراد خیلی خیلی کم هست و معدود

موفق و پیروز باشید

بنده نمی خواستم این بحث رو مطرح کنم و صحبت به این سمت بره، اما شما طوری صحبت کردید که انگار صرفه اقتصادی نداره.
خواهشن این بحث رو از این سمت ادامه ندید، بنده هیچ ادعایی ندارم اما با سود و وضعیت اقتصادی فروشنده های هاستینگ کاملا آشنایی دارم.
بیشتر از اونی که همه فکر می کنند صرفه اقتصادی داره. در ایران دارن هاست رو 50 مگ و100 مگ می فروشند. در دنیا که مثال بزنید، همه حجم های فوق العاده بالا رو میفروشند.
من عادت ندارم ، درآمد مردم رو حساب کنم..پس بیخیال این موضوع...

خدا و خرما چیه عزیز من. به چه دلیل یکی باید بیاد، هزینه یکسال رو بده.
هیچ کدامتون پاسخ قانع کننده متاسفانه ندادید به سوالات صفحه قبل.

من مثالی میزنم:
ربسلر و vps و .. اینها رو کار نداریم. فرض میکنیم یک شرکت ثبت شده دارای مکان و تعدادی نیرو هست.
این شرکت اگر مکان کرایه ای باشه، هزینه رو ماهانه پرداخت میکنه.
هزینه اب و برق و تلفن و گاز رو ماهیانه پرداخت میکنه
هزینه نیروها رو ماهیانه پرداخت میکنه
هزینه کرایه سرور رو عموما مایهانه پرداخت میکنن
بعد سالبانه میخواهید پول بگیرید؟
شما میگی طرف پول یکسال رو بده و خیال من راحت بشه،خودش هم مجبوره یا بمونه یا بره دیگه؟ غیر از اینه؟

کلا بنده تاکید کنم ، قصد حساب کتاب کردن مال مردم و اجبار کردن رو ندارم. اما خود عزیزان بحث رو می کشونند سمت دیگه.

ظاهرا پاسخ دوستان این بوده و بقیه اش تکرار مکرراته
بحث به جایی رسیده که مردم بتونن قضاوت کنن و خودشون تصمیم گیری کنن و موقع خرید نظر بدن
وقتتون بخیر

taksis
January 15th, 2015, 20:28
اجبار که نیست شما حتما سالیانه پولشو بدی.تیکت بزن با شما ماهیانه حساب کنن
کسی که واقعا کاره جدی رو قراره شروع بکنه از همه لحاظ.دیگه لازم نیست سرویس رو یکماه بخره تست کنه اگه بد بود بره جای دیگه اگه خوب بود تمدید کنه.قبل از خرید حسابی تحقیق میکنه یه هاست پدر مادر دار میخره سالیانه هم پولشو میده مشکلی هم نیست
مثلا صد مگ هاست میشه سالیانه 70 تومن.یعنی ماهی 5000 تومن.خب شما روت میشه اینو ماهیانه بدی؟؟اکثرا هم همینه.پرداخت سالیانه مال هاست های کم مصرف و سبکه.تمام وی پی اس ها و سرور ها ماهیانس.نمایندگی ها هم اکثرا ماهیانس.

mutex
January 15th, 2015, 20:37
اجبار که نیست شما حتما سالیانه پولشو بدی.تیکت بزن با شما ماهیانه حساب کنن
کسی که واقعا کاره جدی رو قراره شروع بکنه از همه لحاظ.دیگه لازم نیست سرویس رو یکماه بخره تست کنه اگه بد بود بره جای دیگه اگه خوب بود تمدید کنه.قبل از خرید حسابی تحقیق میکنه یه هاست پدر مادر دار میخره سالیانه هم پولشو میده مشکلی هم نیست
مثلا صد مگ هاست میشه سالیانه 70 تومن.یعنی ماهی 5000 تومن.خب شما روت میشه اینو ماهیانه بدی؟؟اکثرا هم همینه.پرداخت سالیانه مال هاست های کم مصرف و سبکه.تمام وی پی اس ها و سرور ها ماهیانس.نمایندگی ها هم اکثرا ماهیانس.

من حتی ماهیانه 1000 تومن هم میدم. کسی روش نشه که رفته دز دی کرده. چرا روم نشه؟ پول تو جوب که پیدا نکردم. بخرم بعد ناراضی باشم و ولش کنم برم بعدی
سرویس ایده ال و خوب از نظر فروشنده یک طوری هست و از نظر مشتری یک طوری دیگه
نمیشه گفت سرویس ایده ال هست و تمام! حرفی توش نباشه!

bamahost
January 15th, 2015, 20:57
شما دنبال جواب قانع کننده میگردی به شما میگم
دلیل اینکه اکثر هاستینگ ها سرویس های کم حجم رو نمیان ماهانه بزارن اینه که خودشون دچار مشکل میشن
چون هاست های ساده و کم حجم اصولا قیمت پایین و رقابتی دارن و اگر قرار باشه ماهیانه حساب بشه خیلی ناچیز میشه و این وسط کسانی هستن که میان سواستفاده میکنن و حتی رقیبانی هستن که منتظر چنین فرصت هایی هستن تا یک برند رو بی اعتبار جلوه بدن ، بخاطر همین اکثرا از ارائه صورت حساب ماهانه پرهیز میکنن
حالا اگر چنین هاستینگ هایی بخوان ماهانه بدن باید بیان قیمت ماهانه رو بالا بدن مثلا اگر من یک هاست 100 مگ رو ماهانه 5 یا 10 تومن قیمت گذاری کنم شما میخری؟
نظر من اینه که هاست کم حجم و ارزون قیمت باید حداقل 3 ماهه باشه و حداکثر همون 1 ساله

mutex
January 15th, 2015, 21:02
شما دنبال جواب قانع کننده میگردی به شما میگم
دلیل اینکه اکثر هاستینگ ها سرویس های کم حجم رو نمیان ماهانه بزارن اینه که خودشون دچار مشکل میشن
چون هاست های ساده و کم حجم اصولا قیمت پایین و رقابتی دارن و اگر قرار باشه ماهیانه حساب بشه خیلی ناچیز میشه و این وسط کسانی هستن که میان سواستفاده میکنن و حتی رقیبانی هستن که منتظر چنین فرصت هایی هستن تا یک برند رو بی اعتبار جلوه بدن ، بخاطر همین اکثرا از ارائه صورت حساب ماهانه پرهیز میکنن
حالا اگر چنین هاستینگ هایی بخوان ماهانه بدن باید بیان قیمت ماهانه رو بالا بدن مثلا اگر من یک هاست 100 مگ رو ماهانه 5 یا 10 تومن قیمت گذاری کنم شما میخری؟
نظر من اینه که هاست کم حجم و ارزون قیمت باید حداقل 3 ماهه باشه و حداکثر همون 1 ساله

من حداقل 3 ماه و حداکثر 1 سال شما رو برای هاست های کم حجم می پذیرم و این شد یک پاسخ!

نه اینکه بعضی دوستان میگن همینی که هست. میخواهی نخر و برو سراغ بعدی!

mehdi.gh
January 15th, 2015, 21:14
دوست عزیز حرف های من رو کامل متوجه نشدید
افرادی با عقاید شما کم هستند برای همین به این صورت هست
بازار هر صنفی با توجه به نیاز های مشتری شکل میگیره تو هر کشوری
مطمئن باشید نیاز مشتری های هاستینگ ایران به این صورت بوده
یعنی مشتری ها اکثرا سالانه پرداخت میکردند که قیمت ها به این شکل درامده است
افراد با عقاید شما کم هست که اکثرا سرویس دهنده ها نحوه پرداخت رو سالانه میزارند
دوستان هم اعلام کردند افراد حرفه ای که سرویس های حرفه ای ;) نیاز دارند قابلیت پرداخت ماهانه برای آنها محیا میباشد

tikweb.ir
January 15th, 2015, 23:09
ببینید کاملا بر میگرده به سیاست های اون هاستینگ و نمیشه یه نتیجه کلی گرفت
اما یک مورد رو فراموش نکنید
همه چیز حجم هاست نیست
مقدار مصرف cpu و رم و سایر منابع رو فراموش نکنید
با یک هاست 20 مگ هم میشه چنان فشاری روی سرور ایجاد کرد که یک سایت با چند هزار بازدید ایجاد نکنه
جدا از سو استفاده ای که میشه کرد برای هاستینگ ها ایجاد دردسر میکنه (مثلا برای سایت های غیرمجاز و...)

شما توی بازار هم که بری یسری مغازه ها عمده میفروشن یسری تک هم میفروشن
دلیل نمیشه بگیم بخاطر عمده فروشی بی کیفیتن یا ...

در کل عوامل بسیار زیادی باعث تصمیم گیری هاستینگ ها برای تعیین قیمت ها و یا سالانه و ماهانه بودنشون میشه و مشتری مجبور به کاری نیست و انتخاب اخر با مشتری هست...