PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خاموش شدن سیستم در هنگام بالا اومدن

mamadco
January 14th, 2015, 20:58
سلام اساتید گرامی

من دیروز رفتم خونه رفیقم گفت پی سی بالا نمیاد و از این حرفا منم گفتم خوب با یه ویندوز اوکیه پس رفتم خونشون
اقا موقعه بالا اومدن که گزینه ی start windows normaly میاد رو میزنی ، اون کار نمیکرد و هیچ کلیدی هم کار نمیکرد که بره تو بوت نگو مشکل از غیر فعال بودن کیبورد در بوت بود که فعالش کردم
این از این
اما بعدش وقتی start windows normaly رو میزنی سیستم خاموش میشه
وقتی هم که ویندوز میخوای بریزی ، تا starting windows فقط میاد بعدش دوباره خاموش میشه

یه مقدا سیستمش قدیمیه cpu p4 3.3 بود فک کنم
به نظرتون از پاورشه ؟ عوض کنم
یا از فن و هاردشه !
اگه میشه سریع پاسخ بدین خیلی ممنون از همه

omid1991
January 14th, 2015, 21:25
با سلام

از همه قطعاتش میتونه باشه باید همه رو چک کنید.
هارد : اگه بد سکتور داشته باشه میتونه باعث این مشکل بشه
پاور : به این شکل ربطی نداره پاور معمولا یا اصلا تصویر نمیده و یا اینکه فوری ریست میکنه ولی بازم چک کنید ممکنه ولتاژ 12 ولتش مشکل داشته باشه
cpu : حتما تعوویض و چک کنید 90 درصد این جور مشکل ها مربوط به cpu میشه

با احترام

delta
January 14th, 2015, 21:33
cpu رو و فن خنک کنندش رو چک کنید...ببینید دما بالا میره یا نه... بایوسشم قبل هر کاری یک ریستی کنید..باطریشو بکن کابلهای اتصال رو بکن یک ربعی بزار بمونه بعد تست کن

mamadco
January 15th, 2015, 08:13
دستتون درد نکنه دوستان احتمالا از cpu و فنش هست یه چک میکنم انشالله که درست میشه .

- - - Updated - - -

ولی یه سوال من یه سی پی یو قدیمی دارم روش سیلیکون نداره celeron 1.8 فک کنم

واسه تست میشه روش انداخت کار میده یا نه ؟ مشکلی نداره ؟!

میزبانی کهکشان
January 15th, 2015, 08:16
99.99 درصد فن cpu هست ، شما فن رو سرویس کنید و وقتی دمای cpu میره بالا جهت جلوگیری از سوختن سیستم خاموش میشه.

ضمنا در صورت امکان از خمیر سیلیکون نو استفاده کنید.

mamadco
January 15th, 2015, 09:06
99.99 درصد فن cpu هست ، شما فن رو سرویس کنید و وقتی دمای cpu میره بالا جهت جلوگیری از سوختن سیستم خاموش میشه.

ضمنا در صورت امکان از خمیر سیلیکون نو استفاده کنید.

اقا دمت گرم پس فن رو اوکی کنم خمیر سیلیکون حتما باید باشه ؟ قیمت ؟

Yas-Host
January 15th, 2015, 09:14
اقا دمت گرم پس فن رو اوکی کنم خمیر سیلیکون حتما باید باشه ؟ قیمت ؟

بله حتما باید باشد

حداکثر 1000 تومان!

mamadco
January 15th, 2015, 15:44
بله حتما باید باشد

حداکثر 1000 تومان!

اقا تو نت زده 40 ت خخخ . دمت گرم . از همه ممنون رفتم تو انجمن مکلات رایانه ای هیچکی ج نداد بازم وب هاستینگ تالک خودمون با کاربرای مخش :d
اقا میشه سی پی یو و فن خودمو برا پی سی قدیمیم بندازم روش intel celeron 1.8 بود فنشم intel بود
برا رفیقمم pantium 4 3gh بود فن و ایناشو ندیدم دقیق !