PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ***رنج نامه من در دنیای مجازی***

Ne&in
January 8th, 2015, 23:24
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان
امروز چیزی رو میخوام برای شما بگم که شاید کمتر کسی حسش کنه یا لمسش کنه ...چون تا دیدم همه توکارشون موفق هستند...
میخوام زندگی مجازی جدی خودم رو براتون شرح بدم ،جدی یعنی منظورم اینه زندگی مجازی که برای مطالب درسیم یا تحقیقم نت نمیومدم یا برای تفریح میومدم دیگه نبود ....
دقیقا از 6 سال پیش به صورت جدی زمان گذاشتم برای دنیای مجازی و وارد دنیای مجازی شدم که بتونم چیزهایی یاد بگیرم که به نفعم باشه ,یعنی چیزهای مفیدی یادبگیرم ...از راهنمایی بودم کامپیوتر داشتم و با اینترنت کار میکردم ولی نه بصورتی که وقت مفید بذارم مثلا از همون شش سال پیش با یک وبلاگی که خیلی دوسش دارم ولی یک سالی هست خیلی کمتر پست میذارم توش رو شروع کردم و وبلاگ نویسی و تعامل با وبلاگ نویسان و وبسایت ها را تجربه...

وقتی وارد دانشگاه شدم در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار میگفتم حالا بعد دانشگاه وقت میذارم زبان برنامه نویسی یاد میگیرم ولی از همون موقع تک و توک مطلب میخوندم و از همه چیز ناخونک زدم ولی هیچ کدومو جدی شروع نکردم و هیچ کدوم رو حرفه ای دنبال نکردم... سال آخر دانشگاه فهمیدم که بهترین و طلایی ترین زمان زندگیم رو از دست دادم برای یادگیری حتی توی این دنیای مجازی پر از دوز و کلک و دروغ ...

تااینکه سال 90 بود که با یک انجمن دینی از همین طریق وبلاگم آشنا شدم و کلی توش فعالیت کردم و حتی مدیر دو از تالارهاش شدم و کلی اطلاعات دینیم و حتی کامپیوتریم بالا رفت ولی هنوزم حتی یک یوزر حتی متوسط هم نیستم حتی به عنوان یک مهندس کامپیوتر ...

کم کم در اونجا با دو نفر که میشه گفت حق گردنم دارن و همیشه ممنون دارشون هستم آشنا شدم در همون انجمن دینی که الان جز اولین سایت هاست...
و یک انجمن دینی جدید با نگاهی بازتر زدیم و هدفمند شروع کردیم و .... در حین کار ازین بزرگواران کلی چیز یاد گرفتم : هاستینگ و طراحی و کدنویسی و تلاش کردن رو ....

ولی بازم دانشم کافی نبود برای ورود به دنیای کار، خودم html ,css , photoshop رو توی همین دنیای مجازی یاد گرفتم و با تشویق خیلی دوستان کم کم پیش رفت کردم ...
ولی در این بین خیلی چیز ها رو هم از آدم های مجازی یاد گرفتم مذهبی و غیر مذهبی نداره چیزی که میگم رو لمس کردم که میگم ...{هرچند در دنیای واقعی بیشترن چون همین واقعی ها مجازی ها رو تشکیل میدن}

همه ی آدم ها اگر لطفی میخوان در حقت کنن باید حتما یک نفعی بهشون برسونی یا باید یک منفعتی داشته باشی....یا طرف اگر بهت پیشنهاد خوب کاری میده بدون که داره گولت میزنه خبری نیست ،مخصوصا این سایت های فروشگاهی من سرمایه و پس انداز هامو از دست دادم برای تبلیغ و زمان هایی که میتونستم بذارم و چیزی یاد بگیرم ولی رفت و دیگه بر نمیگرده ...من دیدم تا دروغ نگی تا سر کسی رو کلاه نذاری نمیتونی پیشرفت کنی چون آدم ها اینو میخواستن منم انجام ندادم و فقط سرمایه از دست دادم خیلی زیاد نبوده ولی بازم میشد از دست ندم ...و کافی هست بدونن دختر هستی شاید ساعت ها وقتت رو بگیره فقط برای اینکه میخواسته باهات حرف بزنه {اینقدر داغونن بعضی ها}...اگرم فقط بخوای حیطه ی کارت باهاشون حرف بزنی هزارتا فحش بارت میکنن و امل بودن میشه نثارت...هنوز فرق فضای کاری و چت کردن رو تشخیص ندادیم....

یادگرفتم چه تو دنیای مجازی چه واقعی تا سابقه کار نداشته باشی نمیخوانت ولی یه سوال دارم از کارفرماها پس من بی تجربه کی باید با سابقه و حرفه ای بشم تا وقتی کسی بهم فرصتش رو بهم نده؟!!!!

یادگرفتم یه بچه راهنمایی ابتدایی میاد بازار و تو سه ماه تعطیلاتش بازارو خراب میکنه میره و تمام مشتریان واقعی رو بی اعتماد میکنه و هیچ وقت به من تازه کار اعتماد نمیشه و هیچ وقت کارمم خوب باشه دیده نمیشه ....قیمت رو بیارم پایین بازارو خراب کردم اگر از زحمتی کشیدمم و روزها برای طرحمم زمان گذاشتم کدنویسی هم کردمم چشم پوشی نکنم فروش نمیره ...ولی در عوضش کارمم تصور میشه چیپ هست و بی ارزش میشه ....

یادگرفتم که توی این دنیا رغیب باید خراب کرد، باید تخریب کرد، اگر کار طرف خوب هست با اینکه مبتدی هست اونقدر خرابش کنم که بعدا پیشرفت نکنه رغیب بشه...یاد نگرفتم رفیق باشم بهش کمک کنم و درکنار هم کار کنیم ....حتی توی یک سایت دینی هم که همه اهل حق الناس هستند و میدونن تمسخر کار درستی نیست ولی اینکارو میکنند...هنوز برام سوال هست که اذیت و تمسخر چه لذتی داره که این کارو بیشترم تو سن های بین 14- 20 سال تو ایران به وفور دیده میشه....البته همه سن هست...

یه چیز دیگه ام یاد گرفتم برای اینکه پستم بالا بره توی یه انجمن شده طرف رو برای خریدم ازش سر کار بذارم بعد کلی چونه تو تاپیک بگم نه !!!یا دیگه کلا جواب طرفم ندم....یا سر کار گذاشتن رو کار لذت بخشی بدونم....
نمیدونم چرا توی این دنیای مجازی نصف آدم ها دنبال این هستند خودشون بالا برن و اصلا کسی رو بالا نبرن....

و اما آخر حرف هام آدم هایی هم بودن پاک و زلال بودن و دوست داشتن کمک کنند و واقعا هم همه جوره هم علمی هم سرمایه کاری کمک بودن مثل همون دو بزرگوار که هنوز ازشون ممنونم...
همین طور آدم های واقعا موفقی که برای یاد دادن از علم خودشون بخیل نبودن...

در آخر بعد شش سال تلاش کردن و مهارت کسب کردن و کار کردن میخوام بگم ،دنیای مجازی چون اونایی که بهم یاد داده بود رو همون نکات اخلاقی که گفتم رو رعایت نکردم کمتر دیده شدم و کمتر پیشرفت کردم ....و عدم اعتماد حرفه ای ها و فرصت دادن برای تازه کار هایی که بتونند شکوفا بشن ....

دوستان ممنونم که دقایقی حرف هامو شنیدین...

ولی اینو بدونیم خدا هر کاری میکنیم میبینه و هرکاری کنیم به خودمون برمیگرده یه روزی اگر کسی رو سرکار گذاشتیم اگر دروغ به کسی گفتیم اگر کسی رو تمسخر کردیم اگر کسی رو میتونستیم کمک کنیم نکردیم یا برعکس اگر کسی رو کمک کردیم و فرصت دادیم بهش یه روزی برای خودمونم اتفاق میفته...

اگر تا الان فکر نکرده بودیم همین الان فکر کنیم خدا به ذزه ذره ی کارهامون نظاره گره ....

با تشکر از همه ی عزیزان...

دلنوشته ی یک کاربر دنیای مجازی MehraboOn (http://computertalk.ir/member.php?208-MehraboOn) کاربری از سایت کامپیوتر تالک (http://computertalk.ir)

نویسنده مطلب خودم هستم دوستان...

taksis
January 8th, 2015, 23:30
تا بوده همین بوده
بقیه رو نردبان خودمون میبینیم
تو این عصر هیچکس نمیتونه ادعا کنه که با سواده.از بزرگاش بگیر تا کوچیکاش
باید سعی کنیم ..............

rezaonline.net
January 8th, 2015, 23:41
شما خیلی چیزها یادگرفتید اما متاسفانه هنوز یادنگرفتید چطور در این دنیا مجازی پر از فرصت ، از فرصت ها استفاده کنید .

لزومی نداره منتظر باشید یکی بهتون کار بده ، خودتون شروع کنید و یک پروژه پیاده کنید ، تواناییشو ندارید ؟ بدستش بیارید

این جمله که هر کسی به خاطر منفعت بهتون پیشنهاد میده از دید شما درسته
اما اگر دقت کنید ، میبینید مثلا آقای ایکسی که به شما پیشنهاد داده کاری رو انجام بدید ، پس شما یک کاری بلدید که به درد آقای ایکس میخوره ، خب پس بیایید روی درصد منفعتتون با آقای ایکس ، مذاکره کنید :)
پس میشه منفعت دو نفره .

من فقط چند سطر اول جملتون رو خوندم ، اگر خواستید به تک تک جمله هاتون پاسخ میدم .
ولی اینم بدونید شرایط و موقعیت شما به مراتب خیلی بهتر از بنده بوده پس یه جای کار شما ایراد داشته که الان به جای "مسیر موفقیت" ، رنج نامه مینویسید .

:)

من تا 18 سالگی کامپیوترم مودم نداشت چون تلفن نداشتیم ! صرفا جهت اطلاع :)

Ne&in
January 8th, 2015, 23:48
شما خیلی چیزها یادگرفتید اما متاسفانه هنوز یادنگرفتید چطور در این دنیا مجازی پر از فرصت ، از فرصت ها استفاده کنید .

لزومی نداره منتظر باشید یکی بهتون کار بده ، خودتون شروع کنید و یک پروژه پیاده کنید ، تواناییشو ندارید ؟ بدستش بیارید

اما اگر دقت کنید ، میبینید مثلا آقای ایکسی که به شما پیشنهاد داده کاری رو انجام بدید ، پس شما یک کاری بلدید که به درد آقای ایکس میخوره ، خب پس بیایید روی درصد منفعتتون با آقای ایکس ، مذاکره کنید :)
پس میشه منفعت دو نفره .

من فقط چند سطر اول جملتون رو خوندم ، اگر خواستید به تک تک جمله هاتون پاسخ میدم .
ولی اینم بدونید شرایط و موقعیت شما به مراتب خیلی بهتر از بنده بوده پس یه جای کار شما ایراد داشته که الان به جای "مسیر موفقیت" ، رنج نامه مینویسید .

بله حرف های شما کاملا درسته بنده تلاش کردم و بارها شده برای کسایی کار کردم و در مقابلش سرم کلاه گذاشته و پولی بهم نداده....

یا شما خودتون حاضرید با کسی که حرفه ای نباشه تو کارش همکاری کنید؟ یه نگاه کنید به آگهی های استخدام!!!حتی اینجا همه میگن یا مسلط یا حرفه ای بنده نظرم اینه همه چیز در یادگیری و درس خوندن نیست در کار آدم خیلی مهارت ها رو کسب میکنه کاری که کمتر تو ایران انجام میشه و کمتر اعتماد میشه به یک طراح و کدنویس صفر کیلومتر از لحاظ کاری نه علمی...

رنج مطالب بنده بیشتر در سطرهای وسط و پایین هست نه وضعیت کاری بیشتر ...اون بی اخلاقی ها که تو دنیای مجازی زیاااااااده...حتی تو دنیای بازی اینترنتی هم صدق میکنه...

taksis
January 8th, 2015, 23:50

پس میشه منفعت دو نفره .

شما مودم نداشتی
ما هجده سالمون بود کامپیوتری نبود که مودم داشته باشه.سال ۷۵-۷۶:))
نه که نبود،بود اما هرکسی کامپیوتر نداشت.از هر ده نفر یه نفر
این نسل همه چیز در اختیارشونه.همه چی دارن.فرصت هم زیاده اما متاسفانه خز همه چیز رو دراوردند
طرف یه سایت تقریحی داره یه سایت موزیک یه سایت گرافیک یه انجمنم بغل اینا.فرصتا از بقیه گرفته میشه
کم پیش میاد کسی چیزی یاده کسی بده.میگه پول میگیرم براش انجام میدم.فقط داخل فضای مجازی نیست همیشه همین بوده

میزبانی کهکشان
January 9th, 2015, 00:00
شما مودم نداشتی
ما هجده سالمون بود کامپیوتری نبود که مودم داشته باشه.سال ۷۵-۷۶:))
نه که نبود،بود اما هرکسی کامپیوتر نداشت.از هر ده نفر یه نفر
این نسل همه چیز در اختیارشونه.همه چی دارن.فرصت هم زیاده اما متاسفانه خز همه چیز رو دراوردند
طرف یه سایت تقریحی داره یه سایت موزیک یه سایت گرافیک یه انجمنم بغل اینا.فرصتا از بقیه گرفته میشه
کم پیش میاد کسی چیزی یاده کسی بده.میگه پول میگیرم براش انجام میدم.فقط داخل فضای مجازی نیست همیشه همین بوده
یادش بخیر ، اون زمان یک کامپیوتر داشتیم با گرافیک انبورد 8 مگ با حافظه گرافیک امروزی مقایسه می کنم خندم میگیره .
با قسمت اخر ، کاملا موافقم .

taksis
January 9th, 2015, 00:11
اره
الان مردم اینترنتشونم با خودشون میبرن تو خیابون
گوشیا همه قد یه سرور سی پی یو و فضا دارن

Ne&in
January 9th, 2015, 00:24
اره
الان مردم اینترنتشونم با خودشون میبرن تو خیابون
گوشیا همه قد یه سرور سی پی یو و فضا دارن

همین باعث شده یه بچه هم وارد بازار میشه...

همین بجه خراب میکنه بازارو و کلی آدم رو بی اعتماد و من تازه کارم هیچ وقت بهم اعتماد نمیشه چون قدیمی نیستم و اعتباری کسب نکردم هنوز...ولی همین قدیمی ها هم بخدا یه روز تازه کار بودن و دست و رغیب کمتر بود و انگیزه برای تلاش و پیشرفت بیشتر....

taksis
January 9th, 2015, 00:46
همین باعث شده یه بچه هم وارد بازار میشه...

همین بجه خراب میکنه بازارو و کلی آدم رو بی اعتماد و من تازه کارم هیچ وقت بهم اعتماد نمیشه چون قدیمی نیستم و اعتباری کسب نکردم هنوز...ولی همین قدیمی ها هم بخدا یه روز تازه کار بودن و دست و رغیب کمتر بود و انگیزه برای تلاش و پیشرفت بیشتر....
خب در مجموع این خیلی خوبه که گستره ی سنی استفاده از اینترنت اومده پایین
نشون میده که نسل هرچی میره جلوتر اطلاعات و دانش بیشتر میشه.مثلا اگر یه زمون طرف تو سی سالگی پی اچ پی یاد میگرفت الان تو هجده نوزده سالگی یاد میگیرن
ولی بقول شما رقابت تنگاتنگ و بیشتر شده.باید دنبال ایده های ناب گشت
اونموقع که من وارد اینترنت شدم همین سایت وب هاستینگ تاک نبود.گوگل تازه اومده بود.فیسبوک نبود.اینهمه سایت و شرکت هاستینگ نبود.اینهمه سایت تفریحی و دانلود موزیک و فیلم و برنامه و غیره و غیره نبود
سایت اموزشی نبود یا کم بود.طرف برای یادگرفتن هرچیز خوب بود بره کلاس اموزشی.یکی دوسال وقت و هزینه بذاره
اما الان در رابطه با هر موضوعی یه سایت تخصصی اموزش هست.بصورت رایگان.خب طرف میره فورا تو سن کم یادمیگیره وارد دنیای مجازی میشه و وارد عرصه رقابت
برای همین اونموقع شما هرچیزی تو ذهنت میومد یه ایده محسوب میشد و میتونستی اجرایی کنی.اما الان باید دنبال ایده ی تک و ناب بود.دست ما هم نیست.پیشرفت علمه

Ne&in
January 9th, 2015, 00:55
خب در مجموع این خیلی خوبه که گستره ی سنی استفاده از اینترنت اومده پایین
نشون میده که نسل هرچی میره جلوتر اطلاعات و دانش بیشتر میشه.مثلا اگر یه زمون طرف تو سی سالگی پی اچ پی یاد میگرفت الان تو هجده نوزده سالگی یاد میگیرن
ولی بقول شما رقابت تنگاتنگ و بیشتر شده.باید دنبال ایده های ناب گشت
اونموقع که من وارد اینترنت شدم همین سایت وب هاستینگ تاک نبود.گوگل تازه اومده بود.فیسبوک نبود.اینهمه سایت و شرکت هاستینگ نبود.اینهمه سایت تفریحی و دانلود موزیک و فیلم و برنامه و غیره و غیره نبود
سایت اموزشی نبود یا کم بود.طرف برای یادگرفتن هرچیز خوب بود بره کلاس اموزشی.یکی دوسال وقت و هزینه بذاره
اما الان در رابطه با هر موضوعی یه سایت تخصصی اموزش هست.بصورت رایگان.خب طرف میره فورا تو سن کم یادمیگیره وارد دنیای مجازی میشه و وارد عرصه رقابت
برای همین اونموقع شما هرچیزی تو ذهنت میومد یه ایده محسوب میشد و میتونستی اجرایی کنی.اما الان باید دنبال ایده ی تک و ناب بود.دست ما هم نیست.پیشرفت علمه

درسته کاملا بزرگوار خیلی زیبا بیان کردین ،اتفاقا پیشرفت علم خوبه...
بنده هم منکرش نیستم کاش قوانین رو رعایت کنیم...بنده هم حرفم بد اخلاقی هست...چرا این تخلفات در کشور ما بیشتر هست و همه در کشورهای دیگه فرصت پیشرفت رو دارن ...چون اگر همون 15 ساله هم فعالیت میکنه برای تعطیلات فعالیت نمیکنه و بازارو بی اعتبار بلکه داره واقعا کار میکنه...چون بهش حتی اون تازه کار درست بها داده میشه...

taksis
January 9th, 2015, 01:05
درسته کاملا بزرگوار خیلی زیبا بیان کردین ،اتفاقا پیشرفت علم خوبه...
بنده هم منکرش نیستم کاش قوانین رو رعایت کنیم...بنده هم حرفم بد اخلاقی هست...چرا این تخلفات در کشور ما بیشتر هست و همه در کشورهای دیگه فرصت پیشرفت رو دارن ...چون اگر همون 15 ساله هم فعالیت میکنه برای تعطیلات فعالیت نمیکنه و بازارو بی اعتبار بلکه داره واقعا کار میکنه...چون بهش حتی اون تازه کار درست بها داده میشه...
ارزش ها،ارزش کار اومده پایین
وگرنه اصلا چرا منه کامران باید حتی فکر این بیاد تو ذهنم که یه بچه میتونه بازارو خراب کنه؟
شاید باورتون نشه ولی من الان از خودم سایت ندارم.تو سایتای دوستانم مدیر هستم همه جوره دسترسی دارم اما خودم ندارم.هیچوقت هم تو فکرش نبودم که داشته باشم چون اصلا رشته تحصیلیم ارتباطی به این قضایا نداشته علاقه ی خاصی هم نداشتم.وگرنه اگر اون زمون که وارد اینترنت شدم یه سایت برای خودم باز میکردم الان سایتم یک سایت پونزده ساله بود با کلی اعتبار و درامد
پیشرفت علم خیلی چیزا رو راحت کرد اما..........

alimosavi
January 9th, 2015, 01:19
انشا الله چند سال دیگه یاد می گیرید توی فضای نت ایران کار کردن خیلی سختر از اونیه که فکر می کنید و خیلی راحتر از اونی که خیال می کنید :) .. چم و خم داره ...

ولی توصیه فضای فکریتون رو از کار محدود در فضای محدود ایران بیرون بیارید . سریعتر موفق می شید ...
همون وقتی که برای انجمن دینی صرف کردید یکم معلومات زبانتو بالا می بردین توی فضای خارج از ایران همون رشته فعالیت می کردید خیلی موفقتر بودید ..

Shc
January 9th, 2015, 01:25
اینقدر سخت نگیرید.
منم 8 ساله کامپیوتر دارم و 6 ساله تو دنیای مجازی سر و کله میزنم.تازه من رشتم کامپیوتر هم نبوده.
حدود 1.5 ساله که مودم واسه اینترنت پرسرعت(تر) دارم،چون قبلش خدمت سربازی بودم و قبلش هم اصلا اینترنت تو منطقه ما نبود و با دیال آپ و جی پی ار اس دوران میگذروندیم.
نمیگم سرمایه ی زیادی به دست آوردم ولی تو کارهایی که انجام دادم(میزبانی و طراحی وب) با افراد مختلفی آشنا شدم که چیزهای خوبی ازشون یاد گرفتم و حداقلش این بود مسیر زندگیم رو روالی که دوست داشتم قرار گرفته.
پس یه خورده اگر نگاهتون رو بازتر کنید و انتظار رو از خودتون داشته باشید نه دیگران احساس آرامش بهتری خواهید.
به قول اون مدیر عامل پولدار معروف که میگه: "من در رقابت با هیچ کس نیستم،هدف من مغلوب نمودن آخرین کاری است که انجام داده ام" شما هم سعی کاری که انجام میدید بهتر از کار قبلیتون باشه.منظور از کار پروژه نیست.

این نکته رو هم از خود من داشته باشید: هیچوقت خودتون رو وارد بازی های کوچک نکنید

mizban97
January 9th, 2015, 07:30
سلام
داداش مطلبت جالب و ناراحت کننده بود.
متاسفانه تا نصفه خوندم. ولی مطلب رو گرفتم.
بهت حق میدم این دنیا واقعا خیلی ها توش با نامردی خرابش میکنن ... و نمیخوان دوستشون و برادرشون چیزی یادبگیره.
من خودم اینجوری نیستم تا جایی که بدونم طرفم رو کمک میکنم بتونه پیشرفت کنه.
ایول کارت هم درسته تو انجمن مذهبی فعالیت کردی خیلی هم ثواب داره. :x
آیدی بنده در پروفایلم موجود هست اگر دوست داشتید میتونید ادد کنید.
خوشحال میشم.
یا حق

mizbanaval
January 9th, 2015, 10:43
درود
دقت کنید دانش شما فقط کمکتون میکنه اما انتخاب شما مهمه واسه ی دیگران کار کردن برای اول کار خوبه اما اگر یک مسیری رو تا تهش برین و سپس روش مانور بدین به نتیجه میرسید به عنوان مثال برنامه نویسیتون رو قوی کنید سپس رو یک ایده کار کنید.شما تو هر بازاری باشید و بهترین علم اون کارم داشته باشید اما ایده نداشته باشید شکست خواهید خورد تعارف نداریم بیشتر بخش هایی ایتی دست توش زیاده و باید تلاش زیادی کنید
موفق باشید

Ne&in
January 10th, 2015, 14:16
از تک تک عزیزان متشکر که خوندن رنج نامه بنده و از تک تک نظرات ممنونم و کمک بزرگی خواهد بود هم برای من همه برای تمام عزیزانی که شاید نیاز به راهنمایی داشتند...

reza-sp
January 10th, 2015, 14:45
همه چی بی ارزش شده مثال:
طراحی چتروم : با 10 تومن بهت میدن ؟ حالا طراحی هم نیست فقط بکاپ بالا میارن
طراحی سایت: قالب تا دلت بخواد + آموزشش هم هست + وردپرس که الان شده هرکسی
کد نویسی: همه شده کپی دیگه کاری نداره+ هر چی پروژه بخواب توی نت هست
فتوشاپ : لایه باز تا دلت بخواد هست
انجمن: شده یه چیز چرت - هیچ کس تخصصی کار نمیکنه
هاستینگ : شده ماهی 10 تومن
دامنه: از رایگان داریم تا 40 تومن
نتیجه همه اینها چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه بچه 12 یا 13 ساله میاد تو بازار کار و اسم خودشو میذاره ؟ طراح چتروم- طراجی سایت- طراحی قالب - راه اندازی سایت - طراحی قالب پی اس دی - راه اندازی انجمن - هاستینگ میزنه با همه امکانات

و در آخر گند میزنن به هرچی که هست
قبلا میگفتن هر ایرانی یک وبلاگ که به بلاگفا ختم میشد الان شده هر ایرانی همه اون مواردی که بالا گفتم یعنی همه چی توی نت شده همه کس
اونوقت ما تا موقعی که رایگان میدیم همه چی عالیه و زمانی که میگیم فلان چیز حتی 5000تومان همه میگن اقا این هنوز جای کار داره هنوز میتونه بهتر بشه اصلا جالب نیست و از این حرفا

Ne&in
February 2nd, 2015, 11:34
هرکسی اهل کمک هست بسم الله ...در لینک زیر به بنده کمک کنید برای پیشرفت کاریم:

طراحی و فروش قالب های psd (http://www.webhostingtalk.ir/f233/132850/)

- - - Updated - - -

ببینید پس فقط ژست کمک کردن گرفتن کافی نیست پس باید شده با راهنمایی اگر علمی داریم به همه کمک کنیم...

navid2zp
February 2nd, 2015, 12:13
ببینید ضعف بزرگی که بنده در شما دیدم این بود که شما سعی کردید تو زمینه های مختلف وارد بشید ولی توی هیچکدوم از این زمینه ها به سطح بالایی نرسیدید .
توی فضای مجازی افراد زیادی هستند که می تونن کار های مختلف رو بسیار عالی انجام بدن و خوب بدون شک افراد برای نیاز های خودشون به سمت این افراد میرن .
اصل فعالیت توی فضای مجازی این هست که شما توی یک زمینه بهترین و یا حداقل یکی از بهترین ها باشید .

با یادگیری چندین چیز به صورت سطحی به جایی نمیتونید برسید .
به عنوان مثال کنکور رو اگر دقت کنید شما باید یک مبحث رو کاملا بلد باشید تا بتونید بزنید و با خوندن کلی کل یک درس به جایی نمیرسید .
فضای مجازی هم به این شکل هست . شما باید یک مبحث رو به صورت کامل و عالی بلد باشید و در اون زمینه کار کنید .
درست هست این بین شکست هایی هست ، مشکلاتی هست ولی دلیل بر ادامه ندادن و نا امید شدن نمیشه .
اگر قرار بود شکستی نباشه که الان همه رئیس جمهور بودن .

توصیه می کنم زمینه فعالیتی که بهش علاقه دارید رو ادامه بدید و سعی کنید توی اون زمینه به بهترین و یا یکی از بهترین ها تبدیل بشید .

در مورد خراب کردن بازار حرفتون خنده دار هست .
شما دارید عدم توانایی خودتون رو گردن تعدادی بچه میندازید .
میدونید دقیقا چرا یک تعداد بچه مدرسه ای کار شما رو خراب می کنن ؟
چون شما کار خودتون رو اونقدر که باید درست و اصولی انجام نمیدید وگرنه چطور امکان داره یک بچه بی تجربه مدرسه ای بیاد کار شما رو زیر سوال ببره ؟
چرا هیچ جای دنیا چنین اتفاقی دیده نمیشه ؟
مسئله اینجاست ما توی ایران یاد گرفتیم بدون دلیل خودمون رو بی نقص بدونیم و هر مشکلی پیش میاد رو به گردن سایر افراد بندازیم . تنها دلیل که بازار خراب میشه وجود افرادی هست که عدم توانایی خودشون رو گردن 4 تا بچه دیگه میندازن .
مشتری به خاطر اون 4 تا بچه بی اعتماد نمیشه به خاطر اون فروشنده و سرویس دهنده ای بی اعتماد میشه که نمیتونه مشتری خودش رو نگه داره و اونقدر که نیاز هست اعتمادش رو جلب کنه .
به جای تاسف خوردن برای 4 تا بچه مدرسه ای بهتر هست به حال افرادی تاسف بخورید که به عنوان افراد حرفه ای در زمینه شناخته می شن ولی کابوس شب هاشون 4 تا بچه مدرسه ای هست .

Ne&in
February 2nd, 2015, 14:35
ببینید ضعف بزرگی که بنده در شما دیدم این بود که شما سعی کردید تو زمینه های مختلف وارد بشید ولی توی هیچکدوم از این زمینه ها به سطح بالایی نرسیدید .
توی فضای مجازی افراد زیادی هستند که می تونن کار های مختلف رو بسیار عالی انجام بدن و خوب بدون شک افراد برای نیاز های خودشون به سمت این افراد میرن .
اصل فعالیت توی فضای مجازی این هست که شما توی یک زمینه بهترین و یا حداقل یکی از بهترین ها باشید .

با یادگیری چندین چیز به صورت سطحی به جایی نمیتونید برسید .
به عنوان مثال کنکور رو اگر دقت کنید شما باید یک مبحث رو کاملا بلد باشید تا بتونید بزنید و با خوندن کلی کل یک درس به جایی نمیرسید .
فضای مجازی هم به این شکل هست . شما باید یک مبحث رو به صورت کامل و عالی بلد باشید و در اون زمینه کار کنید .
درست هست این بین شکست هایی هست ، مشکلاتی هست ولی دلیل بر ادامه ندادن و نا امید شدن نمیشه .
اگر قرار بود شکستی نباشه که الان همه رئیس جمهور بودن .

توصیه می کنم زمینه فعالیتی که بهش علاقه دارید رو ادامه بدید و سعی کنید توی اون زمینه به بهترین و یا یکی از بهترین ها تبدیل بشید .

در مورد خراب کردن بازار حرفتون خنده دار هست .
شما دارید عدم توانایی خودتون رو گردن تعدادی بچه میندازید .
میدونید دقیقا چرا یک تعداد بچه مدرسه ای کار شما رو خراب می کنن ؟
چون شما کار خودتون رو اونقدر که باید درست و اصولی انجام نمیدید وگرنه چطور امکان داره یک بچه بی تجربه مدرسه ای بیاد کار شما رو زیر سوال ببره ؟
چرا هیچ جای دنیا چنین اتفاقی دیده نمیشه ؟
مسئله اینجاست ما توی ایران یاد گرفتیم بدون دلیل خودمون رو بی نقص بدونیم و هر مشکلی پیش میاد رو به گردن سایر افراد بندازیم . تنها دلیل که بازار خراب میشه وجود افرادی هست که عدم توانایی خودشون رو گردن 4 تا بچه دیگه میندازن .
مشتری به خاطر اون 4 تا بچه بی اعتماد نمیشه به خاطر اون فروشنده و سرویس دهنده ای بی اعتماد میشه که نمیتونه مشتری خودش رو نگه داره و اونقدر که نیاز هست اعتمادش رو جلب کنه .
به جای تاسف خوردن برای 4 تا بچه مدرسه ای بهتر هست به حال افرادی تاسف بخورید که به عنوان افراد حرفه ای در زمینه شناخته می شن ولی کابوس شب هاشون 4 تا بچه مدرسه ای هست .

با حرفهای شما کاملا موافقم در رابطه با خودم و واقعا میخوام با کمک و راهنمایی شما عزیزان یک مسیر درست و آینده ساز رو انتخاب و پیش برم با هر سختیش،
ولی پست زیر در مورد بچه بازی هارو بخونید:
http://www.webhostingtalk.ir/f118/132496/index2.html#post1251177

و هدف بنده در رنچ نامه با اینکه مبتدی هستم ولی با مبتدی بودنم نامرد بودن دنیای مجازی رو گفتم از دید خودم ولی این لینکی که دادم از اول بخونید تاپیک رو از زبان آدم خیلیییییییییی حرفه ای هست و حرفه های دیگر ...بنده به حرفه ای بودن این بزرگواران ایمان دارم...

با خوندن این چیزها آدم سست میشه حتی بخواد تلاش کنه توی انتخاب یک مسیر و ادامه دادن در اون مسیر...

shahinmq
February 2nd, 2015, 14:51
یادگرفتم چه تو دنیای مجازی چه واقعی تا سابقه کار نداشته باشی نمیخوانت ولی یه سوال دارم از کارفرماها پس من بی تجربه کی باید با سابقه و حرفه ای بشم تا وقتی کسی بهم فرصتش رو بهم نده؟!!!!

والا این سوالیه که چند سال ذهن منو مشغول کرده !

یادگرفتم یه بچه راهنمایی ابتدایی میاد بازار و تو سه ماه تعطیلاتش بازارو خراب میکنه میره و تمام مشتریان واقعی رو بی اعتماد میکنه و هیچ وقت به من تازه کار اعتماد نمیشه و هیچ وقت کارمم خوب باشه دیده نمیشه ....قیمت رو بیارم پایین بازارو خراب کردم اگر از زحمتی کشیدمم و روزها برای طرحمم زمان گذاشتم کدنویسی هم کردمم چشم پوشی نکنم فروش نمیره ...ولی در عوضش کارمم تصور میشه چیپ هست و بی ارزش میشه ....

در این مورد حس مشترکی نسبت به شما دارم ، چند روز پیش داخل تاپیکی یه بنده خدایی نیاز به سرویسی داشت ، ما گفتیم اختصاصی براتون با اینقدر میزنیم یکی دیگه براشون اومده با اسکریپت آماده زده با خیلی کمتر
بعد به ما میگن شما قیمت هاتون نجومیه(همون کسی که براشون اسکریپتو آماده کرده) ! بعد یکی از دوستان اومدن مارو تایید کردن ، میگن شما دو تا مولتی یوزرین :|
سوالم اینه کسی که اسکریپتی رو ویرایش میکنه آیا اسمش برنامه نویسه ؟ آیا قیمت اسکریپت 100% اختصاصی با ویرایش یا اضافه کردن یه قسمت به اسکریپت رایگان یکسانه !؟
جالب اینجاس به خودشون میگن حرفه ای به ما میگن آماتور ! حالا درستم می فرمایند در برابر خیلی از اساتید ما آماتوریم اما کسی هم که حرفه ای باشه نمیاد بگه من حرفه ایم تو آماتور :|
متاسفانه بازار کار ایران بیشتر اینجوریه ! توی تاپیک های خارجی نگاه میکردم اصلا این بحثا نیست خیلی بهم احترام قائل هستند ، بازار کار ما بیشتر شبیه به بازار دعوا و جدال هستش تا بازار کار
رقابت ها بوی دیگری به خودش گرفته !

reza-sp
February 2nd, 2015, 15:03
اینقدر سخت نگیر
پی اس دی کار هستی من میخرم باهام تماس بگیر

2244
February 3rd, 2015, 07:45
یک کار همه کار ، همه کار هیچ کار

Ne&in
February 3rd, 2015, 13:21
یک کار همه کار ، همه کار هیچ کار

منظورتون رو متوجه نشذم...