PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمککک؛ مشکل قطعی لینک adsl

majids
January 2nd, 2015, 18:57
سلام دوستان.

خیلی وقت مشکل لینک دارم ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه.

دوسه ماهی هست که از اینترنت آسیا تک با مشکل برخوردم، مرتب لینک میپره و قطعی زیاد دارم، و خطای 678 دارم.

چندبار هم تماس گرفتم هربار بررسی میکنن میگن از اینجا وصله از مودم هست یا از داخلی و این چیزا.

سر همین دیدم فایده نداره.

رو یه خط دیگه از مخابرات گرفتم، اونم یکی دوهفته ای هست دارم استفاده میکنم.

اونم دقیقا همین مشکل رو داره، هر موقع قطع میشن دوتاش با هم قطع میشه هر وقت هم وصله دوتاش با هم وصل میشه.

مخابرات هم زنگ میزنم چک میکنه میگه من الان دارم تست میگیرم تا در ورودی پریز اینترنتتون وصله.

جالب اینجاس که هر دو شرکت هر بار بعد از تماس گرفتن باهاشون وصل میشه. در حالی که چند ساعت قبلش قطع هست و هرکاری میکنم فایده نداره.

اگه از داخلی بود یا از مودم بود باید اینجوری میشد؟

یعنی یا باید کامل قطع باشه یا کامل وصل؟

لطفا، خواهشن دوستانی که تجربه و اطلاعاتی دارن راهنمایی کنن، خیلی رو اعصابه،این چند روزه بدتر هم شده، روزانه فقط چند ساعت وصله.

با تشکر

s0NY
January 2nd, 2015, 19:05
در 2 خط یک مودم تست می کنین؟ مودم تغییر بدید
خط از پشت کنتور وارد شده ؟ مستقیم اگر دسترسی دارید وصل کنین به مودم شاید نویز دز ساختمان دارید
( وقتی جوابی ندارند اینجوری می پیچانند :|:-ی )

majids
January 2nd, 2015, 19:32
در 2 خط یک مودم تست می کنین؟ مودم تغییر بدید
خط از پشت کنتور وارد شده ؟ مستقیم اگر دسترسی دارید وصل کنین به مودم شاید نویز دز ساختمان دارید
( وقتی جوابی ندارند اینجوری می پیچانند :|:-ی )

همزمان وصل نمیکنم دوتا خط رو، ولی بلافاصله بعد از قطع شدن یکی، اون یکی رو هم که جایگزین میکنم، باز قطعه، و یا تا وصل شد، دوباره برمییگردونم اونم وصل شده.

خط نه از کنار کنتور، یه 30 سانتی فاصله داره.(قبلا هم همین بوده مشکلی نداشته)

اگه از داخلی یا مودم بود نباید این قطعی یا نویز ثابت بود؟ مثلا الان وصله و اوکی هست ولی دوساعت پیش لینک هر دو قطع شد.( بدون هیچ تغییری و در حین کار با نت)

sht-design
January 2nd, 2015, 20:24
همزمان وصل نمیکنم دوتا خط رو، ولی بلافاصله بعد از قطع شدن یکی، اون یکی رو هم که جایگزین میکنم، باز قطعه، و یا تا وصل شد، دوباره برمییگردونم اونم وصل شده.

خط نه از کنار کنتور، یه 30 سانتی فاصله داره.(قبلا هم همین بوده مشکلی نداشته)

اگه از داخلی یا مودم بود نباید این قطعی یا نویز ثابت بود؟ مثلا الان وصله و اوکی هست ولی دوساعت پیش لینک هر دو قطع شد.( بدون هیچ تغییری و در حین کار با نت)

سیم که به مودمتون وصل میشه رو از همون سیم ورودی و اصلی بگیرید و نه از پریز تلفنی که داخل خانه هست
بعدش مستقیم سیم رو به خود مودم وصل کنید نه اسپلیتر یا چیز دیگر
برای من هم مدام پیش آمده بود که لینک اینترنتم میپرید اعصابم رو شدیدا خورد کرده بود
تا اینکه یک روز سیم تلفن رو از اسپلیتر در آوردم و به مودم وصل کردم دیدم راحت و سریع جواب داد و از اون وقت تا الان دیگه مشکلی نداشتم

mask-online
January 2nd, 2015, 22:52
با سلام خدمت شما
در خصوص مشکلتون باید بگم بهترین و عملی ترین راه قبل از هزینه کردن اینه که اول خط ورودی مخابرات یعنی پشت درب رو مورد بررسی قرار بدید
مودم رو به اونجا وصل کنید و ساعاتی چک کنید اگر snr خط بالا بوده به طبع داخلی های شما دارای تداخل هستند
اگر هم که باز مشکل وجود داشت مودم ساده تست کنید ببینید وضعیت به چه صورت هست
در خصوص اینکه شرکت اعلام میکنند وصل است اینه که زمانی که قطع ناگهانی پیش می آید لاگ سرور بروز نشده و وضعیت ثابت میمونه
سوالی بود در خدمتم

vahab00
January 2nd, 2015, 22:56
سلام
هههههههههخ
مشکلتون میدونید چیه ؟
دوشاخه تلفنتون ضد برق هست
کلا اون قسمت که ازش برای تلفن میگیرد سیمش رو قطع کنید و مستقیم به مودم وصل کنید مشکل حل میشه
نتتون هم هر وقت قطع شد یکبار زنگ بزنید به همون خط بزارید دوبار زنگ بخوره رفع میشه
چک کنید ببینید جایی تلفن سیمش قطع نشده و در معرض آب نیست ؟

majids
January 3rd, 2015, 01:09
ممنون از همه دوستان عزیز که کامنت دادین.

همه مواردی که فرمودید رو بررسی میکنم اینشالا نتیجه بده.

نتیجه رو همینجا عرض میکنم.

farnood
January 3rd, 2015, 01:43
سلام دوستان.

خیلی وقت مشکل لینک دارم ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه.

دوسه ماهی هست که از اینترنت آسیا تک با مشکل برخوردم، مرتب لینک میپره و قطعی زیاد دارم، و خطای 678 دارم.

چندبار هم تماس گرفتم هربار بررسی میکنن میگن از اینجا وصله از مودم هست یا از داخلی و این چیزا.

سر همین دیدم فایده نداره.

رو یه خط دیگه از مخابرات گرفتم، اونم یکی دوهفته ای هست دارم استفاده میکنم.

اونم دقیقا همین مشکل رو داره، هر موقع قطع میشن دوتاش با هم قطع میشه هر وقت هم وصله دوتاش با هم وصل میشه.

مخابرات هم زنگ میزنم چک میکنه میگه من الان دارم تست میگیرم تا در ورودی پریز اینترنتتون وصله.

جالب اینجاس که هر دو شرکت هر بار بعد از تماس گرفتن باهاشون وصل میشه. در حالی که چند ساعت قبلش قطع هست و هرکاری میکنم فایده نداره.

اگه از داخلی بود یا از مودم بود باید اینجوری میشد؟

یعنی یا باید کامل قطع باشه یا کامل وصل؟

لطفا، خواهشن دوستانی که تجربه و اطلاعاتی دارن راهنمایی کنن، خیلی رو اعصابه،این چند روزه بدتر هم شده، روزانه فقط چند ساعت وصله.

با تشکر

با سلام

عزیز احتملاً خط های تلفنتون در راهی که از در خانه تا پریز می آید از کنار کنتور برقی یا ... امثال این گذشته

طبق گفته ی آقا وهاب احتمال تاثیر رطوبت و آب هم وجود داره.

قزوین هاست
January 4th, 2015, 00:38
ممنون از همه دوستان عزیز که کامنت دادین.

همه مواردی که فرمودید رو بررسی میکنم اینشالا نتیجه بده.

نتیجه رو همینجا عرض میکنم.

کدام شهر تشریف دارید؟
در صورتی که مشکلتان حل نشد پیام خصوصی بدین تا بیام خدمتتون در همین تاپیک توضیحی بدم.

taksis
January 4th, 2015, 01:23
منم اسیاتک دارم،دهن مارو سرویس کرده.مخصوصا بعضی وقتا که زنگ میزنم اون زنه ورمیداره
منم یه مدت مشکل داشتم زنگ میزدم اسیاتک میگفتن مشکل از مخابرات منطقه سه.زنگ میزدم مخابرات میگفتن مشکل از اسیاتکه.
رفتم پارس انلاین خیال خودمو راحت کردم :))
یه بار مودمتو ریست کن از اول کانفیگ کن
این لینکه هم درباره خطاها توضیح داده.۶۷۸ هم داخلش هست
راهنمای خطاهای عمده مودم ADSL - مجله اینترنتی آی تی پورت | ITport (http://www.itport.ir/1392/08/25/guide-adsl-modem-major-errors/)

jahromweb
January 4th, 2015, 01:51
دوستان منم با اسیاتک مشکل دارم
گاهی (یعنی روزی یک بار تا 2 بار!) قطع میشه و بررسی که کردم مودم اون مک ادرسی که باید باهاش به pppoe وصل بشه پیدا نمیکنه
یعنی مودم به mikrotik وصله و از اونم که سرچ میزتم(pppoe scan) هیچ mac برای اتصال به pppoe پیدا نمیشه
مودم رو از bridge روی pppoe هم که بگذارم در اون زمان وصل نمیشه ریست و ... جواب نمیده خط هم توپه پارازیت و ... نداره

RoobinaServer
January 4th, 2015, 02:42
سلام

از نمایندگان آسیاتک که در همین انجمن هم تبلیغات فروش اینترنت دارند بپرسید و ببینید آیا میتوانند مشکل را به کل حل کنند یا مدیریتش کنند یا خیر.

در کل از خود مخابرات بگیرید (قبلش از همسایه تحقیق کنید که اگر از مخابرات دارد راضی هست یا خیر چون منطقه با منطقه فرق میکند) و خودتان را راحت کنید.

یکی از لینک های مورداستفاده ما هم مخابرات هست که مشکلی نداره خداروشکر.

باتشکر

قزوین هاست
January 4th, 2015, 11:03
دوستان منم با اسیاتک مشکل دارم
گاهی (یعنی روزی یک بار تا 2 بار!) قطع میشه و بررسی که کردم مودم اون مک ادرسی که باید باهاش به pppoe وصل بشه پیدا نمیکنه
یعنی مودم به mikrotik وصله و از اونم که سرچ میزتم(pppoe scan) هیچ mac برای اتصال به pppoe پیدا نمیشه
مودم رو از bridge روی pppoe هم که بگذارم در اون زمان وصل نمیشه ریست و ... جواب نمیده خط هم توپه پارازیت و ... نداره

سلام
تلفن بی سیم دارین رو خط تون؟

majids
January 4th, 2015, 16:22
ممنون از همه دوستانی که تا اینجا راهنمایی کردن.

یه تغییراتی تو سیم و پریز و این چیزا دادم، امروز که هنوز قطع نداشته، بغیر از کندی سرعت موقتی.

اینشالا که حل شده باشه.

قزوین هاست عزیز من شیراز هستم، مرکز مخابراتم هم سلمان هست.

اگه حل نشد بهتون پ خ میدم. ممنون.

ourweb
January 4th, 2015, 16:26
چند چیز رو باید اول چک کنید و بعد خب تلفن بی سیم اگر در خانه دارید مودم و اسپلیتر را در انجا ببرید قرار بدید 2 مودم رو سر خط یعنی در هیات ببرید و وصل کنید به کابل جنگی مخابرات اگر نویز نداشت اونجا پس زیرساخت منزل تان یا همون کابل کشی فرسوده شده و باید یک سیم کامل جنگی از حیاط تا منزل بکشید همچنین قبلش تمام اون سیم قبلی رو باید در بیارید و دومین چک هم کابل هستی که اول منزل به کابل جنگی خوده اگر کابل برق باشه که اککثر خانه های قدیمی به اینشکل هستند باید کاملا اون رو قطع کنید و از روش اول یعنی کابل جنگی بعد از اینکه کابل جنگی رو گرفتید باید ایزوله کنید کابل رو به اینصورت که باید یک پریز روکار و یک دوشاخه سوکت دار بخرید و وصل کنید که نویز کامل گرفته شود همچنین تلفن بی سیم رو هم که گفتم فراموش نشه اگر این ها رو انجام بدید مشکل تان بصورت کامل حل میگردد ...