PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبریک سال تو میلادی

iNicz.Com
January 1st, 2015, 00:53
با توجه به اینکه تقریبا همه دوستان و همکارانی که در اینجا فعالیت دارند با تاریخ میلادی زیاد سروکار دارند و بخشی از زندگی ما سرویس دهنده ها شده خواستم سال 2015 رو به همه هموطن های عزیزم تبریک بکم
همیشه شاد و خوش و خرم باشید و سال پر برکتی که همراه با کاهش دلار باشه برای همتون ارزومندم

بر اساس سنتي ديرينه، مسيحيان ابتداي سال را اول ژانويه مي‌دانند. (همانگونه كه ما ايرانيان ابتداي سال خود را روز اول فروردين مي‌دانيم و اعراب ابتداي سال خود را ماه محرم مي‌دانند) و شروع سال، غير از مبدأ سال است.

مبدا تاريخ نزد مسيحيان تولد حضرت عيسي مسيح (ع) است كه اتفاقا در روز 25 ماه دسامبر واقع شده يعني يك هفته مانده به تحويل سال نو میلادی (همانگونه كه مبدا تاريخ شمسي ما ايرانيان و سال‌هاي قمري: 12ربيع الاول مصادف با هجرت پيامبر از مكه به مدينه است اما ابتداي سال، فروردين ماه در سال شمسي و محرم در ماه‌هاي قمري است).

در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده میکنند، سال نو معمولا در اول ژانویه برگزار میگردد. در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی میباشد. در شب ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عموما قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار میشود. در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی‌هایی در مجالس و مهمانی‌ها برگزار میشود که انتقال سال را ساعت ۱۲:۰۰ شب جشن می‌گیرند.

بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا میشود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

سال 2015, آغاز سال نو 2015, آغاز سال نو میلادی

چرا سال میلادی از اول ژانویه آغاز می‌شود؟
دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از اول ژانویه ذكر نشده است زیرا اقوام مختلف هر كدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند. مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسكندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز كه هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

مسیحی هایی كه اول ژانویه را مبدأ سال میلادی قرار می دهند مدیون رومی ها هستند، در عصر امپراتوری روم روال كار براین بود كه كلیه مقامات مملكتی روز ۱۵ مارس (۲۶ اسفند) را روز آغاز خدمت قرار می دادند حتی قیصرها و كنسول های رومی نیز در این روز وارد عرصه كار می شدند. لیكن چون كنسول (فول دیویس نوبیلیور) به دلایلی چند موفق نشد در روز ۱۵ مارس زمام امور را به دست بگیرد و این مهم پس از مدتی تعویق در روز اول ژانویه میسر شد، آن روز را آغاز كار اعلام كردند. ژولیوس سزار هم به یك ژانویه وفادار ماند.

در سال ۴۶ قبل از میلاد، تقویم ژولیانی به دستور ژولیوس سزار تنظیم شد در این تقویم نه فقط اول ژانویه اول سال شناخته شد بلكه خود سال نیز به ۳۶۵‎/۲۵ روز تقسیم شد، زیرا همین مدت لازم بود تا زمین یك بار به دور خورشید گردش كند. به پاس این خدمت تقویم مذكور را ژولیانی گفتند و به پاس بزرگداشت ژولیوس سزار نام او را روی ماه ژوئیه (ژولیوس) نهادند.

منابع :

fa.wikipedia.org

iran-newspaper.com

porseman.org

mehrangta
January 1st, 2015, 00:59
بنده هم به نوبه خودم به همه کاربران Wht تبریک میگم.

mostafaamirani
January 1st, 2015, 01:19
بنده هم به نوبه خودم به همه کاربران Wht تبریک میگم.

به ما چرا؟؟؟ فک کنم ما مسلمان باشیما !!! این متن بالا رو دقیق خوندین؟؟؟ مال مسیحی ها هست نه ما مبارکشون باشه

یاشار زوم
January 1st, 2015, 01:28
کریسمس امشبه؟

اگه امشبه چه حال میده الان نیویورک باشیم :دی

Netfollower
January 1st, 2015, 01:47
الان یکی میاد میگه مرگ بر امریکا : )))))

همکاران عزیز سال نو میلادی شما مبارک

امیدواریم هروزتان شاد و نو و عید باشد

nexinel
January 1st, 2015, 02:21
استارتر، اواخر سال میلادی پر است از جشن های گوناگون و Christmas به عنوان تولد حضرت عیسی مسیح یکی از آن هاست که در ملل مختلف بین 24 تا 26 ام ماه دسامبر برگزار میشه. جشن سال نو هم جدا هست.

به ما چرا؟؟؟ فک کنم ما مسلمان باشیما !!! این متن بالا رو دقیق خوندین؟؟؟ مال مسیحی ها هست نه ما مبارکشون باشه

مسلمونی، کافر که نیستی! تولد حضرت عیسی مسیح، یکی از پیامبران بزرگ ادیان ابراهیمی هست که آخرین شان محمد (ص) بوده. ضمنا تو این مملکت مسیحی هم هست، فقط شما نیستی که...

shahinmq
January 1st, 2015, 02:22
سال نو میلادی رو به تمام مسیحیان عزیز تبریک میگم.

امیدوارم سالی خوب و پر فروش داشته باشید :)

Maysam.M
January 1st, 2015, 09:45
سال نوی مسیحی ها مبارک باد

sor
January 1st, 2015, 10:50
تبریک ما را هم پذیرا باشید

Farzinn
January 1st, 2015, 10:54
سال نو مسیحی رو به مسیحیان عزیز و همه ی همکارانم تبریک می گم:53:

ourweb
January 1st, 2015, 10:54
این هم منم سال قبل امریکا بودم . خیلی خوش گذشت امسال نشد برم
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f41/24428-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%88-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C-usa-jpg

moalax
January 1st, 2015, 11:29
با سلام

به عنوان یک مسلمان سال نوی عزیزان مسیحی رو تبریک می گم . مهم تر از اون ولادت حضرت عیسی علیه السلام پیام آور صلح را هم به جهانیان تبریک می گم .

!MihanIt!
January 1st, 2015, 11:30
تبریک
9 ربیع هم مبارک ;)

xphost
January 1st, 2015, 12:02
سال نو میلادی بر همه مبارک

delta
January 1st, 2015, 22:00

عزیزم کریسمس بهانه هست..در این شب ما چیپس و ماست و بلک اند ویت... رو گرامی میداریم..:d انصافا خوش گذشت...بابانوئلو به چشم دیدیم :d

downloaddl
January 1st, 2015, 22:11

مگه فقط مسلمانان عزیز حق استفاده از این انجمن رو دارند ؟!

مسیحی هم زیاد هست :)

مسلمان مسیحی و ....
سیاه سفید ...

فقط کمی تفکرمون با هم فرق داره
فرقی ندارد ما همه انسانیم

من هم سال تو میلادی رو به تمامی دوستان تبریک میگم

farnood
January 1st, 2015, 23:20
بنده هم به نوبت خودم در بندگی خداوند متعال این عید رو به تمام مسیحیان عزیز تبریک می گم

sht-design
January 1st, 2015, 23:33
کریسمس امشبه؟

اگه امشبه چه حال میده الان نیویورک باشیم :دی

تا جایی که من میدونم 25 دسامبر روز کریسمس بود !
سال نو میلادی مبارک