PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایا دامنه رنک دار بخرم ؟ اره یا نه ؟

hasanazizi
December 30th, 2014, 12:54
ایا دامنه رنک دار بخرم ؟ اره یا نه ؟ (http://www.google-seoco.ir/%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%86%d9%87-%d8%b1%d9%86%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%d9%85-%d8%9f-%d8%a7%d8%b1%d9%87-%db%8c%d8%a7-%d9%86%d9%87-%d8%9f/) امروز در گوگل سئو (http://www.google-seoco.ir) میخوایم برای شما این سئوال بسیار مهم رو بازگو کنیم و شما رو راهنمایی کنیم با ما همراه باشید

http://www.google-seoco.ir/wp-content/uploads/%D8%A7%DB%8C%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-%D8%B1%D9%86%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%AE%D8%B1%D9%85-%D8%9F-%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C%D8%A7-%D9%86%D9%87-%D8%9F.jpg (http://www.google-seoco.ir/%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d9%85%d9%86%d9%87-%d8%b1%d9%86%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%ae%d8%b1%d9%85-%d8%9f-%d8%a7%d8%b1%d9%87-%db%8c%d8%a7-%d9%86%d9%87-%d8%9f/)ایا دامنه رنک دار بخرم ؟ اره یا نه ؟

وقتی که میخوایم یه دامنه جدید بخریم و یه سایت جدید راه اندازی کنیم باید به سابقه اون دامنه توجه داشته باشیم . حتما شما در بعضی جاها با فروش دامنه های رنک دار رنک ۲ و ۳ و ۴ … برخورده اید . که قیمت بسیار بالاتری هم از دامنه معمولی داره .
اما ایا داشتن یه دامنه با رنک بالا و بک لینک زیاد میتواند عامل موفقیت شما باشه ؟ و برای کار شما مناسب باشه ؟
جواب : به طور حتم خیر
برای مثال :
اگر شما قصد خرید یه مغازه رو داشته باشین حتما از صاحب مغازه میپرسین که ایا قبلا در این مغازه چه کاری انجام شده و یا حتی اطراف این مغازه چه مغازه های دیگری و چه نوع مغازه هایی وجود داره مثلا راه اندازی یه مغازه تعمیرات تخصصی کامپیوتر در بازار تعمیرات ماشین های نقلیه برای شما تجارت مناسبی به همراه داشته باشه زیرا در اون جا فقط کسایی رفت امد میکنن که مشکل و رفع عیب ماشینشون هست نه تعمیر کامپیوتر !
همین مثال بالا رو میتونید برای خرید دامنه های رنک دار و بک لینک دار دست دوم به کار ببرید . داشتن بک لینک های زیاد باعث خوبی و افزایش یک سایت میشه اما با ارتباط بین این نوع بک لینک ها و سایت شما ( مثل همون مثال بالا تعمیرات کامپیوتر و تعمیرات ماشین که ارتباطی بینشون نیست درسته هردو تعمیرات انجام میدن اما کارشون متفاوته ) . دامنه های قدیمی میتونن موجب سرعت بخشیدن به کار شما ، بی تاثیر ، یا حتی موجب جلو گیری از پیشرفت شما و مانع پیشرفت شما شوند .
مت کاتس بعنوان مدیر ارشد مبارزه با اسپم گوگل در پاسخ به یکی از کاربران فروم وبمستر گوگل درباره دامنه های رنک دار قدیمی و تاثیر آن بر سئو این چنین گفته :
در پاسخی کوتاه میتوان گفت که کاملا بستگی به دامنه دارد. اگراز سال ۲۰۱۱ تا کنون دامنه مورد نظر شما بدون استفاده بوده است بطور حتم هیچ گونه جریمه دستی یا جریمه توسط الگوریتم های گوگل بر روی آن فعال نیست.
زمانیکه شما یک دامنه استفاده شده را خریداری میکنید و با مشکلاتی مواجه میشوید به این معنی است که قبلا شخصی بر روی آن فعالیت های مغایر با قوانین گوگل یا اسپم انجام داده است.
صحبت های اقای مت کاتس کوتاه و مفید و به شما خریدارن دامنه های رنک دار اخطار میده که یه دامنه رنک دار ممکنه که جریمه هایی همراه رنک خودش واسه شما داشته باشه
ایده شخصی من اینه که اگر یه نفر برای یه دامنه خودش زحمت بکشه و به درستی از اون دامنه استفاده کنه و اونو به درستی رنک دار کنه چرا بیاد و این دامنه رو بفروشه و زحمات چند ساله خودشو به باد بده مگر در شرایطی که بدونید طرف ( فروشنده ) واقعا به دلیل قانع کننده و یا واقعا دارای مشکلی هست که داره میفروشه و اگه مشکل رو نداشت این دامنه رو به هیچ عنوان نمیفروخت

شرایط خرید یک دامنه رنک دار

گام اول . اگر به هر دلیلی شما باید یه دامنه رنک دار بخرید بهتره که یه اکانت در گوگل وبمستر تولز واسش درست کنید و دامنه رو در اکانت وریفای کنید و از بخش Manual actions جریمه نشدن دامنه رو بررسی کنید که اگه دامنه مورد نظر جریمه دستی شده باشه به احتمال زیاد مورد توجه الگوریتم های دیگر گوگل هم بوده .
در دومین کار ما برای این دامنه باید لینک های ورودی به دامنه رو بررسی کنیم و ببینم که زمینه کاری دامنه هایی که به لینک دادن چیه و زمینه کاری ما چی هستش و اینو بدونید اگه زمینه کاری ما با زمینه کاری لینک دهنده ها با هم ارتباط نداشته باشن این لینک ها معتبر نیستن و شاید هم به ما ضرر بزنن و توجه کنید که ببینید ایا لینک دهنده ها معتبر هستند یا خیر یا فقط جمعی وبلاگ و دایرکتوری هستند
گام سوم . اگه مطلبی بر روی دامنه ما وجود داره ( از قبل ، قبل از خرید ) وجود داره نوع مطلب ، کیفیت مطلب و جایگاه کلمات کلیدی دامنه رو در نتایج جستجوی گوگل بررسی کنید ( شما هم میتوانید با جستجو نام و ادرس سایت از جریمه شدن یا نشدن ان مطلع بشین ) بهترین راه همون گام اول هستش

نام و اعتبار دامنه یا کیفیت و محتوا دامنه ؟

گام اول ( نام و اعتبار دامنه ) . اگه واقعا و با جدیت کامل قصد راه اندازی تجارتی طولانی رو دارین بهتره همه چیز رو از اول و خیالی اسوده شروع کنیپ همچنین استفاده از نام برندی به یاد ماندی و همچنین تا حالا کسی از این برند استفاده نکرده باشه
خرید یه دامنه رنک دار شاید به نظر شما کار خوبی باشه و باعث پیشرفت شما باشه اما بدونید در حقیقت این یه ریسک هستش و شاید مشکلاتی رو برای شما به وجود بیاره که حتی فکرشو هم نکنید
مواظب باشید اخطار : راه های زیادی برای گول زدن و پیچوندن گوگل وجود داره که یکمی از این راه ها همین رنک دروغین هستش و فروشنده دامین میدونه که با اپدیت جدید گوگل این رنک از بین میره اما اونها برای به دست اوردن پول حتی به شما هم رحم نمیکنن و شما رو فریب میدن
گام دوم ( کیفیت و محتوا دامنه ) . اگه صاحب دامنه فقط به فکر کیفیت مطالب بوده و به مسیر های دیگری مانند خرید بکلینک یا کپی و پیست کردن نبوده میتونید ارزیابی بیشتری و دقیق تری و شناخت نقاط ضعف و قوت دامنه را بهتر شناسایی کنید همچنین با رفتار بازدید کنندگان و شناسایی صفحات پر بازدیدی که دامنه داشته رو برای جهت گیری درست برای ادامه و کار کردن بر روی ان دامنه شناسایی کنید

و در اخر امیدوارم و ارزو مندم که همیشه سربلند و پیروز باشید و با مقالات گوگل سئو بتونید راه درستی در جهت سایت خود در پیش بگیرید و ما هم شاهد پیشرفت و لینک های شما در صفحه اول گوگل باشیم

- - - Updated - - -

دوستان من این کارو واسه عزیزانی انجام دادم که بدونن که ایا دامنه رنک دار بخرن یا نه دیگه چرا پ خ میدید و میگید با من مخالفید
من با هیچ کسی مخالف نیستم . نبودم . نخواهم بود
و این مطلب رو ضد هیچ کس نگفتم فقط اموزشی بوده
با تشکر

Ramin
December 30th, 2014, 12:59
سلام

این مقاله قدیمی است . مدت زمان زیادی است که گوگل پیج رنک ها را آپدیت نکرده است و تقریبا در حال حاضر این موضوع معلق است . در نتیجه صرف زمان و هزینه برای این مورد منطقی نمی باشد !

http://www.webhostingtalk.ir/f249/130548/

hasanazizi
December 30th, 2014, 13:07
سلام اقا رامین خسته نباشی
اقا رامین من با بیشتر بچه های اینجا تو یاهو ارتباط دارم یعنی بیشترشون در یاهو ادد کردم
بعضیاشون دارن با همین موضوع سر بعضیا کلاه میزارن که دامنه پیج رنک دار
به همین خاطر گفتم هم در سایتم بزارم و هم در اینجا بلکه کمکی هر چند کوچک کنم و بعضی عزیزان گول نخورن
صرفا اموزشی هستش
بازم ممنونم که جواب دادی