PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوتر سرور ؟؟؟

kingwolf11
December 29th, 2014, 14:30
با سلام خدمت تمامی دوستان .

بنده چند روز پیش در سایت دیجی کالا شاهد یکسری کامپیوتر سرور بودم که دقیقا اندازه ی یک کیس معمولی کامپیوتر بودند . پس از سرچ کردن تو اینترنت متوجه شدم قیمت هایی بین 1میلیون و نیم تا 20 میلیون تومانش هم هست . خیلی برام جالب شده که بدونم این کامپیوتر سرور ها چگونه کار میکنند ؟

یکی از دوستان بهم گفته میشه این کامپیوتر سرور هارو خریداری کرد با اینترنت 10مگابایت که سرعت دانلودی حدود 1/6 مگابایت داره به اشتراکش گذاشت و یک هاستینگ کامل راه اندازی کرد .

اما الان برام سوال شده که واقعا حقیقت داره ؟ چون برای مثال ممکنه 100 تا کاربر بر روی یک سرور بیان و شروع کنن به دانلود کردن . اینطوری اگر بگیم سرعت اینترنت هم در حد بنز باشه همون 1.6 مگابایت بشه سرعت آپلود .
پس در نتیجه این سرعت باید تقسیم بر 100 بشه ؟ یا با بالاترین سرعت کاربر هم میتونه دانلود کنه ؟

همچنین تفاوت میان کامپیوتر سرور و کامپیوتر معمولی که داریم چیه ؟

همچنین بنده اونطوری که حساب کردم خرید همچین سروری در مجموع کم هزینه تر هست نسبت به vds . ممنون میشم راهنماییم کنین . با تشکر

m0rt3za
December 29th, 2014, 14:56
سلام
سرور ها برای مقاصر مختلفی استفاده میشن نه فقط برای هاستینگ. انواع مختلف با سخت افزار های مختلف برای راه اندازی انواع شبکه ها
اینکه فکر کنید یه سرور بخرید و وصل کنید به اینترنت 10 مگا بیت میشه هاستینگ راه اندازی کرد اینقدر هم آسون نیست و نمیشه و ضمنا هزینه های بالایی داره
چطور حساب کردید که خرید سرور کم هزینه تر از vds شد؟

sarwhost
December 29th, 2014, 15:02
با یک میلیون همون کیس معمولی خانگی میشه خرید
اینی که شما دید سرور های تاور هستند کیسشون رک مونت نیست
و اینکه بتونید تو خونه با این سرورها هاستینگ بزنید تقریبا غیر ممکنه برای روشن شدن قضیه میتونید یک چندتا عکس و کلیپ از دیتاسنترها ببینید
حالا بحثهای فنیش به کنار

kingwolf11
December 29th, 2014, 16:10
درسته ضاهرا در قیمت اشتباه کردم . 5میلیون با رم 32 پام میبفته . همچنین با اجاره یه یونیت در ماه 100تومن پام میفته ( با اطلاعات جدید که در دست دارم )

این سیستم دقیقا اندازه یک کیس هست و 4 یونیتی هستش . تک یونیتی رو هم فکر کنم حدود 7میلیون میفته . با هارد 6ترا . همچنین کیس ها از شرکت hp هستن . مدل ها : 320 - 310

بنده از نظر ارزانی منظورم این هست که گرفتن همچین vds از ایران مبلغ بالایی رو در ماه میخواد ولی با این هزینه ی اولیه میشه سیستم قوی و با هزینه ی ماهیانه ی کمتری گرفت .

همچنین بنده سوال میپرسم برای اطلاعات خودم و میدونم اطلاعاتم در مقابل شما بسیار کمه . به همین خاطر ممنون میشم که فکر کنید با یک آدم ناشی طرف هستید و براش توضیحات کامل بدید . ممنونم

sarwhost
December 29th, 2014, 16:17
هزینه ای پی -هزینه پهنای باند اینا هم هست بیارید رو 100 تومان
راستی سرورهارو از کجا قیمت میکنید ؟

kingwolf11
December 29th, 2014, 16:24
تهران - بازار رضا

- - - Updated - - -

البته 100 درصد میتونم این سرور هارو با هزینه ی کمتری جور کنم . ولی در کل قصد جمع آوری اطلاعات دارم . ممنون میشم که اطلاعات دقیقی در اختیارم بزارید . ممنوم

elementary
December 29th, 2014, 16:31
تهران - بازار رضا

- - - Updated - - -

البته 100 درصد میتونم این سرور هارو با هزینه ی کمتری جور کنم . ولی در کل قصد جمع آوری اطلاعات دارم . ممنون میشم که اطلاعات دقیقی در اختیارم بزارید . ممنوم

حالا پایداری سیستم و ضعف های سیستم و سرعت و قیمت پهنای باند به کنار

خود سرویس دهنده های اینترنت با این موضوع مشکل دارند حتی تو قوانین استفاده از اینترنت به عنوان هاستینگ ممنوع هست !

اجاره محلی برای قراردادن سرور در دیتاسنتر خیلی ارزون تر درمیاد ( کولوکیشن )

kingwolf11
December 29th, 2014, 16:49
با تشکر از همه ی دوستان .

میشه اصطلاعات فنی مثل رک و ... رو توضیح بدید ؟ ممنون از دوستان گرامی

spsgorgan
December 29th, 2014, 20:03
بنده یک تجربه به اینصورت دارم. هزینه اول رو خیلی کاهش میده و در دراز مدت نگهداریش هزینه بر میشه.

elementary
December 29th, 2014, 21:46
با تشکر از همه ی دوستان .

میشه اصطلاعات فنی مثل رک و ... رو توضیح بدید ؟ ممنون از دوستان گرامی

رک محفظه نگهداری کیس های رکمونت هست مثل یک کمد با قابلیت های پیشرفته مثل کولینگ و سیمکشی