PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [همکاران] مشورت درمورد روش ارتقا ظرفیت باطری و شارژ اولیه !

Netfollower
December 28th, 2014, 15:19
درود

بذارید خیلی راحت بگم که باطری گوشی برای من مهم ترین ملاکه
چون همین امسال فقط مجبور شدم 2 تا گوشی رو به خاطر استفاده غیراستاندارد و باور عامیانه کنار بذارم
باور هایی مثل این که 12 ساعت شارژ اولیه لازم است ! یا حتما باطری باید 0 شود و...
این تاپیک را زدم هم از تجربیات و تحقیقاتی که کردم استفاده کنید و هم نظرتون رو بگید
درمورد نسل باطری های یون لیتیومی - Li-On چون بیشتر گوشی های دست ما باطریاشون از این نسله
این باطریا چیزی که من خوندم 3 ساعته پر میشه و نباید 0 شه و روی 10درصد باید شارژ شه
یکماه یکبار فقط باید بذاردی باطری 0 و تا 100 پر شه
و کارهاییم مثل 12ساعت شارژ و اضافه موندن تو شارژ و... نمونه کارهایی که بنده بدون اطلاع با استفاده باور عامیانه داشتم
نه تنها به باطری بلکه به گوشیم صدمه وارد میکنه !!!
پس به نظر شما برای شروع عمر باطری با توجه به اینکه این نسل جدید باطری مثل قدیمی نیازی به شارژ اولیه نداره
از باطری تا 10 درصد شدن استفاده کنیم و سپس تا 100 درصد به مدت 3 ساعت شارژ کنیم؟
ایا صحبت های بنده رو قبول دارید؟ حتما شرکت کنید چون قطعا گوشی ما چیزیه که خیلی باهاش سروکار داریم

- - - Updated - - -

یعنی محتوا الان اسپم و حاشیه بود تاپیک تو این نیم ساعت به صفحه 10 رسیده بود :l
مسئله فنی و مفید باشه از رباتای اسپمر بیشتر میتونیم انتظار فعالیت داشته باشیم تا بعضی عزیزان متخصص !

iFire
December 28th, 2014, 15:32
همونطور که فرمودین باتری های کنونی از نوع لیتیوم-یون ( Li-Ion ) هستن
اینجارو ببینید : Advantages & Limitations of the Lithium-ion Battery - Battery University (http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery)
عملا نیاز به شارژ اولیه ندارن و هربار هم که شارژ میشن لزومی نداره صبر کنیم تا به ۱۰۰٪ برسه یعنی هرجا تونستی بزن تو شارژ
شارژشون نباید زیاد کم شه
به گرما حساسن نباید زیاد گرم شن
و نکته ای که واسه اکثر باتری ها هست اینه که هنگام شارژ اگر با دیوایس کار نکنید بهتره چون گرماش میره بالا و به دلیل نکته بالا عمرش میاد پایین

Netfollower
December 28th, 2014, 18:07
همونطور که فرمودین باتری های کنونی از نوع لیتیوم-یون ( Li-Ion ) هستن
اینجارو ببینید : Advantages & Limitations of the Lithium-ion Battery - Battery University (http://batteryuniversity.com/learn/article/is_lithium_ion_the_ideal_battery)
عملا نیاز به شارژ اولیه ندارن و هربار هم که شارژ میشن لزومی نداره صبر کنیم تا به ۱۰۰٪ برسه یعنی هرجا تونستی بزن تو شارژ
شارژشون نباید زیاد کم شه
به گرما حساسن نباید زیاد گرم شن
و نکته ای که واسه اکثر باتری ها هست اینه که هنگام شارژ اگر با دیوایس کار نکنید بهتره چون گرماش میره بالا و به دلیل نکته بالا عمرش میاد پایین

مهندس جان موافقم
نظر شما درمورد شارژ اولیه یعنی اولین باری که باطری مورد استفاده قرار میگیرد چیست؟

iFire
December 28th, 2014, 20:09
مهندس جان موافقم
نظر شما درمورد شارژ اولیه یعنی اولین باری که باطری مورد استفاده قرار میگیرد چیست؟
با اومدن باتری های لیتیوم یون دیگه نیازی به شارژ اولیه نیست
لپتاپ ها و گوشی هایی که تازه خریداری میشن هم مقداری شارژ (‌معمولا بیشتر از ۵۰٪ ) شدن
نگران باتری گوشیتون نباشید فقط نذارید زیاد گرم شه یا کامل دشارژ شه

mhiizadi
December 28th, 2014, 20:16
از نظره بنده اون اصطلاح شارژ اولیه منقرض باید شده باشه .

sht-design
December 28th, 2014, 20:43
بنده هم چند ماه پیش توی اینترنت داشتم در مورد باتری های نسل جدید مطالعه میکردم دیدم که نیاز به شارژ اولیه ندارند
اما به نظرم این هم نادرست هست که هر درصد که رسید میتونید بزنید شارژ یا اینکه هر وقت که دلتون خواست از شارژ بکشید
من هم اکثرا همین اشتباه رو میکنم و الان حس میکنم بعد از یک سال بازدهی باتری گوشیم پایین تر اومده البته همه ما میدونیم که باتری خودش یه زمان عمر مفید داره و وقتی به روغن سوزی افتاد دیگه مثل سابق نمیشه !

Netfollower
December 28th, 2014, 20:53
درود
من با یکی که کلا کارش گوشی بود صحبت میکردم
گفت بار اولی که قراره از باطری استفاده کنی شارژشو خالی کن
بعد 5 الی 8 ساعت بزن تو شارژ
همینکارو درحال حاضر کردم - نظر شما؟
ما اینارو میگیم انشالا به بقیه کمک کنیم