PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه پارتیشن بندی برای نصب Xen + HyperVM

emad.shabani
December 27th, 2014, 01:26
سلام
من تقریبا انجمن رو زیرو رو کردم ولی نحوه پارتیشن بندی رو پیدا نکردم
همه جا فقط صحبت از انجام پارتیشن بندی به شکل زیر با درخواست از دیتاسنتر شده. ولی هیچ جا نگفته اگه دیتاسنتر خودمون بودیم یا به عبارتی سرور اختصاصی داشتیم چطور این کار رو انجام بدیم
1 - 200 MB EXT3 /boot
2 - 20 Gb EXT3 /
3 - 10 GB Swap
4 - End Of Space ( Linux LVM )
لطفا بفرمائید این مدل پارتیشن رو چطور باید ایجاد کرد؟
آیا قبل از نصب CentOS یا بعد از اون؟
یا اینکه اول باید Xen رو نصب کرد یا HyperVM؟ و چطوری؟
ببخشید دیگه، ندونستن عیب نیست! نپرسیدن خطاست
ممنون از عزیزی که یاد بده
قربون آقا
البته اینا رو مطالعه کردم:
http://www.webhostingtalk.ir/f68/2359/

j4b3r
December 27th, 2014, 08:23
سلام
شما موقع نصب همه پارتیشن ها (موارد ۱-۳)را ایجاد کنید.
سپس ما بقی فضا را lvm بسازید.
یا مابقی فضا را پراتیشن بندی نکنید و بعد از بوت شدن سیستم عامل اقدام به پارتیشن بندی کنید.
نیازی به نصب xen نیست
در حال نصب پنل خودش xen نصب میکنه
در صورتی که مشکل داشتید.
اطلاعات بفرستید تا پارتیشن بندی مناسب را برای شما انجام بدم

emad.shabani
December 27th, 2014, 09:37
سلام
ممنون از اینکه پاسخ دادید
موقع نصب چی؟ centos یا xen/hypervVM؟
یعنی باید سیستم عامل رو با همه آپدیتش که 7-8 ساعت طول کشیده پاک و دوباره نصب بشه؟
سپس ما بقی فضا را lvm بسازید. یا مابقی فضا را پراتیشن بندی نکنید و بعد از بوت شدن سیستم عامل اقدام به پارتیشن بندی کنید. نیازی به نصب xen نیست در حال نصب پنل خودش xen نصب میکنه
منظور از پنل hyperVM هست؟

j4b3r
December 27th, 2014, 09:50
سلام
ممنون از اینکه پاسخ دادید
موقع نصب چی؟ centos یا xen/hypervVM؟
یعنی باید سیستم عامل رو با همه آپدیتش که 7-8 ساعت طول کشیده پاک و دوباره نصب بشه؟
سپس ما بقی فضا را lvm بسازید. یا مابقی فضا را پراتیشن بندی نکنید و بعد از بوت شدن سیستم عامل اقدام به پارتیشن بندی کنید. نیازی به نصب xen نیست در حال نصب پنل خودش xen نصب میکنه
منظور از پنل hyperVM هست؟
سلام
موارد ۱-۲ جزو موارد مورد نیاز برای نصب هر نسخه از لینوکی هست و بسته به شرایط هم متیونه تغییر کنه
همه این موارد در موقع نصب سیستم عامل هست.
شما فقط پارتیشن های فوق را ایجاد کنید و کاری به مابقی هارد نداشته باشید (اگر نمیتونید در موقع نصب lvm بسازید)
منظور از پنل هم هر پنلی هست که برای شما الان hyperVM است (من پیشنهاد میکنم سولو وی ام نصب کنید)