PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اصول جدا سازی mysql و apache در دو سرور

erroring
July 23rd, 2010, 23:30
من از دو سرور یکی برای apache و دیگری برای mysql استفاده میکنم که باعث شده روزانه حدود 500 گیگا بایت ترافیک (ترافیک خروجی در سرور mysql و ترافیک ورودی در سرور apache) بشه. این مسئله به مزاق دیتا سنتر خوش نیومده (چون در عرض 10 روز 2000 گیگا بیشتر از ترافیک مجاز مصرف شده) می خواستم بدونم چرا اینقدر ترافیک بین mysql و apache زیاده ؟ و ایا این مسئله عادیه؟ اگه نیست باید چه کار کرد؟ ترافیک عادی سرور قبل از این جداسازی شاید 0.2 مقدار کنونی بود.

فکر میکنم مشکل به خاطر این باشه که از آی پی اصلی سرور برای انتقال استفاده کردم. چطور باید از شبکه داخلی دیتاسنتر یا همون local (ـ lan ـ)استفاده کنم؟

Online24
July 23rd, 2010, 23:59
دقیقا همونطور که حدس زدید بخاطر اینه که ترافیک بین این دو سرور قبلا به صورت local بوده ولی در حال حاضر از اینترنت برای ارتباط استفاده میکنید .

برای اینکه به صورت lan ارتباط این دو سرور رو برقرار کنید باید با دیتاسنتر تماس بگیرید و این درخواست رو به اونا بدید !
( یا اطلاعات رو از اونها بگیرید و خودتون انجام بدید )

erroring
July 24th, 2010, 00:12
بله 100 دلار هم هزینه میگرند برای این کار.
اصولا وقتی دوتا سرور داریم تقسیم کردن کلاینت ها بین دوسرور بهتره یا جدا کردن mysql و apache؟
کدومیکی راه حل بهتریه؟

Online24
July 24th, 2010, 01:11
برای بالا بردن توان وب سرور و یا پردازش مناسب پایگاه داده بهتره که هرکدوم روی سرور جداگانه باشند .

ولی در شرایط عادی میتونید balance کنید ، به عبارتی از توان دو سرور کامل برای پاسخ دهی و سرویس دهی به کاربران استفاده کنید !

من گزینه اول ( جدا کردن وب سرور و پایگاه داده ) رو موثرتر میدونم چرا که سرویس با کیفیتی فراهم میشه و همینطور مسائل monitoring و troubleshooting براحتی امکان پذیره .