PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه برای مشتری DNS اختصاصی(ns1.moshtari.ir) تعریف کنیم؟

EmRa228
July 23rd, 2010, 15:41
من دو تاپیکی توی Trackback گذاشتم رو خوندم ولی اصلا متوجه نشدم که باید چیکار کنم. خودتون بلدید، فکر می کنید بقیه هم یه عمر اینکارند و همه چیزو می دونند :((
یه خورده بیشتر توضیح بدید که چیکار کنیم.

من نمایندگی هاست لینوکس cpanel، با کنترل پنل whm و دسترسی reseller دارم (root-access ندارم!)
یه مشتری دارم که فرض می کنیم سایتش این باشه: moshtari.ir
الان DNS های دامنه اش روی 4 تا DNSی که خود هاست به من داده ست شده، فرض می کنیم به صورت زیر هستند:

ns1.host.net. ['222.222.222.221'] (NO GLUE) [TTL=14400]
ns2.host.net. ['222.222.222.222'] (NO GLUE) [TTL=14400]
ns3.host.net. ['222.222.222.223'] (NO GLUE) [TTL=14400]
ns4.host.net. ['222.222.222.224'] (NO GLUE) [TTL=14400]

حالا مشتری می خواد روی

ns1.moshtari.ir
ns2.moshtari.ir
ست کنه.چیکار باید انجام بده؟ چیکار باید انجام بدم؟

چون شما اساتید جواب ناقص می دید، من خودم جواب خودم رو می دم هرجا اشتباه بود بگید اشتباهه
مشتری:
باید بره به سایت nic.ir بعد اونجا DNS رو اینطوری تنظیم کنه:
نام کارگزار: ns1.moshtari.ir آی پی کارگزار: 222.222.222.221
نام کارگزار: ns2.moshtari.ir آی پی کارگزار: 222.222.222.222
و کادر سوم و چهارم رو خالی بذاره.

@1@ حالا که 3 و 4 رو وارد نکرده، اما در واقع وجود داره، مشکلی پیش نمی یاد؟
@2@ اگه 3 و 4 رو وارد کنه، با وقتی که وارد نکنه، چه فرقی داره؟ چه مزیتی داره؟ وارد کنه بهتره یا وارد نکنه؟
@3@ میشه ns2 رو هم روی 221 ست کنه؟ مشکلی پیش نمی یاد؟

کار مشتری اینجا تموم میشه
----------
من:
باید برم توی whm از قسمت DNS Functions گزینه Edit DNS Zone رو بزنم، سایت moshtari.ir رو انتخاب کنم و modify رو بزنم.
حالا من اینا رو می بینم:

domain TTL IN Record Type

moshtari.ir. 86400 IN SOA NS1.host.net host.gmail.com ...

سئوالات:
@4@ توی این خط اول NS1.host.net رو باید به چی تغییر بدم؟
@5@ SOA چی هست؟ به چه درد می خوره؟ اگه TTL رو کم و زیاد کنیم چی میشه؟
ادامه رکوردهایی که مشاهده می کنم:

moshtari.ir. 86400 IN NS ns1.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns2.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns3.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns4.host.net.
moshtari.ir. 14400 IN A 222.222.222.229
localhost 14400 IN A 127.0.0.1

بقیش هم فکر نمی کنم مهم باشه.
@6@ توی دامنه که دوتا رو وارد کردیم، اینجا باید 3 و 4 رو حذف کنیم؟
@7@ اینجا رو باید چطوری تغییر بدیم؟
@8@ این A رکوردی که IPیش با قبلی ها فرق داره، چیه؟ چرا هم رکوردش متفاوته هم آی پیش؟
@9@ توی یکی از فروم ها نوشته بود از قسمت Add a DNS Zone باید رفت، چه موقع باید از اونجا اینکارها رو انجام داد؟

به بهترین و کامل ترین جواب ها، جوایز بسیار نفیسی از فشردن دکمه تشکر تا شارژ 2000 تومنی ایرانسل/همراه اول، توسط اینجانب تعلق می گیرد....:d

Online24
July 23rd, 2010, 16:01
چندتا ip اختصاص دادید به مشتری ؟ ( یعنی چند تا رو در نظر گرفتید ؟ )

به فرض 4 تا !

این 4 ip رو فقط میخواید DNS بسازید ؟ شما حتی میتونید با 1ip چند DNS بسازید ! مزیت اینکه هر DNS رو با ip جداگانه بسازید در کل مربوط به کیفیت سرویس و آپتایم شما میشه .

با هر کدوم از این ip ها که خود مشتری قصد داره روی DNS هاش باشه ، DNS ها رو create کنید ( همونطوری که خودتون توضیح دادید )
به نظر من اختصاص 2 ip برای 2 DNS کافی و مناسب هست

نام کارگزار: ns1.moshtari.ir آی پی کارگزار: 222.222.222.221
نام کارگزار: ns2.moshtari.ir آی پی کارگزار: 222.222.222.222

از کادر سوم و چهارم اصلا استفاده نمیکنیم ! یهنی dns 3 , 4 رو نمیسازیم ! در نتیجه مشکلی هم پیش نمیاد .

مزیت اینکه وارد نکنه یا نکنه رو چند سطر بالاتر گفتم ( کیفیت سرویس )

اگر هر 2 dns رو هم با یک ip مشابه بسازید هیچ مشکلی پیش نمیاد .

برای اینکه مشتری از DNS خودش استفاده کنه و مسترس هاش با تنظیم DNS ایشون ازشون سرویس بگیرند ، باید dns ها رو به سرور معرفی کنید

برای اینکار کافیه فقط از قسمت resellers ، cpanel استفاده کنید !

تغییر و تنظیم record های DNS لازم نیست ! ( فقط برای تنظیم DNS سایت های قبلی ، اگه نیاز داشته باشید )

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:57 PM ----------

الان ری سروی شما moshtari.ir با
ns1.host.net
ns2.host.net
ns3.host.net
ns4.host.net

تنظیم شده ! تمامی record هاشو پاک کنید و ns1.moshtari.com و ns2.moshtari.com رو واردش کنید ! بقیه سایت ها اگر dns رو برای reseller تنظیم کنید ، به صورت خودکار record های مربوط به dns moshtari.ir رو میگیرند !

در ضمن :
TTL = time to live
SOA : یک نوع رکورد DNS

همونطور که گفتم نیاز نیست اینها رو تغییر بدید

Rapid
July 23rd, 2010, 16:06
تنظیم شده ! تمامی record هاشو پاک کنید و ns1.moshtari.com و ns2.moshtari.com رو واردش کنید ! بقیه سایت ها اگر dns رو برای reseller تنظیم کنید ، به صورت خودکار record های مربوط به dns moshtari.ir رو میگیرند !
فكر كنم منظورش اين بود به يه اكانت سي پنل ns اختصاصي بده...

Online24
July 23rd, 2010, 16:15
فكر كنم منظورش اين بود به يه اكانت سي پنل ns اختصاصي بده...

سایت moshtari.ir روی سرور ایشون با ns1,2,3,4.host.net ثبت شده ! با این کار این یک سایت ( که قبلا روی سرور ایجاد کردن ) هم DNS مشتری رو میگره .

EmRa228
July 23rd, 2010, 16:53
چندتا ip اختصاص دادید به مشتری ؟ ( یعنی چند تا رو در نظر گرفتید؟ )
می خوام از همون آی پی هایی که سرور به من داده استفاده کنم، نمی خوام آی پی جدیدی به مشتری بدم.

برای اینکه مشتری از DNS خودش استفاده کنه و مسترس هاش با تنظیم DNS ایشون ازشون سرویس بگیرند ، باید dns ها رو به سرور معرفی کنید
مشتری من اصلا ریسلر نیست و مشتری ای نداره. فقط می خواد DNS هاش رو روی سایت خودش ست کنه، همین

برای اینکار کافیه فقط از قسمت resellers ، cpanel استفاده کنید !
اینی که گفتید، کجا هست؟ منظورتون whm بود؟

تغییر و تنظیم record های DNS لازم نیست ! ( فقط برای تنظیم DNS سایت های قبلی ، اگه نیاز داشته باشید )
اصلا متوجه نشدم

تمامی record هاشو پاک کنید و ns1.moshtari.com و ns2.moshtari.com رو واردش کنید !
شما همین الان گفتید که

تغییر و تنظیم record های DNS لازم نیست !
پس این رکورد هایی که باید پاک کنم کجا هستند؟
آخرش، باید اینا رو تغییر بدم یا نه؟

moshtari.ir. 86400 IN NS ns1.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns2.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns3.host.net.
moshtari.ir. 86400 IN NS ns4.host.net.
moshtari.ir. 14400 IN A 222.222.222.229
localhost 14400 IN A 127.0.0.1

اگه باید تغییر بدم، به چی؟ میشه توی همین کادر بالا به صورت کد تغییرات رو انجام بدید که متوجه بشم؟

یه سئوال خراج از بحث:
کسی به شما قول مدیریت داده که اینقدر فعالی؟

Online24
July 23rd, 2010, 17:03
پس من بد متوجه شده بودم .

بسیار خوب !

1) برای مشتری DNS بسازید .

نام کارگزار: ns1.moshtari.ir آی پی کارگزار: ip
نام کارگزار: ns2.moshtari.ir آی پی کارگزار: ip

ببینید نیاز نیست به این مشتری برای ساخت دی-ان-اس ip اختصاصی بدید ! پس میتونید از ip سرور خودتون
( که با اونا DNS خودتون رو ساختید ) برای مشتری هم DNS بسازید .

* پس با همون ip های خودتون اینجا dns جدید بسازید

2) از مشتری بخواید که DNS ها رو روی دامینش set کنه .
3) وارد قسمت DNS zone بشید .
- reocrd های قبلی رو پاک کنید و DNS های جدید رو وارد کنید .

سوال دیگه ای هست ؟

جواب سوال خارج از بحث :

من کلا فعالم .

EmRa228
July 23rd, 2010, 17:25
:(( :(( :(( :(( خیلی خلاصه توضیح می دی. بابا من هیچی بلد نیستم، یه خورده با حوصله تر:

1) برای مشتری DNS بسازید .
کجا بسازم؟

نام کارگزار: ns1.moshtari.ir آی پی کارگزار: ip
نام کارگزار: ns2.moshtari.ir آی پی کارگزار: ip
اینایی که نوشتین مربوط به nic.ir میشه، جای ip کدوم آی پی ها رو بزنم؟
سروری که من ازش نمایندگی دادم این 4 تا آی پی رو واسه دی ان اس به من داده:

222.222.222.221
222.222.222.222
222.222.222.223
222.222.222.224

* پس با همون ip های خودتون اینجا dns جدید بسازید
از کدومش استفاده کنم؟ منظورتون از اینجا، کجاست؟

2) از مشتری بخواید که DNS ها رو روی دامینش set کنه .
چیا رو باید ست کنه؟ با چه ip هایی؟

3) وارد قسمت DNS zone بشید .
منظورت Edit DNS Zone هست؟

- reocrd های قبلی رو پاک کنید و DNS های جدید رو وارد کنید .
همه رکورد های قبلی رو پاک کنم؟ حتی SOA و www و mx و ...، همه رو؟
dns های جدید چی هستند؟

تو رو خدا واضح تر توضیح بده

Re: جواب سئوال خارج از بحث:
خدا خیرت بده

Talahost.Com
July 23rd, 2010, 17:26
سلام
دوست عزیز برای این کار به سی پنل مشتری برو و در قسمت simple Dns Zone :
در قسمت Add an A Record
در قسمت name دی ان اس را وارد کن. مثلا ns1.domain.com و در قسمت آی پی هم آی پی دی ان اس را وارد کن
برای دی ان اس دوم هم همین طور

بعد برو به پنل دامنه و آی پی ها را برای هر ان اس تعریف کن.

Online24
July 23rd, 2010, 17:34
کجا ؟ جایی که DNS برای دامین های .ir تنظیم میکنید .

از اونجایی که ip مفت نیست ، اگر هزینه ip ها رو از مشتری دریافت نکردید ، با همون ip هایی که برای خودتون DNS ساختید برای این مشتری هم dns بسازید .

با ساخت DNS برای خود مشتری هم همون dns ساخته شده set میشه ! کار اضافی نمیخواد انجام بدید .

منظورم همون Edit DNS Zone هست .

در حالت کلی باید record ها رو ویرایش کنید و dns های جدید رو به جای dns های قدیم بزارید .

این کارها رو انجام بدید ، حین انجام اگر مشکل یا سوالی پیش اومد مطرح کنید .

Sajad
July 23rd, 2010, 17:43
تصویر اسکرین شات ۱ رو مشتری انجام بده. همان آیپی که dns های خودتان روش ست هست رو بجای 1.2.3.4 قرار بده. لزومی به متفاوت بودن آیپی نیست. مشابه باشه اشکالی نداره.

تصویر اسکرین شات ۲ رو شما باید انجام بدی. داخل WHM لوگین شو و به این آدرس برو: Main >> DNS Functions >> Add a DNS Zone (اگر ریسلر هستید ممکنه مدیر سرور این امکان رو برای شما فعال نکرده باشه)
صفحه اسکرین شات ۲ برات باز میشه. اینجا هم به همون شکلی که داخل اسکرین شات ۱ آیپی دادی همون آیپی رو با همون dns ها وارد کن. قسمت پایین صفحه داخل عکسی که من گذاشتم نیست اما یه لیست هست که از توش شما نام کاربری خودت (ریسلرت) رو انتخاب کن و ادد بزن. این کار رو یکبار برای ns1 و یکبار برای ns2 انجام بده.

به هیچی دیگه دست نزن و صبر کن تا dns ها ست بشن. (از ۱ دقیقه ممکنه ست بشه تا ۱ ماه که حالت عادی ۲۴ ساعت هست!‌)

EmRa228
July 23rd, 2010, 18:04
سلام
دوست عزیز برای این کار به سی پنل مشتری برو و در قسمت simple Dns Zone :
در قسمت Add an A Record
در قسمت name دی ان اس را وارد کن. مثلا ns1.domain.com و در قسمت آی پی هم آی پی دی ان اس را وارد کن
برای دی ان اس دوم هم همین طور

بعد برو به پنل دامنه و آی پی ها را برای هر ان اس تعریف کن.

Simple DNS Zone Editor (disabled by the "disabled" feature list)
مسئولان سرور حق دارند همچین کاری رو بکنند با ما ریسلرها؟
راه دیگه ای نداره؟

تصویر اسکرین شات ۱ رو مشتری انجام بده. همان آیپی که dns های خودتان روش ست هست رو بجای 1.2.3.4 قرار بده. لزومی به متفاوت بودن آیپی نیست. مشابه باشه اشکالی نداره.
بابت این ممنون، کاملا متوجه شدم

صفحه اسکرین شات ۲ برات باز میشه. اینجا هم به همون شکلی که داخل اسکرین شات ۱ آیپی دادی همون آیپی رو با همون dns ها وارد کن.
خدا رو شکر این فعاله، رفتم توش این کارا رو کردم

سمت پایین صفحه داخل عکسی که من گذاشتم نیست اما یه لیست هست که از توش شما نام کاربری خودت (ریسلرت) رو انتخاب کن و ادد بزن.
چرا نام کاربری خودم؟ می خوام واسه مشتری ست بشه، در این مورد به نظر حرف online24 درست تره، نیست؟
البته با این کارم یه گندی خورده که نگو، واست پ.خ می کنم برو ببین.

وقتی من ریسلری رو گرفتم یه دامنه الکی .us توش بود، منظورت از نام کاربری من همونه؟ اگه اون اکانت رو حذف کنم چی میشه؟

===
راستی چقدر cursurت قشنگه، مگه سیستم عاملت چیه که فارسی رو نمی تونی درست حسابی ببینی؟

EmRa228
July 23rd, 2010, 20:38
با کمک عزیزانی که توی این تاپیک جواب دادند، مخصوصا جناب online24 و آزمون و خطایی که من روی دامنه یکی از مشتری های بدبختم انجام دادم، بالاخره جواب سئوالم رو به طور کامل گرفتم.
اینجا به صورت تصویری و به طور کامل، توضیح می دم تا دیگه ابهامی باقی نمونه، سئوالی هم بود بیاین از خودم بپرسید :>
========================
1) به مشتری ایمیل می زنید و می گید بره توی کنترل پنل دامنه IR، در سایت nic.ir و DNS هاش رو همونطور که در تصویر می بینید: 1156
تنظیم کنه.
نام گزار همون سایت مشتریه که اولش یه ساب دومین(فرقی نداره اسمش چی باشه) اینجا ns1.moshtari.ir هست.
IPهایی که می بینید هم، همون IPهای Resellerی خودتونه. یعنی اصلا هزینه ای رو برای اینکار متحمل نمی شید.
--------------------------
2) تا مشتری بخواد ایمیلشو باز کنه و بره تغییر بده به مدتی طول می کشه و تا DNS هایی که عوض داده، تغییر کنه (به قول سجادجون: (از ۱ دقیقه ممکنه ست بشه تا ۱ ماه که حالت عادی ۲۴ ساعت هست!‌) )
ولی به نظر من بستگی به محل ثبت دامنتون داره، IR معمولا 3-4 ساعت و در بعضی رجیستر ها لحظه ایه مثل دامنه رایگان: nic.cz.cc به هرحال تنها چیزی که باید در موردش صبر کرد، کار مشتریه و کار شما لحظه ای روی سایت اعمال میشه.
توی این مدت شما فرصت دارید برید تغییرات رو در whm یا همون پنل Reseller خودتون انجام بدید.
-------------------------
3) اگه مشتری کارش رو انجام بده ولی شما تنظیمات رو در whm انجام ندید،
یا اگه شما کارتون رو اشتباه انجام بدید،
یا اگه مشتری بدون شما و از طریق simple/advanced DNS zone داخل cpanel خودش انجام بده
یا ...
در تمام این حالات این مشکل برای DNS پیش میاد:
1157

This is listed as an ERROR because there are some cases where nasty problems can occur (if the TTLs vary from the NS records at the root servers and the NS records point to your own domain, for example).
شاید خیلی هاتون بگید، سایت که بالا میاد و این ارورر بی خوده و هیچ تاثیری نداره، اما تجربه ای که من در این مورد دارم می گه که در این حالت، سایت در بعضی مواقع برای بعضی ها نشون داده نمیشه اما همان افرادی که سایت را نمی بینند از طریق ip یا ViPN (حرف i اضافه است) می تونند به سایت دسترسی داشته باشند.
و این یعنی مشکل در DNS
----------------------
4) و اما کاری که شما باید انجام بدید:
حتما باید از طریق whm وارد بشید: moshtari.ir/whm یا moshtari.ir:2086 یا moshtari.ir:2087
از قسمت DNS Functions به Edit DNS Zone برید.

*** توجه کنید اگه به Add a DNS Zone برید و ip ها و دامنه ها رو وارد کنید، این مشکل براتون پیش میاد:
1158
---------------------
5) این اطلاعات رو در قسمت Edit DNS Zone مشاهده می کنید:
1163

به این تغییرشون بدید:
1161
خب، تا اینجا کار شما تموم شده، ولی هنوز یه مشکلی وجود داره:
1162
---------------------
6) همونطور که نوشته، این قضیه مشکلی رو برای شما به وجود نمیاره ولی چرا محکم کاری نکنیم؟
خودش که نوشته چیکار کنیم تا درست بشه:
You can fix this for example by adding A records to your nameservers for the zones listed above.
باید برای نیم سرورهامون A رکورد بسازیم، همانند شکل زیر در همون قسمت Edit DNS Zone این رو انجام بدید:
1160

و بدین ترتیب، کارمون رو به درستی و خوبی انجام دادیم:
1164

به قول استاد online24، اگر پست مفید بود، از دکمه تشکر استفاده کنید.

=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=.=
حالا من یه سئوال دارم، اگه مشتری بخواد ip بخره و DNS هاش رو روی ip/ipهای خودش ست کنه، باید چیکار کنیم؟
باید از قسمت Add DNS Zone وارد عمل بشیم؟

Sajad
July 23rd, 2010, 20:50
Simple DNS Zone Editor (disabled by the "disabled" feature list)
مسئولان سرور حق دارند همچین کاری رو بکنند با ما ریسلرها؟
راه دیگه ای نداره؟
همین که به شما اجازه ساخت dns میدن خودش خیلی هست ! معمولا این امکان به ریسلرها داده نمیشه :68:

چرا نام کاربری خودم؟ می خوام واسه مشتری ست بشه، در این مورد به نظر حرف online24 درست تره، نیست؟
مهم نیست. اکانت خودتون یا اکانت کاربر رو بدید. چیز مهمی نیست ! ولی بهتره مال خودتون رو بدید.

البته با این کارم یه گندی خورده که نگو، واست پ.خ می کنم برو ببین.
چیز خاصی من ندیدم. یعنی مشکلی توی dnsها ندیدم و به درستی ست شده بودند.

راستی چقدر cursurت قشنگه، مگه سیستم عاملت چیه که فارسی رو نمی تونی درست حسابی ببینی؟
لینوکس. فارسی رو درست میبینم. اون مشکل که حروف انگلیسی رو فارسی میزنه ظاهرا مشکل از طراحی نیک هست و فونت ها.

Alireza_H
July 23rd, 2010, 21:59
همین که به شما اجازه ساخت dns میدن خودش خیلی هست ! معمولا این امکان به ریسلرها داده نمیشه :68:

سلام

چرا نمی دن؟

یا علی

Online24
July 23rd, 2010, 22:03
سلام

چرا نمی دن؟

یا علی

امکان دستکاری و شیطنت هست !

dlhost
July 25th, 2010, 01:22
راحت ترین کار اینه که به اکانت ثبت کننده دسترسی داشته باشی بعد ای پی هارو تنظیم کنی بعد بیای تو دی ان اس تمپلیت ها باز آی پی های سرور هاستینگ رو تنظیم کنی بعد از 8 ساعت اگه دامینت دات کام باشه ok میشه

Alireza_H
July 31st, 2010, 13:52
یا اگه مشتری بدون شما و از طریق simple/advanced DNS zone داخل cpanel خودش انجام بده

سلام
در همین مرحله نمی شه A record تعریف کرد؟
یا حـــــق

Online24
July 31st, 2010, 19:26
سلام
در همین مرحله نمی شه A record تعریف کرد؟
یا حـــــق

چرا ، در همین مرحله میتونید A record رو ایجاد کنید . (برای این کار کافیه از قسمت Dns Zone اقدام کنید . )

آموزش این کار هم چندین بار توضیح داده شده ...

Alireza_H
August 1st, 2010, 02:04
سلام

منظورم بیشتر اینه در همین مرحله اگر A record تعریف بشه لازم نیست گام های بعدی گذشته بشه.
من روی یه هاست اشتراکی دامین آی آری رو به همین شیوه (البته در جایی که اشاره کردم A record تعریف کردم) و بدون مشکل سایت اومد بالا. (یعنی دسترسی ریسیلری و .... نداشتم، تنها دسترسیم به simple dns بود.)
نظر دوستان چیه؟
یا حــــــق

mojtabasam
December 17th, 2010, 10:52
سلام دوستان
از کدام قسمت و چه جوری میتونم واسه هر ای پی ، dns جدا تعریف کنم

winsent
January 2nd, 2011, 17:43
با سلام.
منظور از A Record و NS Record چیه ؟

با تشکر

darya
January 2nd, 2011, 19:38
برای این کار تو پنل دامین ای پی سرور رو بدید
مثلا تو Ns1 بدید XXX.XXX.XXX.XXX
و تو Ns2 یا همون ای پی را بدید یا اگر ای پی دیگه ای دارید انو بنویس همین خودش بعد از چند ساعت یا همون زمان ست میشه

maikel1370
July 17th, 2013, 16:04
دوست عزیز
طبق توضیحات بسیار خوب شما من به این طریق پیش رفتم ببینید درست رفتم :
بنده وقتی اکانتی برای مشتری میسازم و آی پی اختصاصی میخواد گزینه ی se the nameservers specified at the Domain's Registrar
(ignore locally specified nameservers) را فعال کردم و dns های که نمایش داد ns1.above.com , ns2.above.com بود ، بعد وارد DNS Function قسمت Edite dns zone شدم و همه ی ns1.above.com , ns2.above.com را به dns مورد نظر خودم تغییر دادم --> بعد وارد add a DNS Zone شدم و طبق تصویر اسکرین شات 2 بالا ، dnsهایی که ایجاد کردم رو وارد کردم . بعد وارد کنترل پنل دامنه شدم و child name server , name server رو به dns های ایجاد شده تغییر دادم
درسته ؟

dnsabri.ir
December 3rd, 2014, 17:58
می تونید از خدمات میزبانی dns استفاده کنید تا کنترل بیشتری بر روی تغییرات رکورد ها داشته باشید.

Principal
December 3rd, 2014, 18:41
می تونید از خدمات میزبانی dns استفاده کنید تا کنترل بیشتری بر روی تغییرات رکورد ها داشته باشید.

تاپیک برای چند سال پیش هست .

ساعدی
February 23rd, 2016, 15:40
من یه دامنه IR ثبت کردم میخواستم بدونم از کجا باید DNS پابلیک بگیرم تا بتونم ادرس سایت که با www شروع میشه و همچنین ادرس mail که به صورت mail.company.ir هست را به صورت رکورد DNS اضافه کنم …. آیا با گرفتن هاست چه ویندوزی و چه لینوکسی من میتونم DNS پابلیک خودم را داشته باشم اگر نه چطور میشه من برای دامنه که گرفتم یه DNS Zone داشته باشم که بتونم داخلش رکورد اضافه کنم به صورت پابلیک ؟؟

jamal
February 23rd, 2016, 16:48
موضوعی رو شما بالا آوردید که مال 2 سال پیشه!!!

اما به هر حال برای dns اختصاصی علاوه بر اینکه باید از پنل مدیریت دامنه تنظیماتی رو انجام بدید، باید روی سرورتون چه ویندوز و چه لینوکس سرور dns نصب شده داشته باشید و دسترسی به اون هم داشته باشید.
که با توجه به اینکه شما اسم هاست رو آوردید، امکان داشتن dns اختصاصی روی هاست از جانب شما نیست. مگر اینکه از مدیر سرور بخاید که چنین کاری رو براتون انجام بده...