PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نت دنیای من است

vahab00
December 23rd, 2014, 00:24
سلام دوستان

بعد از مدت ها خواستم مطلبی بنویسم و شاید با بالا رفتن سن دیگه مثل قبل توان نوشتن با کلمات ادبی و… نداشته باشم اما این مطلب رو تقدیم میکنم به دوستان عزیزی که از نت زده شده اند و شاید بگویند نت مرا نابود کرد

تقریبا تمام عمرم را پای کامپیوتر و اینترنت بودم ! تعجب نکنید لطفا ادامش بخونید !

تا دوم راهنمایی که نمیدونستیم کامپیوتر چیه و همش تو رویاهامون بود اما سوم که شدیم یک کامپیوتر دست دوم هدیه گرفتیم ! اره هدیه معدل خوب ! البته بقول مادرم کاش هرگز نمیخریدیم برات

بله مشخصاتش خیلی پایین بود رم ۱۲۸ و گرافیک ۶۴ . قدیمیا یادشونه

خلاصه چند ماهی رو صرف یادگرفتنش کردم تا اینکه با برنامه نویسی آشنا شدم اما برنامه نویسی تحت ویندوز چیزی نبود که میخواستم به نت روی آوردم یادش بخیر دایل آپ بود تازه با html آشنا شده بودم که پول تلفن ۲۶۰ هزار تومان اومده بود و اینترنت فرت

اما چیزی نگذشت که پول تلفن رو یا عیدی هایی که جمع کردم دادم البته شاید یک سومش رو من دادم و مابقی بخاطر اسرار من پدر مادرم دادند

وای یادش بخیر html یاد گرفتیم و قالب وبلاگ مخصوصا بلاگفا ی سایت هم داشتم برای طراحی قالب وبلاگ کلی درامد و بازدید داشت . اون موقع گوگل مثل الان انقدر فهمیده نبود یادش بخیر یک صفحه داشت سایتم که همه نوع کلمه کلیدی توش بود و گوگل سرچ میکردی میومد . یادش بخیر…

خیلی ها رو بردم به زمان های خودشون ! نه ؟

نمیخوام از گذشته بگم و… تا اینجا نوشتم که بگم خواستن توانستن هست

از اون موقع تا حالا همه عمرم رو پای این کامپیوتر گذروندم تحصیلات دانشگاهیم هست اصلا ربطی به نت و… نداره

اما با این حال من عاشق کارم هستم . این یک شعار نیست یک واقعیت هست

دوستان نزدیک و افراد خانواده که منو میشناسن میدونن جدا شدن من از کامپیوتر و گوشیم روز مرگم هست و خیلی اخت شدم

خیلی ها میگن کارکردن تو نت ایران ارزش نداره اما صلا اینطور نیست هرکسی با توجه به توانایی و استعدادش میتونه تو هر زمینه ای موفق باشه و در واقع من دنیای مجازی ام را به دنیای واقعی ام ترجیح میدم

شاید اینجا خیلی کلاه سرم رفته اما تجربه شده . اشتباه کردم اما بعد اصلاح شدم . دروغ نگفتم اما شهامت وایسادن جلوی کارهای اشتباهم رو پیدا کردم

اینجا دوستانی یافتم که هرگز فراموششان نمیکنم اینجا حرف هایی زدم که شاید هرگز جرات به زبان آوردنشان را نداشتم . اینجا شهر رویاهای من است

همانطور که میدونید طراحی و کدنویسی انجام میدم اما برای پول نیست من به کارم عشق می ورزم

وقت های عصبانیت و مشکلاتم کدنویسی میکنم بهم آرامشی میده که هیچ جای دیگری نمیتونه بهم این آرامشو بده

من تو این دنیای مجازی خدایی رو پیدا کردم که شاید هزاران سال اگه تو دنیای واقعی میگشتم بهش نمیرسیدم من خدایی یافتم آمرزنده ، بخشاینده ، مهربان و روزی دهنده

البته حرف هایم به ریا نیست من خدا رو تو تک تک لحظه های زندگیم حس کردم خدایی که قبلتر از اون اصلا نمیشناختمش خدایی که تو بدترین شرایطم جایی که کسی انتظارشو نداشت کمکم کرد و تنهام نذاشت خدایی که با توکل بهش پا به دنیای جدید گذاشتم و به خداوندی خدا تک تک وعده هاش رو تو زندگیم عملی کرده .

همه این ها رو نوشتم که آخر یه نتیجه بگیرم :

من همیشه گفتم و میگم ایمان به دله ، حالا یه جمله دیگه هم میگم تا همیشه آویزه گوشم باشه :

کار به عشقه حتی شده عملگی باشه

شاید خیلی از دوستان الان از کارشون در اینترنت راضی نباشند و بگند حرف هام دروغه و… اما دوستان آدم که همیشه برای پول کار نمیکنه

یه بار با یکی از دوستان حرف میزدم از وضع اقتصادی حرف میزد و خیلی ناراضی بود در آمدش در ماه بالای ۲۰ ملیون بود باز می نالید میگفت از کارم و شغلم راضی نیستم و… اونجا بود که فهمیدم آدم میلیاردرم باشه اما حس درونیش ارضا نشه در واقع فقیرترین آدم روی زمینه

امیدوارم این مطلب نافهوم من مورد پسند و رضایت شما عزیزان واقع بشه

این ها صرفا تجربه های خودم بوده و تمام زندگی و دنیای خودم بود و اصلا قصد بی احترامی یا جسارت به کسی رو نداشتم

در پناه حق زنده و سربلند و کامروا باشید

نت دنیای من است (http://www.vahabonline.ir/%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%db%8c%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa.html)

- - - Updated - - -

دوستان خوشحال میشم نظرات و تجربیات خودتون رو نیز با ما در میان بگذارید
با تشکر

justfilm
December 23rd, 2014, 00:38
اقا وهاب داق دلمون رو تازه کردی :دی

MersadRezvani
December 23rd, 2014, 00:48
وهاب جان مطلب محشری بود خیلی حال کردم با حرفات !
باید ادم هر روز به خودش بگه I Can من میتونم ! و روزی که با این جمله شروع شه پایان خوبی داره مطمئا
همه نباید انتظار داشته باشن که بیان اول راه درامد آنچنانی بردارن و فلان
بنده خودم 5سال تمام html5 , css3 کار کردم و الان خداروشکر یه چیزی درمیاد!
به نکته خوبی هم اشاره کردی عشق و علاقه به کار خیلی مهم تر از اینکه فقط پول دربیاری از کارت هستش !
درکل تشکر وهاب عزیز

vahab00
December 23rd, 2014, 07:38
اقا وهاب داق دلمون رو تازه کردی :دی

نه ! باید این ها رو می نوشتم . شاید حرف هام حداقل برای 1 نفر آموزنده و الهام دهنده ای برای ادامه مسیر هست
یه روزی خیلی قدیما یگی بهم گفت زندگی دو روزه و ارزش نداره بخاطر پول دنیات و رویاهات رو خراب کنید
شاید اون موقع حرفاش برام مسخره بود اما حالا می فهمم

وهاب جان مطلب محشری بود خیلی حال کردم با حرفات !
باید ادم هر روز به خودش بگه I Can من میتونم ! و روزی که با این جمله شروع شه پایان خوبی داره مطمئا
همه نباید انتظار داشته باشن که بیان اول راه درامد آنچنانی بردارن و فلان
بنده خودم 5سال تمام html5 , css3 کار کردم و الان خداروشکر یه چیزی درمیاد!
به نکته خوبی هم اشاره کردی عشق و علاقه به کار خیلی مهم تر از اینکه فقط پول دربیاری از کارت هستش !
درکل تشکر وهاب عزیز

سلام بزرگوار
مطمئنا هیچ تلاشی بی ثمر نمیمونه
وقتی به عشقت کار میکنی حتی مشکلات و سختی ها هم آسون میشه و دیگه اصلا سختی برات مفهوم نداره
yeganehha
December 23rd, 2014, 08:22
دقیقا حرف های من زدی
خیلی خوشحال شدم که فهمیدم یکی دیگه مثل من هم هست .
حتی سال هایی که شروع به برنامه نویسی کردیم هم یکی بود
یلدش بخیر چه دورانی بود

مرسی

vahab00
December 23rd, 2014, 08:51
دقیقا حرف های من زدی
خیلی خوشحال شدم که فهمیدم یکی دیگه مثل من هم هست .
حتی سال هایی که شروع به برنامه نویسی کردیم هم یکی بود
یلدش بخیر چه دورانی بود

مرسی

کوچیکتم داداش

nima-s
December 23rd, 2014, 09:07
اقا وهاب خدا خیرت بده
از هر حرفی که از دل بریزه بیرون خوشم میاد و استقبال میکنم
انشاالله روز به روز موفق تر بشی

Yas-Host
December 23rd, 2014, 09:09
:|
وهاب جدیدا چی شده این حرفا رو میزنی ؟:دی

میگم این زنبور هارو نیاوردی تو این مطلبت جمشون کردی؟

vahab00
December 23rd, 2014, 09:25
اقا وهاب خدا خیرت بده
از هر حرفی که از دل بریزه بیرون خوشم میاد و استقبال میکنم
انشاالله روز به روز موفق تر بشی

تشکر داداش
زنده باشید

:|
وهاب جدیدا چی شده این حرفا رو میزنی ؟:دی

میگم این زنبور هارو نیاوردی تو این مطلبت جمشون کردی؟

مشکلی داره مگه یاسین جان ؟
ن عسل ای شاپ هم سر جاش هست و خدارو شکر درآمدی در حد رضایت داره
اینجا حرف از دله از عشق

sht-design
December 23rd, 2014, 11:55
یادش بخیر دومین باری که نشستم پشت سیستم زدم دوتا ویندوز رو پاک کردم
یه استرسی گرفته بود که داداشم چقدر منو دعوا میکنه!!!

da6276
December 23rd, 2014, 12:21
درود
دمت گرم وهاب ، یاد قدیما افتادم.
سال 78 یک کامپیوتر داشتیم که هاردش اگر اشتباه نکنم 8 گیگ بود ، دوستم اومده بود با دهن باز میگفت ااااااه 8 گیگ چطوری پرش میکنی :d
متاسفانه نت اعتیاد وحشتناکی داره ، فقط بدیش همینه.
البته یه بدی دیگه هم داره ، نت بدون قطعی و مشکل در سایر کشورها جز حقوق اولیشون هست ولی در ایران روزی که خراب نشه اصلا انگار یه چیزی کمه:111:
خدا قوت ، زنده باد وبمسترها و ادمینهای ایران:53:

menalgeya
December 23rd, 2014, 12:49
یاد کامپیوتر سال 79 افتادم

رم 128

گرافیک 32

دمت گرم

vahab00
December 23rd, 2014, 12:56
درود
دمت گرم وهاب ، یاد قدیما افتادم.
سال 78 یک کامپیوتر داشتیم که هاردش اگر اشتباه نکنم 8 گیگ بود ، دوستم اومده بود با دهن باز میگفت ااااااه 8 گیگ چطوری پرش میکنی :d
متاسفانه نت اعتیاد وحشتناکی داره ، فقط بدیش همینه.
البته یه بدی دیگه هم داره ، نت بدون قطعی و مشکل در سایر کشورها جز حقوق اولیشون هست ولی در ایران روزی که خراب نشه اصلا انگار یه چیزی کمه:111:
خدا قوت ، زنده باد وبمسترها و ادمینهای ایران:53:
هههههههخ یادش بخیر
من ی هارد40 داشتم دوستم هارد 80 داشت
چ پزی میداد تازه یه دوست دیگه داشتم رمش 512 بود دوتا 256 بود ارتقا داده بود آقا بازی میخاستم کنم میرفتم ازش ی 256 قرض میگرفتم
یعنی خدایی یادش بخیر
فلاپی رو یادته ؟ سه یا چهار مگ جا میشد از خوشحالی بال در میاوردیم هههههههه
البته خیلی تغییرات داشتیم از اون موقع اما یادش بخیر
میگن آدم همیشه تو محدودیت ها ستاره میشه این واقعا یک حقیقته چون مجبوری انقدر به علمت اضافه کنی تا محدودیت رو برداری و این در واقع تو نت ایران به وضوح قابل رویت هست
بچه ها با امکانات خیلی کم حتی تو این انجمن چندین نفر میشناسم که الان دیگه حتی پاسخ دادن به اس ام اس های مارو ندارن و این خیلی عالیه
باعث میشه تنبل نشیم

یاد کامپیوتر سال 79 افتادم

رم 128

گرافیک 32

دمت گرم

یادش بخیر...
چ دورانی بود

mohsen_sh
December 23rd, 2014, 13:24
یادش بخیر!
روزی ک اومدم خونمون ، چشمام رو گرفتن بردنم توی اتاق ، جعبه ی لوازم کامپیوتر رو نشونم دادن! از خوشحالی داشتم بال در می آوردم! تا یک هفته هم نزاشتن سیستم هارو سر هم کنیم!
روزی ک برای بار اول آرم ویندوز 98 رو دیدم رو یادم نمی ره!
چه قدر خوب بود دوران بچگی!
بعدش هم با سختی زیاد توی راهنمایی اچ تی ام ال یاد گرفتم و از وبلاگ به هاستینگ های رایگان رو آوردم! اولین بار ک داشتم اسکریپت نصب می کردم هنوز یادمه!
2 روز طول کشید تا خودم بفهمم چ جوری می شه نصب کرد! همش توی دیتابیسش می مونم! آخرش با تقلای زیاد یاد گرفتم :d
یادش بخیر . . .
---------
وهاب جان مطلبت خیلی قشنگ بود ، کاشکی اونایی ک باید بخونن هم بخونن . . . . .

mehrangta
December 23rd, 2014, 13:30
واقعا کشوندیمون به زمان کودکی ...
فیفا 99 و هرکول ...همین دو تا بازی روی هارد 1 گیگ من بود ...
یادش بخیر ...

sssoheil
December 23rd, 2014, 13:42
یادش بخیر

سیستمی که من داشتم داس بود کلا گرافیک نداشت :))

vahab00
December 23rd, 2014, 13:45
واقعا کشوندیمون به زمان کودکی ...
فیفا 99 و هرکول ...همین دو تا بازی روی هارد 1 گیگ من بود ...
یادش بخیر ...
من عمرم به هارد های پایین مثل 8 یا 1 گیگ قد نمیده
هارد 20 بود فکر کنم یکی داشتم یادش بخیر
ی بازی بود کراش نمیدونم بازی کردید یا نه ی لذتی داشت که نگو

یادش بخیر!
روزی ک اومدم خونمون ، چشمام رو گرفتن بردنم توی اتاق ، جعبه ی لوازم کامپیوتر رو نشونم دادن! از خوشحالی داشتم بال در می آوردم! تا یک هفته هم نزاشتن سیستم هارو سر هم کنیم!
روزی ک برای بار اول آرم ویندوز 98 رو دیدم رو یادم نمی ره!
چه قدر خوب بود دوران بچگی!
بعدش هم با سختی زیاد توی راهنمایی اچ تی ام ال یاد گرفتم و از وبلاگ به هاستینگ های رایگان رو آوردم! اولین بار ک داشتم اسکریپت نصب می کردم هنوز یادمه!
2 روز طول کشید تا خودم بفهمم چ جوری می شه نصب کرد! همش توی دیتابیسش می مونم! آخرش با تقلای زیاد یاد گرفتم :d
یادش بخیر . . .
---------
وهاب جان مطلبت خیلی قشنگ بود ، کاشکی اونایی ک باید بخونن هم بخونن . . . . .

من فکرمیکردم فقط منو نذاشتن تا یک هفته که اونطرف بیاد سیستم وصل کنه ، خودم وصل کنم
هههههههههخ
من ویندوز me هم داشتم
یادش بخیر یک درایو داشت و همه چیز توهمون خلاصه میشه
یادش بخیر میشد در هفته بیش از 10 بار ویندوز عوض کنیم ههههههخ مخصوصا زمانی که داشتیم یاد میگرفتیم جطور ویندوز نصب کنیم
اون موقع کسی میگفت رم 1 گیگ داره ما مثل خر کیف میکردیم
حالا ی خاطره حالب بگم بترکید از خنده
یکی از دوستام همیشه پز سیستمش رو میداد و میگفت سیستمم غولیه برای خودش میکفت با یه دست نمیتونی کیسش رو بلند کنی از بس قویه
آقا یادش بخیر....

- - - Updated - - -

یادش بخیر

سیستمی که من داشتم داس بود کلا گرافیک نداشت :))

هرگز از داس خوشم نیومد
مخصوصا محیط سیاه رنگش کلا اعصابم داعون میکنه

mohsen_sh
December 23rd, 2014, 13:48
من عمرم به هارد های پایین مثل 8 یا 1 گیگ قد نمیده
هارد 20 بود فکر کنم یکی داشتم یادش بخیر
ی بازی بود کراش نمیدونم بازی کردید یا نه ی لذتی داشت که نگو

من فکرمیکردم فقط منو نذاشتن تا یک هفته که اونطرف بیاد سیستم وصل کنه ، خودم وصل کنم
هههههههههخ
من ویندوز me هم داشتم
یادش بخیر یک درایو داشت و همه چیز توهمون خلاصه میشه
یادش بخیر میشد در هفته بیش از 10 بار ویندوز عوض کنیم ههههههخ مخصوصا زمانی که داشتیم یاد میگرفتیم جطور ویندوز نصب کنیم
اون موقع کسی میگفت رم 1 گیگ داره ما مثل خر کیف میکردیم
حالا ی خاطره حالب بگم بترکید از خنده
یکی از دوستام همیشه پز سیستمش رو میداد و میگفت سیستمم غولیه برای خودش میکفت با یه دست نمیتونی کیسش رو بلند کنی از بس قویه
آقا یادش بخیر....

- - - updated - - -

هرگز از داس خوشم نیومد
مخصوصا محیط سیاه رنگش کلا اعصابم داعون میکنه

:))

من اولین بار نصب ویندوز رو تلفنی یاد گرفتم!
دوست بابام تلفنی بهم یاد داد!
یادش بخیر چه قدر پز دادم!
رفتم مدرسه گفتم من خودم ویندوز عوض کردم!:d

da6276
December 23rd, 2014, 13:50
پس این روال برای همه بوده.

آقا یادش بخیر....
:))

TN Projects
December 23rd, 2014, 14:08
با درود و احترام.
این بخش از متنتون :

اونجا بود که فهمیدم آدم میلیاردرم باشه اما حس درونیش ارضا نشه در واقع فقیرترین آدم روی زمینه

خیلی زیبا بود امیدوارم روزی برسه همه معنی این بخش رو بفهمن + این نکته : زندگی نمیکنم که پول در بیاریم در واقع پول در میاریم که زندگی کنیم.
اینجا فکر کنم یکی از اهداف و علاقه های مشترک همه ما کامپیوتر و اینترنته ... از اونجا که انگیزه ها و علایق زندگی رو میسازن، منم تائید میکنم "نت جزو بزرگی از دنیای من است و بعید میدونم ازم جدا بشه."
مطلبت عالی بود ... :53:

Forozan
December 23rd, 2014, 16:52
شما یادتون نمیاد، تو دبستان زنگ تفریح که تموم می شد مامورای آبخوری دیگه نمی ذاشتن… آب بخوریم

شما یادتون نمیاد، شبا بیشتر از ساعت ۱۲ تلویزیون برنامه نداشت سر ساعت ۱۲ سرود ملی و پخش می کرد و قطع می شد…. سر زد از افق…مهر خاوران !

شما یادتون نمیاد، قبل از شروع برنامه یه مجری میومد اولش شعر می خوند بعد هم برنامه ها رو پشت سر هم اعلام می کرد…آخرشم می گفت شما رو به دیدن برنامه ی فلان دعوت می کنم..

شما یادتون نمیاد، تو نیمکت ها باید سه نفری می نشستیم بعد موقع امتحان نفر وسطی باید میرفت زیر میز.

شما یادتون نمیاد، سرمونو می گرفتیم جلوی پنکه می گفتیم: آ آ آ آ آ آآآآآ

شما یادتون نمیاد، ولی نوک مداد قرمزای سوسمار نشانُ که زبون میزدی خوش رنگ تر میشد.

شما یادتون نمیاد، تو فیلم سازدهنی مرده با دوچرخه توکوچه ها دور میزدو میخوند:دِریااااااا موجه کا کا.. دِریا موجه.

شما یادتون نمیاد، کاغذ باطله و نون خشکه میدادیم به نمکی ، نمک بهمون میداد بعدش هم نمک ید دار اومد که پیشرفت کرده بود نمک ید دار میداد، تابستونها هم دمپایی پاره میگرفت جوجه های رنگی میداد.

شما یادتون نمیاد، خانواده آقای هاشمی رو که میخواستن از نیشابور برن کازرون، تو کتاب تعلیمات اجتماعی ! شما یادتون نمیاد موقع امتحان باید بین خودمون و نفر بغلی کیف میذاشتیم رو میز که تقلب نکنیم.

شما یادتون نمیاد، سریال آیینه ، دو قسمتی بود اول زن و شوهر ها بد بودند و خیلی دعوا میکردند بعد قسمت دوم : زندگی شیرین می شود بود و همه قربون صدقه هم می رفتند. یه قسمتی بود که زن و شوهر ازدواج کرده بودند همه براشون ساعت دیواری اورده بودند. بعد قسمت زندگی شیرین میشود جواد خدایاری و مهین شهابی برای زوج جوان چایی و قند و شکر بردند همه از حسن سلیقه این دو نفر انگشت به دهان موندند و ما باید نتیجه میگرفتیم که چایی بهترین هدیه عروسی می تونه باشه.

شما یادتون نمیاد؛ جمعه شبا سریال جنگجویان کوهستان رو، فرداش همه تو مدرسه جوگیر بودیم.

شما یادتون نمیاد، پیک نوروزی که شب عید میدادن دستمون حالمونو تا روز آخر عید میگرفتن !

شما یادتون نمیاد، اون قایق ها رو که توش نفت میریختیم و با یه تیکه پنبه براش فتیله درست میکردیم و بعد روشنش میکردیم و میگذاشتیمش تو حوض. بعدش هم پت پت صدا میکرد و حرکت میکرد و ما هم کلی خر کیف میشدیم..!!!

شما یادتون نمیاد، شیشه های همه خونه ها چسب ضربدری داشت.

شما یادتون نمیاد، زنگ آخر که می شد کیف و کوله رو مینداختیم رو دوشمون و منتظر بودیم زنگ بخوره تا اولین نفری باشیم که از کلاس میدوه بیرون .

شما یادتون نمیاد، یک مدت از این مداد تراش رو میزی ها مد شده بود هرکی از اونا داشت خیلی با کلاس بود.

شما یادتون نمیاد، دستمال من زیر درخت آلبالو گم شده سواد داری؟

شما یادتون نمیاد، ماه رمضون که میشد اگه کسی می گفت من روزه ام بهش میگفتیم: زبونتو در بیار ببینم راست میگی یا نه !

شما یادتون نمیاد، که کانال های تلویزیون دو تا بیشتر نبود، کانال یک و کانال دو !

شما یادتون نمیاد، پاک کن های جوهری که یه طرفش قرمز بود یه طرفش آبی بعد با طرف آبیش می خواستیم که خودکارو پاک کنیم، همیشه آخرش یا کاغذ رو پاره می کرد یا سیاه و کثیف می شد !

شما یادتون نمیاد، سر صف پاهامونو ۱۸۰ درجه باز می کردیم تا واسه رفیق فابریکمون جا بگیریم !

شما یادتون نمیاد، آن مان نماران، تو تو اسکاچی، آنی مانی کَ. لا. چی !

شما یادتون نمیاد، گوشه پایین ورقه های دفتر مشقمون، نقاشی می کشیدیم. بعد تند برگ میزدیم میشد انیمیشن

شما یادتون نمیاد، آرزومون این بود که وقتی از دوستمون می پرسیم درستون کجاست اونا یه درس از ما عقب تر باشن !

شما یادتون نمیاد، یه زمانی به دوستمون که میرسیدیم دستمون رو دراز میکردیم که مثلا میخوایم دست بدیم، بعد اون واقعا دستش رو دراز میکرد که دست بده بعد ما یهو بصورت ضربتی دستمون رو پس میکشیدیم و میگفتیم: یه بچه ی این قدی ندیدی؟؟ (قد بچه رو با دست نشون میدادیم) و بعد کرکر میخندیدیم که کنفش کردیم !

شما یادتون نمیاد، با آب و مایع ظرفشویی کف درست میکردیم، تو لوله خالی خودکار بیک فوت میکردیم تا حباب درست بشه !

شما یادتون نمیاد، انگشتر فیروزه، خدا کنه بسوزه !

شما یادتون نمیاد، اون موقعها یکی میومد خونه مون و ما خونه نبودیم رو در مینوشتن: آمدیم نبودید!!

شما یادتون نمیاد، دبستان که بودیم، هر چی میپرسیدن و میموندیم توش، میگفتیم ما تا سر اینجا خوندیم !

شما یادتون نمیاد، گل گل گل اومد کدوم گل؟ همون که رنگارنگاره برای شاپرکها یه خونه قشنگه. کدوم کدوم شاپرک؟؟ همون که روی بالش خالهای سرخ و زرده، با بالهای قشنگش میره و برمیگرده، میره و برمیگرده.. شاپرک خسته میشه… بالهاشو زود میبنده… روی گلها میشینه… شعر میخونه، میخنده !

شما یادتون نمیاد، اون مسلسل های پلاستیکی سیاه رو که وقتی ماشه اش رو میکشیدی ترررررررررررررترررررررررر ررر صدا میداد !

شما یادتون نمیاد، بچه که بودیم می خواستیم بریم حموم باید یک ساعت قبل بخاری تو حموم روشن میکردیم.

شما یادتون نمیاد، آسیاب بشین میشینم، آسیاب پاشو پامیشم، آسیاب بچرخ میچرخم، آسیاب پاشو،پا نمیشم؛ جوون ننه جون، پا نمیشم؛… جوونه قفل چمدون،پامیشم..آسیاب تند ترش کن، تندتر تندترش کن!

شما یادتون نمیاد، اونجا که الان برج میلاد ساختن، جمعه ها موتورهای کراس میومدن تمرین و نمایش. عشقمون این بود که بریم اونا رو ببینیم. راستی چی شدن اینا

شما یادتون نمیاد، چرخ فلکی که چرخو فلکش رو میاورد ۴ تا جا بیشتر نداشت و با دست میچرخوندش.

شما یادتون نمیاد، …تا پلیس میدیدم صدای ضبط ماشین رو کم میکردیم!

شما یادتون نمیاد، که چه حالی ازت گرفته می شد وقتی تعطیلات عید داشت تموم می شد و یادت می آمد پیک نوروزیت را با اون همه تکالیفی که معلمت بهت داده رو هنوز انجام ندادی واقعا که هنوزم وقتی یادم می یاد گریم می گیره.

شما یادتون نمیاد، انگشتامونو تو هم کلید میکردیم یکیشونو قایم میکردیم اینو میخوندیم: بر پاااا….بر جاااا…. کی غایبه؟ مرجاااان…دروغ نگو من اینجااام…

شما یادتون نمیاد، چقدر زجر آور بود شنیدن آهنگ مدرسه ها وا شده اونم صبح اول مهر.

شما یادتون نمیاد، توی سریال در پناه تو وقتی بابای مریم سیلی آبداری زد به رامین چقدر خوشحال شدیم!

شما یادتون نمیاد، بازی اسم فامیل. میوه:ریواس. غذا:ریواس پلو…..!

شما یادتون نمیاد، دبستان که بودیم معلم بهداشت یه ساعتایی می اومد با مدادامون لای موهامونو نگاه می کرد.
شما یادتون نمیاد، این آواز مُد شده بود پسرا تو کوچه میخوندن: آآآآآی نسیم سحری صبر کن، مارا با خود ببر از کوچه ها،آآآی…

شما یادتون نمیاد، مراد برقی عاشق محبوبه بود، وقتی سریال مراد برقی شروع میشد پرنده تو خیابونها پر نمی‌زد.

چه شیطونی هایی می کردیم یادش به خیر یاد کودکی…….و زمان خوبم و همه بچه های اون موقع…. یاد اون روزا بخیر…………..

vahab00
December 23rd, 2014, 17:05
Forozan جان واقعا یادش بخیر
مارو خیلی بردی عقب
چه روزهایی داشتیم ! چه شیطنت هایی
چه حالی میداد رویاهای بچگی....
خدایا شکرت

mizbanaval
December 23rd, 2014, 17:11
سلام
چقدر زود میگذره
دقیقا همینه ما هر کاریم کنیم اخرش بر میگردیم تو دنیای مجازی
چقدر سرمون کلاه گذاشتند ....
چقدر اعتماد کردیم .....
چقدر نرخ ارز بالا پایین شد ....
بازم اینجاییم هر بار که زمین خوردیم دوباره برگشتیم ..... :-<

pc30
December 23rd, 2014, 17:37
واقعا یادش بخیر اون زمان کامپیوتر ما روی زمین بود و باید دراز میکشیدیم تا بتونیم استفاده کنیم رمش 32 بود :d بازی فقط هرکول و موتور کوهستانی داشت هه :||||| هفته ای یبارم نمیزاشتن دست بزنیم با کلی بهونه و ادا اطفال از کار در میرفتیم و میرفتیم سراغ کامپیوتر ! لول تو فامیل یه دخترم بود میخواست کامپیوتر یاد بگیره من فقط بخاطر اینکه باهاش دراز بکشم میگفتم بیا من بلدم :))) ایی اون موقع دستشو میگیرفتم میگفتم باید باهم دوتایی موس رو میگرفتیم میگفتم تو زورت نمیرسه تنهایی =))) کلا عالی بود یادش بخیر پ.ن : وهاب جان شما که با عشق کار میکنی و پول برات مهم نیست یه قالب توپ با عشق برای من بزن :d

hossein6151
December 23rd, 2014, 17:37
تمام این خاطرات برای منم زنده شده
دقیقا همین کارها رو کردیم چه کسانی رو که اذیت نکردیم:d
یادمه کوچک بودم یه پیر مرده بود تو زمین فوتبالمون کسی هم نبود من هی میرفتم بغلش سلام میکردم فکر کنم یه 20 باری همین کار رو کردم دیدم منو دنبال کرده ول هم نمیکنه چند بار دو زمین چرخیدیم آخرش رفتم خونه :d
دوستان بازی با توپ های لاکی هم یادتون رفت
ما که این بازی ها رو میکردیم الان یکسر تو نت هستیم حداقل من دنیای نت رو بیشتر ترجیح میدم تا واقعی
الان بچه های 5 ساله تبلت دارن اینا فکر کنید چجوری میخوان بشم

سرزمین
December 23rd, 2014, 18:14
تاپیک خاطرات شد، ولی من که از اینترنت چیزی رو پیدا نکردم و چیزی بهم اضافه نشد.

- - - Updated - - -

یا بهتر بگم اینترنت دنیای من نیست.

rezakhani
December 23rd, 2014, 18:15
دنیای کوچکی دارید .

vahab00
December 23rd, 2014, 18:47
واقعا یادش بخیر اون زمان کامپیوتر ما روی زمین بود و باید دراز میکشیدیم تا بتونیم استفاده کنیم رمش 32 بود :d بازی فقط هرکول و موتور کوهستانی داشت هه :||||| هفته ای یبارم نمیزاشتن دست بزنیم با کلی بهونه و ادا اطفال از کار در میرفتیم و میرفتیم سراغ کامپیوتر ! لول تو فامیل یه دخترم بود میخواست کامپیوتر یاد بگیره من فقط بخاطر اینکه باهاش دراز بکشم میگفتم بیا من بلدم :))) ایی اون موقع دستشو میگیرفتم میگفتم باید باهم دوتایی موس رو میگرفتیم میگفتم تو زورت نمیرسه تنهایی =))) کلا عالی بود یادش بخیر پ.ن : وهاب جان شما که با عشق کار میکنی و پول برات مهم نیست یه قالب توپ با عشق برای من بزن :d
سلام بزرگوار
اینکه بنده گفتم بخاطرپول کار نمیکنم دلیل این نیست که رایگان کار کنم
وقت هایی شده کار نکردم و یا رایگان کار کردم
من قیمت خواصی برای کارام نمیذارن و دوستانی که منو میشناسن میدونن من همیشه اول کار ی رنج قیمت میدم بعد از کاربر میخوام خودش بگه تا چه حد میتونه هزینه کنه
شما هم مشکلی نداره شما psdش رو بزن ما براتون کد میکنیم

دنیای کوچکی دارید .
دنیای کوچکم را دوست دارم
میگن هرحا دلت خوش باشه اونجا خونته

pc30
December 23rd, 2014, 18:51
سلام بزرگوار
اینکه بنده گفتم بخاطرپول کار نمیکنم دلیل این نیست که رایگان کار کنم
وقت هایی شده کار نکردم و یا رایگان کار کردم
من قیمت خواصی برای کارام نمیذارن و دوستانی که منو میشناسن میدونن من همیشه اول کار ی رنج قیمت میدم بعد از کاربر میخوام خودش بگه تا چه حد میتونه هزینه کنه
شما هم مشکلی نداره شما psdش رو بزن ما براتون کد میکنیم

دنیای کوچکم را دوست دارم

درود شوخی کردم فقط مزاح بود عشق به کار در مرحله اول موفقیت هست

دوم من خودم هم کارم برنامه نویسی هست و اینو میدونم که رو هیچ برنامه ای نمیشه قیمت گذاشت
چون به نظرم خیلی ارزشش بالاست
کارهایی را که انسان نمیتونه انجام بده رو برنامه هایی که ما برنامه نویس ها می نویسیم انجام می دهند

دنیای مجازی و کامپیوتر خیلی بزرگتر از دنیای واقعی هست !! درست مثل ضرب المثل معروف ( بزرگی به سن نیست به عقل است )

سرزمین
December 23rd, 2014, 19:04

دوم من خودم هم کارم برنامه نویسی هست و اینو میدونم که رو هیچ برنامه ای نمیشه قیمت گذاشت
کارهایی را که انسان نمیتونه انجام بده رو برنامه هایی که ما برنامه نویس ها می نویسیم انجام می دهند

دنیای مجازی و کامپیوتر خیلی بزرگتر از دنیای واقعی هست !! درست مثل ضرب المثل معروف ( بزرگی به سن نیست به عقل است )

پس شما یا نمیدونی دنیای واقعی چیه یا ... که میگی این نت بی ارزش بزرگه

pc30
December 23rd, 2014, 19:08

خب درسته هر کس به اندازه درک خودش نظر می دهد !!

rezakhani
December 23rd, 2014, 19:29
سلام بزرگوار
دنیای کوچکم را دوست دارم

اشتب شد :)
پاسخ با نقل قول رو نزده بودم این پیام برای کس دیگری بود ببخشید .

vahab00
December 23rd, 2014, 20:11
دنیای هر کس به اندازه درک اوست
هر جا که دلت خوش باشه همونجا خونه آدمه من این خونه رو دوست دارم
ارزش نت رو شما تعیین میکنید آیا ؟
یعنی این همه دیتا و این همه هزینه ها برای دنیایی بی ارزش هست ؟
اگه بی ارزش هست من این بی ارزش رو دنیای خودم میدونم و بهش افتخار میکنم

شما لطف داری داداش
من کوچیکتم مخلسم

خب درسته هر کس به اندازه درک خودش نظر می دهد !!
دقیقا...

خواهش میکنم بزرگوار

سرزمین
December 23rd, 2014, 21:21

منظورتون من بودم؟

دنیای هر کس به اندازه درک اوست
هر جا که دلت خوش باشه همونجا خونه آدمه من این خونه رو دوست دارم
ارزش نت رو شما تعیین میکنید آیا ؟
یعنی این همه دیتا و این همه هزینه ها برای دنیایی بی ارزش هست ؟
اگه بی ارزش هست من این بی ارزش رو دنیای خودم میدونم و بهش افتخار میکنم

دوستان دنیای به این بزرگی رو کوچک فرض می کنید در حالی که نمی دونید اینترنت دنیا نیست بلکه فضای مجازی بیش نیست و حتی ذره ای وسعت ندارد

البته بنده قصد جسارت ندارم و نظرم رو گفتم.

vahab00
December 23rd, 2014, 21:34
دوستان دنیای به این بزرگی رو کوچک فرض می کنید در حالی که نمی دونید اینترنت دنیا نیست بلکه فضای مجازی بیش نیست و حتی ذره ای وسعت ندارد

البته بنده قصد جسارت ندارم و نظرم رو گفتم.

میتونم بپرسم از چه نظر میگید وسعت نداره ؟
زمین خیلی بزرگه ؟ کوچیکترین ستاره ده برابر زمینه
پس زمین دنیاست اصلا ؟
دنیا جایی هست که شما تو ذهنتون اونو میسازید و با محیط اطرافتون مطابقت میدید
در واقع چیزی جز یک رویا نیست !
مگه غیر اینه ؟ مگه دنیای واقعی و ابدی اون دنیا نیست ؟ پس برای چی حرس میخوریم
یک حدیث میگم فکر کنم از امام علی هست :
همیشه طوری زندگی کن که گویی فردا در دنیا نیستی !
و یک حدیث از امام علی (ع) و همینطور کروش کبیر :
امام علی (ع) میگه :
هر وقت مغرور شدی سری به قبرستان بزن
کروش بزرگ میگه :
پسرم هر وقت مغرور شدی سری به قبرستان بزن و ببین من با این همه عظمت به کجا رسیدم !

سرزمین
December 23rd, 2014, 21:39
میتونم بپرسم از چه نظر میگید وسعت نداره ؟
زمین خیلی بزرگه ؟ کوچیکترین ستاره ده برابر زمینه
پس زمین دنیاست اصلا ؟
دنیا جایی هست که شما تو ذهنتون اونو میسازید و با محیط اطرافتون مطابقت میدید
در واقع چیزی جز یک رویا نیست !
مگه غیر اینه ؟ مگه دنیای واقعی و ابدی اون دنیا نیست ؟ پس برای چی حرس میخوریم
یک حدیث میگم فکر کنم از امام علی هست :
همیشه طوری زندگی کن که گویی فردا در دنیا نیستی !
و یک حدیث از امام علی (ع) و همینطور کروش کبیر :
امام علی (ع) میگه :
هر وقت مغرور شدی سری به قبرستان بزن
کروش بزرگ میگه :
پسرم هر وقت مغرور شدی سری به قبرستان بزن و ببین من با این همه عظمت به کجا رسیدم !

من زمین رو عرض نکردم دنیا شامل تمامی چیز هاست حتی اینترنت و ... در ضمن دل بستن به دنیا بده و نه چیز دیگه هر جایی که زندگی میکنیم مال خداست و میدونیم که خالق بزرگی اون رو ساخته.

حدیثی از امیر المؤمنین (ع):

دل بستگى به دنيا، عقل را فاسد مى ‏كند، قلب را از شنيدن حكمت ناتوان مى ‏سازد و باعث عذاب دردناك مى ‏شود.

مستدرک الوسایل و مستنبط المسایل ج 12 ، ص41

vahab00
December 23rd, 2014, 21:49
من زمین رو عرض نکردم دنیا شامل تمامی چیز هاست حتی اینترنت و ... در ضمن دل بستن به دنیا بده و نه چیز دیگه هر جایی که زندگی میکنیم مال خداست و میدونیم که خالق بزرگی اون رو ساخته.

حدیثی از امیر المؤمنین (ع):

دل بستگى به دنيا، عقل را فاسد مى ‏كند، قلب را از شنيدن حكمت ناتوان مى ‏سازد و باعث عذاب دردناك مى ‏شود.

مستدرک الوسایل و مستنبط المسایل ج 12 ، ص41

بله حق با شماست
اما شاید شما منظور مارو درست متوجه نشدید
قصد من از ایجاد این پست این بود بگم دنیای نت دنیای بدی نیست و در واقع منظور از دنیا تنها یک استعاره بوده احتمالا شما متوجه منظور ما نشدید
شبتون خوش :53:

سرزمین
December 23rd, 2014, 21:53
بله حق با شماست
اما شاید شما منظور مارو درست متوجه نشدید
قصد من از ایجاد این پست این بود بگم دنیای نت دنیای بدی نیست و در واقع منظور از دنیا تنها یک استعاره بوده احتمالا شما متوجه منظور ما نشدید
شبتون خوش :53:

چرا متوجه شدم از اینکه تاپیک رو انحراف دادم عذر میخوام

ارادت

jahromweb
December 23rd, 2014, 23:59
سلام وهاب جان
من رو به دوران ابتدایی و راهنمایی بردی که یک وبلاگ ساخته بودم و در پوست خودم نمیگنجیدم ......
اشکم در امد ....
انشاالله که هر روز موفق تر و سالم تر از روز قبل باشی
برای ما هم دعا کن
شب خوش

Parti_Baz
December 24th, 2014, 00:15
ای بابا شماها انگار وضعتون خوب بوده اون زمان من از همون ابتدا تا 2 سال فقط کارامو تو کافی نت انجام میدادم همینکه تو خونه حرف از کامپیوتر میزدم یه جوری نیگام میکردن تو خونواده که انگار چی میخوام ! بعدش با یه سیلی و یه لگد از طرف ان بزرگوار مینداختنم تو کوچه