PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد تغییر اکانتینگ از nttac‌ به IBSng

king_siavash
December 21st, 2014, 09:25
سلام
من چندتا سرور مجازی ویندوز 2003 ایران دارم که روی همشون nttac‌ نصب کردم. الان میخوام اکانتینگ رو عوض کنم و IBsng‌ نصب کنم برای هر سرور باید یک سرور IBsng‌ جدا داشته باشم یا همه سرور ها رو می تونم به یک IBsng وصل کنم؟؟ و IBsng رو می تونم روی سرور وی پی ان نصب کنم یا باید روی یک سرور جدا نصب کنم ؟
برای یوزر ها باید حجم رو محدود کنم و مدت زمانی ندارند
سرور ها ایران هستن و برای فندق شکن استفاده نمیشن
ممنون

hassanshaikhi
December 21st, 2014, 10:26
بله همه ی سرور هارو میتونید به یک ibs وصل کنید. برای نصب ibs سیستم عامل باید لینوکس باشه که معمولا centos نصب میکنند.

king_siavash
December 21st, 2014, 10:30
ممنون بابت پاسخ
میشه در IBsng free محدودیت حجمی واسه کاربر ها گذاشت؟‌ و طوری کانفیگ کرد که مثلا یک یوزر با محدودیت حجمی یک گیگابایت بتونه به هر سروری که خواست وصل بشه و فقط حجم مصرفی محاسبه بشه ؟

pooryadevil
December 21st, 2014, 10:34
ممنون بابت پاسخ
میشه در IBsng free محدودیت حجمی واسه کاربر ها گذاشت؟‌ و طوری کانفیگ کرد که مثلا یک یوزر با محدودیت حجمی یک گیگابایت بتونه به هر سروری که خواست وصل بشه و فقط حجم مصرفی محاسبه بشه ؟

بنده هم همین سوال رو داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

راستی سیاوش جان شما از کجا سرور تهیه میکنید ؟

king_siavash
December 21st, 2014, 10:37
هنوز برای Ibsng سرور تهیه نکردم یه تاپیک درخواست سرور باز کردم

pooryadevil
December 21st, 2014, 10:53
هنوز برای Ibsng سرور تهیه نکردم یه تاپیک درخواست سرور باز کردم

نه همون سرور ایران که گفتین تهیه کردین

hassanshaikhi
December 21st, 2014, 11:00
آره به دو روش میشه یکی credit هست که توی charge تعریف میکنی که مثلا به ازای مثلا 1 مگابایت یک credit کم بشه. و بعدش به یوزر تعداد credit بر اساس حجمی که میخای میدی.
روش بعدی که بهتر هست استفاده از periodic accounting هست که توی گروپ میری و قسمت daily traffic با توجه به دوره گروه مثلا اگه 1 ماهه باشه 31 رو میزنی و حجم هم وارد میکنی.فقط توی این روش بعد از تموم شدن دوره که اینجا 31 روز زدیم حجم ریست میشه.که اگه بخاید اکانت بر اساس حجم بدید نه زمان این روش بدرد نمیخوره.
واسه اینکه حجم مصرفی هم نشون بده باید snmp توی سرور فعال بشه.

sarwhost
December 21st, 2014, 11:04
بله امکانش هست
الان فقط میخواهید سرورهای ویندوز رو به ای بی اس وصل کنید ؟
اگر بله باید یک سرور سنت او اس تهیه کنید

king_siavash
December 21st, 2014, 11:05
آره به دو روش میشه یکی credit هست که توی charge تعریف میکنی که مثلا به ازای مثلا 1 مگابایت یک credit کم بشه. و بعدش به یوزر تعداد credit بر اساس حجمی که میخای میدی.
روش بعدی که بهتر هست استفاده از periodic accounting هست که توی گروپ میری و قسمت daily traffic با توجه به دوره گروه مثلا اگه 1 ماهه باشه 31 رو میزنی و حجم هم وارد میکنی.فقط توی این روش بعد از تموم شدن دوره که اینجا 31 روز زدیم حجم ریست میشه.که اگه بخاید اکانت بر اساس حجم بدید نه زمان این روش بدرد نمیخوره.
واسه اینکه حجم مصرفی هم نشون بده باید snmp توی سرور فعال بشه.

روش دوم از چه نظر بهتره ؟‌ میشه محدودیت زمانی طولانی گذاشت مثلا 10 سال

hassanshaikhi
December 21st, 2014, 11:12
روش دوم از لحاظ راحتی و دیدن راحت تر حجم مصرفی.
بله هر زمانی که بخاید میشه گذاشت.

king_siavash
December 22nd, 2014, 02:09
روش دوم از لحاظ راحتی و دیدن راحت تر حجم مصرفی.
بله هر زمانی که بخاید میشه گذاشت.

من از charge کردیت رو تنظیم کردم و کم هم میشه ولی وقتی تموم میشه کردیت منفی میشه و یوزر دیسکانکت نمیشه خودم هم نمی تونم کیل کنم
وقتی دیسکانکت کنه دیگه نمیتونه وصل بشه

hassanshaikhi
December 22nd, 2014, 13:26
من از charge کردیت رو تنظیم کردم و کم هم میشه ولی وقتی تموم میشه کردیت منفی میشه و یوزر دیسکانکت نمیشه خودم هم نمی تونم کیل کنم
وقتی دیسکانکت کنه دیگه نمیتونه وصل بشه
اگه میکروتیک بود میشد کاری کرد. کافی بود توی میکروتیک ssh فعال باشه و توی ibs قسمت ras یوزر پسورد میکروتیک رو وارد میکردید.

king_siavash
December 22nd, 2014, 13:29
یعنی برای ویندوز هیچ راهی نداره ؟‌

hassanshaikhi
December 22nd, 2014, 13:35
یعنی برای ویندوز هیچ راهی نداره ؟‌
فکر نکنم فقط از nttac استفاده کنید.