PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسي كوئري ها اجرا شده در اسكريپت

jaheshserver
December 10th, 2014, 19:59
سلام - دوستان من می خواهم روی بهینه سازی يك اسكريپت و افزایش سرعت ان کار کنم . ایا راهی هست که متوجه بشم در هر بار رفرش صفحه چه کوئری هایی اجرا شده و کدام کوئری زمان زیادی را درگیر کرده؟

تا جاييكه ميدونم در سمت سرور ابزاري براي اين كار نيست و بايد روي اسكريپتم چيزي باشه كه قرار بدم.
تايمر هم قرار دادم براي اندازه گيري سرعت ولي خب به درد من نميخوره چون من نياز دارم بدونم چه كوئري انجام شده با چه مدت زماني امكان اينكه سر راه تك تك كوئري ها اسكريپتم تايمر بزارم نيست

دوستان اگر راه حلي هست ممنون ميشم راهنمايي كنند

artuore
December 10th, 2014, 20:01
نیاز به ابزار خاصی نیست حجم اجرای جی کوئری را در واحد زمان و سرعت حساب کن !!
همین !!!!

jaheshserver
December 10th, 2014, 20:11
نیاز به ابزار خاصی نیست حجم اجرای جی کوئری را در واحد زمان و سرعت حساب کن !!
همین !!!!

ميشه راهنمايي دقيق تري بكنيد منظورتون رو متوجه نشدم دقيقا - الان اسكريپت دارم با هر بار رفرش شايد بيش از 100 كوئري اجرا كنه خوب من مي خوام بدونم اين كوئري ها چي بوده و هر كدام چقدر زمان درگير كرده mysql را

artuore
December 10th, 2014, 20:17
ميشه راهنمايي دقيق تري بكنيد منظورتون رو متوجه نشدم دقيقا - الان اسكريپت دارم با هر بار رفرش شايد بيش از 100 كوئري اجرا كنه خوب من مي خوام بدونم اين كوئري ها چي بوده و هر كدام چقدر زمان درگير كرده mysql را

دوست عزیز شما حجم جی کوئری های اجرا شده رو مثلا 300 کیلوبایت به صورت فرضی در نظر بگیر همزمان با اجرای عکس و مطالب به صورت پیش فرض 250 کیلو بایت که همگی باهم حجمی بالغ بر 550 کیلوبایت دارند . از اونجا که پورت اکثر سرورها باز هست این مقدار حجم جهت اجرا با یک اینترنت با سرعت حداقل 256 کیلوبایت به صورت اشتراک بین 4 نفر زمانی بالغ بر 6 تا 7 ثانیه زمان اجرا میبره !!

به همین راحتی !

rules
December 10th, 2014, 20:23
استارتر، با سرعت اجرا query ها چیکار داری ؟ برای بهینه کردن باید بشینی فکر کنی 4 تا لاینت رو با یک لاین بنویسی، یا اینکه مشکل timeout داره کد هات و دنبال پیدا کردن مشکل با زمان اجرا هستی ؟

jaheshserver
December 10th, 2014, 20:25
دوست عزیز شما حجم جی کوئری های اجرا شده رو مثلا 300 کیلوبایت به صورت فرضی در نظر بگیر همزمان با اجرای عکس و مطالب به صورت پیش فرض 250 کیلو بایت که همگی باهم حجمی بالغ بر 550 کیلوبایت دارند . از اونجا که پورت اکثر سرورها باز هست این مقدار حجم جهت اجرا با یک اینترنت با سرعت حداقل 256 کیلوبایت به صورت اشتراک بین 4 نفر زمانی بالغ بر 6 تا 7 ثانیه زمان اجرا میبره !!

به همین راحتی !

نه فكر كنم منظور من رو خوب متوجه نشديد ها !! اولا اسكريپت من بازي انلاين هست كه مي دونم زمان هر لود صفحه اش حدود 3 ثانيه هست
من مي خوام كد نويسي اين رو اصلاح كنم و بيارمش زير 1 ثانيه و مي دونم شدنيه
الان نياز دارم اون كوئري ها كه داخل اين هست و سنگينه پيدا كنم و روش كار كنم ببينم مي تونم بهينه تر كدنويسي كنمش يا نه

artuore
December 10th, 2014, 20:35
نه فكر كنم منظور من رو خوب متوجه نشديد ها !! اولا اسكريپت من بازي انلاين هست كه مي دونم زمان هر لود صفحه اش حدود 3 ثانيه هست
من مي خوام كد نويسي اين رو اصلاح كنم و بيارمش زير 1 ثانيه و مي دونم شدنيه
الان نياز دارم اون كوئري ها كه داخل اين هست و سنگينه پيدا كنم و روش كار كنم ببينم مي تونم بهينه تر كدنويسي كنمش يا نه

خب جی کوئری های سنگین رو پیدا و کن سعی کن بهینش کنی این که دیگه سوال نداره !!!

jaheshserver
December 10th, 2014, 20:41
خب جی کوئری های سنگین رو پیدا و کن سعی کن بهینش کنی این که دیگه سوال نداره !!!

اخ قربونت بشم دقيقا دنبال همينم فقط ميشه بگين چطور پيدا كنم ؟ من والا يك روش تايمر بلدم تو فايل ها بزارم كه تو اين مورد چون تعداد بالاست واقعا امكانش نيست دنبال يك روش ديگه ام

artuore
December 10th, 2014, 20:44
اخ قربونت بشم دقيقا دنبال همينم فقط ميشه بگين چطور پيدا كنم ؟ من والا يك روش تايمر بلدم تو فايل ها بزارم كه تو اين مورد چون تعداد بالاست واقعا امكانش نيست دنبال يك روش ديگه ام

خب اسکریپت شما چقدر جی کوئری داره ؟ شما یه سرو به جایی که این فایل ها فراخوانی میشن بزن و جی کوئری های که حجم فایلی بیشتری دارن رو پیدا کن !! این که خیلی راحته .

jaheshserver
December 10th, 2014, 20:46
استارتر، با سرعت اجرا query ها چیکار داری ؟ برای بهینه کردن باید بشینی فکر کنی 4 تا لاینت رو با یک لاین بنویسی، یا اینکه مشکل timeout داره کد هات و دنبال پیدا کردن مشکل با زمان اجرا هستی ؟

حب همين ديگه 2000 فايله مي حوام سنگيناش رو پيدا كنم

us12
December 10th, 2014, 20:49
خب اسکریپت شما چقدر جی کوئری داره ؟ شما یه سرو به جایی که این فایل ها فراخوانی میشن بزن و جی کوئری های که حجم فایلی بیشتری دارن رو پیدا کن !! این که خیلی راحته .

فکر می کنم منظور استارتر کوئری های دیتابیس است که با جی کوئری و کدینگ سمت مرورگر متفاوت است .

پیشنهاد به استارتر :

در phpmyadmin می تونید آخرین کوئری هایی که دیتابیس گرفته شده است یا میزان لودی که از سرور اشغال کرده را مشاهده کنید . البته باید دسترسی روت دیتابیس را داشته باشید و موارد ذکر شده در قسمت Processes و Status قرار دارد .

hamid.soltani92
December 10th, 2014, 20:50
سلام.
باید به صورت زنده با استفاده از دستور tail -f فایل‌های لاگ mysql رو بررسی کنید.
علی‌الخصوص لاگ slow query ها رو.

jaheshserver
December 11th, 2014, 13:20
فکر می کنم منظور استارتر کوئری های دیتابیس است که با جی کوئری و کدینگ سمت مرورگر متفاوت است .

پیشنهاد به استارتر :

در phpmyadmin می تونید آخرین کوئری هایی که دیتابیس گرفته شده است یا میزان لودی که از سرور اشغال کرده را مشاهده کنید . البته باید دسترسی روت دیتابیس را داشته باشید و موارد ذکر شده در قسمت Processes و Status قرار دارد .
بله كوئري منظورمه از اون موقع فكر مي كنم منظور اين دوستمون كوئري هست !! اره سمت مرورگر كه اوكيه مشكل سمت سرور هست

اين روش شما رو بررسي مي كنم خبرش رو ميدم - خيلي ممنونم

- - - Updated - - -

سلام.

ميشه بيشتر توضيح بديد اين لاگ هاي كوئري كجاست؟

- - - Updated - - -

پیشنهاد به استارتر :

قسمت processes که ندیدم من ؟ دسترسی روت هم دارم
از status هم چیزی که می خوام دستگیرم نشد

- - - Updated - - -

سلام.
من لاگ برای دستابیس رو فعال کردم و اون فایلی که برای ذخیره لاگ ها مسیرش رو داده بودم خالیه
میشه بیشتر این دستور و نحوه کار رو توضیح بدید چون فکر می کنم این دقیقا همان چیزیه که بکار من میاد

hamid.soltani92
December 11th, 2014, 15:34
من لاگ برای دستابیس رو فعال کردم و اون فایلی که برای ذخیره لاگ ها مسیرش رو داده بودم خالیه
میشه بیشتر این دستور و نحوه کار رو توضیح بدید چون فکر می کنم این دقیقا همان چیزیه که بکار من میاد
آموزش کامل:
How and When To Enable MySQL Logs (http://www.pontikis.net/blog/how-and-when-to-enable-mysql-logs)