PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مهم در مورد امنیت

p30rayan
July 21st, 2010, 12:17
یک سول خیلی مهم دارم

ببینید وقتی هکری شل کد آپلود میکنه روی یک هاستی اکثرا دسترسی لازم برای آپلود فایل و ... رو داره

اما من سایت یکی رو تست کردم بعد از آپلود شل امکان انجام هیچ کاری نبود! یعنی تمام پرمیژن ها قرمز رنک شده بودند و فقط read only بودن و نمیشد کوچکتریم کاری کرد

چطور میشه آدم هاستشو اینطوری کنه

با خاموش کردن safe_mod ?

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 11:44 AM ----------

کسی نیست؟

Talahost.Com
July 21st, 2010, 12:34
safe mode تو php 6 حدف می شه
تنظیمات زیادی داره مثل امن کردن tmp و بستن توابع و بستن php.ini و ini_set و ...
که اینا رو مدیر سرور باید انجام بده

Online24
July 21st, 2010, 13:28
برای محدود کردن عملکرد شل ها باید safe mode رو در حالت on قرار بدید !

فانکشن های خطرناک رو در php.ini به حالت disabled در بیارید ! (disable_functions)

از suphp استفاده کنید ! ( owner و permission فایل رو کنترل میکنه و شل رو در صورت وجود بسیار محدود میکنه )

آنتی ویروس clam av در پیدا کردن فایل های خطرناک بهتون کمک میکنه !

1Mizban
August 18th, 2010, 14:38
سلام
کسی میدونه دقیق باید چی کار کرد که هکر نتونه فایل ها رو بخونه ؟
من تقریبا همه این کارا رو انجام دادم ولی باز تست کردم میشه تغییر داد!!!

rn4j1m1
August 18th, 2010, 15:13
سلام
کسی میدونه دقیق باید چی کار کرد که هکر نتونه فایل ها رو بخونه ؟
من تقریبا همه این کارا رو انجام دادم ولی باز تست کردم میشه تغییر داد!!!

کاری نمیشه انجام داد :d
همیشه هکر ها خیلی جلوتر هستن :d
شما هر کاری هم که بکنید اگه یه هاست بدین من بهتون ثابت میکنم باز هم امنیت = صفر :d

اما در کل از suphp استفاده کنید ! توابعی هم که مشکلات امنیتی به وجود میارند ببندین

1Mizban
August 18th, 2010, 15:23
خوب نمیشه که کاری نکرد.
از suphp استفاده میکنم ، توابع رو هم بستم ، تقریبا همه کارهای ضروی رو انجام میدم ولی الان رو 2 تا سرور مختلف شل آپلود کردم روی یکی هیچ کاری نمیشه کرد روی اون یکی میشه ... این رو میخوام بدونم چی کار کرده

Rezash
August 18th, 2010, 16:34
نخوندن فايل هاي در حوضه دسترسي اون اكانت كه تقريبا امري نا ممكن هست!مگر اينكه شما توابعي مثل fopen رو هم ببندي كه تقريبا يعني خيلي از توابع مفيد رو از كار بندازي!
وقتي يك اسكريپت php روي هاست هست ، نبايد بتونه فايل ها مجاورش رو include كنه يا بخونه؟خب شل هم همين كار رو مي كنه!
تابع show_source رو هم ببند ! زياد كارايي نداره ولي ميتونه كاربر در صورت دسترسي باهاش سورس فايل ها رو بخونه

1Mizban
August 18th, 2010, 17:28
شما این تصویر رو نگاه کنید .
یعنی سرورهمه شما اینجوری؟!!!

Masoud.B
August 18th, 2010, 18:20
وقتی میخواید امنیت سرور بره بالا disable_functions , safe mode on

ولی روی اون سایت که شل آپلود شده آپلود و makedir بازه ( میتونی ببندی ولی هرروز باید جواب مشتری رو بدی که فلان اسکریپت نصب نمیشه یا ... )

ولی یه راه حل خیلی خوب هم هست اینکه توسط firewall هی پی هایی که به سرور اتک میشه رو بست الان سرورهای huge اینجوریه سریع ای پی block میشه و فقط این صفحه میاد:

Your connection to this server has been blocked in this server's firewall.

You need to contact the server owner for further information.

1Mizban
August 18th, 2010, 18:23
این کارا رو انجام دادم
خیلی از آی پی ها رو هم فاروال میبنده + مد سکوریتی
ولی الان خودم که تست کردم دیدم خیلی راحت میشه همه کار کرد ....

Rezash
August 18th, 2010, 20:54
شما این تصویر رو نگاه کنید .
یعنی سرورهمه شما اینجوری؟!!!
خب اين تحت همون اكانت نيست مگه ؟ يعني من روي هاست خودم جز با سي پنل نبايد بتونم يك فايل رو بخونم،يك فولدر ايجاد كنم ، فايل جديد ايجاد كنم؟
اگر ايني كه شما ميگي مربوط به دسترسي از يك اكانت به ساير اكانت ها باشه كاملا ميشه اسمش رو گذاشت مشكل امينيتي و لي اينكه يك برنامه php نتونه چنين اعمال ساده اي رو اجام بده مي توني بگي فقط اسما php رو ساپورت مي كنيم!
براي مثال اگه شما توابعي مثل readdir رو ببندي cms هايي مثل nuke هم از كار مي افتند!
فرضا شما تابع fopen,file_get_contents و اين قبيل توابع رو بستي كه فايلي خونده نشه،اون وقت برنامه هاي php كه قالب هاي html جدا دارند و اين html ها رو ميخونن و پردازش مي كند چجوري كار كنند؟
fwrite و ... رو اگه ببنديد خيلي از برنامه ها از كار مي افتند،مثل برنامه هايي كه يك log مخصوص خودشون روي سرور ايجاد مي كنند و خيلي ديگر مثال ها!
مهم اينه كه با شل نتونه root access بگيره و گرنه كسي كه شل رو آپلود مي كنه بهر حال يك نوع access به اون اكانت داره ديگه!به جاي اون فايل شل مي تونه يك httaccess آپلود كنه كه كليه درخواست ها بجاي باز شدن معمولي دانلود بشن و از اين قبيل!

Talahost.Com
August 18th, 2010, 22:33
آپلود شل و تغییر محتویات اکانت که عجیب نیست!
شما باید دسترسی به کانت های دیگه رو محدود کنید

alborzhost
August 18th, 2010, 23:31
سلام

برای امنیت دایرکت ادمین میتونم تضمین بدم که هیچ شلی روش کار نکنه !
ولی سی پنل نه !

با تشکر

rn4j1m1
August 18th, 2010, 23:38
سلام

ولی سی پنل نه !

با تشکر

یه هاست بدین من ، تضمین میکنم کار کنه :d

alborzhost
August 18th, 2010, 23:59
شما یک سرویس دایرکت ادمین بده با دسترسی ssh به من بعد روش شل بریزیم شما تست کن اوکی ؟!

Rezash
August 19th, 2010, 06:49
سلام

ولی سی پنل نه !

با تشکر
منظور از كار نكردن گرفتن root access هست يا اينكه شل نتونه فايل هاي تحت همون اكانت رو بخونه؟!
اولي كه خب آره ولي دومي رو محاله،مگر اينكه كلا توابع رو ببندي و فقط اسما php ساپورت كنيد و نه عملا! :دي

alborzhost
August 19th, 2010, 10:58
منظور از كار نكردن گرفتن root access هست يا اينكه شل نتونه فايل هاي تحت همون اكانت رو بخونه؟!
اولي كه خب آره ولي دومي رو محاله،مگر اينكه كلا توابع رو ببندي و فقط اسما php ساپورت كنيد و نه عملا! :دي

هم کار نکردن root access و فایل های همون اکانت رو نتونه ت***م بده !!!
تضمینی میتونم هر کس خواست براش انجام بدم.

با تشکر

Masoud.B
August 19th, 2010, 14:05
هم کار نکردن root access و فایل های همون اکانت رو نتونه ت***م بده !!!
تضمینی میتونم هر کس خواست براش انجام بدم.

با تشکر

یعنی شما کاری میکنی که رو همون اکانت نه بشه فایل read کرد نه write ؟؟؟

بعد چجوری سایت های داینامیک کار میکنه ؟ مثلا" wp پوشه آپلود باید پرم داشته باشه اون رو چجوری میبندی؟

Rezash
August 19th, 2010, 14:27
یعنی شما کاری میکنی که رو همون اکانت نه بشه فایل read کرد نه write ؟؟؟

بعد چجوری سایت های داینامیک کار میکنه ؟ مثلا" wp پوشه آپلود باید پرم داشته باشه اون رو چجوری میبندی؟

منم دقيقا حرفم همينه :d
الان روي هاست Da دوست خودم اينقدر محدوديت گذاشتن نميشه يك directory ايجاد كرد!خب اين ديگه نشد امنيت،شد محدوديت!

alborzhost
August 19th, 2010, 16:08
سلام

اگه قرار بشه من روش رو بگم که نمیشه !
شما اگه نیاز به چنین امنیتی دارید با ما تماس بگیرید براتون اوکی میکنیم و هیچ اسکریپت یا سایتی به مشکل بر نخواهد خورد.

با تشکر

ShahreServer
August 19th, 2010, 17:09
یکسری فانکشن لیست کرده بودم که اگر پیداش کردم واستون میزارم میتونید با توجه به اون کانفیگ کنید

Masoud.B
August 19th, 2010, 17:13
سلام

اگه قرار بشه من روش رو بگم که نمیشه !
شما اگه نیاز به چنین امنیتی دارید با ما تماس بگیرید براتون اوکی میکنیم و هیچ اسکریپت یا سایتی به مشکل بر نخواهد خورد.

با تشکر

شما اگه از کارتون اطمینان دارید من یه شل بهتون میدم رو سرور آپلود کنید بدین تست کنم !

ShahreServer
August 19th, 2010, 17:19
سلام

ولی سی پنل نه !

با تشکر

اینقدر اطمیمنان نداشته باشید ! به مخصوصی روی امنیت !
فکر کنم هنوز هکرها از این تاپیک اطلاع ندارن وگرنه ... :d

Masoud.B
August 19th, 2010, 17:21
@alborzhost

آدرس سایتتون هم بدین لازم شد مزاحم بشیم :d

alborzhost
August 19th, 2010, 17:36
سلام

امنیت هیچ وقت مطلق نیست اینو همیشه تو ذهنتون نگه دارید.
اگه سایت شما هک هم نشه میشه اونو دی داس کرد !!!
در ضمن بنده گفتم فقط روی سرویس دایرکت ادمین تضمین میدم سی پنل هیچ ضمانتی نداره.
support@alborzhost.net
با تشکر

Masoud.B
August 19th, 2010, 19:49
سلام

امنیت هیچ وقت مطلق نیست اینو همیشه تو ذهنتون نگه دارید.
اگه سایت شما هک هم نشه میشه اونو دی داس کرد !!!
در ضمن بنده گفتم فقط روی سرویس دایرکت ادمین تضمین میدم سی پنل هیچ ضمانتی نداره.
support@alborzhost.net
با تشکر

شما اگه از کارتون اطمینان دارید من یه شل بهتون میدم رو سرور آپلود کنید بدین تست کنم !

:-w