PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در فروش دامنه بپذیرید که بالا چشمتان ابروست

Sajad
July 18th, 2010, 21:50
وقتی شما یک دومین خود را برای فروش کنار گذاشته اید باید انتظار همه جر صحبت از دامنه خودتان را دشته باشید و فکر نکنید که با به به و چه چه فراوان از شما استقبال می کنند
بر روی قیمت پس از ارزش گذاری (منظور پس از ارزیابی قیمت دومین است) استوار باشید
به عبارتی فقط کافیست در یک جلسه(مثل در یکی از تاپیک های فروم های خرید و فروش دامنه) یک قیمت را داده باشید و بدون دلیل خاص و فنی مثل افزایش رنکینگ و... قیمت خود را تغییر داده باشید در آنصورت باید یک جور هایی تا مدت ها از فروش دامنه خود صرف نظر نمایید

قبل از اینکه اولین پست را در فروم های مزایده دامنه های اینترنتی بدهید به این فکر کنید که بدترین واکنش دیگران چه می تواند باشد
به نظرات داده شده خیلی اعتماد نکنید چون در انجمن ها اساسا حرف های بی پایه بسیار گفته میشود در ضمن درصد بیشتر گفته ها با دید منفی است تا مثبت نگری
اگر هنوز از قیمت گذاشته شده بر روی دامنه خود مطمئن نیستید از اهالی فن سوال کنید و بعد اقدام به اعلام قیمت برا یدامنه خودتان بکنید
در پی این نباشید که با کلک های سئو مثل پارک کردن دامنه و... با افزایش دروغین رنک قیمت خود را بالا ببریرد که مچ شما در همان ساعت اول باز می شود
حواستان به سرویس های کلاهبرداری باشد و به پیشنهادات اغوا کننده مشکوک شوید قبل از آنکه دامنه خود را از دست بدهید
در سایت های معتبر Sedo، Afternic، DNJournal، Namepros، Greatdomains، BuyDomains، TDNAM، domaintools یک بررسی برای دامنه های مشابه با دامنه خودتان بکنید
و بعد از اینکه توانستید از قیمت ارزیابی شده برای دامنه خودتان خاطر جمع شوید (که منطقی و منصفانه است)

منبع: هاست فایندر

lvlehrad
July 18th, 2010, 23:27
مرسی سجاد

یه سوال کسی میدونه بر چه اساسی روی دامنه قیمت میزارن ؟:( من دامنه paydar.ir رو میخواستم طرف میگه 500هزار تومن :(( تجاریم که نیست ...

Sajad
July 18th, 2010, 23:51
مرسی سجاد

یه سوال کسی میدونه بر چه اساسی روی دامنه قیمت میزارن ؟:( من دامنه paydar.ir رو میخواستم طرف میگه 500هزار تومن :(( تجاریم که نیست ...

بعضی مواردی که تاثیر داره:
۱- چه سالی ثبت شده باشه و تا کی اعتبار داره
۲- رنک گوگل
۳- رنک الکسا
۴- تلفظ و رند بودن دامنه
۵- کوتاه بودن و یا سهولت در حفظ شدن نام
۶- چه کسانی خواهان دامین باشن.

معمولا شما با مالک دومین تماس بگیری و بگی فلان دومین رو میخوام قیمت بالایی میده.

نکات بالا هم در تعیین ارزش دامنه تاثیر داره اما نکات دیگری هم هستند که تاثیر میذارند.

lvlehrad
July 19th, 2010, 18:34
2 3 ماه از اعتبارش مونده

رنک گوگل و الکسا اصلا نداره

اسمش یکم معروفه

فکر کنم فقط خودم خواهانش باشم :d

ولی میگه 500 تومن

راستی یه سوال خیلی مهم : میشه یه دمین رو رزرو کنیم زمانی که اعتبارش تموم شد مال ما بشه و یه ایمیل بیاد که پول دمین رو بدیم بهشون ؟ یا یه همچین چیزی ....
یا اینکه 1 روز بعد اینکه اعتبار تموم شه میتونیم ثبت نامش کنیم یا یه زمانی میدن به طرف که دوباره تمدید کنه ... ؟

Sajad
July 19th, 2010, 19:21
ولی میگه 500 تومن
مال خودشه اختیارشو داره :d

راستی یه سوال خیلی مهم : میشه یه دمین رو رزرو کنیم زمانی که اعتبارش تموم شد مال ما بشه و یه ایمیل بیاد که پول دمین رو بدیم بهشون ؟ یا یه همچین چیزی ....
فکر کنم بعضی از سایت ها اینکار رو میکنن. تا جایی که یادمه قبلا هم در موردش بحث شده بود :-s

یا اینکه 1 روز بعد اینکه اعتبار تموم شه میتونیم ثبت نامش کنیم یا یه زمانی میدن به طرف که دوباره تمدید کنه ... ؟
در این مورد هم توضیح داده شده. بعد از تاریخ انقضا مدت محدودی همچنان در اختیار مالک دامین هست تا اگه خواست تمدید کنه و اگه یکم این مدت طولانی بشه شامل جریمه میشه و اگه باز هم تمدید نکرد و دامین بازدیدی نداشت آزاد میشه اما اگه دامین خوبی باشه خود ریجسترار ثبتش میکنه.

---------- Post added at 07:21 PM ---------- Previous post was at 07:15 PM ----------

این لینک خوبه بخونی: http://www.webhostingtalk.ir/f25/%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87-2236/