PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث در مورد شبکه OVH

shixaz
July 18th, 2010, 15:25
شبکه ovh رو میشه دربارس توضیح بدید که از نظر جناب عالی چرا مزخرف است؟:)

vPsPersia.COM
July 18th, 2010, 15:35
عرض کنم خدمت شما که ، اینجا جاش نیست ، اما برات توضیح میدم ،

ولی اگه بحث کش دار بشه بهتره یک تاپیک دیگه باشه .

ببنید شبکه OVH مبنتی بر MAC آدرس هست و باید هر آی پی MAC آدرس داشته باشه و عموما کانفیگ سیستم عامل هاش متفاوت هست .

یعنی CentOS یک جوره ، debian , UBUNTU یک جوره ،

ویندوز که توی LAN هست و هیچ ، . اما جایی برای میکروتیک و Vyatta تعبیه نشده . زمانی که ما از HugeServer سرور داشتیم و در OVH بود همین حالت

بود . بعدن با Windows Server 2008 و Hyper-V اومدند شبکه NAT راه اندازی کردند به ابتکار خودشان که اونم دردسر های خودش رو داره .

لینک زیر رو نگاه کنید ، متوجه می شوید

OVH : BridgeClient (http://help.ovh.co.uk/BridgeClient)

آیا جایی برای Mikroik هست ؟

srashedian
July 18th, 2010, 15:46
الان Fastserver و WebDD و 1eng همه دارن از OVH میدن، شاید مشکل شما با OVH خاص بوده!!! منم الان یه وی پی اس روی OVH دارم، کم باهاش مشکل داشتم...

دوستان، جناب VPSPersia از نظر فنی تا حدودی درست میگن، پیکربندی شبکه با هاست لیست ثابت (تخصیص یک مک آدرس مشخص به یک آدرس آی پی) مشکلات خاص خودشو داره (ریا نباشه :دی من خودم کارم شبکه هست، میفهمم ایشون چی میگن، درکشون میکنم) این به نوعی ضعف دیتاسنتر هست... اما در هر حال اینم سبک کاری این دیتاسنتر هست و رسما توی سایت خودش منتشر شده، پس نمیشه گفت دیتاسنتر مزخرفی هست، ایشون اگه با این سبک مشکل دارن نباید ازشون سرور میگرفتن...

shixaz
July 18th, 2010, 15:54
درصورتی که برای حرفی که زدید باید دلیلبیارید و شفاف سازی کنید ور غیر این صورت کاربران شما رو به
چشم یک ادم مخرب برای صنعت هاستینگ نگاه میکنند!

srashedian
July 18th, 2010, 15:57
شما هم به صورت mac آدرس بودید؟

بله، این سبک این دیتاسنتر هست، ایراد نیست، اما سخته و به مهارت کافی احتیاج داره... (توضیحات بیشتر رو توی همون پست قبل اضافه کردم)

vPsPersia.COM
July 18th, 2010, 16:03
الان Fastserver و WebDD و 1eng همه دارن از OVH میدن، شاید مشکل شما با OVH خاص بوده!!! منم الان یه وی پی اس روی OVH دارم، کم باهاش مشکل داشتم...

دوستان، جناب VPSPersia از نظر فنی تا حدودی درست میگن، پیکربندی شبکه با هاست لیست ثابت (تخصیص یک مک آدرس مشخص به یک آدرس آی پی) مشکلات خاص خودشو داره (ریا نباشه :دی من خودم کارم شبکه هست، میفهمم ایشون چی میگن، درکشون میکنم) این به نوعی ضعف دیتاسنتر هست... اما در هر حال اینم سبک کاری این دیتاسنتر هست و رسما توی سایت خودش منتشر شده، پس نمیشه گفت دیتاسنتر مزخرفی هست، ایشون اگه با این سبک مشکل دارن نباید ازشون سرور میگرفتن...

ممنونم ، درست می فرماید . قطعا دیتاسنتر هر شرایطی داشته باشه ، باید قبل از خرید دقت کرد و بررسی کرد

درصورتی که برای حرفی که زدید باید دلیلبیارید و شفاف سازی کنید ور غیر این صورت کاربران شما رو به چشم یک ادم مخرب برای صنعت هاستینگ نگاه میکنند!

آقای srashedian (http://www.webhostingtalk.ir/members/srashedian/) جواب شما رو دادند ، منم در بالا تر گفتم . پست شماره 3 را بخوانید . اون جواب من هست . پست شماره 3

-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

البته در کل باید شاید کمی عبارت مزخرف سخت گیرانه باشه . اما از نظر پیکربندی شبکه بسیار سخت و مشکل هست و نمیشه که برای یک VPS ساده 10 هزار تومانی میکروتیک ، اندازه یک منجیر فنی شبکه باهاش ور رفت تا بهش شبکه داد . من خیلی راه ها رفتم ، شاید شما ها اصلا در مورد ARP چیزی نشنیده باشید ، خودم توی همین فروم سوال کردم در موردش و تا این حد پیشرفتم که بهش MAC آدرس بدم تا شاید شبکه رو بخواند .

با محمد بیچاره ( HugeServer ) اینقدر باهاش ور رفتیم که بشه مثل 192.16.1.10 بهش داد که در کی از وی پی اس های ویندوز بالا بیاد که دستمان برای تغییرات بالاتر باشه . اما نشد که نشد .

نامردی هم نباشه باید از لاین Stable که داره تعریف کرد که افت سرعت نداره ، اما هدف من روشن کردن وضعیتش بود که همه دوستان کور کورانه ازش طرفداری کردند .

با لحن تند و بی ادبانه در همین تاپیک از ما پذیرایی کردند و بدون تفکر و تحقیق در این مورد پست دادند

srashedian
July 18th, 2010, 16:15
البته در کل باید شاید کمی عبارت مزخرف سخت گیرانه باشه . اما از نظر پیکربندی شبکه بسیار سخت و مشکل هست و نمیشه که برای یک VPS ساده 10 هزار تومانی میکروتیک ، اندازه یک منجیر فنی شبکه باهاش ور رفت تا بهش شبکه داد . من خیلی راه ها رفتم ، شاید شما ها اصلا در مورد ARP چیزی نشنیده باشید ، خودم توی همین فروم سوال کردم در موردش و تا این حد پیشرفتم که بهش MAC آدرس بدم تا شاید شبکه رو بخواند .

با محمد بیچاره ( HugeServer ) اینقدر باهاش ور رفتیم که بشه مثل 192.16.1.10 بهش داد که در کی از وی پی اس های ویندوز بالا بیاد که دستمان برای تغییرات بالاتر باشه . اما نشد که نشد .

نامردی هم نباشه باید از لاین Stable که داره تعریف کرد که افت سرعت نداره ، اما هدف من روشن کردن وضعیتش بود که همه دوستان کور کورانه ازش طرفداری کردند .

با لحن تند و بی ادبانه در همین تاپیک از ما پذیرایی کردند و بدون تفکر و تحقیق در این مورد پست دادند

من با میکروتیک کار نکردم، آرپ تیبل ثابت نداره؟ (Static ARP Table) که بشه بهش مستقیم آدرس مک شبکه رو داد جای آدرس آی پی؟ اگه داشته باشه، میتونید مک آدرس تمام سوییچ ها و روتر های شبکه رو از دیتاسنتر بگیرید، به علاوه Gateway اینترنتشون، به صورت استاتیک Route کنید تا برسید به دیتالاین اصلی!!! :106:

LoveLife
July 18th, 2010, 18:53
شبکه ovh رو میشه دربارس توضیح بدید که از نظر جناب عالی چرا مزخرف است؟:)

ovh دیتا سنتر خوبی هست ولی چون نمیتونید مستقیم خرید کنید و واسطه ها هم درست حسابی نیستند پس خوب نیست چون میشی مالک سوم سرور یه گزارش اسپم بیاد 24 ساعت وقت میدن رسیدگی بشه حالا این ایمیل باید سه دست بچرخه تا به شما برسه اون موقع سرورت خاموش شده و حسنی میمونه وسرورش .مطلب بعدی این دیتا سنتر بسیار حساس به وارز تورنت و هک و اسپم هست و بدون هیچ اطلاعی ممکنه سرور رو خاموش کنند چرا سرور هاشون ارزونه چون از یه دیتا سنتر دیگه میخرید و ربطی به ovh نداره تو این دیتا سنتر تمام سرور ها pc هستند و SLA گارانتی نیست و بقول اروپایی ها دیتا سنتر درجه 2 اروپایی هست حتی تو فروم OVH هم بخش جدایی براش درست کردن که ببنید زیاد علاقمند نداره خوب اینجا ایرانه و همه دنبال ارزونی و کسی رو کیفیت زیاد اهمیت نمیده
مثلا سرور DUAL CORE تو OVH 69 یورو هست ولی تو اون یکی دیتا سنتر یه QUAD CORE 6600 رو میتونید 50 یورو بخرید

Kimsufi - votre gamme de serveurs d (http://www.kimsufi.com/ks/)

Offres d'h (http://www.ovh.com/fr/produits/offres_dedies.xml)

shixaz
July 18th, 2010, 19:06
ovh دیتا سنتر خوبی هست ولی چون نمیتونید مستقیم خرید کنید و واسطه ها هم درست حسابی نیستند پس خوب نیست چون میشی مالک سوم سرور یه گزارش اسپم بیاد 24 ساعت وقت میدن رسیدگی بشه حالا این ایمیل باید سه دست بچرخه تا به شما برسه اون موقع سرورت خاموش شده و حسنی میمونه وسرورش .مطلب بعدی این دیتا سنتر بسیار حساس به وارز تورنت و هک و اسپم هست و بدون هیچ اطلاعی ممکنه سرور رو خاموش کنند چرا سرور هاشون ارزونه چون از یه دیتا سنتر دیگه میخرید و ربطی به ovh نداره تو این دیتا سنتر تمام سرور ها pc هستند و SLA گارانتی نیست و بقول اروپایی ها دیتا سنتر درجه 2 اروپایی هست حتی تو فروم OVH هم بخش جدایی براش درست کردن که ببنید زیاد علاقمند نداره خوب اینجا ایرانه و همه دنبال ارزونی و کسی رو کیفیت زیاد اهمیت نمیده
مثلا سرور DUAL CORE تو OVH 69 یورو هست ولی تو اون یکی دیتا سنتر یه QUAD CORE 6600 رو میتونید 50 یورو بخرید

شما چون یه بار خواستی از هیوج سرور خرید کنی و پول نداشتی خواستی اقساطی پرداخت کنید(!!!!!!)
و قبول نکردن و شما از تون به بعد کسی میگه O میگین واسطه بده
و اینا ربطش به این پست و شبکه ovh داره؟
راحت باشید و عقدتونو خالی کنید:67:
خواستین بگید یه vb براتون نصب میکنم!

VatanVPS
July 19th, 2010, 00:06

یه جورایی درست می گن
وقتی شما سرورت خاموش شه 100تا مشتری بریزن سرت آبروت بره متوجه میشی که صاحب سرور نیستی

vPsPersia.COM
July 19th, 2010, 01:54

کاملا تایید میشه ، حالا حتی اگه واسطه ها رو هم برداری و خودت بخری ، از دست اسپم و ... ایناش نمیشه دربری .

ای کاش آدم یکبار خلاف کنه و کلا سرور رو فرمت کنند ، اما آدم کاری نمی کنه و گیر بهت میدند .

شما چون یه بار خواستی از هیوج سرور خرید کنی و پول نداشتی خواستی اقساطی پرداخت کنید(!!!!!!)

اون بحث جدا هست و شما جای بی ادبی و بی حرمتی یاد بگیر درست حرف بزنی ، ما 1000 و یک دلیل آوردیم و کاملا تخصصی و فنی و علمی ،

شما چی ؟ چز بی حرمتی و توهین کاره دیگه ای انجام دادی ؟

rayannet
July 19th, 2010, 02:00

شما HugeServer نیستیذ ؟!؟!؟! من شک ندارم user جدید hugeserver هست همون موقعه که از انجمن بلاک شد این یوزر میمومد و ... حالا هم تاپیک زده راجب دیتاسنتر مزخرفشون

LoveLife
July 19th, 2010, 02:11

اولا برای من نبودش و یکی مثل همه این هاست فروش ها دنبال سرور ازرون بودش و از اونجایی که تو این فروم مد شده هر کسی پست هاش بیشتره حتما کارش هم درست تره از ایشون سرور رو گرفتیم در ضمن قسطی هم نبودش قرار بودش بعد از تحویل سرور پرداخت بشه و اخرش هم معلوم شد چی کاره بودن و چی کار میکردن .
خیلی ها دوست دارند تجربه ها رو تجربه کنند وقتی 200 تا هاست فروختی یدفعه دیدی سرورت خاموش شده و هویج سرور هم تو دسترس نیست فرضا هم باشه باید اول به هویج سرور ایمیل بزنی اون ایمیلت رو بخونه بعدش بزنه به واسطه بعدی بعد واسطه بعدی بزنه به دیتا سنتر این روش خرید از ovh هست

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:33 PM ----------

شما HugeServer نیستیذ ؟!؟!؟! من شک ندارم user جدید hugeserver هست همون موقعه که از انجمن بلاک شد این یوزر میمومد و ... حالا هم تاپیک زده راجب دیتاسنتر مزخرفشون

یا سامان هست یا هویج ؟ خودشون نیستند یاران وفادارا و شیفته و ذوب شده هویج سرور اینجا زیاد هستند . اگر مشکلی نداشت و کارش درست بود هیچ موقع برای همیشه تو فروم بن نمیشد

1eng.ir
July 19th, 2010, 02:12
الان Fastserver و WebDD و 1eng همه دارن از OVH میدن
من جای آشغال نمیرم!

LoveLife
July 19th, 2010, 02:57
ما چون یه بار خواستی از هیوج سرور خرید کنی و پول نداشتی خواستی اقساطی پرداخت کنید(!!!!!!)
راحت باشید و عقدتونو خالی کنید

در ضمن الان 2 تا سرور از ovh دارم ! اما برای هاستینگ نیست عزیزم !
یکی
http://www.ovh.co.uk/products/hg_2010_bestof.xml
یکی هم
http://www.ovh.co.uk/products/superplan_best_of.xml?bp=unmetered

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

یه موردی هم عجیب بوده برام اینه بعضا پینگ آی پی تو آی اس پی های ایران میره ! بدون هیچ دلیل مشخصی !
به خصوص صبانت و آسیا تک !
حتی پینگ گذاشتم داخل سرور ایران این مشکل رو دیدم !

rayannet
July 19th, 2010, 04:33
اولا برای من نبودش و یکی مثل همه این هاست فروش ها دنبال سرور ازرون بودش و از اونجایی که تو این فروم مد شده هر کسی پست هاش بیشتره حتما کارش هم درست تره از ایشون سرور رو گرفتیم در ضمن قسطی هم نبودش قرار بودش بعد از تحویل سرور پرداخت بشه و اخرش هم معلوم شد چی کاره بودن و چی کار میکردن .
خیلی ها دوست دارند تجربه ها رو تجربه کنند وقتی 200 تا هاست فروختی یدفعه دیدی سرورت خاموش شده و هویج سرور هم تو دسترس نیست فرضا هم باشه باید اول به هویج سرور ایمیل بزنی اون ایمیلت رو بخونه بعدش بزنه به واسطه بعدی بعد واسطه بعدی بزنه به دیتا سنتر این روش خرید از ovh هست

حاالا شما که خوبه حداقل کل پولتون نرفت !!! ما که خریدیم پولمون که رفت هیج (240 دلار) - سرعت دانلود 10 مگابیت هم با زورمیداد از ما پول 1 گیگابیت گرفته بود !!!!!! و خیلی شبکه مسخره داشت که سرور مجازی کهمیساختم Time oute میداد بعد میگفت شما بلد نیستید فلان بسان گفتیم مهندس تو که بلدی درست کن خودشم بلد نبود درست کنه واسمون و یک هفته درگییر این بودیم که مشکل time out ای پی های سرور مجازی حل شد و پورت هم افتضاح و ابرومون هم برد با این سرور مزخرفش من مونده بودم چطور ملت اومده بود 5-6 تا صفحه ازش تشکر کرده بود !!!
این اقا سیاست کاریش این بود که قبل از خرید, با راهنمایی مشکلات سرور ملت به قول معروف ببخشیدا این حرف و میزنم خر ملت میکرد سرویس بش میداد اخه سرور این OVH نصف نصف سوده !!! چون مفتی ovh سرور بهشون میده حتی من تو تاپیک های قبل چند نماینده معرفی کردم از ovh که 50 دلار کمتر از هویج میدادن

shixaz
July 19th, 2010, 15:35
@lovelife
اگه پولی از شما خورده شده توسط هیوج سرور با مدرک بگید!
@rayannet
همه شما رو میشناسند...;)

Roka
July 19th, 2010, 15:57
بحث در مورد شبکه دیتاسنتر ovh هست ، که بعضی چیزا رو پشتیبانی نمیکنه و مثلماً مشکلاتی رو به دنبال داره

دیگه چرا دارین در مورد هیوج سرور و .... بحث میکنید ؟

--------------------------

در ضمن با آی پی کاربر " shixaz " دو کاربر پیدا شد

HugeServer
shixaz

من قصد ایجاد مشکل رو ندارم
ولی چند مورد هست اینجا
1 : کاربری که محروم شده ، حق نداره دوباره بیاد تو سایت
2 : وقتی اشتباه اول رو میکنه ، نباید دوباره مشکل ایجاد کنه
3 : نباید به بقیه کاربرا توهین کنه ! ( یا تیکه پرونی یا ... )
4 : در مورد هیوج سرور ، خود منم که مثلاً آشنا بودم ، 3 تا مشتری براشون فرستادم ، هر 3تاشو روز اول 30 تومن جریمه کرد ! ( بابت یه چیز که هیچ جای دنیا در موردش نشنیده بودم = باز بودن پورت 445 )
حالا نمیگم خود هیوج سرور این کار رو کرده ، ولی چه خودشون ، چی دیتاسنتر کرده باشن واقعاً کار خوبی نیست !

5 : دیگه کسی ادامه نده ! اگه لازم میبینید تاپیک دیگه ای بزنید ، این تاپیک در مورد شبکه OVH هست

Arte
July 19th, 2010, 19:00
من جای آشغال نمیرم!

نه ممد داداش این حرفو نزن خداییش آشغال نیست ...
درسته نظر شخصیته ولی من باهاش حال میکنم .

در ضمن الان 2 تا سرور از ovh دارم ! اما برای هاستینگ نیست عزیزم !
یکی
یکی هم
http://www.ovh.co.uk/products/superplan_best_of.xml?bp=unmetered

---------- Post added at 10:27 PM ---------- Previous post was at 10:23 PM ----------

یه موردی هم عجیب بوده برام اینه بعضا پینگ آی پی تو آی اس پی های ایران میره ! بدون هیچ دلیل مشخصی !
به خصوص صبانت و آسیا تک !
حتی پینگ گذاشتم داخل سرور ایران این مشکل رو دیدم !

وای داود جون عجب آفر هتلیه این :d
دوستان به جای ما

rayannet
July 19th, 2010, 19:11
@lovelife
@rayannet
همه شما رو میشناسند...;)

پول ما که خوب خوردید ! مدرک هم میخواید ؟
گفتم که این خود هویج سرور هست :)) حس ششم من قوی هست سامان کوچولو . اون تصاویر هم که در تاپیک قبل از هک تا فحاشی ضمیمه کردم بی جواب موندا !!!

LoveLife
July 19th, 2010, 20:34
@lovelife
@rayannet
همه شما رو میشناسند

ر ضمن با آی پی کاربر " shixaz " دو کاربر پیدا شد

HugeServer
shixaz

جواب کافی هست

MelatHOST
September 15th, 2010, 12:12
سلام
من چند ماهه ovh هستم و تو اين چند ماه فقط 1 بار قطعي چند دقيقه اي از ديتا سنتر ديدم
بجز اون سرور ژينگ بسيار بالايي داره و هيچ وقت تا الان يوزرام مشكلي با isp ها نداشتند در صورتي كه قبلاً fdc دمار از روزگارم در آورده بود
سرعت پورت ثابت هست و يادم نمياد از يه مقداري كمتر شده باشه
امكانات كنترل پنلش انقدر زياده كه اصلاً نياز به ساپورتر نداريد
حالا مشكلاتش :
1- اينكه اگر سرور رو بدون كنترل پنل هاست بگيريد پارتيشن بنديو باقي قضايا ميمونه گردنتون كه من 1 هفته طول كشيد تا ياد بگيرم چطور پارتيشن بندي كنم
2- واقعاً حقيقته كه شبكش خيلي پيچيدس
3-نماينده هاشو داره كنسل ميكنه و بايد سرورمونو كنسل كنيم :-s

amateur
September 17th, 2010, 21:49
سلام
من چند ماهه ovh هستم و تو اين چند ماه فقط 1 بار قطعي چند دقيقه اي از ديتا سنتر ديدم
بجز اون سرور ژينگ بسيار بالايي داره و هيچ وقت تا الان يوزرام مشكلي با isp ها نداشتند در صورتي كه قبلاً fdc دمار از روزگارم در آورده بود
سرعت پورت ثابت هست و يادم نمياد از يه مقداري كمتر شده باشه
امكانات كنترل پنلش انقدر زياده كه اصلاً نياز به ساپورتر نداريد
حالا مشكلاتش :
1- اينكه اگر سرور رو بدون كنترل پنل هاست بگيريد پارتيشن بنديو باقي قضايا ميمونه گردنتون كه من 1 هفته طول كشيد تا ياد بگيرم چطور پارتيشن بندي كنم
2- واقعاً حقيقته كه شبكش خيلي پيچيدس
3-نماينده هاشو داره كنسل ميكنه و بايد سرورمونو كنسل كنيم :-s

ovh مشکلی نداره اما ریسلرها دارند مخصوصا" hugeserver

من یک سرور از hugeserver گرفته بودم که بعد از حدود 15روز گفتن که از ماه دیگه نمی تونیم تمدید کنیم و شما فقط تا پایان ماه می تونید استفاده کنید. فکر کنید تازه بعد از 15 روز کانفیگ سرور برای برای انتقال backup طول کشیده بود که آماده بشه. بدون دلیل و بدون پرداخت خسارت و یا برگشت حتی قسمتی از پول سرور باید سرور را بعد از 15 روز بدون استفاده رها می کردم اما پول سرور را کامل پرداخت کرده بودم . عملا" 30 روز بدون استفاده و پرداخت برای هیچی انجام شد. اگر یک دلیلی برای کنسل هم داشتن خوب بود اما می گفتن فقط کنسل می کنیم و اگر می خواهید یک سرور از آمریکا سفارش بدید. من به خاطر این کار کلی ضرر کردم و 2 ماه کارم عقب افتاد. موقع انتخاب ریسلر دقت کنید. خرید مستقیم از OVH هم ساده نیست.

itjavani
September 18th, 2010, 00:43
بنده یکی دو ماهی از OVH سرویس داشتم! البته از هیوج سرور نخریدم! از kimsufi خریداری شد که دوستان در همین انجمن واسه من Pay کردند...
سرور Corei7 920 با 8GBDDr3 و...
روش مجازی ساز Vmware Esxi نصب کردند واسم و نزدیکه 14-15 تا وی پی اس ویندوز و لینوکس روش داشتم(مدارکشم موجوده)
اوایل در ست کردن mac مشکل داشتم که بعد کلی کلنجار و سوال و این ور اونور به هر حال کلی فوت و فن یاد گرفتمو 3سوت کارارو انجام میدادم
خلاصه غیر این درگیری ست کردن mac آدرس که مشکل کم بودن بار فنی خودم بود هیچ کشکل دیگه ای نداشتم!
از لحاظ ارائه کردن سرویس فقط میکروتیک نمیشه داد!بقیه سیستم عامل ها راحت میشه کار کرد!
از لحاظ نتورک و آپ تایم واقعا عالیه!!!
مشکل اسپم هم که اینقدر میگید نداشتم!!!البته ویندوز یه جورایی اورجینال نصب کرده بودم و پورت هارو بسته بودم ولی درکل چیزی واسم نیومد...

همه جوره خوب بود...پینگش نسبت به ایران پایین و خوبه!!
ولی به نظر خودم واسه مجازی سازی یکم شاید اذیتتون بکنه ولی واسه هاستینگ عالیه!!!

wordpress
January 6th, 2011, 18:33
البته از هیوج سرور نخریدم
این هیوج چیه؟ اسم سایته؟ انگلیسیش بنویسید بی زحمت.

Doublex
January 6th, 2011, 18:47
این هیوج چیه؟ اسم سایته؟ انگلیسیش بنویسید بی زحمت.

HugeServer Professional WebHosting (http://www.hugeserver.com/)

wordpress
January 11th, 2011, 01:13
VAT ( 20 %)
این به چه معنی هست در ovh
هر ماه این درصد رو میگیرن یا نه؟

HugeServer
January 11th, 2011, 01:18
مالیات!
ماهانه است...

vPsPersia.COM
January 11th, 2011, 02:19
یوزر shixaz رو هنوز دارید ؟