PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با هزینه ای کم یک سررو ابری برای خود بسازید ؟

franklin
July 18th, 2010, 15:01
سلام
چو ایزد ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری
من یک وب سایت کوچولو دارم که البته در واقع سایته ولی من مثل وبلاگ ازش استفاده می کنم
این هاست ما تو این هفته خیلی قطع و وصلی داره
من یک چیز هایی از سرور ابری شنیده بودم ولی وقتی این موضع برام پیش اومد فکر کردم که
سایتهای رایگان که تو اینترنت زیاده
و من بیشتر با mysql کار دارام میام و چند تا هاست رایگان می گرم بعلاوه اون سایتی که براش هزینه پرداختم
بعد میام تمام اون سرور ها رو به یک سرور و در واقع mysql یک سرور اتصال میدم
بعد می رم و داخل کنترل پنل دامنه ام آدرس dns سایتها رو یکی در میون وارد می کنم اینطوری یک کاربر که به سایت من وارد میشه در صورت دون بودن یک سرور به سرور دیگر منتقل میشه و همیشه سرروم آن هست خیلی ساده هست

البته سرور ابری یک چنین کاری رو در محل یک دیتا سنتر انجام می دهند که سریعتر و بهتره ولی وقتی پول زیادی برای هزینه یک سرور ابری نداری این هم خودش یک راه حله
نظر شما چیه آیا این کار جالبه

smartieuser
July 18th, 2010, 15:21
اگه MySQL بپره که همشون میپرن !

amiri113
July 18th, 2010, 15:25
البته لود اون هاست های مجانی هم بالا ميره.
چون اتصال به سرور mysql زمان ميبره.
برای داون نبودن ايده خوبی هستش :دی اما کارایی زيادی نداره.

Rezash
July 18th, 2010, 15:28
نميدونم در عمل ميشه يا نه ولي با كاهش شديد سرعت همراه هست!به خاطر mysql.و بعلاوه روي خيلي از هاست هاي رايگان خيلي از پورت هاي ارتباطي راه دور بسته هست.

franklin
July 18th, 2010, 15:32
من برای اینجاش هم یک فکری کردم
نگاه کن دو راه حل هست بعضی از این سایتهای قدرتمند که خیلی هزینه بالایی برای خریدشون باید بدهی به این سبک هست که mysql اونها نا حدود هست اینجاست که شما با خرید یک چند مگ می تونی از سرور اونها به عنوان mysql استفاده کنی
و راه حل دوم
استفاده از چند سرور mysql هست که اگر یکی خراب شد دومی کار بکنه

---------- Post added at 02:32 PM ---------- Previous post was at 02:30 PM ----------

البته قبول دارم ولی از اینکه سایتتون بسته باشه بهتره در ضمن اصلا یک کاری
شما می تونی از همون سرور ها استفاده کنی ولی اگر دیدی یکی از سرورها دون شد خودتون دستی اون یکی دیگه mysql رو بروز کنید

smartieuser
July 18th, 2010, 15:36
پس تعریف این میشه دیگه : شما چند هاست دارین که میتونن روی هر کدوم دیتابیس داشته باشین !

کافیه تمامی تقییرات در بقیه دیتابیس ها ثبت بشه. اینجوری شما n تا هاست دارین که n تا MySQL هم دارن. نیازی به هزینه ی بیشتری هم نیست

franklin
July 18th, 2010, 15:51
البته ما فقط برای مدیران در چندین سرور اطلاعات رو ثبت می کنیم
یعنی اگر قرار متنی به اطلاعات افزوده بشه
inser update delete
باید در چند سررو ذخیره بشه
اما موقع بازدید کاربران ما فقط از اولین سروری که فعال هست اطلاعات رو دریافت می کنیم
اینجوری سرعت کاربر بیشتر از مدیر هست
و در ضمن دیگر با مشکل غیرفعال بودن سرور مواجه نمی شویم

mojiz
January 4th, 2011, 19:47
هزینه اصلی به خاطر فشاری هست که روی mysql رو cpu و دیسک میاره!
یعنی شما در اصل باید از یک سرور استفاده کنی که همزمان به چند mysql وصل میشه.
اگه سرور اختصاصی داشتی و یک سایت روش داشتی میدیدی که همش Mysql داره سرور رو میخوره.(واسه من که اینطوریه)

delta
January 4th, 2011, 19:54
یک سوال؟ تمام این کارها رو نهایتا رو سرور خصوصی باید پیاده کنید دیگه درسته؟ برای یک سایت کوچیک در حد وبلاگ سرور خصوصی یا ابری میخواهید چیکار؟

---------- Post added at 07:54 PM ---------- Previous post was at 07:50 PM ----------

ویرایش مدیریت: حذف موارد غیر مرتبط با تاپیک