PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاهش هزینه تعرفه اینترنت تمامی اپراتور ها

sht-design
November 23rd, 2014, 20:54
دوستان نمیدونم که نمونه ای از این تاپیک توی قسمت دیگری از انجمن مطرح شده یا نه

اما اگر 20:30 امشب را تماشا کرده باشید آقای واعظی اعلام کردند که تمامی اپراتور ها موظفند هزینه اینترنت خودشان را به 0.5 ریال در هر کیلوبایت تغییر دهند

مثل اینکه 1 ماه به تمامی اپراتور ها زمان داده شده که این کار رو انجام بدهند

xphost
November 23rd, 2014, 20:56
یک ماه وقت گذاشتن تا جیب مردم رو خالی کنند

sht-design
November 23rd, 2014, 20:58
این هم خبری که در اینترنت منتشر شده بود :

در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوب شد که تعرفه اینترنت همراه برای تمامی اپراتورها کاهش یابد. مدت ها بود که این کمیسیون درجلساتی به بررسی قیمت اینترنت موبایل در کشور و یکسان سازی نرخ آن می پرداخت که خوشبختانه حالا شاهد به نتیجه رسیدن این جلسات هستیم.
به گزارش بیتنا، علی اصغر عمیدیان -دبیر کمیسیون- اعلام کرد که تعرفه اینترنت موبایل اعم از نسل ۲ یا نسل ۳ برای تمامی اپراتورها به مبلغ ۰/۵ ریال به ازای هر کیلوبایت کاهش یافت که این رقم مخصوصا برای نسل دو کاهش چشمگیری پیدا کرده.
پیش از این تعرفه اینترنت همراه از ۰/۵ ریال تا ۱۴/۸ ریال به ازای هر کیلوبایت متغیر بوده و به ازای هر اپراتور و تکنولوژی قیمت ها تفاوت داشت. عمیدیان گفته که این کمیسیون با دریافت نظرات مردم و انجام بررسی ها به تصویب قیمت فعلی رسیده است.
دبیر کمیسیون مقررات ارتباطات گفت: «اپراتورهای تلفن همراه می توانند با شرايط رقابتی و بازه تعرفه ای تعيين شده در اين مصوبه، ضمن فروش خدمات ديتا بر اساس كيلو بايت، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای نيز متناسب با نياز مشتركين تعريف و ارائه كنند. مشتركان تلفن همراه هم می توانند با خريد بسته‌های مختلف تعرفه‌ای متناسب با نياز خود، از خدمات با تعرفه‌های مناسب بهره‌مند شوند.»
او همچنین گفت که این مصوبه از اول دی ماه برای تمامی اپراتورها لازم الاجراست.

حالا نگاهی داریم به قیمت اینترنت اپراتورها تا کنون:
ایرانسل اینترنت همراه نسل ۲ را در ساعات ۲ بامداد تا ۸ صبح هر روز و تمامی ساعات پنج شنبه و جمعه با قیمت ۱ ریال به ازای هر کیلوبایت و در سایر ساعات هفته با قیمت ۵ ریال به ازای هر کیلوبایت عرضه می کند. آنها قیمت جدیدی برای اینترنت 3G اعلام نکرده و همین تعرفه را برای نسل سوم نیز دارند.
رایتل هم اینترنت 3G را با قیمت ۰/۵ ریال به ازای هر کیلوبایت ارائه می دهد.
همراه اول نیز اینترنت همراه را در ساعات اوج مصرف کیلوبایتی ۴ ریال و در غیر این ساعات کیلیوبایتی ۱ ریال قیمت گذاری کرده. البته به تازگی نرح های این اپراتور تغییر کرده و پیش از این شاهد قیمت عجیب کیلوبایتی ۱۴ ریال هم برای اینترنت این اپراتور بودیم. همراه اول اینترنت نسل سه را هم فعلا فقط زمانی به کاربر ارائه می دهد که از بسته های اینترنت استفاده کند.

شما فکر می کنید قیمت های جدید منصفانه است؟ کدام اپراتور سرویس با کیفیت تری را در اختیار کاربرانش قرار می دهد؟ نظر خود را در بخش کامنت ها با دیگران به اشتراک بگذارید.

منبع خبر:
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (http://www.cra.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=b0b7a717-14c0-42cc-80d3-692f4e2b5205&ObjectId=dd258708-9094-4824-ac13-94ee44744501&WebpartId=38bcadbb-bd7c-471d-a89f-bd395fdc4692)

- - - Updated - - -

یک ماه وقت گذاشتن تا جیب مردم رو خالی کنند

من تا پارسال از بسته های اینترنت ایرانسل استفاده میکردم اما با آغاز سال جدید سرعتش بیش از حد افتضاح شد
و به ناچار دیگه از اینترنت سیم کارت استفاده نمیکنم

ولی امیدواریم که وضعیت بهتر بشه

سرزمین
November 23rd, 2014, 20:59
همراه اول که 3g نشده تعرف هاش رو اضافه کرده بود حالا چه برسه به اینکه 4g میشد

واقعاً کار درستی کردن البته اعلام کرد بسته هایی رو هم بهشون دادن و باید از بسته های جدید استفاده کنن فغقط من متوجه نمیشم چرا نامحدود ندارن؟!

asrhosting
November 23rd, 2014, 21:01
ما که کلا چیزی جز د-زدی آقایون همراه آخر و ایرانول ندیدیم .
هر موقع فعال کردیم سرعت زیر 3 کیلوبایت .
خدا نکنه ماهیانه فعال کنی یه 10 تومن رو ازت می گیره و دیگه اینترنتت کانکت نمی شه !

sht-design
November 23rd, 2014, 21:10
همراه اول که 3g نشده تعرف هاش رو اضافه کرده بود حالا چه برسه به اینکه 4g میشد

واقعاً کار درستی کردن البته اعلام کرد بسته هایی رو هم بهشون دادن و باید از بسته های جدید استفاده کنن فغقط من متوجه نمیشم چرا نامحدود ندارن؟!

فکر کنم به همون دلیلی نامحدود ندارند که همین شرکت های اینترنت پر سرعت مثل مخابرات و جاهای دیگه طرح نامحدودشون رو برداشتن!!

شما اگه کسی ازتون سرویس نامحدود بگیره بیشتر واستون سود داره یا کسی که مجبوره هر هفته طرحشو دوباره خریداری کنه واسه کمبود فضا ؟

- - - Updated - - -

ما که کلا چیزی جز د-زدی آقایون همراه آخر و ایرانول ندیدیم .
هر موقع فعال کردیم سرعت زیر 3 کیلوبایت .
خدا نکنه ماهیانه فعال کنی یه 10 تومن رو ازت می گیره و دیگه اینترنتت کانکت نمی شه !

من هفتگی شبانه همراه اول یه بار فعال کردم باورتون نمیشه فقط تونستم یه شب ازش استفاده کنم ، اونم برای 2-3 ساعت
شب آخر گذاشتم گفتم یه کم ضرر بزنم به همراه اول یه چیزی دانلود کنم . اینترنتشو فعال کردم ساعت 12 شب اصلا پیج باز نمیکرد سرعت = 0 :-|

سرزمین
November 23rd, 2014, 21:21
طبق قانون سازمان تنظیم مقررات همه isp ها باید نامحدود هم داشته باشن (البته قبلاً که این طور بود) مخابرات هم فکر نمی کنم نامحدودش رو برداشته باشه.

sht-design
November 23rd, 2014, 21:26
طبق قانون سازمان تنظیم مقررات همه isp ها باید نامحدود هم داشته باشن (البته قبلاً که این طور بود) مخابرات هم فکر نمی کنم نامحدودش رو برداشته باشه.
ما که چیز دیگه ای میبینیم :)
فکر کنم مخابرات فقط استان تهران هست که هنوز نامحدود میده
ما که استان فارس هستیم 1 سال هست که چیزی به نام تعرفه نامحدود توی سایت مخابرات استان فارس نمیبینیم!
آخرین استانی که خبر دارم طرح نامحدودشو برداشته مخابرات برای خراسان جنوبی اونم دو ماه پیش بوده

سرزمین
November 23rd, 2014, 21:30
انگار بعضی استان ها نامحدود نمیدن نمیدونم برای چی؟ شاید مشکل پهنای باند به خاطر موقعیت جغرافیایی دارن در کل از اون اول من مخابرات رو با اسم نامحدودش می شناسم بقیه isp ها هم نامحدود دارن شاید باورتون نشه چند وقت پیشا با یکی از دوسان صحبت می کردم میگفت اینجا (خارج از کشور) اصلاً محدود معنی نداره.

Edwin
November 23rd, 2014, 21:32
انگار بعضی استان ها نامحدود نمیدن نمیدونم برای چی؟ شاید مشکل پهنای باند به خاطر موقعیت جغرافیایی دارن در کل از اون اول من مخابرات رو با اسم نامحدودش می شناسم بقیه isp ها هم نامحدود دارن شاید باورتون نشه چند وقت پیشا با یکی از دوسان صحبت می کردم میگفت اینجا (خارج از کشور) اصلاً محدود معنی نداره.

مخالفم .. شرکت Rogers در کانادا هم سرویس هاشون حجم مشخصی دارن .. اون دوستتون کجا زندگی میکنه؟

سرزمین
November 23rd, 2014, 21:34
مخالفم .. شرکت Rogers در کانادا هم سرویس هاشون حجم مشخصی دارن .. اون دوستتون کجا زندگی میکنه؟

بله ممکنه همه جا این طوری نباشه و من هم نمیدونم، انگلیس

sht-design
November 23rd, 2014, 21:38
چند وقت پیش اینترنتم وصل نمیشد زنگ زدم به مخابرات
میگفت که اینترنتت رو برات درست میکنم ولی مودمتو 24 ساعته روشن بزار چون ما کمبود آی پی پیدا کردیم و اگه مودمت خاموش روشن بشه کاری نمیتونی انجام بدی چون آی پی آزاد وجود نداره که به شما بدیم

متاسفانه 2 روز بعد همون ساعت با اینکه مودم خاموش نکرده بودم اما انگار از مخابرات ریست داده بودند و از حالت لینک خارج شد ، زنگ زدم پیگیر شدم گفت چاره ای نداری ، امشب دو سه بار تست کن مودم خاموش روشن کن اگه جواب نداد مثل بچه های خوب لالا کن فردا صبح امتحان کن !!!!

حالا همکارم هم اینترنتش قطع شده بود ، فقط شانس که آوردم هیچکدام از مشتری ها تیکت ارسال نکرده بودند وگرنه همونجا چند تا فحش میخورد رئیس مخابرات!!
یوزر ها زیاده و نمیتونند کنترل کنند به همین خاطره که کم میارن و طرح اینترنت رو از نامحدود برداشتند