PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فروشگاه اینترنتی ؟ خوب یا باد ؟!!!

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 14:21
سلام خدمت دوستان عزیز

من چند وقتی هست تو فکر راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولاتی مانند : انواع بازی ها (کنسول ها و کامپیوتر و... )/ فروش نرم افزار (تمامی سیستم امل ها از قبیل اندروید , ویندوز, لینوکس و ...), فروش مستند (مستند هایی با موضوعات حیوانات و ... به صورت زیرنویس فارسی و دوبلاژ اختصاصی) و چند محصول دیگر مانند (فلش , هارد , وسایل کنسول ها دسته و غیره و برخی از سخت افزار ها) راه اندازی کنم که با توجه به بوجه مورد نیاز برای طراحی و پیاده سازی این سایت و خرید وسایل مورد نیاز جهت ایجاد فروشگاه ...

میخواستم بدونم آیا هنوزم جایی برای این نوع فروشگاه ها در بین اینترنت با وجود رغیب هایی مثل دیجیکالا و 5040 , فینال و ... هنوز هم جایی برای پیشرفت هست ؟! آیا هنوز ارزش وقت و هزینه گزاشتن روی این موضوع ارزش داره ؟! :53:

xphost
November 23rd, 2014, 14:25
درود
ببنیید بستگی داره
یه موقع هستش شما مثل دیجی کالا سرمایه زیادی دارید خب قطعا میگیره
ولی بعضی از دوستان هستند میخوان با 100 تومن 200 تومن راه اندازی کنند
بعد هم شما باید حتمت تبلیغات گسترده توی سایت های پر بازدید بکنید تا کارتون بگیره
اگر سرمایه دارید برید سمتش که عمرتون حروم نشه
و از همه مهم تر باید نماد اعتماد بگیرید تا مردم بهتون اعتماد کنند

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 14:44
درود
ببنیید بستگی داره
یه موقع هستش شما مثل دیجی کالا سرمایه زیادی دارید خب قطعا میگیره
ولی بعضی از دوستان هستند میخوان با 100 تومن 200 تومن راه اندازی کنند
بعد هم شما باید حتمت تبلیغات گسترده توی سایت های پر بازدید بکنید تا کارتون بگیره
اگر سرمایه دارید برید سمتش که عمرتون حروم نشه
و از همه مهم تر باید نماد اعتماد بگیرید تا مردم بهتون اعتماد کنند

سرمایه در حد چند ملیون برای شروع و خرید وسایل در نظر گرفتیم البته فقط در بخش مربوط به cd & dvd سایت ... (3000 عدد فلش و رم هم داریم که میخوایم برای فروش بزاریم ! )

تبلیغات بنری و پاپ اپ رو در چند سایت با با بازدید متوسط به دلیل کم بود بوجه در نظر دارم .

نماد هم قطعا از روز شروع فعالیت سایت دنبالش یرم برای ثبت نماد ... همچنین رو محصولات سخت افزاری سایت 7 روز و محصولات نرم افزاری 24 الی 48 ساعت گارانتی تعویض خود سایت میخوایم بزاریم . که فک میکنم برای کسب اعتماد خوب باشه ...

morgoet
November 23rd, 2014, 14:59
با سلام
به نظر بنده تعداد این فروشگاه های اینترنتی بسیار بالا رفته
شما باید دنبال ایده نو باشید و یا هزینه زیادی صرف تبلیغات کنید...

kingpower
November 23rd, 2014, 15:14
درود
پوریا جان چند وقته از این فروشگاه های اینترنتی بسیار زیاد شده
اگر بتونی اعتماد و رضایت مشتری رو کسب کنی و از طرفی تبلیغات گسترده انجام بدی موفق میشی
ولی پیشنهادم اینه به فکر ایده نو باشید و پولتون رو الکی نابود نکنید

xphost
November 23rd, 2014, 16:59
ببین دوست عزیز
در کل بگم اگر بخوای کسی مثل دیجیکالا بشی باید هزینه سنگینی کنی
و از همه مهم تر مشتری رو ناراحت نکنی
مثل همین هساتینک میمونه دیدی بعضی ها سرویس هاشون مناسب نیستش سریع کاربر میاد تو انجمن پست میزنه میگه این به درد نمیخوره یا به هر کی بخواد از اون سایت خرید کنه میگه نرید
اینم مثل اونه تا حدی سعی کن تو این کار کم نیاری و از همه مهم تر حواست به نوع برخورد با مشتری ها باشه
چون مشتری نباشه شما هم نیستی
اگر فکراتو کردی برو جلو انشا الله موفق میشی

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 18:05
با توجه به اینکه دوستان میگن امکان کمی وجود داره سایت بگیره !!!!

دوستان دیگر نظری ندارن ؟

اگه کسی نظری داره ممنون میشم اعلام کنه ...

jaheshserver
November 23rd, 2014, 18:09
سلام خدمت دوستان عزیز

من چند وقتی هست تو فکر راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولاتی مانند : انواع بازی ها (کنسول ها و کامپیوتر و... )/ فروش نرم افزار (تمامی سیستم امل ها از قبیل اندروید , ویندوز, لینوکس و ...), فروش مستند (مستند هایی با موضوعات حیوانات و ... به صورت زیرنویس فارسی و دوبلاژ اختصاصی) و چند محصول دیگر مانند (فلش , هارد , وسایل کنسول ها دسته و غیره و برخی از سخت افزار ها) راه اندازی کنم که با توجه به بوجه مورد نیاز برای طراحی و پیاده سازی این سایت و خرید وسایل مورد نیاز جهت ایجاد فروشگاه ...

میخواستم بدونم آیا هنوزم جایی برای این نوع فروشگاه ها در بین اینترنت با وجود رغیب هایی مثل دیجیکالا و 5040 , فینال و ... هنوز هم جایی برای پیشرفت هست ؟! آیا هنوز ارزش وقت و هزینه گزاشتن روی این موضوع ارزش داره ؟! :53:

فروشگاه به سبك ديجي كالا ديگه زياد شده و ضمن اينكه هزينه اوليه زيادي داره بنظر من تخصصي كار كنيد بهتره همون سي دي و محصولات فرهنگي و نرم افزاري

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 18:26
فروشگاه به سبك ديجي كالا ديگه زياد شده و ضمن اينكه هزينه اوليه زيادي داره بنظر من تخصصي كار كنيد بهتره همون سي دي و محصولات فرهنگي و نرم افزاري

تشکر از شما ...

من فقط رغیب های بزرگ رو مثال زدم و قرار نیست مثل اونا کار کنم :d هزینه ای که سایتی مثل دیجی کالا میخواد من اگه داشتم اینجا نبودم :d

کار ما و محصولات اصلی ما هم قراره بیشتر همون سی دی و دی وی دی باشه تا چیزای دیگه اما در کنار اون وسایلی که باری کنسول ها مورد نیاز کاربر هست یا کامپیوتر ها رو به صورت خورده فروشی انجام دهیم !

منتظر شنیدن نظرات بزرگ واران دیگر نیز هستم ..

delta
November 23rd, 2014, 18:46
من 8 ساله در ضمینه بازی و نرم افزار هم سایت داشتم هم فروشگاه اینترنتی... موفق هم بودم. اما بزار یک نصیحتت کنم.. برای داشتن فروشگاه اینترنتی موفق در ضمینه بازی یا نرم افزار یکی از موارد زیر رو داشته باشید:

1 : سایت دانلود بازی یا نرم افزار

2 : فروشگاه عمده فروشی بازی و نرم افزارهای جدید ارجینال به قیمت بسیار پایینتر از بازار عمده فروشی

در واقع یکی ازا ین دو تا رو باید داشته باشید تا در فروش موفق باشید.. اگر مورد اولی رو ندارید و فقط میخواهید فروشگاه خالی بزنید باید فروشگاهتون عمده فروش باشه تا همکاران و بقیه ازتون بخرند..مثلا الان تو ایران سایتهایی که بازیهای جدید رو مقوایی بزنه و قیمت عمده بفروشه خیلی کمه.چون بازیهای جدید رو شرکتهای بازیسازی مجوز ندارند راحت ارجینالش کنند و باید حتما ویرایش و دستکاری بشه بعد ارشاد تایید کنه و بتونن وارد بازار کنند...بازیهای جلد پلاستیکی هم که غیر قانونی هست و کلا باطل شدند و کسی حق فروش ندارند..برای همین الان نیاز بازار بازیهای جدید رو سریعا ارجینال کردن و فروش دادن هست که بتونید این کارو کنید تضمین میکنم یک ماهه میلیونر شوید!

ولی اگر بخواهید فروشگاه معمولی مثل همه بزنید و تک فروشی کنید بهتون بگم وقتتون رو طلف میکنید.چون بسیارزمانبر هست و وقتتون رو میگیره و ان وقتی که میخواهید روی این کار بزارید ارزش نداره چون با یک مغازه در بیرون میتونید با وقت کمتری چنمدین برابرش رو در بیارید! مگر اینکه شغل نداشته باشید.سرمایه نداشته باشید که بخواهید یک خدمات کامپیوتری معمولی بزنید و بخواهید کار در خانه کنید..

twohost
November 23rd, 2014, 19:00
با سلام
منم با بقیه دوستان موافقم شما اگر بودجتون بالای هفت میلیون باشه فقط چند قطعه وسیله و تبلیغات سایتتون وطراحی سایتتون میشه
به نظر من برید سراغ ایده های نو ولی اگر شما مغازه دارید و میخواید مشتری تون زیاد شه بهتره چنین سایتی باز کنید ولی بازم تاکید مبکنم ایده نو بهتره تا هدر رفت پول و وقتتون بازم این به تصمیم خودتون مربوطه
صلاح مملکت خویش خسروان دانند

kool
November 23rd, 2014, 19:04
سلام
تعداد این فروشگاه ها خیلی زیاده و از طرف دیگه نسل هشت کنسول های بازی یک سال هست که منتشر شدن و دیگه فروش بالایی برای نسل هفت نخواهد بود.
نسل هشت هم که فعلا کپی خور نشده که اگه بشه هم نوع و هکش باید مشخص شه.

پس روی مورد فوق فعلا حساب نکنید به نظر من.

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 19:05
من 8 ساله در ضمینه بازی و نرم افزار هم سایت داشتم هم فروشگاه اینترنتی... موفق هم بودم. اما بزار یک نصیحتت کنم.. برای داشتن فروشگاه اینترنتی موفق در ضمینه بازی یا نرم افزار یکی از موارد زیر رو داشته باشید:

1 : سایت دانلود بازی یا نرم افزار

2 : فروشگاه عمده فروشی بازی و نرم افزارهای جدید ارجینال به قیمت بسیار پایینتر از بازار عمده فروشی

در واقع یکی ازا ین دو تا رو باید داشته باشید تا در فروش موفق باشید.. اگر مورد اولی رو ندارید و فقط میخواهید فروشگاه خالی بزنید باید فروشگاهتون عمده فروش باشه تا همکاران و بقیه ازتون بخرند..مثلا الان تو ایران سایتهایی که بازیهای جدید رو مقوایی بزنه و قیمت عمده بفروشه خیلی کمه.چون بازیهای جدید رو شرکتهای بازیسازی مجوز ندارند راحت ارجینالش کنند و باید حتما ویرایش و دستکاری بشه بعد ارشاد تایید کنه و بتونن وارد بازار کنند...بازیهای جلد پلاستیکی هم که غیر قانونی هست و کلا باطل شدند و کسی حق فروش ندارند..برای همین الان نیاز بازار بازیهای جدید رو سریعا ارجینال کردن و فروش دادن هست که بتونید این کارو کنید تضمین میکنم یک ماهه میلیونر شوید!

ولی اگر بخواهید فروشگاه معمولی مثل همه بزنید و تک فروشی کنید بهتون بگم وقتتون رو طلف میکنید.چون بسیارزمانبر هست و وقتتون رو میگیره و ان وقتی که میخواهید روی این کار بزارید ارزش نداره چون با یک مغازه در بیرون میتونید با وقت کمتری چنمدین برابرش رو در بیارید! مگر اینکه شغل نداشته باشید.سرمایه نداشته باشید که بخواهید یک خدمات کامپیوتری معمولی بزنید و بخواهید کار در خانه کنید..

تشکر از راهنمایی جامع شما ...

در مورد موضوع اول که قراره به این نوع سایت ها بشتر تبلیغ بدم ...

در مورد مضووع دوم هم با وزارت ارشاد صحبت کردم گفتن هر عنوان بین 1 تا 2 ماه زمان میبره تعید بشه و بتونید وارد بازار کنید !

از این روقصد دارم سایتو به صورت یک سایت عادی بالا بیارم و با قیمت بسیار پایین تر (تا حدامکان پایین ترین قیمت ممکن) و همچنین به همکاران نیز تخفیف بیشتری به عنوان خریدار عمده بدم ...

همچنین در زمان فاصله ای که بین این دو هست (فروش عادی تا گرفتن مجوز بازی مربوطه) به صورت اینترنتی به فروش برسونم و بعد از اون که ثبت مجوز شد هم تا جایی که ممکن باشه با قیمت بسیار کم وارد بازار کنم محصولات رو ...

merman
November 23rd, 2014, 20:30
سلام
بهترین سیاست در بازار آنلاین داشتن قیمت پایین در مقایسه با بازار سنتی هستش
شما در صورتی میتونید تو این کار موفق باشی که بصورت مستقیم بتونی با تولید کننده کالا یا سرویس در ارتباط باشی و بصورت مستقیم کالا رو در اختیار مشتری بزاری (حذف واسطه ها کاهش قیمت هارو داره)
مطمئناً اگر چنین باشد هم سود خوبی خواهید برد و هم اینکه مشتری رو دارید
الان به عنوان مثال اکثر سایت های فروشگاهی یا قیمتی بالاتر از بازار بیرون رو میدن یا اینکه قیمت برابری میکنه که با اضافه شدن مالیات و هزینه پستی قیمت بالاتر از بازار سنتی میشه و فقط عده بسیار کمی حالا بخاطر مزیت هایی چون امکان مقایسه یا صرفه جویی در زمان خرید اینترنتی دارن
ولی اگر شما قیمت رو +مالیات+هزینه پستی و... بتونی پایین تر از قیمت بازار سنتی بزاری مطمئناً کارت میگیره
البته این یه استراتژی هست که بنده گفتم ممکن خیلی راه های دیگه هم باشه برا موفقیت که دوستان قبلا گفتن و خواهند گفت
موفق باشید

majid1f
November 23rd, 2014, 20:38
من نظر دوستمان دلتا را تایید می کنم . خیلی خوب گفتند. من 3-4 تا از دوستان می شناسم شاید 2-3 سال دارند روی سایت بازی کار می کنند ولی مثل یک فروشگاه عادی برخورد می کنند.
با تبلیغات گسترده و-..... هم خیلی جواب نمی گیرید. اگر یک سایت با سئو خوب، با محتوا و دانلود محصولات +محصولات اورجینال ارائه بدید مطمئن باشید خیلی بهتر خواهد بود.
شما باید سایتی ایجاد کنید که کاربر با زدن کلید واژه ایی مثل:
دانلود Battlefield 4 به اولین سایت به شما برخورد کنه . پس از ان به سایت که امد دانلود ان را ببنینه مثلا 10 گیگابایت و در زیر خرید اورجینال ان و نسخه ی کرک ان را برای فروش بزارید. ان وقت هست که سایت بازی به معنای واقعی خواهید داشت. سایت بازی اصلا نباید سبک فروشگاه سازی های معمول باشه. خرید اسان در همان صفحه ی دانلود !
(خیلی از فروشگاه های بازی دور نیستم. یک سایت بازی موبایل دارم و این مسائل طی این مدت بهم ثابت شده. در خصوص تبلیغات فکر نکنم به بازدهی خوبی برسید. این هزینه را صرف جاهای بهتر می تونید بکنید. )
این قسمت بازی اورجنیال +شارژ های حساب کاربری بازی ها را بیشتر مد نظر بگیر

Mr.Pouria
November 23rd, 2014, 21:16
سلام
شما در صورتی میتونید تو این کار موفق باشی که بصورت مستقیم بتونی با تولید کننده کالا یا سرویس در ارتباط باشی و بصورت مستقیم کالا رو در اختیار مشتری بزاری (حذف واسطه ها کاهش قیمت هارو داره)
الان به عنوان مثال اکثر سایت های فروشگاهی یا قیمتی بالاتر از بازار بیرون رو میدن یا اینکه قیمت برابری میکنه که با اضافه شدن مالیات و هزینه پستی قیمت بالاتر از بازار سنتی میشه و فقط عده بسیار کمی حالا بخاطر مزیت هایی چون امکان مقایسه یا صرفه جویی در زمان خرید اینترنتی دارن
ولی اگر شما قیمت رو +مالیات+هزینه پستی و... بتونی پایین تر از قیمت بازار سنتی بزاری مطمئناً کارت میگیره
البته این یه استراتژی هست که بنده گفتم ممکن خیلی راه های دیگه هم باشه برا موفقیت که دوستان قبلا گفتن و خواهند گفت
موفق باشید

تشکر از شما ...

من راستش قصد دارم به صورت کاملا جداگانه فعالیت کنم !!!! یعنی به هیچ وج به شرکتی وابسته نباشم ! برای این کارم هزینه ای بین 3 تا 4 ملیون تومان لازم هست ! ( یه چنتا چاپ گر خوب و چنتا داپلیکیتور خوب ! )

سعی من در اولین قدم اینه که تا حد امکان قیمت پایین تر از بقیه باشه ...

فقط نمیدونم این dvd های نقره ای رو از کجا باید پیدا کنم !! کل پشت شهرداری یا همون توپ خونه تهران رو گشتم ندیدم !

- - - Updated - - -

سلام
موفق باشید

حرف شما و دوست عزیزمون آقای دلتا کاملا درست هست اما این کار نیاز مند یک تیم مدیریتی چند نفره که تسلط اونا بر روی بازی ها باشه و بتونن بازی هیا جدید رو بگیرن و نقد و برسیش کنن ... که جدا از هزینه خود سرور + هاست یک دست مزد هم برای هر محصول باید در نظر گرفته بشه ...

اگر سایت گیم باشه که در مقابل گزینه خرید باشه درسته کاملا بهتره و به نفعمون هست اما چیزی که بای ددر نظر گرفته بشه و بسیار مهم هست هزینه این کار میشه که ما بگیم میانگین 400 تومان هزینه نگه درای و دست مزد نویسنده ها بشه پس باید قیمت بازی هارو بالا ببریم تا هزینه های سرور های سایت نیز جور شود که از طرفی به دلیل نو پا بودن سایت میتونه افت فروش رو در پی داشته باشه ... زیرا از بازار سنتی با حساب مالیات هزنیه پیک و ... قیمت بازی از بازار سنتی گرون تر میشه و فروش پایین میاد (به قول یکی از دسوتام طرف ببینه بازی گرون تر در میاد مگه خنگه باید از تو بخره ! میریه از دم خونشون میخره منتظر رسیدن بازی هم بعد 48 ساعت نمیشه ... )

اما فک میکنم یه سایت فروشگاهی که در کنار فروش محصولات نقد و برسی بازی ها و نرم افزار ها اخبار و غیره (شاید هم آموزش استفادهو در بازی ها اموزش ماحل ! ) بتونه ترکیب خوبی باشه تا اینکه یه سایت گیمینگ با هزینه بالا راه اندازی بشه و مجبور باشیم به دلیل مخارج سایت هزینه رو بالا ببریم ...

اما شاید در آینده یک سایت گیم هم در کنار این سایت قرار بدیم ...

- - - Updated - - -

منتظر نظر سایر دوستان نیز هستم ...

delta
November 24th, 2014, 12:02
[QUOTE=Mr.Pouria;1225317]تشکر از شما ...

من راستش قصد دارم به صورت کاملا جداگانه فعالیت کنم !!!! یعنی به هیچ وج به شرکتی وابسته نباشم ! برای این کارم هزینه ای بین 3 تا 4 ملیون تومان لازم هست ! ( یه چنتا چاپ گر خوب و چنتا داپلیکیتور خوب ! )

سعی من در اولین قدم اینه که تا حد امکان قیمت پایین تر از بقیه باشه ...

فقط نمیدونم این dvd های نقره ای رو از کجا باید پیدا کنم !! کل پشت شهرداری یا همون توپ خونه تهران رو گشتم ندیدم !

- - - Updated - - -

داداش من مشکل شما سرمایه پایینتون هست که نمیخوام نابودش کنید الکی.. ببین یک داپلیکیتور 1 به 11 الان تو بازار یک و نیم میلیون پولشه..یک چاپگر معمولی رنگی از 600 تومان شروع قیمتش هست که شما که میخواهید عکس بازی بزنید باید کم کم از این 3 میلیونی ها بخرید چون این قیمت پایین ها 20 تا عکس رنگی بزنی جوهرش تمامه باید بری پرش کنی که به صرفه نیست!!
در مورد دی وی دی نقره ای هم بگم ان دی وی دی ها برای رایتش دستگاه های مخصوص میخواد که پول هر کدومش 200 - 300 میلیون به بالاست و شما نمیتونی رو رایتر معمولی یا داپلی ان رو رایت کنی! شما فقط میتونی رو دی وی دی های معمولی رایت بزنی یا از اینایی که پرینتیبل هستند و میشه روشون عکس چاپ زد اما نقره ای نمیشه.. انایی هم که نقره ای میزنند محصولات ارجینال میبرند میدند شرکتهای تجاری مثلا 2000 تا رایت میزنند براشون با هزینه فلان قیمت..
دیدید که نه میتونید ارجینال خوبی بزنید نه میتونید دستگاه ها و تجهیزات مناسبی بخرید با این سرمایتون.پولتون دود میشه میره هوا.بهتره فکر منطقی داشته باشید برای این سرمایتون.نظر من رو میخوای یک چیزی پیدا کن تهش بزار برو یک مغازه بزن.

Mr.Pouria
November 24th, 2014, 12:19
داداش من مشکل شما سرمایه پایینتون هست که نمیخوام نابودش کنید الکی.. ببین یک داپلیکیتور 1 به 11 الان تو بازار یک و نیم میلیون پولشه..یک چاپگر معمولی رنگی از 600 تومان شروع قیمتش هست که شما که میخواهید عکس بازی بزنید باید کم کم از این 3 میلیونی ها بخرید چون این قیمت پایین ها 20 تا عکس رنگی بزنی جوهرش تمامه باید بری پرش کنی که به صرفه نیست!!
در مورد دی وی دی نقره ای هم بگم ان دی وی دی ها برای رایتش دستگاه های مخصوص میخواد که پول هر کدومش 200 - 300 میلیون به بالاست و شما نمیتونی رو رایتر معمولی یا داپلی ان رو رایت کنی! شما فقط میتونی رو دی وی دی های معمولی رایت بزنی یا از اینایی که پرینتیبل هستند و میشه روشون عکس چاپ زد اما نقره ای نمیشه.. انایی هم که نقره ای میزنند محصولات ارجینال میبرند میدند شرکتهای تجاری مثلا 2000 تا رایت میزنند براشون با هزینه فلان قیمت..
دیدید که نه میتونید ارجینال خوبی بزنید نه میتونید دستگاه ها و تجهیزات مناسبی بخرید با این سرمایتون.پولتون دود میشه میره هوا.بهتره فکر منطقی داشته باشید برای این سرمایتون.نظر من رو میخوای یک چیزی پیدا کن تهش بزار برو یک مغازه بزن.[/quote]

تشکر از راهنمایی شما ... متعصفانه به دلیل اینکه دانشجو هستم و بیشتر کارامو با گوشی در مسیر انجام میدم و کم تر در منزل هستم فک نکنم مغازه زدن کار درستی باشه ! چون بیشتر باید بسته باشه !

اما سایتو میتونم به راحتی با گوشی مدیریت کنم و چاپ و غیره رو هم به دست دوستم بسپارم ....

داپلیکیتور 1 - 11 با رایتر ایسوس (جنس خوب) قیمتش 1/600/000 تمام میشه و پرینتر هم طبق صحبتی که با دوستانم در پاساژ رضا تهران در ولیعص انجام داد پیرینتر اپسون p50 میتونه انتخواب خوبی باشه و مصرف جوهر در مدل های مشابه کمتر هست قیمت اپسون p50 همراه با پمپ ارجینال 5 لیتری 1/200/000 برام تموم میشه ...
که فک میکنم 2 داپلی و 2 پرینتر برای اینکا کفایت میکنه ...

همچنین یکی از دوستان هم که در کار چاپ هستن قیمت پک هارو مناسب و با تخفیف بیشتر با ما حساب میکنه ...

از نظر ایناش مشکل خاصی نیست ...

فقط مشکل بازار آنلاین هست که ایا در بازار انلاین میشه در این زمینه موفق شد یا خیر ...