PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک برنامه نویس تحت وب چطوری باید تمرین کنه ؟

Kambiz
July 17th, 2010, 18:51
سلام
من دارم برنامه نویس کار می کنم می خواستم بدونم برای تسلط بر روی زبان مورد نظر باید چی کار کرد ؟
چه جور تمرینی باید انجام داد ؟
آیا الگویی وجود داره ؟
برای مثال هم اینا مد نظرمه
html
css
javascript
php

لطفا راهنمایی کنید .
با سپاس

Online24
July 17th, 2010, 19:05
بهترین تمرین دید زدن Source برنامه ها و طرح های دیگه و البته اجرای مجدد اونها ...

برای یادگیری هم خودآموزهای زیادی (حتی به زبان فارسی) الان موجود هست که میتونید استفاده کنید .
من یه مدت علاقه مند شده بودم و تو اینترنت Search میکردم در این رابطه ! منابع و ترجمه های عالی زیادی پیدا کردم ...

skrsoft
July 17th, 2010, 19:06
با سلام

به نظر من بعد از يادگيري مقدماتي (يعني يادگيري دستورات و جزئيات) بايد سعي كنيد خودتون رو با چند تا پروژه درگير كنيد
البته نه پروژه هاي خيلي بزرگ
از كارهاي خيلي مقدماتي مي تونيد شروع كنيد
در طول انجام پروژه چيزهاي جديدي ياد مي گيريد

در ضمن مي تونيد يچند تا اسكريپت انتخاب كنيد و كدهاشون رو بررسي كنيد
يا صفحات اچ تي ام ال رو بررسي كنيد و ...

موفق باشيد

Kambiz
July 17th, 2010, 20:42
بهترین تمرین دید زدن Source برنامه ها و طرح های دیگه و البته اجرای مجدد اونها ...

برای یادگیری هم خودآموزهای زیادی (حتی به زبان فارسی) الان موجود هست که میتونید استفاده کنید .
من یه مدت علاقه مند شده بودم و تو اینترنت Search میکردم در این رابطه ! منابع و ترجمه های عالی زیادی پیدا کردم ...
سلام
ببین من بیشتر دنبال یک خود آموزیم که مبحث رو اول توضیح بده بعد بگه خوب با این چیزایی که یاد گرفتی فلان چیز رو کد نویسی کن یا یک چیزی رو طراحی کن
یک چیزی تو مایه های مشق شب :دی
چیزی سراغ داری ؟ ( چون خودم خیلی گشتم )

با سلام

به نظر من بعد از يادگيري مقدماتي (يعني يادگيري دستورات و جزئيات) بايد سعي كنيد خودتون رو با چند تا پروژه درگير كنيد
البته نه پروژه هاي خيلي بزرگ
از كارهاي خيلي مقدماتي مي تونيد شروع كنيد
در طول انجام پروژه چيزهاي جديدي ياد مي گيريد

در ضمن مي تونيد يچند تا اسكريپت انتخاب كنيد و كدهاشون رو بررسي كنيد
يا صفحات اچ تي ام ال رو بررسي كنيد و ...

موفق باشيد
سلام
ببین این روشی که شما می گین اکثر برنامه نویس های ایرانی اینجوری یاد گفتن و به نظر من هنوز یک برنامه نویس حرفه ای نیستن و اونایی تو کارشون یک هستن که از پایه اصولی کار کردن ، برای همین منم دنبال روش های کاملا اصولی هستم ، که اگه بشه با اون متد برم جلو

پ.ن : این نظر شخصی من بود اگه بزرگواران با حرفم مخالف هستن ، خوش حال می شم این مبحث رو برای من روشن کنن.

skrsoft
July 17th, 2010, 21:04
سلام
ببین این روشی که شما می گین اکثر برنامه نویس های ایرانی اینجوری یاد گفتن و به نظر من هنوز یک برنامه نویس حرفه ای نیستن و اونایی تو کارشون یک هستن که از پایه اصولی کار کردن ، برای همین منم دنبال روش های کاملا اصولی هستم ، که اگه بشه با اون متد برم جلو

اين بستگي به خودتون داره
به نظر من هم اصولي ياد گرفتن خيلي خوبه
ولي عيبش اينه كه آدمو زود خسته مي كنه
ما هميشه دوست داريم در كمترين زمان بيشترين نتيجه رو بگيريم (من خودمو ميگم شايد شما اينجوري نباشيد)
اگه بخواهيد همه چي رو خودتون از پايه انجام بدين كمي خسته مي شين
شايد بعد از يه مدت احساس كنيد هيچ پيشرفتي نداشتيد
هدف انجام يا طراحي يه سايت هست ديگه !

به نظر من با انجام پروژه هاي كوچك هم ميشه اصولي كار كرد
يعني كدنويسي رو بدرستي درك كرد و فهميد
نه اينكه اگه كتاب رو ازت گرفتن يا يه سورس رو نداشتي ديگه بموني !

تا پروژه انجام نديد به نظر من يادگرفتن اصولي هم شايد زياد نتونه كاربرد داشته باشه
شما هدفتون از برنامه نويسي اينه كه بتونيد يه ساستم يا اسكريپت پياده سازي كنيد
اگه نتونيد دانسته هاتون رو در جاي مناسب استفاده كنيد و با تر كيب اونا بهترين كد رو خلق كنيد
دانستن پايه ها و اصول به چه دردي مي خوره ؟

البته اين نظر شخصي منه و مثل همه نظرات هر كسي مي تونه تاييد يا ردش كنه

موفق باشيد

p30rayan
July 17th, 2010, 21:08
خرید کتاب راهنمای جامع php

انتشارات ققنوس

نویسنده : استیون هالزنر

مترجم : کامبیز سمیعی

9900 البیته این برای php بود

بعدش به شدت تمرین کنید

سورسهای آماره رو سلاخی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kambiz
July 17th, 2010, 22:22
خرید کتاب راهنمای جامع php

انتشارات ققنوس

نویسنده : استیون هالزنر

مترجم : کامبیز سمیعی

9900 البیته این برای php بود

بعدش به شدت تمرین کنید

سورسهای آماره رو سلاخی کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کتابش رو دارم
یکم تمریناتش به نظرم مسخره هست
این جریان سلاخی چیه ؟ :دی

Rezash
July 17th, 2010, 22:30
من خودم كلاس نرفتم و زياد هم توصيه نمي كنم(مگر اينكه استادش درست و حسابي باشه...)
يكي از كارهايي كه مي توني بكني اينه كه پروژه ها متن باز رو زير و رو كني
كاري كه من خودم باهاش به شدت پيشرفت كردن نوشتن هستن!آموخته هات رو بنويس و سعي كن آموزش ساخت يك چيزي رو كه بلدي براي بقيه بنويس..به شدت تاثير داره،وقتي در مقام يك معلم قرار ميگيري مجاب ميشي حداكثر دقت رو بكني ، جستجو كني...
تو زمينه مورد علاقت پيش برو،زمينه مورد علاقه من امنيت بود از روزهاي اول تو فروم هاي مختلف به خصوص ايران پي اچ پي ميشگتم و سولات،توضيحات و ... رو كامل مي خوندم خيلي به آدم كمك مي كنن

---------- Post added at 10:30 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

منوال پي اچ پي رو فراموش نكن، هميشه اكثر سوال هاي يك پي اچ پي كار اونجا هست

---------- Post added at 10:30 PM ---------- Previous post was at 10:30 PM ----------

كتاب فارسي 3 يا 4 تا خوندم به شدت مذخرف بودن...نه ترتيب درست و حسابي داشتن و يا نه تجربه و يا اينكه بد ترجمه شده بود

rn4j1m1
July 18th, 2010, 01:23
کلاس فقط و فقط یه شروع خوبه اگه با درک مفاهیم اولیه مشکل دارین بهتون توصیه میکنم برید کلاس اما بعد از اون فقط مطالعه و تمرین و سعی کنید پروژهای کوچکی رو انجام بدید
در ضمن سعی کنید کدهایی که برنامه نویس های با تجربه مینویسند رو نگاه کنید (خیلی به بهینه کد نوشتن کمک میکنه)
در ضمن بهتون توصیه میکنم بعد از این که یکم راه افتادین oop رو فراموش نکنید !

persiansoft
July 23rd, 2010, 02:00
سلام دوست عزيز .
براي يادگيري حتما براي خودتون يك پروژه تعريف كنيد .
به جزئيات نپردازيد .
هر چيزي رو به وقتش ياد بگيريد . وقتي چيزيو لازم داشتيد بريد ياد بگيريد .
منبع فارسي براي html خيلي زياد داريم و اكثرا هم خوب هستند ولي براي php اصلا منبع فارسي پيشنهاد نمي شود .
من براي شروع php از كتاب Friends Of ED PHP Solutions - Dynamic Web Design Made Easy. استفاده كردم و واقعا خوشحالم كه اين كتابو انتخاب كردم .
در آينده بهترين گزينه گوگل و PHP: Download documentation (http://php.net/download-docs.php) هست و تمامي سوالات شما مطمئناجوابش در آنها پيدا مي شود .

در يادگيري اصلا به فكر انتخاب كردن سخت ترين راه نباشيد هميشه سعي كنيد راحتترين راه را براي ساختن پروژه استفاده كنيد .
سعي كنيد از يك فريم ورك استفاده كنيد مثل cakephp يا dreamweaver و ....
بعد از مدتي كار كدهاي ساخته شده توسط اين برنامه ها براي شما قابل درك مي باشد .

كلاس مي تواند شروع خوبي باشد ولي براي كامل شدن خوب نيست بيشتر از 10 جلسه پيشنهاد نمي شود چون اكثرا محدود به همان كلاس مي شوند . تو اين همه مدت فقط 3يا4 تا از شاگردا به اين مرز رسيدن كه تحليلشونو قوي كنند بقيه در سطح چيزهايي كه ياد گرفتند ماندند.

سعي كنيد اوايل بيشتر زمان خودتونو روي تحليل بزاريد و چيزيو كه دوست داريد را بسازيد حتي اگر بزرگ باشد .

موفق باشيد .