PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 4g وارد ایران شد

سرزمین
November 21st, 2014, 21:20
http://irancell.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=18830f9d-f542-440f-ba7b-20281c715abf
عرضه خدمات نسل چهارم تلفن همراه بعنوان آخرین فناوری ارتباطی روز جهان، برای نخستین بار در ایران و با بهره‌برداری از شبکه LTE ایرانسل در مشهد مقدس آغاز شد و ایران به جمع کشورهای عرضه کننده خدمات 4G پیوست.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، شبکه نسل چهارم مشهد، صبح روز پنجشنبه، طی مراسمی و با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه در هتل پارس مشهد راه اندازی شد تا این شهر علاوه بر پوشش نسل سوم تلفن همراه، نخستین شهر تحت پوشش نسل چهارم فناوری موبایل در ‌ایران باشد.

پس از اخذ پروانه رسمی ارتقای شبکه به نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه و ارائه موفقیت‌آمیز خدمات نسل سوم باند پهن همراه در بیش از ۶۷ شهر کشور توسط ایرانسل، شبکه 4G/LTE (نسل چهارم) به عنوان آخرین نسل فناوری ارتباط حال حاضر دنیا، برای نخستین بار در ایران و توسط ایرانسل راه‌اندازی شد.

با راه‌اندازی شبکه نسل چهارم ایرانسل، برای اولین بار در ایران و از مشهد مقدس، مشترکین تلفن همراه و کاربران خدمات باندپهن همراه کشور می‌توانند اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کنند و با استفاده از سیم‌کارت‌های Usim به عنوان سیم‌کارت‌های نسل جدید ایرانسل، خدمات نسل چهارم را جایگزین سایر روش‌های دسترسی به اینترنت کنند.

نسل چهارم یا 4G تمام قابلیت‌های مدرن‌ترین گوشی‌های موجود در بازار را پشتیبانی می‌کند و با استفاده از این خدمات امکان دریافت و مشاهده فایل‌های ویدئویی با کیفیت HD، بازی به صورت آنلاین و بدون تاخیر زمانی، استفاده همزمان برای چند کاربر بدون کاهش کیفیت خدمات، استفاده از برنامه‌های کاربردی (اپلیکیشن) و محصولات و خدمات مبتنی بر اینترنت با سهولت و کیفیت فوق العاده فراهم خواهد شد.

همچنین همزمان با راه اندازی رسمی عرضه این خدمات در مشهد مقدس و به منظور دسترسی گسترده‌تر به خدمات LTE، مودم‌های باندپهن همراه ایرانسل با قابلیت پشتیبانی از فناوری‌های GPRS، EDGE، 3G و 4G به بازار عرضه شد. باتوجه به اینکه درحال حاضر تعداد محدودی از گوشی‌های تلفن همراه، قابلیت پشتیبانی از خدمات LTE را دارا هستند، این مودم‌ها با هزینه بسیار کمتر امکان دسترسی به تمامی قابلیت‌های نسل چهارم ایرانسل را برای کاربران فراهم می‌سازند.

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل در مراسم بهره‌برداری از شبکه 4G ایرانسل با اشاره به راه‌اندازی آن همگام با اپراتورهای برتر جهان گفت: نخستین شبکه LTE در سال ۲۰۰۹ در استکهلو و اسلو راه‌اندازی شد و سپس در سال ۲۰۱۱ کره جنوبی صاحب چنین شبکه‌ای شد و اکنون در سال ۲۰۱۴ شبکه نسل چهارم ایرانسل در مشهد راه‌اندازی شده است.

وی افزود: LTE نسل چهارم فناوری شبکه‌های موبایل است و پهنای باند بیشتر که امکان انتقال فابل‌های حجیم‌تر و پرمحتواتر را در مدت زمان کمتری میسر می‌سازد، بهبود مدت زمان پاسخگویی شبکه که اجازه ارتباطات در لحظه (Real Time) را می‌دهد و بهبود عملکرد شبکه که امکان برقراری و حفظ ارتباط در حین حرکت سریع را فراهم می‌سازد، برخی از مهم‌ترین مزایای آن هستند.

دزفولی، سرعت دانلود در شبکه نسل چهارم را بین ۱۰ تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود را بین یک تا ۱۵ مگابیت بر ثانیه و مدت زمان پاسخگویی را بین ۵۰ تا ۱۵۰ میلی ثانیه عنوان کرد.

وی با اشاره به روند توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور گفت: تغییرات رفتاری کاربران و تقاضای روزافزون برای استفاده از خدمات مبتنی بر داده، نیاز به سرعت و کیفیت بیشتر در انتقال داده‌ها، نیاز به دسترسی دائمی به خدمات دیتا، از رده خارج شدن فناوری‌های نسل دوم و وایمکس و توقف تولید تجهیزات و ارایه پشتیبانی از سوی تامین‌کنندگان تجهیزات و رشد، توسعه شبکه ملی اطلاعات و تکامل فناوری‌های پهن باند همراه (نسل ۳ و ۴) به عنوان راهکار پایدار دسترسی یکپارچه به خدمات دیتا از ملزومات توسعه اینترنت پهن باند است.

http://irancell.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=65d7975d-ab4d-4d59-aca3-486f96807215
دزفولی، حرکت در جهت تحقق اهداف چشم‌انداز ۲۰ساله، نهادینه‌سازی برای توسعه و تولید علم و تحقیقات، افزایش سهم تولید ناخالص ملی در تولیدات علمی، توسعه و تقویت جنبش نرم افزاری و تاکید بیشتر بر رویکردهای نوآورانه، تحقق رشد اقتصادی سریع، ثابت و پیوسته، کارآفرینی مفید و کاهش نرخ بیکاری، تعامل جهانی فعال در تمامی بخش‌ها و مشارکت موثر در اقتصاد جهانی، حمایت از کارآفرینی، فعالیت‌های نوآورانه و توسعه قابلیت‌های فنی و تحقیقاتی، تکیه بر مزیت‌های رقابتی و ایجاد مزیت‌های جدید، تقویت بخش‌های خصوصی و تعاونی به عنوان محرک‌های اصلی رشد اقتصادی، ارتقای قابلیت‌ها و توان بخش تعاونی و تسهیل دسترسی آن به منابع، اطلاعات و فناوری، و بهبود ارتباطات و توسعه، برقراری پیوندهای فنی، اقتصادی و مالی میان موسسات تعاونی، برآورده ساختن نیازها و خواسته‌های جوانان و فراهم ساختن بستر لازم برای مشارکت فعال آنها در فعالیت‌های اجتماعی و مدیریت نخبگان از جمله دلایل توسعه پهن باند برشمرد.

منبع: irancell.ir
بخشی از نوشته

sht-design
November 21st, 2014, 21:22
به بنده هم دیروز اطلاع دادند که مشهد نسل جدید اینترنت 4g رو داره
دوستان مشهدی اگر کسی این تاپیک رو میخونه سرعت رو یه چک کنه و بگه چه تفاوتی داره با نسل 3g

kingpower
November 21st, 2014, 21:32
درود
اصفهان که هنوز کامل 3g نشده چه برسه بخواد 4g شه
همراه اول هنوز 4G نشدهههه؟

justfilm
November 21st, 2014, 21:33
والا من هنوز از g2 استفاده میکنم :))

احمد نوری صفا
November 21st, 2014, 21:43
من که اصلا گوشیم1200هست.

hannah
November 21st, 2014, 21:59
ما هنوز از اینترنت کارتی ایرانسل استفاده میکنیم :d

downloaddl
November 21st, 2014, 22:05
با 3g من سرعت دانلود بین 500 تا 700 Kbps هست (ایرانسل)
یعنی 4g می تونه از این بیشتر بهم بده ؟!

jahromweb
November 21st, 2014, 22:09
با 3g من سرعت دانلود بین 500 تا 700 Kbps هست (ایرانسل)
یعنی 4g می تونه از این بیشتر بهم بده ؟!
نمیدونم که تا چه حدی ظرفیت دارند و همچنین قانون اجازه میده
اما گفته که بین 10 ت 40 مگابیت اگر ما حداقل رو هم درنظر بگیریم باید بالای یک مگ بگیره اگرم متوسط که باید 2 یا 3 مگ بگیره البته گفته که فیلم 720 رو باز میکنه
البته فکر کنم بیشتر بحث پینگ باشه
شما روی 3g پینگ 8.8.8.8 و 4.2.2.4 چند هست؟

justfilm
November 21st, 2014, 22:10
شاید هم داد خدارو چه دیدی داداش :دی

سرزمین
November 21st, 2014, 22:19
ان شاءالله شاهد تغییرات زیادی باشیم اما در حال حاضر که حتی 3g همراه اول و ایرانسل رو هم بعضی مناطق به زور آنتن داره شاید به خاطر اینه که تلفیق سه تا شبکه کار مشکلیه و خوب هنوز هم از دوره انحصار خیلی نگذشته.

DeLtAvPs
November 21st, 2014, 22:25
شما بگو 100 مگ تا موقعی که پهنای باند محدود و گرون باشه فایده نداره
فکر کنید 3 مگ دانلود بده و در ماه هم یه تعرفه 3 گیگی داشته باشید به نظرتون چند روز جوابتون رو میده؟
چون دانلود بیشتر میشه دانلود هم شیرینتر میشه
به نطرم همون نسل 3 رو بیان پهنای بندشو بیشتر کنند خیلی بهتره

elementary
November 21st, 2014, 22:25
بحث سر سرعت نیست مهم قیمتش هست

سرعت ایرانسل در بهترین نقاط بین 6 تا 8 مگ بوده و این کافیه برای تلفن همراه و تبلت و ...

medianet
November 22nd, 2014, 00:45
اینجا که اوایل 3g خوب بود و تا 1 مگ من باهاش دانلود کردم اما الان به زور به 50 کیلوبایت میرسه . تنها شبا از 3 شب به بعد خوبه و سرعت داره

ServerDL.com
November 22nd, 2014, 01:02
بنده مشهدم !
ولی 3G رو دیدم 4G رو هنوز خیر !
در ضمن بنده آیفون 6 دارم در منو این گوشی ... فقط گزینه 2g/3g/LTE هست !! 4g کجاست ؟

سرزمین
November 22nd, 2014, 01:06
بنده مشهدم !
ولی 3g رو دیدم 4g رو هنوز خیر !
در ضمن بنده آیفون 6 دارم در منو این گوشی ... فقط گزینه 2g/3g/lte هست !! 4g کجاست ؟

منظور از lte همون 4g هست البته به نوعی lte ارتقا یافته 4g هستش مثل sp1 برای windows 7 (البته مقایسه خوبی نیست و کاملاً متفاوت از هم هستن)

هر شبکه ای به روز رسانی های مختلفی رو به مرور میاره با اسم های متفاوت!

ccirco
November 22nd, 2014, 02:12
با سلام
مودم 4 جی برای لب تاب چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

سرزمین
November 22nd, 2014, 11:11
با سلام
مودم 4 جی برای لب تاب چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

سلام

این صفحه رو مشاهده کنید: ایرانسل اینترنت همراه 4G-مودم‌های 3G و 4G اینترنت همراهمودم های نسل ۳ و ۴ اینترنت همراه (http://irancell.ir/portal/home/?generaltext/79617/81981/81987/%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C%203G%20%D9%88%204G%20%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8 %B1%D9%86%D8%AA%20%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87)

SainaServer
November 22nd, 2014, 11:17
3g هنوز خیلی از جاها قابل استفاده نیست
و همین طور هر روز با افت شدید سرعت روبه رو میشه
یعنی هر روز از کیفیت آن کم میشه !
آیا دوستان تایید میکنند یا فقط مشکل از طرف ماست ؟

سرزمین
November 22nd, 2014, 11:23
3g هنوز خیلی از جاها قابل استفاده نیست
و همین طور هر روز با افت شدید سرعت روبه رو میشه
یعنی هر روز از کیفیت آن کم میشه !
آیا دوستان تایید میکنند یا فقط مشکل از طرف ماست ؟

فعلاً که در کل کشور 3g رایتل پایداری بیشتر و آنتن دهی بیشتری رو داره (از لحاظ شبکه 3g) و نه همراه اول و نه ایرانسل هنوز نرسیدن به طوری که آدم با ماشین در تهران رانندگی میکنه یه خیابون 3g داره و چند متر بالاتر نداره ولی رایتل این طور نیست البته اوایل کار هست و امیدوارم این دو تا اوپراتور هم زودتر شبکه هاشون رو گسترش بدن ولی همین که 4g استارت خورد خودش باعث خوشحالیه

SainaServer
November 22nd, 2014, 11:28
فعلاً که در کل کشور 3g رایتل پایداری بیشتر و آنتن دهی بیشتری رو داره (از لحاظ شبکه 3g) و نه همراه اول و نه ایرانسل هنوز نرسیدن به طوری که آدم با ماشین در تهران رانندگی میکنه یه خیابون 3g داره و چند متر بالاتر نداره ولی رایتل این طور نیست البته اوایل کار هست و امیدوارم این دو تا اوپراتور هم زودتر شبکه هاشون رو گسترش بدن ولی همین که 4g استارت خورد خودش باعث خوشحالیه
100 % همین طور هست البته تجربه ی خوبی با رایتل هم نداریم
محل کار 3g ایرانسل سر کوچه آنتن میده و داخل کوچه آنتن نمیده
البته رایتل که هنوز داخل تهران هم مشکل آنتن دهی داره ( از وقتی رومینگ کرده اوکی شده ولی اینترنت ندارد )

xphost
November 22nd, 2014, 11:36
جالبه طبقه اول خونمون آنتن نمیده میرم طبقه دوم آنتن میده
خیلی این نت همراه اول چرته

- - - Updated - - -

رایتل حالا حالا باید دکل نصب کنه تا بتونه آنتن دهی ایرانسل رو داشته باشه

سرزمین
November 22nd, 2014, 11:37
جالبه طبقه اول خونمون آنتن نمیده میرم طبقه دوم آنتن میده
خیلی این نت همراه اول چرته

ربطی به نت نداره مربوط به پشش شبکه و آنتن دهی هست ولی از نظر منم ایرانسل از همراه اول بهتر کار کرده.

xphost
November 22nd, 2014, 12:06
صد در صد
همراه اول اولین شبکه موبایل بود تو ایران ولی با این حال زیر ساخت های واقعا ضعیفی داره
ولی ایرانسل با داشتن علم بروز تر داره خیلی خوب کار میکنه

chatsaz
November 22nd, 2014, 12:33
برای 4g باید تغییر سیم داد که از این همین راه هم میخوان یه پولی به جیب بزنن

saeed1988m
November 22nd, 2014, 12:49
متاسفانه به اسم فناوری و ارتقاء سطح اینترنت ملی پول های زیادی به جیب زده میشه کاش قیمت های سرویس ها و حجم های اضافه منطقی تر می بود

morteza1200
November 22nd, 2014, 16:24
چه فایده وقتی محدودیت حجمی اینقدر کم اعمال میشه + هزینه بالای خرید ترافیک

اینترنت را چندین برار قیمت خرید ، به مردم میفروشند ، نخریم هم کاری نمیشه کرد با این وضعیت قیمت پهنا باند ، به نظرم همان شبکه 2g کافی هست !!!

vpsmad
November 22nd, 2014, 16:34
کیفیت و پوشش شبکه 3g هنوز در حد قابل قبول نیست نمیدونم میخوان با 4g چه گلی به سر ملت بزنن !!

mahdi271
November 22nd, 2014, 17:27
مشهد گفته 4جی فعال شده.
ولی باید علاوه بر اینکه گوشی 4 جی ساپورت کنه سیم کارت هم usim که 4g ساپورت باشه.

f.saadat
November 22nd, 2014, 17:51
به بنده هم دیروز اطلاع دادند که مشهد نسل جدید اینترنت 4g رو داره
دوستان مشهدی اگر کسی این تاپیک رو میخونه سرعت رو یه چک کنه و بگه چه تفاوتی داره با نسل 3g

بهتر شده ولی خیلی فرق نداشته که بخوایی بگی مثلا 2 برابر شده . سرعت تو تهران خیلی تغییر کرده ولی . خودم تست کردم اونم :d

- - - Updated - - -

صد در صد
همراه اول اولین شبکه موبایل بود تو ایران ولی با این حال زیر ساخت های واقعا ضعیفی داره
ولی ایرانسل با داشتن علم بروز تر داره خیلی خوب کار میکنه

ولی به نظر من رایتل خیلی شاخ تره :D

zartosht
November 22nd, 2014, 17:55
بچه های مشهد ، آدرس دکل این 4g رو بدین بریم ببینیم چند چنده :دی

f.saadat
November 22nd, 2014, 18:08

تا جایی که میدونم همه دکل های ایراسنل بری اوکیه!

zartosht
November 22nd, 2014, 18:33
تا جایی که میدونم همه دکل های ایراسنل بری اوکیه!

نه نیست الان من احمد اباد مشهد هستم اوکی نیست ، اخر شب هم میرم یه گشت میزنم ببینیم کجا پیدا میکنیم :دی

mahdi271
November 22nd, 2014, 18:41
نه نیست الان من احمد اباد مشهد هستم اوکی نیست ، اخر شب هم میرم یه گشت میزنم ببینیم کجا پیدا میکنیم :دی

شما سیم کارت تونو تبدیل به 4g کردید؟؟؟
گوشی تون که ساپورت میکنه؟

zartosht
November 22nd, 2014, 18:46
شما سیم کارت تونو تبدیل به 4g کردید؟؟؟
گوشی تون که ساپورت میکنه؟

داخل سایتشون چیزی درباره تبدیل نگفته ،

http://irancell.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=c60eb3d4-da26-4adb-a1c4-7a47ac7fd32b

بله ساپورت میکته

smhnw
November 22nd, 2014, 18:55

:D

- - - Updated - - -

اینجا نه رایتل داریم نه همراه اول 3g شده نه ایرانسل

اینترنت هم فقط بین ISP های معروف آسیاتک و های وب پوشش میده !

با کلی پیگیری و التماس پارس آنلاین هم اوردیم !

باید یه فکری برای شهر های محروم بکنن ! :D

mahdi271
November 22nd, 2014, 19:39
داخل سایتشون چیزی درباره تبدیل نگفته ،

اینترنت همراه (http://irancell.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=c60eb3d4-da26-4adb-a1c4-7a47ac7fd32b)

بله ساپورت میکته

اتفاقا تو سایتشون که زدن

چگونه به آخرین نسل اینترنت دنیا (4G) متصل شویم؟
برای استفاده از خدمات 4G، ضروریست از سیم‌کارت‌های دارای قابلیت نسل ۴ (USIM) استفاده کنید. بدین منظور می‌توانید با مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل (http://irancell.ir/portal/home/?25357/%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2%20%D8%AE%D8%AF%D9%8 5%D8%A7%D8%AA) سیم‌کارت فعلی خود را با پرداخت هزینه ۱۰۰.۰۰۰ ریال تعویض کرده و یا نسبت به خرید سیم‌کارت نسل ۴ اقدام نمایید. خرید سیم‌کارت نسل جدید که دارای ۱۰۰.۰۰۰ ریال اعتبار اولیه هستند، ۲۰۰.۰۰۰ ریال هزینه خواهد داشت.

foad_75
November 22nd, 2014, 20:23
23867

به نقل از صفحه اینستاگرام ایرانسل :|
Instagram (http://instagram.com/p/vQ1XNGu-0o)

elementary
November 22nd, 2014, 20:53
http://www.webhostingtalk.ir/attachments/f41/23867-4g-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%AF-10755758_732694843452736_2003699004_n-jpg

به نقل از صفحه اینستاگرام ایرانسل :|
Instagram (http://instagram.com/p/vQ1XNGu-0o)

در بهترین شرایط به من 8 مگ داد

da6276
November 22nd, 2014, 21:06
مشهد 3g خوبی داره ولی حیف گوشیم 4g ساپورت نمیکنه ، دیگه فکر کنم وقتشه عوضش کنم.

zartosht
November 22nd, 2014, 21:09
اتفاقا تو سایتشون که زدن

چگونه به آخرین نسل اینترنت دنیا (4G) متصل شویم؟

برای استفاده از خدمات 4G، ضروریست از سیم‌کارت‌های دارای قابلیت نسل ۴ (USIM) استفاده کنید. بدین منظور می‌توانید با مراجعه به مراکز خدمات ایرانسل (http://irancell.ir/portal/home/?25357/%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2%20%D8%AE%D8%AF%D9%8 5%D8%A7%D8%AA) سیم‌کارت فعلی خود را با پرداخت هزینه ۱۰۰.۰۰۰ ریال تعویض کرده و یا نسبت به خرید سیم‌کارت نسل ۴ اقدام نمایید. خرید سیم‌کارت نسل جدید که دارای ۱۰۰.۰۰۰ ریال اعتبار اولیه هستند، ۲۰۰.۰۰۰ ریال هزینه خواهد داشت.

بله حق با شماست .

بک نکته در مورد سرعت اینکه بنظر من پهنای باند ایرانسل و کلا ایران جواب این همه کاربر با سرعت بالای 10 مگ برای اتصال به خارچ کشور رو نمیده ، شاید داخل ایران و یا سرور های خود ایرانسل همچین پهنای باندی داشته باشیم .

اما باز هم ping ما با اروپا بالا خواهد بود :(

مورد بعدی هزینه های بالای ایرانسل هست برای ترافیک :| ADSL خیلی با صرفه تر هست هر چند که تو ایران قیمت پهنای باند .....

da6276
November 22nd, 2014, 21:24
اصولا طراحی و پیاده سازی شبکه ملی اطلاعات برای انتقال ترافیک اینترنت به اینترانت داخل کشور هست و البته برای مسائل امنیتی هم خیلی مهم هست.
3g و 4g هم اگر سرعتش به سرعت واقعی نزدیک بشه فقط برای ترافیک داخل کشور خواهد بود و کلا اینو از سرتون بیرون کنید که سرعت بالا با هزینه اندک به اینترنت تعلق بگیره!

p8mlx
November 23rd, 2014, 23:19
لابد فردا روزم میخوان بگن *****میلتر رو برمیداریم :دی
عجیبه کاملا با سیاست اینترنت ایران مغایر هست!

Maysam.M
November 24th, 2014, 20:55
اینترنت 4g هم شعاری بیش نیست اینقدر محدودیت ترافیک میزارند و تعرفه های نجومی میبندند بهش که به سرنوشت ADSL دچار میشه !